Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
bugün psikolog randevumuz vardı bizim size hayırlı haberler getirdim (nazdem)özellikle de sana kızıldenizle feysten konuştuk akşam ona söyledim..doktor oğlumun hiçbir otizim belirtisi göstermediğini söyledi yani otizimli değil dedi ilk tanıyıda o koymuştu oysa çok büyük bir gelişme göstermiş sizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum dedi ama en büyük başarıyı oğlum gösterdi bu onun başarısı (eşimde galip gelmiş gibi bak ben sana söylemiştim diyor bana )martta raporumuz yenilenecek 1 yıl ve sonkez vericem dedi motor gelişimi ve ilkokula iyi hazırlanması için ben kaynaştırma öğrencisi olur diye düşünüyorum dedim haksızlık etmeyin oğlunuza dedi ve beni en çok en çok mutlu eden raporumuzda otizim yazmıycak davranış bozukluğu yazıcak.. bugün çok karışık duygular içindeyim anlatamam mutluyum evet ama sanki inananamadım doktorun söylediklerine öğretmeni aradım oda dersteydi sonra aradı beni böyle böyle dedim ben size söylüyordum zaten hiç şaşırmadım dedi..hastaneden sonra aldım parka götürdüm onu diğer çocukların arasına karıştı oynadılar eve gelirken hepsine hoşçakalın ben didiyom deyip el salladı...şu anda durum bu raporun 1 yıl uzaması iyimi kötümü onuda bilmiyorum 1 yıl az geldi bana ilköğretime başlayıncada destek alması iyi olurdu zaman ne göstericek bilmiyorum...

canım benım mutlulugunu paylasıyorum cok hemde Allahım herkese böyle hayırlı haberler almayı nasip etsin ogluşunu seni eşini ögretmenlerını kutluyorum ekip işi ve siz basardınız canım

canım benım mutlulugunu paylasıyorum cok hemde Allahım herkese böyle hayırlı haberler almayı nasip etsin ogluşunu seni eşini ögretmenlerını kutluyorum ekip işi ve siz basardınız canım

çok teşekkür ederim canım evet allahım herkese nasip etsin en çokta nazdenciğime buda onu çok hakediyor oğlu için savaş veriyor allah bizi evlatlarımızla sınamasın

canım yaaa bir solukta okudum yazdıklarını ne kadar güzel haberler bunlar allahıma şükürler olsun sevinçten ağlamak ne güzel biliyormusun bugün aldığım en güzel haber bu çok kötü bir gün geçirdim ama şimdi senin eşinin en çokta oğlunun adına inanki çok sevindim kim demiş otizm aşılamaz diye maşallah maşallah

çok teşekkür ederim canım evet allahım herkese nasip etsin en çokta nazdenciğime buda onu çok hakediyor oğlu için savaş veriyor allah bizi evlatlarımızla sınamasın

saol canım amin inş görücez o günleri inanıyorum savaşı kazandınız allahım nerde varsa tüm çocuklarımız hepsi düzelsin başka hiç bir dileğim yok eşime söyledim sana gelmek istediğimi ama kaybolurum dedim sen bırakırmısın tamam dedi şu cuma heyet işinide halledelim hemen allah nasip kısmet ederse sendeyim haberin olsun

darısı sizinde başınıza canım benim..aynı şeyi bende söyledim doktora otizimden tamamen çıkılırmı dedim erken teşhis alırsa güzel eğitim alırsa zihinsel gerilikte yoksa çıkılır dedi hiperaktiflik ve diikat dağınıklığı kalabilir dedi buda toplum tarafından kabul görünen davranışlar dedi yani nette yazan kitaplarda yazanlara takılmayın otizim erken yaşta başlar hayat boyu devam eder diye birşey yok dedi

çok sevindim canım buyur gel beklerim herzaman ne zaman istersen evim bulunmuycak biryerde değil zaten telde konuşuruz ben tarif ederim size

ay ne güzel ben inanıyorum zaten bizde 22aylıktı başladık eğitime çok yol aştık biliyorsun zekada sorun yok aman olsun benim büyükte hiç yerinde durmazdı kıpır kıpır hiperaktif olsun uyuşuk olacağına nereye götürdün bugün canım hangi dr ayrıca dikkat dağınıklı hepimizde zaman zaman olan bişey

