Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bende bir arastirayim cnm bulgarca ozellikle rusca kaynaklara bakayim ruslar otizm ve tedavisi konusunda cok yol almislar mutlaka bununla ilgilide vardir makaleler

Arkadasimın kanuni hastanesinde tanidik bir doktoru var ona danistik. Milyonda bir gorulen bi hastalik oldugunu zaten doktorlarin boyle bir suphe varsa soyleyecegini ozellikle metobolizma doktoru hasan önal hocanin muayenesinden gectigimiz icin o gerekirse incelerdi demis. Bosuna paralar odemeyin demis.
Aslında video da yalan olabilir ama insan arastirmak istiyor iste. Bilmekte yarar var bu hastalik neymis diye.

milyonda bir gorunen hastalik oldugu icin bu hastaligi geciren birini bulmakta zor tabi.

Hasan Önal a randevu aldık sonunda. Randevu saati 15:45. Tahlil için sabah aç mı olması gerekiyor, aynı gün işlerimizi halledecek miyiz acaba, ağır metal testini herkesten istemiyormuş bizden isteyecek mi. Offf çok kafama takılan soru var.

Nasıl aldınız yaa? Sistemde mi yoksa direkt hastaneden mi?

Nasıl aldınız yaa? Sistemde mi yoksa direkt hastaneden mi?
Birkaç Grup kurulmuş Hasan önal randevu için. Sistem açılınca bana da başka bir arkadaşım haber verdi. Üç dakika içinde sistem doldu neredeyse şans eseri ertesi güne iki kişilik boş yer açıldı da birini ben aldım. MHRS internet üzerinden aldım, daha kolay demişlerdi. Herkes alabilse keşke. Ya da Hasan önal gibi doktorların sayısı artsa daha iyi olur.

Arkadaşım oğlunuz şimdi nasıl acaba biz de aynı durumdayız da

Arkadaşlar hepinize merhabalar çocuklarınıza kan testi yaptırdınızmı zamanında.?metal değerlerinden yüksek çıkan olmuşmuydu.cevaplarsanız çok sevinirim.yüksel çıkan metaller nelere sebep olur bilgili annelerin yorumunu bekliyorum

Biz üniversite hastanesinde metabolizma testi yaptırdık fakat birçok değere bakılmadı. Devlet kota uyguluyormuş tek seferde tüm detaylara bakamıyormuş. Birde doktorun beslenmeye bağlı davranış problemlerine inanması da gerekiyor sanırım.
Doktor bize “beslenmeyle otizmin bir bağlantısı yok niye bu testleri istiyorsunuz”” diye söylenmişti üstelik. Hasan önal a götürmek istememin sebebi de bu. Bakalım ayın 15 inde randevumuz var Hasan Önal da. ne diyecek ben de merak ediyorum buradan paylaşırım.

Herkese merhabalar kızıma atipik otizm olabilir dendi.Dünyam başıma yıkıldı.üç aydır eğitime gidiyor fark yok tek kelimesi yok 24aylık kızım.Anneler allah aşkına bu durumu aşanlar yazsın çok çaresiz hissediyorum kendimi kızım çok geri

Hepimiz bu yolları geçtik hala da devam ediyoruz. İlk şoku atlatmak biraz zor geliyor fakat hemen silkelenip toparlandık sende öyle yap canım benim başka yolu yok maalesef. Onlar için güçlü duruyoruz.

Merhaba arkadaşlar siz deneyimli annlere sormak istiyorum. Kızım 2 yaşında tam yabancılardan aşırı korkuyor gözgöze gelmek istemiyor eğer üstğne gidilirse ağlıyor ve kafayı gömüyor. Bir süre sonra alışabiliyor ancak özellkle erkeklerden aşırı korkuyor. Bu durumu araştırırken otizm başlığına kadar geldim. Kızımdan bahsetmem gerekirse

