Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bizim hikayemiz soyle oglum 1 yicok yogun tablet tel magruz kaldi tabi konusma gelmedi goz temasi adina bakma sorunsuz bizim insanlarla karsida gayet sicak bay bay yapar kendini sevdirirdi ama komutla sikinti vardi basit komutlari anlardi al bunu babana gotur ver desem anlamazdi hemen tableti aldim tel vermedim tablete esleme programi yukledim bir haftaya jalmadi baktim ingilzice 10 a kadar sayiyor uc renk biliyor ingilizce tabletten ogrenmis turkce sayilari ogrenmis renkleri parmakla isareet yoktu ben gosterdim bir kez aktif kullaniyor simdi ki dururmumuz hayvanlari taniyor gosteriyor ilk heceleruni soylemeye calisiyor ablasina aba diyor al bunu babaya gotur dedigimde gotururyor corabini cikardiginda neden cikardin diye kizinca yeter deyip hemen alip giymeye calisiyor daha acigimiz var ama ins zamanla toparliycaz ben surekli konusuyorum tablette eslestirme yaparken benimkinin hafizasi cok guclu hic unutmuyor buda bize avantaj sagliyor sanirim

Bu arada teshisimiz yok ozel egitim almiyoruz kresede yollamiyorum ben ilgileniyirum elimden geldigince oyun parklarina goturuyorum

bu sabah yine moralim bozulunca sizin halat cekme oyununu düşündüm, iyi geldi sagolun

Benim oğlumda 26 aylık ve bir şeyler yapmamızı istediğinde kimden isteyecekse onun elinden tutup oraya götürüyor bende çok istiyorum ne istediğini söylemesini dua ederken hepimizin yavruları içinde dua lütfen

Bunlar sorun değil ki hepimizin hareketlerinde bazı zamanlar değişiklikler olabilir çocuklarda da olması normal Rabbim yavrularımızla sınamasın bizleri

insanoglu vicdanini kaybetmis doktoru, öğretmeni, arkadasi , komsusu herkes mükemmel olmus. kizimin yari yil tatilinden sonra anasinifi öğretmeni degisti biz bu sene kres niyetine gidiyoruz ogretmen kizimdan surekli durgun diye sikayet etti ama kizima yaklasmadi bir gece sisini kacirdi , en son sacini kesti ve kizimi okuldan hemen aldim eski öğretmenimiz in basladigi yeni okula verdim .ogretmenle gorustugumde her çocuğa ilgi gosterirse derse vakit kalmazmis sanki universiteye hazırlıyor çocukları . esimde mudure gitti müdürün dedigi ogretmenin lohusa depresyonundaymis. sozde mudur isin pesindeydi bizden sinra 3 öğrenci daha ayrildi.

kizimin yeni basladigi okulda otizmli bir cocuk var ben bu konulari bilmesem ice kapanik derdim ama ogretmen tam anlamiyla ilgilenmiyor cocuklarla tam kaynasamiyor. cikista babasini gordum babasinin yaninda hic birseyi yok gibiydi baba su ne bu ne surekli soru sordu. tekrarlayan hic bir davranisi yoktu.

Cocupunız

Yaaa pardon yazamamışım galiba şimdi tekrar yazıyorum yazdıklarınıza göre çocuğunuz maşallah gayet iyi ama bir yerde otizm li dendi demişsiniz nasıl anlayamadım çocuğunuz her çocuk gibi yapabileceklerini yapıyor zaten

Mecidiyeköy de eğitim aldırdınız yerin adını yazar mısınız

hiç caninizi sikmayin. cocugunuz çok küçük zaten. bir egitimci başka bir anneye " babasi da gec konuştu" deyip kreşe verin demişti. hiç durumunu söylemeyin dedi.
bir de nacizane tavsiyem çocuğunuzu da yazdirmak istediginiz kreşe yaninizda göturun. başka çocuklara vurmuyorsa sorun etmeden aliyorlar. sizin yaşadiğıniz talihsiz bir olay. kendim yaşamışim gibi oldum. hepsi paragöz olmuş bu insanlarin, bir de egitimci olacaklar.

tesekkur ederim kizimda sorun yok benim ama ogretmende varmis. zaten obur okula berebar gittik ve kizim ben artık buraya gelmek istiyorum anne dedi ve basladik. benim oğlumda konusma gecikmesi var 25 ayligiz siteyede oglum icin giriyorum doktorlara gore birseyi yok ama ben sanirim takıntı yaptim her hareketini takip ediyorum etrafta bu cocuk niye konusmuyor dedikce daha takiyorum butun guzel yurekli annelerin meleklerin allah Yardımcısı olsun dualarimda hep varsınız.

Merhaba ilaca başladınız mı

Canım evladın kaç aylık bende kreş düşünüyorum ya da oyun grubu bu yüzden sordum

Merhaba isme bakmayı ve göz temasını nasıl öğrettiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…