Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
deli edecek bu kadın beni bugün dersimiz vardı gittik çok iyi gidiyor oplum 6 yaşındaki öğrencime yaptıramağım şeyleri yapıyor dedi öğretmeni ama video konusu canımı sıktı ve aldığım cevap bugün müdürle konuştum oda öğretmenlerle konuşmuş kendisinin haberi yokmuş bu sayfadan ama kurumun kurucusunun sayfadan haberi varmış ama videolardan yokmuş bende o öğretmenim diye geçinen kişinin bana yazdıklarını ve benim vardiğim cevabı söyledim onlar eğlence olsun diye çekilmiş bilmemne neyse dedim ben öğretmenimizden hiç şikayetçi değilmil burda kalmamın sebebide tamamen kendisi dedim bunu öğretmenimizede söyledim oda benle aynı fikirde müdür videoları kaldırtacağını söyledi baktım kaldırmışlar ama bu benim muhatabım olmayan öğretmen hanım bana kendi sayfasından özel mesaj atmış sinirlerimi oynattı akşam akşam gerçi neden üstüne alındığını ve bana cvp verme gereği duyduğunu ve muhatabımın kendisi olmadığını yazdım ama çok sinirliyim bugün ordaydım gelip yüzüme deseydin dedim ben onun öğretmenliğini sorgulayamazmışım çokmasumcum allah aşkına sen yorumumu okudun neyini sorgulamışım ben ayrıca neden sorgulamayayım ben 24saat geçiriyorum bu çocukla sen kaç saat geçiriyorsun be muhterem kadın asıl eğitimci senmisin benmiyim :KK47::KK47::KK47:

deli edecek bu kadın beni bugün dersimiz vardı gittik çok iyi gidiyor oplum 6 yaşındaki öğrencime yaptıramağım şeyleri yapıyor dedi öğretmeni ama video konusu canımı sıktı ve aldığım cevap bugün müdürle konuştum oda öğretmenlerle konuşmuş kendisinin haberi yokmuş bu sayfadan ama kurumun kurucusunun sayfadan haberi varmış ama videolardan yokmuş bende o öğretmenim diye geçinen kişinin bana yazdıklarını ve benim vardiğim cevabı söyledim onlar eğlence olsun diye çekilmiş bilmemne neyse dedim ben öğretmenimizden hiç şikayetçi değilmil burda kalmamın sebebide tamamen kendisi dedim bunu öğretmenimizede söyledim oda benle aynı fikirde müdür videoları kaldırtacağını söyledi baktım kaldırmışlar ama bu benim muhatabım olmayan öğretmen hanım bana kendi sayfasından özel mesaj atmış sinirlerimi oynattı akşam akşam gerçi neden üstüne alındığını ve bana cvp verme gereği duyduğunu ve muhatabımın kendisi olmadığını yazdım ama çok sinirliyim bugün ordaydım gelip yüzüme deseydin dedim ben onun öğretmenliğini sorgulayamazmışım çokmasumcum allah aşkına sen yorumumu okudun neyini sorgulamışım ben ayrıca neden sorgulamayayım ben 24saat geçiriyorum bu çocukla sen kaç saat geçiriyorsun be muhterem kadın asıl eğitimci senmisin benmiyim :KK47::KK47::KK47:

ben yorumu okudum evet onun öğretmenliğini sorgulamadın ama o öğretmenliğini çok güzel göstermiş o video haber bültenlerine çıkacak video bana göre resmen yaptığı işle öğrenci ile dalga geçiyorlardı bugün ona yaptıysa yarın sana yapılır neden susacaksınki demek kendini o kadar pasif görüyorki haklı çıkarmaya çalışıyor öğretmeniizden memnunsunuz tamam ama canım bence bu okul kaliteli bir okul değil bana göre kimin ne yaptığı belli değil müdürün izni olmadan o videolar oraya konulmaz konulcaksada adam akıllı şeyler koysalardı biri sayfaya girince ne güzel bi okul negüzel çalışmalar yapılıyo denilsindi bunlar şakıkıdı şakkıddı oynatıyorlar çocukları bence sen raporu yenileyince bidaha gitme o okula diğer bahsettiğin yere git başka öğretmene nasıl olsa alışır çocuğun daha küçük en azından daha kaliteli bir okulda eğitim alır ben novayı inceledim bizim okula benziyo seminerler düzenleniyormuş okul eğitimci yetiştiriyormuş süper yani daha ne olsun eğitimci yetiştiriyor dediğim de ne biliyormusun özel eğitim bölümü mezunlarına okul öncesi eğitim mezunlarına sertifika veriyorlar yetiştiriyorlar demekki uzman kadrosu var okulun