Kızım yaklaşık 100 kelime söylüyor yerine uygun
Renklerin türkçe ve ingilizcesini biliyor yarım yamalak da olsa söylüyor ara renkler de dahil
9 aylık yürüdü
5 aylıkken desteksiz oturdu
Parmak ucunda yürğme yok
Babasıyla telefonda konuşır gibi yapıyor bazen hayali oyun sayılırsa
Dediklerimi anlıyor be yerine getiriyor
Şaret parmağını kullanıyor
Oyuncakları oynadıktan sonra yere atıyor genelde
Göz kontağı bar uzun ızun gözlerime bakar anne der sarılır
İsmine yüzde 90 cevap verir birşeye odaklı değilse
Kendi etrafında dönüyor bazen şarkı çalarken
Şarkılara eşlik ediyor
İngilizce 10 a kadar yardmsız sayıyor
Aklıma gelmeyen bitley var mı bilmiyorum ama böyle. Yabancışarla asla iletişime geçmek istemiyor... belli bir süre sonra kadınsa alışıyor gülümsüyor ama erkekse hiç sansı yol gibi ditek kafayı omzuma gömüyor o ona bakmazken gizli gizli o kişiye bakıyor göz göze gelirlerse ağlamaya başlıyor...

Siz ne düşünüyorsunuz? Bir uzmana götürmeyi de düşünüyorum ancak sorunumuz zaten yabancılarla iletişime geçememesimoldupundan orda da doktorun gözlemlemesi imlansız gibi bişey... bu dediklerime istinaden sizin düşünceleriniz benm için çok öenmli çocuğunuz doktorlar kadar bilgi sahibi olmuşsunuz bu süreçte gördüğüm kadarıyla.. teşekkür ederm şimdiden.

Bence çekingen bir çocuk.baska sorun yok gibi tabi siz yinede bir uzmana danisin.benim bebeğimde 15 aylik o da yabancılardan çok utanıyor erkekse dik dik bakıyor.birz alışınca iletişime geçiyor.mesela geçen bi yere gittik eve ilk girdiğimizde kucağımdan inmedi kafasını kucağıma komdu kendini cagiranlara bakmadı utanıyor çünkü.ama alışınca iletisime gecti

Çocuğunuzda hiçbir problem yok, sadece utangaç. İki yaş için gelişimi gayet iyi hatta çok iyi.

merhaba arkadaşlar rabbim hepimizin yardımcısı olsun 2senedir gittiğimiz rehabilitasyondan memnun değiliz ataşehir veya ümraniye tarafından güvenilir rehabilitasyon arıyoruz fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

Çocuğunuzda hiçbir problem yok, sadece utangaç. İki yaş için gelişimi gayet iyi hatta çok iyi.

Merhaba arkadaşlar bugün özgür yorbik e götürdüm kızımı yine gömdü kafayı bir süre otizm beliriyikerş olabilir ama çekngrn olduğu için buna larar vermek çok zor şuan dedi önce sonra kızım biraz açıldı ordaki oyuncaklarla oynadı doktor beyle bir kaç kez göz göze geldiler falan derken doktor bey hiç sanmıyorm sosyal kaygısı var sadece kesn yoktur veya vardır diyemem bu yaşta ama bi belirti görmüyorum dedi. Kızım en son odadan çıkarken doktor beye el salladı öpücük attı doktor bey güldü yok yok içiniz rahat olsun sosyal ortamlara daha fazla sokun insanlarla kaynaşsın dedi haftasonu da gelişim testi için çağırdı. Kaygısının üzerine gitmemiz gerektiğini bir süre sonra bu konuyla ilgili tekrar görülmemizi söyledi Sonuç olarak kızımda artık neyle bağdaştırmışsa sosyal korku ve kaygı var oyun grubuna götürüyorduk zaten sıklığını arttırıcaz bakalım. Telekkğr ederm değerli yorumlarınız için..

Benide gruba eklermisin lutfen. Grup adi nedir rica ediyorum bilgi verin

Iyi geceler herkese benim oğlumada atipik Otizm teşhisi kondu.Şu anda daha iyi durumda yalniz ağır metal çıktı testlerinde. Hasan Onal a randevu almaya çalışıyoruz fakat alamadık bi türlü. Hangi grup bu yazarsanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…