Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
nazdemcım senın oglan nasıl canım doktor ne dedı tek hekım raporumu bu bahsettıgınız yoksa heyet raporu kızlar

oğlan iyi canım dr ilk gittiğimizde gördük gerekli işlemleri yaptık bi daha görmedik heyer raporu bu aldığımız şimdi sırada ram var ordada onaylanması lazım ordada bikaç test yapacaklar bireysele veya grup dersine orada karar veriyorlar

saolasın canım cevap için benım oglanın kontrolu var 23 unde bende heyet raporu almak ıstıyorum ama benımkı tayın ıcın olacak inşaallah davranıs bozuklugu dye rapor alırsam benım tayın işi cok kolay olcak saglık durumundan ne desem doktora bılmıyorum kı

sabah rama gidicez eşimin arkadaşları saolsun valla yoksa bi işimizi halledemiycez bi öğretmen varmış görüştürmüş arkadaşı pazartesi gelsinler demiş inş hemen hallolur

raporun oranı ramda mı düşüyor acaba ben çok merak ediyorum benim oğlum 2 yaşındayken yüzde 70 rapor vermişler ağar özürlü yazmıyo tamam ama neye dayanarak verdiler bu 70 i bilmiyorum doktor bile kızdı şaşırdı bu ram şaşırdı iyce dedi...öğretmen 40 a düşer dedi şimdi bakalım ne olucak nazdemcim sizin rapor oranıda değişir mutlaka

hiç bilemiyorum canım yaa ama hastane raporundada öle yazıyor yazmak zorunda dedi dr yüzde seksenin altına rapor verilmiycekmiş kanun gereği böyle yazmak zorundaymış bizimde ağır değil biliyorsun ama rapor verilebilmesi için mecburmuş bunu bayada bi araştırdım doğruluğunu bikaç yerde daha okudum yani

ben yüzde 40 rapor olanı da gördüm canım ama özel eğitim alıyordu hastene oranını söylemiyorki ramdakiler test yaptıktan sonra oranı onlar yazıyormuşlar yani oktor dediki bana hiç konuşmayan bi çocuğun 80 özürlü olduğunu nasıl anlarlar dedi neyse sağlık olsunda bu moral bozucu

bugün gittik haftaya salı 15:30da randevumuz saolsun bayan anca bu kadar öne sıkıştırdı bizi yoksa aylar sonraya anca sıra geliyordu öğretmenden raporlar istedi hem aylık raporlar hemde yıllık

merhaba kızlar bızde persembe gıttık heyet raporu almaya
salıya kaldı yarın takrar gıdıcem sonrasında ram dan alınacak
oglumu krese vermıstım ya 1 saatlıgıne gecen hafta daha ıyıydı
ama bugun cok aglamıs gırmemıs ıcerı bakıcı gerı getırmıs
ya hıc gıtmek ıstemezse ne krese nede ozel egıtıme naparım
evın yakınında bı merkez var oraya gonderıcem ılk etapta sonra hayırlısı bakalım

aslında bugün canım çok sıkıldı otizmliydi çocuk anladım kollarını çırpmasından ama göz teması vardı bizi süzüyordu durmadan ama hiç durmadı bakışları donuktu annesi bahçeye çıkarında elinden tutup yürümesine rağmen içerde okadar zorladılar basmamak için diretti ve basmadı hep annesinin kucağında babası bi ara oturdu biraz öteme baktım adam ağlıyor ama nasıl ağlıyor yüzünüde montuyla kapamaya çalışıyor moralim bozuluyor benim dayanamıyorum böle şeylere geçen heyete girdiğimiz günde yine bir adam ama kendi için girdi heyete hafif aksıyordu çıktı heyetten nasıl ağlamak hıçkıra hıçkıra oooofff hep beni buluyor birde bugün gittiğimiz ramın yan binası özürlüler için iş okuluydu istiklal marşımızı okumaya çıktılar o zaman farkettim bakınca özürlüler iş okulu yaazdığını o nasıl güzel okumak artık ne kadar dolmuşsam onlarıda dinleyince kaçtım uzağa dayanamadım artık

ağlaya ağlaya alışır merak etme sen bizimkilerde ağladılar şimdi koşa koşa gidiyor

bana deme sakın böyle şeyler bende çok duygusalım özel eğitimin ilk günlerinde eve gelir oradaki çocuklara çok ağlardım hasta olmuştum yemin ederim...bizim özel eğitimde bi otizimli çocuk var 12 yaşında ama okadar yakışıklı sevimli ki annesiyle otruyordu bir gün bekleme salonunda bizde gittik oturuyoruz oğlumun elinde oyuncak vardı almak istedi ama hiç konuşamıyor hırçınlaştı oğlumda korktu yanıma geldi bende aldım oyuncağa veriyim dedim ona ne olucak gttim bide yanağını sevdim okşadım kendini bir yere attı tepinmeye başladı ağlıyo çığlık atıyo meğer dokunulmaktan hoşlanmıyormuş ben nasıl üzüldüm nasıl ağladım anlatamam kendimi suçlu hissettim düşünmemem gerekirdi hassas olduğunu diye öğretmeni geldi zor sakinleştirdiler ( moralimiz zaten bozuk bide böyle şeyler görünce daha çok üzülüyoruz ama merhamet duygumuz artıyor bence daha iyi kalpli oluyoruz sanırım ben artık eften püften şeylere takılmıyorum eskiden çok saçma şeylere takıldığımı fark ettim mesala kaynanam niye öyle dedi görümcem niye beni süzdü amann özürlüler iş okulumu çok isterdim onları görmeyi.. facede bi sayfa var sende takip ediyosun orayı sanırım engelliler için gönüllü arkadaş olabiliyorsun eşimle baktık oluruz istersen dedi sen gönüllü oluyorsun onlar sana engelli bir arkadaş veriyorlar