ben yorumu okudum evet onun öğretmenliğini sorgulamadın ama o öğretmenliğini çok güzel göstermiş o video haber bültenlerine çıkacak video bana göre resmen yaptığı işle öğrenci ile dalga geçiyorlardı bugün ona yaptıysa yarın sana yapılır neden susacaksınki demek kendini o kadar pasif görüyorki haklı çıkarmaya çalışıyor öğretmeniizden memnunsunuz tamam ama canım bence bu okul kaliteli bir okul değil bana göre kimin ne yaptığı belli değil müdürün izni olmadan o videolar oraya konulmaz konulcaksada adam akıllı şeyler koysalardı biri sayfaya girince ne güzel bi okul negüzel çalışmalar yapılıyo denilsindi bunlar şakıkıdı şakkıddı oynatıyorlar çocukları bence sen raporu yenileyince bidaha gitme o okula diğer bahsettiğin yere git başka öğretmene nasıl olsa alışır çocuğun daha küçük en azından daha kaliteli bir okulda eğitim alır ben novayı inceledim bizim okula benziyo seminerler düzenleniyormuş okul eğitimci yetiştiriyormuş süper yani daha ne olsun eğitimci yetiştiriyor dediğim de ne biliyormusun özel eğitim bölümü mezunlarına okul öncesi eğitim mezunlarına sertifika veriyorlar yetiştiriyorlar demekki uzman kadrosu var okulun

bu bahsettiğim sezgin kartal işte ilk oğlumu gören kişi onuda bu okmeydanındaki okulda eşimin bir müşterisi var öğretmen o tavsiye ettiği için gittik kendisi hem eğitimci hem oranın kurucusu eşide fizikçi yanında dün arkadaş listeme ekledim kurucu bu şekilde olmalı bence mesaj at hemen cevap veriyor istersen ekle sende herşey şeffaf yarın şu rapor işi hallolur inş. zaten benim muhatabım o kişi değilki neden üztüne alındı anlamışta değilim evet canım heyetten bi geçelim hayırlısıyla yarında bi sezgin beye gideyim nasılsa ders yok arabada hazır bendeyken olmadı ufaklığı anneme bırakıp derse rahat rahat gideriz anneme çok yakın orası zaten 2ders kaldırabiliyor bireysel konuşurum yerim uzak haftada 1 kez giderim bugün baya bi konuştum zaten bi sitemiz yok gezi filan düzenlemiyorsunuz isöv dedim burdada bahsetmiştim o ne diye bana soruyor hiçbişeyden haberiniz yok dedim bir senedir burdayım bi toplantı seminer hiç bişey yapmadınız dedim baya sitem ettim belediye haber vermiyomuş giya dediğin gibi haberlerde yayınlansa millet telefonları kilitler bunların

çok doğru karar vermişsin canım haftada dediğin gibi çift seans gidersin çok yorucu olmaz çocuğun emin ellerde olsunda boşver arabanda var nasıl olsa belki arada onlarda servisle almaya gelirler konuşursun raporun yenilenmesi çok iyi oldu ama yoksa bunlar raporuda vermezdi sana geri inat yaparlardı bizim 2 yıldır kaç kere toplandı oldu hatırlamıyorum yılda 4 kere yapılıyor kesin onun dışında bütün sosyal haklardan faydalanabilmen için eğer istiyorsan bilinçlendiriyrlar belediye nasıl haber vermezmiş ki...bu yıl 6 yaş ile 30 yaş arası raporu olan çocuklara devlet yardımı kırtasiye masrafı parası verdi 200 milyonmu neymiş müdür koşturdu hep herkesin peşinden hakkınız alın bu parayı diye

evet birde bu var bi arkadaş hani şu oğlu çok güzel resim yapıyor ata binmeye gidiyor dediğim bayan ben herşeyi ondan öğreniyorum kadıncağız facedede ekledi tellerinide verdi o gitmek istiyor yollamamak için ellerinden geleni yapıyolar boş vaadler verip duruyolarmış bikaç senedir gelenler var onlara sordum biz hiç toplantı filan görmedik konuş ama boşuna konuşursun dediler geçen senede isterseniz buraya isterseniz kendi evinize yakın biyere gidin demişti daha 22 aylıktı bebekte küçüktü daha zor olurdu ama bu sene hem laftanda anlıyor artık hayırın anlamını öğrendi bi kabahat yapacaksa benim hayır diyeceğimi biliyor ellenmemesi gereken bişey yapmaya kalkarken önce gözüme bakıyor hayııırr diyorum hemen elini çekiyor ve gülüyor çok sinsi

nazdemcım canım sizin merkezde mı oynamıslar burda da var bı tane ben sıtesıne bakıyodum onlarda vur patlasın cal oynasın hatta yo. tu.. da bıle var ben pek anlayamadım canım yanlıssa kusura bakma

