Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
bi şey dicem bize barış korkmaz ın özel yeri tok dedile bize???? varsa oraya da götüreyim barış hoca da diyet yaptırıyor çünkü ben artık sadece diyet tarafını denemek ve hocaları birbiriyle karşılaştırmak istiyorum tutarlılığı var mı diye

Hasan onaldan nasil randevu alabilirim hastanede yeşil alan açtırma nedir Samsundayim istanbula nasil randevu alacagim

Merhaba , biz Hasan Onal a gitmedik ama forumda giden çok arkadaş var geçmiş yorumlara bakarsan da görebilirsin . Yesil alan dedikleri ise devlet çocuk dr ü internetten yeşil alan açıyormuş 3 ay içinde randevu alman gerekliymis alamazsan tekrar gidip yeşil alan açtırmak lazımmış ama birde hala sistem böylemi bilmiyorum ama şehir dışından gelenler için haftanın bir günü sabah tan kayıt açtırıp muayene olanda var diye okumuştum . Ama prosedür her geçen gün değişiyor . Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır . Rabbim yavrunuza şifa versin .

Hasan onaldan nasil randevu alabilirim hastanede yeşil alan açtırma nedir Samsundayim istanbula nasil randevu alacagim
Daha once bunun hakkinda yazilanlar olmustu. Isterseniz hastanenin numarasini bulup arayin sorun. Yesil alan diye takilmayin onun adi o. Yonlendiriyolar yani sizi. Cocuk doktoru yonlendirmeden gidemiyosunuz yani.
Sunu da belirtmeliyimki otizm vb durumların metabolizma ile iyilesmesi durumu henuz kanitlanmadi. Acikcasi ben iyilesen görmedim etrafimda. Sadece algisi daha acildi biraz daha iyi oldu diyenleri duydum. Özel eğitim ve kreşe daha çok inanıyorum. Oglumda otizm belirrtileri var ve biliyorum ki sabırla egitimle yavas yavas duzelecek. Mucize hepimizin gönlünde. Keske hemen iyilesse. Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsalmış.

Son düzenleme:
İnşallah hepimizin cocugu düzelir hem durumun şaşkınlığı hem başvuracak yol gösterecek bi yerin olmayışı bizi şaşırttı 15 dklik bu gozlem sürdü psikatr anlayamadık eğitimci sorduk bazı insanlar eğitimden memnun kalir bazı insanlar kalmaz dedi rapor çıkarmaya insanlar gocunur falan dedi ama bunda gocunacak ne var bilemedik çözemedik rehabilitelerde devletten raporla oluyormuş sizce evde mi eğitim daha iyi yoksa rehabilite merkezindemi

Bence ev yada herhangi bir kurum farketmez, önemli olan iyi bir eğitmene rast gelmeniz ve mutlaka evde orda yapilanlari uygulamaniz. Çocuğunuzla nekadar çok oynarsaniz nekadar uzun süre kaliteli vakit geçirirseniz okadar verim slirsiniz. Çocuğunuzun durumuna göre, özel eğitimciniz kreş yada anne&çocuk oyun gruplarida önerebilir buda sosyalleşmede çok faydali olur görüşündeyim.

Hasan önala gitmeden önce cocuk bölümünden randevumu aldınız? Onlar sevk ediyor dimi?

Merhaba 25 aylık oğlum var fatih Mecidiyeköy Şişli civarında bire bir eğitim veren tavsiye edebileceğiniz kurum varmı oxford turca gidip eğitim hakkında bilgisi olan varmı teşekkürler

Bi duzeltme yapmak istiyorum. Metobolizma randevu icin Bazi yerlerde dahiliyeden randevu alacaksiniz diye yazmisim. Dahiliye degil o cocuk doktoru. Cok özür dilerim

Keske istanbul da yasaydim ben kreş ayarladım insallah hersey yolunda giderde kreste problem yasamayoz yarim gün ayarladım tv tablet tlf açmıyoruz ama beraber oyun oynamak istemiyor oynayınca oyuncakları bize firlatiyor

Keske istanbul da yasaydim ben kreş ayarladım insallah hersey yolunda giderde kreste problem yasamayoz yarim gün ayarladım tv tablet tlf açmıyoruz ama beraber oyun oynamak istemiyor oynayınca oyuncakları bize firlatiyor

Aynen bizimki de atiyor. Ama inat oynuyorum bakmiyor bile. Yine de bazi seyleri ogreniyor. Bebege mama veriyom aradan zaman geciyor bakiyorum o da veriyor.
Randevu olayini sehir disi icin bilmiyorum. Hastaneyi ararsan yardimci olurlar bence. Cocuk metobolizma bolumunu. Mesela sey duymustum. Sehir disindan gelip bekliyolarmis randevulular bitince onlari aliyolarmis diye.
29 ayligiz.

Son düzenleme:
Bizde bu ayin sonunda 29 olacagiz, zaman geçtikçe telaşlaniyorum. Hala öpücük yapmıyor ve avmdeki oyuncaklardan korkuyor. Öpücüğü biliyor yapmıyor ama oyuncak konusunda ne yapmalıyım bilmiyorum. Bu sorunu yaşayan varmı? Birde öyle kartlarla falan oynama yapmıyor, eşleme kartları falan aldık, kitaplar aldım ama pek ilgisini cekmiyor.

Benim ki se öyleydi üç yaşına girdi televizyonu kapattık cocuğun algısı arttı ve öğrenmenin tadını alınca şimdi en sevdiği şey kartlar oldu ve cevap almaya başladım

Butun bu dediklerini avm deki oyuncaklar haric benimki de yapmiyor. Kitaplari yirtiyor. Bir ara bakti ama simdi ilgilenmiyor. Ozel egitimdeki hoca yirtsada goster her sayfadan bir sey goster tek kelime et dedi.hikaye anlatma dedi. Kafasi karismasin diye. Esleme kartlarini ozel egutimde gosteriyolar ama yapmiyor henuz. Ama hep gosteriyorlar.

Benim oglan gecen ay cok durgun cok pasifti. Sanki geriledi. Bos bos duvarlara bakiyordu. Psikiyatri randevusu vardi o ay doktora sordum. Olabilir normal endiselnmeyin devam edin egitime dedi. Devam ettik. Simdi de bi acilma oldu Acayip goz temasi artti. Herkesi gozlemlemeye basladi sanki. Inisli cikisli gidiyoruz bakalim.
Sen de sabirla devam et derim ben.

Biz binicilik alanına götürdük en küçük 36 aylık olacakmis 24 aylık diye almadilar çok sacma gelebilir ama faytoncularun atları geldi aklima onlar olmazmi acaba sacma bu fikir olabilir gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…