10 kasımda öğretmen çocuklara atatürkü mutlu edicek birşeyler yapıcaz demiş masaya atatürkün resmini koymuşlar süslemişler çiçekler falan öğretmen resim yapalım onlarıda koyalım demiş benim sıra dışı oğlum atatürkün resminin önüne araba koymuş al atatürk bu araba senin bu gün senin doğumgünün iyki doğdun demiş.. öğretmeni anlatırken gözlerinden yaş geliyodu gülmekten :))

ay benide çok güldürdün hem ne yapsın çocuk herkez çiçek veriyor benimki farklı olsun demiş eli bol çocuk

canım beni dışardan gören yada benle tek muhabbet etmemiş insanlar bile ay ne kadar soğuk burnu havada diyorlarmış bunuda sonradan samimi olduğumb bir arkadaşım dedi kendiside öle düşünümyormuş ama hiç öle değilim aslında tam tersi hemen herşeye ağlamam ama bu durum farklı dayanmak zor çok kötü durumda çocuklar var ama bu iş okulu çok iyi gerçekten meslek öğreniyorler büyüklü küçüklü bi sürü çocuk vardı öğretmenleri çok güleryüzlü facede bikaç sayfayı takip ediyorum ama hangisinde anlamadım oradan bi yazarsan bakarım bende nasıl olunuyormuş sanki çok zamanım varda ama yinede bi bakayım belki uydururum bişeyler inş.zaman açısından

canım beni dışardan gören yada benle tek muhabbet etmemiş insanlar bile ay ne kadar soğuk burnu havada diyorlarmış bunuda sonradan samimi olduğumb bir arkadaşım dedi kendiside öle düşünümyormuş ama hiç öle değilim aslında tam tersi hemen herşeye ağlamam ama bu durum farklı dayanmak zor çok kötü durumda çocuklar var ama bu iş okulu çok iyi gerçekten meslek öğreniyorler büyüklü küçüklü bi sürü çocuk vardı öğretmenleri çok güleryüzlü facede bikaç sayfayı takip ediyorum ama hangisinde anlamadım oradan bi yazarsan bakarım bende nasıl olunuyormuş sanki çok zamanım varda ama yinede bi bakayım belki uydururum bişeyler inş.zaman açısından

ay benide çok güldürdün hem ne yapsın çocuk herkez çiçek veriyor benimki farklı olsun demiş eli bol çocuk

bunu banada söyleyen oldu biliyomusun sende yay burcuydun dimi yayın özelliği olabilir havalı durmak benim sonradan havalı olmadığımı düşünende var ama hala havalı olduğumu söyleyende birincisi eşim çok havalısın der hep :))sana faceden link atıcam ben bulabilirsem canım benimde vaktim yok aslında zaten yanlız başıma gidemem ama eşimle birlikte oğlumu anneme bıraktığımda zaman ayırabilirim belki

evet canım bende yayım hem havalı hem soğuk hemde çok güçlü görünüyormuşum aamaaann desinler napalım tanıyınca yanıldıklarını sölüyorlar ama tamam hemen bakıcam teşekkürler

şimdi aklıma geldi bak benim ortaokulda bir kız arkadaşım vardı çocukken çocuk felci geçirmiş koltuk değnekleriyle yürüyordu canım benim kulakları çınlasın çok iyi güzel bir kızdı keşke yine görsem tek arkadaşı bendim okula beraber gider gelirdik

evet canım bende yayım hem havalı hem soğuk hemde çok güçlü görünüyormuşum aamaaann desinler napalım tanıyınca yanıldıklarını sölüyorlar ama tamam hemen bakıcam teşekkürler

benimde ortaokulda bi arkadaşım vardı erkekti yaşça bizden büyüktü ağbi diyorduk ona okuması yazması çok ağardı konuşurken zorlanıyordu hiç arkadaşı yoktu tenefüslerde hep yanlızdı öğretmnler çok kollardı ama ...arada aklıma geliyo acaba otizimlimiydi diyorum

birazda güzel şeyler anlatayım dün dersimiz vardı öğretmenimiz aslında senin oğlan konuşuyor biz anlamıyoruz diyor hadi gidelim demiş benimkide hadi gidelimlimlim diyormuş bizde öğretmene süpriz yaptık pepenin sayesinde 10 ar 10 ar saymayıda öğrendi 50ye kadar çok güzel sayıyor video çekicem ama yakalıyamıyorum çok iyi gidiyormuş öğretmene göre oda raporunu hazırlıyor perşembe bana verecek salı rama gidicez ya götürücez onuda bakalım neler yazmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…