Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
selam canım yiğit memleketteydi hasta olmuş gecen kusma falan bende duıramadaım tabı gıttım ordaydım 5 gün benim işler yogun tayın için ugrasıyoruz bılmıyorum ne olacak ama oglum arada kaldı valla böyle bilecikte kimsem yokkkı cocuk ıyıce kapanacak içine öyle canım yoksa hep aklımdasınız ama bu tayın işi cocuga bakcak kımsenın olmayısı canımı cok sıkıyor ve onu cok özluyom :KK43:gurbet cok zor yaaa

selam canım yiğit memleketteydi hasta olmuş gecen kusma falan bende duıramadaım tabı gıttım ordaydım 5 gün benim işler yogun tayın için ugrasıyoruz bılmıyorum ne olacak ama oglum arada kaldı valla böyle bilecikte kimsem yokkkı cocuk ıyıce kapanacak içine öyle canım yoksa hep aklımdasınız ama bu tayın işi cocuga bakcak kımsenın olmayısı canımı cok sıkıyor ve onu cok özluyom :KK43:gurbet cok zor yaaa

çok geçmiş olsun canım yaa bu aralar salgın havalarda iyice soğudu benimkilerde daha yeni yeni düzliyorlar senin işinde zor allah kolaylık versin hepimize inş memlekete gidebilirsinde çocuk kalabalıkta iyice düzelir kimse olmaması zor benim herkez burdada ne oluyor bi işim oldumu saolsun bir iki arkadaş varda onları çağarıyorum yanlarında dursunlar ben dışarda işimi halletmeye gidiyorum özlenmezmi tabi canım evlat bikaç saat dışarı çıkıyorumda hemen eve gelene kadar özlüyorum

evet cnm ya evlat işte sanki onla dogmusum ondan öncesi yokmuş gıbı eksık kalıyorum nesse her karanlıgın bı aydınlıgı vardır inş. sizler nasılsınız

selam kızlar dün pc de dolaşırken bakayım dedim ve bizim merkezin adını yazdım googleye facede bi sayfa açıldı ve sekreter kızlardan biri açmış sayfayı video ve resim eklemiş benim hiç hoşuma gitmedi bu videolar 2 çocuk tanıyorum kendilerini gittiğimde gördüğüm çocuklar sınıftalar müzik açmışlar çocukları oynatıyolar şıkır şıkır yorumlarda hiç hoşuma gitmedi bugün öğretmenimize söledim haberi yok bakayım dedi beni,m oğlumun öğretmenimizde resimleri var biliyodum zaten çok güzel resimler ama göstermişti bana ben sadece kendi faceme ekledim bebeklerim öğrencilerim diye dedi beni ekledi zaten göreyim diye çok güzel resimler ona diyeceğim yok tabiki hatta oğlumun ilk öğretmenide yorum yapmış o benim bebeğim filan diye kendisi başka bi şehirde şuan ama dediğim gibi hiç hoşuma gitmedi öbür taraf

öğretmen ekleyebilir tabi ama diğerlerin yaptığı bence de hiç hoş değil canım bana özelden yollarmısın okulunuzu merak ettim

dün okuldan oğlumu almaya gittiğimde öğretmen beklerimisiniz sizinle konuşucam dedi bekledim herkes dağılsın ki konuşalım ama kalbim nasıl güm güm atıyo varya anlatamam ne oldu acaba yine birisine mi vurdu ne yaptı dedim öğretmen geldi oturduk sınıfta ben k..nı çok seviyorum dedi sınıftaki 23 öğrenci bir yana o biryana benim için :KK53:çok şaşırdım ben çokta mutlu oldum oğluma öğretmenim canım benim şarkısını söylüyodum evde ben öylesine.. oda gidip okulda söylemiş sonra öğretmenine sarılmış öpmüş çok sıcak kanlı gün içinde yanıma gelip öğretmenim seni çok seviyorum diyor bana dedi çok farklı bi çocuk diğerleri gibi değil çok içtenn dedi gözlerim doldu birşey diyemedim sizi çok seviyor dedim..korkmuştum şikeyet ediceksiniz sanmıştım dedim yok herşey yolunda ilk günler endişe ediyordum ama şimdi beni şaşırtıyor çok akıllı dedi allaha şükürler olsun benim oğlum birde çok şanslı önümüze hep sevgi dolu öğretemenler çıkıyo ilk günler anaokulu öğretmenini sevmemiştim önyargılı davranmışım demekki şimdi üzüldüm niye böyle düşündüm diye