nazdemcım canım sizin merkezde mı oynamıslar burda da var bı tane ben sıtesıne bakıyodum onlarda vur patlasın cal oynasın hatta yo. tu.. da bıle var ben pek anlayamadım canım yanlıssa kusura bakma

canım bizim kurumda çalışan sekreter sayfa açmış facede bende tesadüfen gördüm çocukları tanıyorum videolar hiç güzel değil bunun yerine çocukları oynatacağınıza eğitim videoları koysaydınız daha iyi olmazmıydı diye yorum yazdım benim çocuğumda bu kurumda dedim benimkinedemi böle yapıyosunuz dedim yapan grup öğretmeni bizim öğretmenede söledim haberi yok sakın dedim benim çocuğumun resim ve videoları buraya konmasın ben rahatsız oldum oda beni face sine ekledi oğlumla resimleri var ama muhteşem güzel güzel olan şeye neden kızayım değilmi hatta bugün söledim kendisine ne güzel resimler kıskandım dedim sarmaş dolaş tabi bu işin şakası hoşuma gitti sizden izin almadım ama dedi almasanda olur çünkü o senin kendi özel sayfan bizim gibi ve çok güzel yorumların var okudum dedim o yandan bi şikayetim yok bugün müdürle konuştum bana verilen acayip cevapları söledim gerisinide okumuşsundur zaten böle işte can sıkıcı innsanlar diycem insanlara ayıp olacak kişiler var ne yazıkki ama demekki müdür bey her ne kadar kurum sahibinin haberi var desede hemen videoları kaldırmalarından belli ne kadar haberi olduğu

sezgin kartalı buldum facede bence çok güzel çalşmalar yapılıyo bu okulda zamanınızı boşa geçirmeyin hiç nazdemcim oğluna burası daha faydalı olucak eminim...

biz ilk yık özel eğitime başladığımızda ben birşey bilmiyordum tabi otizimle ilgili çokta endişeliydim o zaman erkek ti öğretmenimiz okulda seminer verdiler otizim eğitim semineri katılım ücretliydi ama ücretsiz aldılar beni gönüllü olarak grup derslerine katılmıştım haftada 3 gün çok iyi olmuştu onları tanımam için böyle güzel okullar her fırsatı tanıyor ailelere sizde katılın diyorlar bilinçlenin

sabah gittik şimdi geldik hemen yazmak istedim heyetten geçtik haftaya rapor elimizde ordanda ram ordanda geçeriz heralde evet şimdi gelirken yolda konuştuk eşimle çok değişiklikler var oğlumuzda kesinlikle elini bırakmıyor artık babası çekince hemen elini uzatıp tutuyor bizi takip ediyor tek sıkıntımız öğretmenimizin iyi olması resimleri sadece sen öğretmenimiz ve kızıldeniz görecek şekilde ayarladım malum soru sorulmasını istemiyorum bu konuda başlarlar hemen bu kim demeye

hadi geçmiş olsun canım ramdanda randevu alıcakmısın yoksa gerek yokmu ? resmi gördüm ve bayıldım çok tatlı ikiside

hadi geçmiş olsun canım ramdanda randevu alıcakmısın yoksa gerek yokmu ? resmi gördüm ve bayıldım çok tatlı ikiside

saol canım arkadaşı var eşimin hastaneden alınca hemen halledecek adam beklemiycez yani evet bende demin msj attım kendisine tekrar teşekkür ettim oğluma gösterdiği emek ve çaba için herkezin yapabileceği bir iş değil zor gerçekten ama seve seve yapması dahada güzel çaldım resimlerinizi sormadan dedim ne demek kendi çocuğunuzun resmi gibi çalabilirsiniz demiş :)çok şeker bi kız canım benim

herkeze hayırlı bayramlar tüm sevenlerimiz ve sevdiklerimizle sağlık mutlulukla hepinizi öpüyorum :KK19::KK19::KK19::KK19:

nice mutlu bayramlara maalesef 1. günümü anadan babadan eşten oglustan ayrı nöbette gecırecem 2. gün baslıycak asıl bayram inşaallahhhh

hadi bakalım geçmiş olsun nazdencim.nasılsınız bu arada çocuklar nasıl senin söylediğin okulu dün öğretmene sordum istanbuldaki başarılı merkezlerden biriside orası dedi

nazdemcım senın oglan nasıl canım doktor ne dedı tek hekım raporumu bu bahsettıgınız yoksa heyet raporu kızlar

hadi bakalım geçmiş olsun nazdencim.nasılsınız bu arada çocuklar nasıl senin söylediğin okulu dün öğretmene sordum istanbuldaki başarılı merkezlerden biriside orası dedi

teşekkür ederim canım çocuklar çok şükür iyiler bi yaramazlık yok

teşekkür ederim ilginden dolayıda bakalım kısmet artık ne olacak görücez

X