çok sevindim canım buyur gel beklerim herzaman ne zaman istersen evim bulunmuycak biryerde değil zaten telde konuşuruz ben tarif ederim size

eşimin bilmediği yer yok zaten ben rahata alışmışım nasılsa kullanan var dye hiç gittiğim yola dikkat etmem tamam şu rapor işlerimi halledeyimde görüşürüz inş. birde sana zahmet bu nova rehabilitasyonu bi sorarmısın ve sezgin kartal oraya götürmek istiyorum mecidiyeköyde tavsiye ederlermi acaba ben baya bi araştırdım sezgin beyi çok güzel yorumlar var facedede sayfası var nasılsa arabayla ben götürüyorum mecidiyeköy bildiğim yer hiç üşenmem giderim

siz bizden önce başladınız biliyorum bizde 26 aylık falandı sanırım öyle ya hiperaktif olsunlar varsınlar ne yapalım çapa tıp fakültesine gittim ben dr halime sözen bize ilk teşhis koyan doktor dedim size ilk geldiğimde ağlaya ağlaya çıkmıştım bu kapıdan şimdi gülerek çıkıyorum ne mutlu size dedi

tamam canım ben sana tlf numaraıda yazarım faceden konuşuruz :))çok acele değilse bayramdan sonra sorsam olurmu canım bu hafta ders yok bayramdan sonra inşallah haber veririm sana

tamam canım ben sana tlf numaraıda yazarım faceden konuşuruz :))çok acele değilse bayramdan sonra sorsam olurmu canım bu hafta ders yok bayramdan sonra inşallah haber veririm sana

tabiki olur tamam bi bak istersen sayfasınada googleye yazdımmıda yorumlar çok iyi zaten ilk ona gitmiştik ilk o bize ben bu çocuğa otizmli diyemem demişti baya bi yurt dışı seminerleri filanda var ve çok sıcak bir insan ama tavsiyede önemli

bakıyorum şimdi canım bizim okulun face sayfasıda var ama o kdar çok arkadaşı varki belki nova ile arakadaşdır diye bakıyorum ama değin gibi olumlu yorumlar çok şu anda sizin gittiğiniz okuldan daha iyi gibi görünüyor

evet nazdemcım darısı basına hee annenın basına sende oglunda cok azımlısın ben ınanıyorum bugunlerde asılacak masaallah şimdiden baya gelişme var 4-5 yasına geldıgınde bı bakıcaz bu cocuklar susmuyo gülecegız hatta neler cektık konussun dıye şimdi susmuyo dicez

kızlar iyi geceler ben sabah 7 de kalktığım için çok zor oluyo uykum yok ama sabah kalkmaıyorum okula geç kalıyoruz sonra

teşekkürler canım benim inş bende çok inanıyorum

kızlar iyi geceler ben sabah 7 de kalktığım için çok zor oluyo uykum yok ama sabah kalkmaıyorum okula geç kalıyoruz sonra

iyi geceler canım bende bugün çok yoruldum yarında okul var bende çıkıcam birazdan kızıldenizcim sanada iyi geler görüşmek üzere

cok masumcum tebrık edıyorum sızı
darısı bızım basımıza ıns
yarın bızde heyete gırıcez
oglum 3 gundur 1 saatlıgıne krese gıdıyor
ogretmenı ıyı dıyo arkadaslrıyla oynuyo dıyo
ama ben kendım de gormek ıstıyorum
bı gun okuldan ızın alıcam ızlemek ıstıyorum davranıslarını
ıns yanlıs bı karar vermem merkez konuusnda
kımden tavsıye alsamkı ya

inşallah sende iyi haberlerle gielirsin canım bize yine seviniriz burda rehabitilasyon önerisi kime sorulurki bilmiyorum hiç sen gezip dolaşıcaksın sana hangisi olumlu geliyorsa ona karar veririsin öğretmenlerin ne mezunu olduklarını sor mutlaka netten araştırabilirsin...kreşe başlamanız çok önemli bir adım olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…