merhabalr kızlar
cok masumcum senden haber beklıyorum bılıyosun
hanı merkeze soracaktın bana yakın tavsıye edebıleceklerı bı yer varmı dıye,unutmadın dımı:)

bu arada oglum bugun oyun grubuna basladı bakıcısı goturdu
saskın saskın bakmıs etrafa ılk gun saskınlıgı olsa gerek
bu arada dr bızı bı psıkologa yonlendırdı demıstım ya
gıttık oglumu gozlemledı otızmle ılgılı bı sey goremedım ben dedı
esımınde canına mınnet sımdı hepten cıddıye almıyo
cuma gunu randevu aldım rapor ıcın
bı de guzel bır merkez ayarlayabılırsem daha rahatlıycam ıns
psıkolag dedıkı bıze getır ama hem yol uzak hemde 1 seans 150 lıra
rehabılıtasyon merkezlerının senın ogluna yarardan cok zararı olur orda cok agır sorunu olan cocuklar var dedı
kafam karman corman oldu
gercekten samımımıyoksa tıcaret mı yapıo bılemıyorum

dün okuldan oğlumu almaya gittiğimde öğretmen beklerimisiniz sizinle konuşucam dedi bekledim herkes dağılsın ki konuşalım ama kalbim nasıl güm güm atıyo varya anlatamam ne oldu acaba yine birisine mi vurdu ne yaptı dedim öğretmen geldi oturduk sınıfta ben k..nı çok seviyorum dedi sınıftaki 23 öğrenci bir yana o biryana benim için :KK53:çok şaşırdım ben çokta mutlu oldum oğluma öğretmenim canım benim şarkısını söylüyodum evde ben öylesine.. oda gidip okulda söylemiş sonra öğretmenine sarılmış öpmüş çok sıcak kanlı gün içinde yanıma gelip öğretmenim seni çok seviyorum diyor bana dedi çok farklı bi çocuk diğerleri gibi değil çok içtenn dedi gözlerim doldu birşey diyemedim sizi çok seviyor dedim..korkmuştum şikeyet ediceksiniz sanmıştım dedim yok herşey yolunda ilk günler endişe ediyordum ama şimdi beni şaşırtıyor çok akıllı dedi allaha şükürler olsun benim oğlum birde çok şanslı önümüze hep sevgi dolu öğretemenler çıkıyo ilk günler anaokulu öğretmenini sevmemiştim önyargılı davranmışım demekki şimdi üzüldüm niye böyle düşündüm diye

gözlerimi doldurdun inanki çok sevindim seninde oğluşununda adına hiçbişey söliyemiycem gerçekten çok duygulandım

dayanamadım kayıtsız kalamadım yorum yaptım hiç hoşlanmadığımı yazdım videolardan çünkü eğitimle alakalı değil bide özel msj attım annelerinin haberi varmı dedim gerçi olsa ne olacakki o kız 20 yaşında annesi elinde dantel oturuyor aşşağıda bekliyor hiç yanına çıktığını görmedim bende kucağımda bebekle in aşşağı çık yukarı yapıyorum bizmi çok titiziz bunlarmı çok gevşek anlamadım çok sinirlendim

merhabalr kızlar
cok masumcum senden haber beklıyorum bılıyosun
hanı merkeze soracaktın bana yakın tavsıye edebıleceklerı bı yer varmı dıye,unutmadın dımı:)

bu arada oglum bugun oyun grubuna basladı bakıcısı goturdu
saskın saskın bakmıs etrafa ılk gun saskınlıgı olsa gerek
bu arada dr bızı bı psıkologa yonlendırdı demıstım ya
gıttık oglumu gozlemledı otızmle ılgılı bı sey goremedım ben dedı
esımınde canına mınnet sımdı hepten cıddıye almıyo
cuma gunu randevu aldım rapor ıcın
bı de guzel bır merkez ayarlayabılırsem daha rahatlıycam ıns
psıkolag dedıkı bıze getır ama hem yol uzak hemde 1 seans 150 lıra
rehabılıtasyon merkezlerının senın ogluna yarardan cok zararı olur orda cok agır sorunu olan cocuklar var dedı
kafam karman corman oldu
gercekten samımımıyoksa tıcaret mı yapıo bılemıyorum

kusura bakma canım ben unuttum bunu yarın tlf açıp sorucam senin için özelden atarım sana

gözlerimi doldurdun inanki çok sevindim seninde oğluşununda adına hiçbişey söliyemiycem gerçekten çok duygulandım

