Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
merhaba
diyet genel olarak süt şeker ekmek yassak glütensiz ekmek veriyoruz alerji nedeniyle yumurta yok bize normalde yumurta yasak değil uzun bir liste var verebilicekleriniz ve yasak olanlar diye ilk 10 gün çok zorladık ama şimdi oda bizde alıştık
iştahı pek yoktu ama inanılmaz şekilde arttı dediğim gibi 2 kilo aldı
diyet tedaviye hazırlık aslında umduğumuz gibi gider değerler artığında vitamin takviyeside yapılıcak
balık yağıda var bu arada düzenli veriyoruz
birde çig havuç yesin dedi ama biz maalesef yediremedik yemeklerine katıyoruz.

Merhaba diyeti nasıl uyguluyorsunuz benim oğlum 26 aylık inek sütü içmez ama hala devam sütü içiyor ikiz oldukları İçin ayrı yedirmem çok zor ben normalde de zaten paketli gıdalar vermem her gün kendi yaptığım kefiri içerler çorbalarına muhakkak kemik suyu koyarım ekmek falanda öyle çok tüketmezler genel beslenmesi bu şekilde
Devam sütü de verilmiyor diyette devam sütüde paket gıda. Ekmekgide glutensiz undan yaparsaniz diyeti cok rahat yapabilirsiniz aslinda

Teşekkür ederim bilgiler için yumurta alerjisi yok pek severek yemesede devam sütü çok sorun onsuz asla uyumazlar günde iki kere içiyorlar glütensiz beslenmeye uzak değilim aslında teyzem çölyak hastası tarifleri felan biliyorum sanırım ev yapımı yoğurt ve kefirde yok beslenmede Peki bir şey sorucam çocuklarınızda bağırsak problemleri var mı benim oğlumda hiç yaşamadım kabızlık gaz sorunu falan

evet bağırsak sorunu çok yaşadık 2-3 ay öncesine kadar dışkısını hiç katı yapmadı hep suluydu yeni düzeldi diyebiliriz

unutmuşum yazmayı pirinçte yasak dün yemekte görünce bizimki çok istedi aklıma geldi
bu günlerde kreşe biraz soğuk sabah montunu elime aldığımda elimden alıp yere atıyor ve kaçıyor
kreşe gidince sorun kalmıyor ama uğraştırıyor sabahları.

Merhaba aranıza yeni katıldım daha fazla dayanamayarak yazmak istedim buradaki herkesi anlıyor ve aynı şeyleri yaşıyorum özellikle kuntayin yazdıkları aynı sorunlar kizimdada var

Kizimin topluluk icinde farkedilmesi oturmaya gittiğimizde büyüklerin göz ucuyla kızımı izlemeleri ve açıklama yapma geregi hissetmek tüm bu kabullenme ve sakin olmaya çalışma süreci beni çok yordu:KK43:
Şu ara en çok gecikmiş ekolali beni uzuyor günler önceden söylediğim birşeyi okuduğumuz bir kitabı bildiği şarkıları ogün kresde öğretmenin söylediği cumleleri kendi kendine tekrar ediyor neden yapıyor bir turlu anlayamıyorum ve engel olamıyorum.

Aslında yer sorun değil onemli olan parasal kaygı gütmeyen çocuğa faydalı olabilecek denenmiş bir yer olsun istiyorum burada okuduğum bazı yazılarda bilerek eğitimi uzatan kurumların olduğunu okudum

Birde dil konusunda özel eğitimden fayda goreniniz varmı yani kavramlar goz temasi sanki bizim cabamizla halledilebilir gibi geliyor hatta bütün anneler birer oyun terapisti en iyi oyun arkadaşı ilk etapta anne bence ama kelime bilipde kullanamayan çocuk hele ki ekolali nasıl asilirki bilemedim

Bazen dusunuyorum da çocuğumun elindeki oyuncakla bana arkasını dönüp beni görmezden geliyordu şimdiyse eline steteskopu almış hadi oksur deyip tatlı şurup iciriyim demesi ...

Bazen dusunuyorum da çocuğumun elindeki oyuncakla bana arkasını dönüp beni görmezden geliyordu şimdiyse eline steteskopu almış hadi oksur deyip tatlı şurup iciriyim demesi ...
Cnm tanıya çok takılma maşllah taklit başlamış ekoli konuşmaya başlayan her çocukda olur zaten insanoğlu böyle öğrenir zamanla geçicek geçmiş sayfalara baktıysan okumuşsundur ekoli zamanla kayboluyor 39 aylık konuşma geldiyse çok şey aşılır merak etme sizinle iketişime geçmeye başlamış dil i sosyal iletişim olarak kullanıyo demekkı

X