çok sağol tatlım sende bu duyguları yaşıycaksın hiç merak etme

dayanamadım kayıtsız kalamadım yorum yaptım hiç hoşlanmadığımı yazdım videolardan çünkü eğitimle alakalı değil bide özel msj attım annelerinin haberi varmı dedim gerçi olsa ne olacakki o kız 20 yaşında annesi elinde dantel oturuyor aşşağıda bekliyor hiç yanına çıktığını görmedim bende kucağımda bebekle in aşşağı çık yukarı yapıyorum bizmi çok titiziz bunlarmı çok gevşek anlamadım çok sinirlendim

okudum az önce yorumunu bence iyi yaptın kayıtsız kalmamakla o kızın annesi dantel örmeye devam etsin onlar oraya dinlenmeye geliyorlar bazılarıda uyuyo ya resmen koca koca adamlar horluyolar bekleme salonunda biz olması gerektiği gibiyiz bence ben yarım saat bahçede takılsam 15 dk çıkıp kapıdan bakıyorum yada sınıfa giriyorum

çok sağol tatlım sende bu duyguları yaşıycaksın hiç merak etme

okudum az önce yorumunu bence iyi yaptın kayıtsız kalmamakla o kızın annesi dantel örmeye devam etsin onlar oraya dinlenmeye geliyorlar bazılarıda uyuyo ya resmen koca koca adamlar horluyolar bekleme salonunda biz olması gerektiği gibiyiz bence ben yarım saat bahçede takılsam 15 dk çıkıp kapıdan bakıyorum yada sınıfa giriyorum

bende öyle yapıyorum valla ufaklık kucağımda çıkıyorum gürültü yapmasın diye hoppala yapıyorum biraz bakıp aynı katta koridorda koltuk var benden başkada kimse yok orda oturuyorum sesleri geliyor zaten çıktıklarındada beni görüyolar aaaa burdamıydınız diyorlar bazen dışarda bahçeye çıkıyorum sınıftan görünen biyer zaten ama nerede ne zaman olacağım belli olmasın dimi :)

yorum yapmakla kalmadım özel msj da attım bakalım perşembe dersimiz var bişey diyecekmi kız

bu arada cuma heyete çıkıyoruz allahım inş bi problem çıkarmazlar hemen alıveririz ümraniyede başka bi merkez var şişli belediye başkan yardımcısı eşimin bi arkadaşının tanıdığı o bize bu merkezi tavsiye etti birde not yazmış bu kişiler benim yakınlarım ilgilenin lütfen diye çok istiyorum ama öğretmenimiz çok iyi canım benim bi resimleri var oğlumla koyun koyuna bayıldım hatta kıskandım napıcam bilmiyorum

bende öyle yapıyorum valla ufaklık kucağımda çıkıyorum gürültü yapmasın diye hoppala yapıyorum biraz bakıp aynı katta koridorda koltuk var benden başkada kimse yok orda oturuyorum sesleri geliyor zaten çıktıklarındada beni görüyolar aaaa burdamıydınız diyorlar bazen dışarda bahçeye çıkıyorum sınıftan görünen biyer zaten ama nerede ne zaman olacağım belli olmasın dimi :)

yorum yapmakla kalmadım özel msj da attım bakalım perşembe dersimiz var bişey diyecekmi kız

bu arada cuma heyete çıkıyoruz allahım inş bi problem çıkarmazlar hemen alıveririz ümraniyede başka bi merkez var şişli belediye başkan yardımcısı eşimin bi arkadaşının tanıdığı o bize bu merkezi tavsiye etti birde not yazmış bu kişiler benim yakınlarım ilgilenin lütfen diye çok istiyorum ama öğretmenimiz çok iyi canım benim bi resimleri var oğlumla koyun koyuna bayıldım hatta kıskandım napıcam bilmiyorum

heyete girince tekrardan testlerden geçiyomusunuz canım bizimde az kaldı yarında psikolog randevumuz var çapada...anlamadım canım ben okulumu değiştirmek istiyorsun

heyete girince tekrardan testlerden geçiyomusunuz canım bizimde az kaldı yarında psikolog randevumuz var çapada...anlamadım canım ben okulumu değiştirmek istiyorsun
psikolog gördü yazdı bişeyler baş tabipliğe onaylatın dedi testlerden bahsetti ama biz ahmet aydına gittiğimizi ve herşeyin yapıldığını söyledik ama yapıyolarmış yinede kan idrar filan yazdı reçeteye ama en az 2ay ilaç kullanmaması gerekiyormuş bu testler için malum biz kullanıyoruz mantar için bu ayda kullanacak daha yok şubatta ahmet aydına kontrole gidicez işte tabipliğe onaylatıp sekretere verdim cumada heyer varmış sabah 9 da bu kadar heyettende geçerse tamamdır

istiyorum evet ama öğretmenimiz çok iyi paylaşamamışlar bide oğlumu ilk başladığımızda tek erkek öğretmen vardı ve oğlumun öğretmeniydi oda baya faydalı olmuştu tayini çıktı bizim öğretmende bugün beni ekledi facede baktım oğlumun resimleri var benim çocuklarım diye paylaşmış çok güzel pozlar ve eski öğretmenimizde yorum yapmış o benim bebeğim nerden senin oluyor diye bizim öğretmende sen kendine yeni bi bebek bul a... artık benim bebeğim yazmış bunları çok olmuş paylaşalı ve ben bugün gördüm çok mutlu oldum çok seviyor oğlumu ben hissediyorum bazen benim orda olduğumu bilmiyolar kapıdan bakıyorum ne kadar sevgi dolu bakıyor oğluma öpüyor hemde nasıl içine sokuyor onun için üzülürüm başka yere gidersek bitek onun için duruyorum orada

test derken gelişim testi denver testinden bahsettim canım belki onları ramda yaparlar hastane raporunu rama götürüp onaylatıcaz ya yine...çocuğun için en doğru kararı sen verirsin canım öğretmenini seviyor diyorsun başka birine alışmazssa problem olabilir ama diğer yandanda çocuğunun iyi bi okulda eğitim almasıda önemli bu günleri yaşının küçük olması ne olursa bu zamnlarda oluyo yani sen bilirsin iyice düşün karar ver bizim okul sana uzak mı kalır bilmiyorum ama gerçeken çok iyi bir eğitim merkezi karşıdan şehir dışından gelenler bile var ben ilk rapor aldığımızda 15 gün başka bi okula gittim berbat biryerdi bide zeytinburnunda bi okula gitmiştim görüşmeye diye orda şahit olduklarım gözümün önünden gitmiyo hiç kocaman down sendromlu bi çocuğu öğretmenim diye geçinen bi kro sırtına almış gezdiriyodu okulun içinde sonra yere yatırıp bacaklarından sürükledi bunun adıda spormuş rengim benzim atmıştı nasıl kaçıcağımı şaşırdım ordan

tabi evet ram ada gidicez hele bi heyetten geçelimde orası kolay beklediğimiz süreyide gözönüne aldılar geçen sefer hiç sorun olmadı orda yapıcaklar sanırım hastanede dr ondan bahsetmedi sadece kan ve idrar dedi

umarım bizden kan falan istemzler benimki kıyameti koparır yine :KK43:( sana mesaj attım malum yerden bi bak canım

cok sagol masumcum beklıyorum ıns bı yer tavsıye ederler
bızım eve cok yakın bı yer var netten cok ıyı gorunuyo resımler falan ama
yınede emın olamıyorum
cuma gunu heyete gırıcez bızde ılk defa olacak neler
beklıyo bakalım bızı esım hala bı sey yok bu cocukta deyıp gerı gondercekler bızı dıyo
hayırlısı ıns

neva ben bugün okulu arayıp müdürle konuştum anadolu yakasında tavsiye edebilecekleri biryer varmı diye malesef yardımcı olamıycam dedi karşı tarafla hiç bir bağlantımız yok dedi bizim okulun kayıtları doluymuş yeni öğrenci almıyorlarmış artık bu tarafta olsa mutlaka biryer söylerdim dedi..hayırlı haberlerini bekliyoruz inşallah eşinin de dediği gibi birşeyi yoktur oğlunun

X