Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
canım seninki küçük daha artı bişey sölemek istiyorum ben tam 36 aylıkken okula verdiğimde sınıfın en küçüğü benim oğlumdu ve diğerlerinin hiçbiri makas kullanmayı kalem tutmayı bile bimiyolar die öğretmeni 2-3 ay sonra geçti makas çalışmalarına yani çokta gerekli değilmiş..okuldada öğrenebilirmiş..öğretmenide çok araştırdım ilçedeki rama gittim onlar bana bi öğretmen tavsiye ettiler.. bayanla görüşmeye gittim kendiside zaten devlette zihinsel engelleiler okulunda anasınıfı öğretmeni..bana çocuğu görmeden bişey diyemem görüp ona göre söylerim dedi evimize geldi oğlumu gördü ve ewt ben bu çocukla çalışabilirim dedi..saolsun öle paragöz bi kadın değildi hergün geldğinde bazen 1 bazende 2 saat kalıyordu.. günlük 50 tl veriyordum..ilk önce göz teması üzerinde çalıştı sonra ismine bakmasını sağladı sonrada sürekli oyunlar oynattı.. öncesinde hamurla falan asla oynamayan oğlumu hamuru sevdirdi,parmak boyasınını sevdirdi..suyla çok oynatıyodu.. makarnayla bulguru karıştırıp ayrıştırma yaptırıyordu..okuldan hergün okulundan değişik materyaller getirip oynuyolardı.müzik açıp dans ediyolardı.hikaye okuyodu falan.. yani oğluma çok faydası oldu aslında.. benimle asla yapmadığı şeyleri onunla yapıyordu.ilk zamanlar istemedi tabi çok ağladı içerde ama sonra alıştı.. beni çok az aldı odaya..çıktıklarında anlattı hep şöle yaptık böle yaptık sende akşam arada yaptırmaya çalış die.

İkinci gidişiniz mi bu hasan hocaya ilj gittiğinizde ne yapıyor ne istiyor kan veya idrar testi yapıyor mu hemen?biz hafta başında cem kınacıya gittik bi idrar testi istedi yurt dışından yaptırması hem zor hem pahalı ben o kadarını kendisi yapar demiştim acaba biz de mi hasan hocaya gitsek bilemiyorum siz ikisine de gitmişsiniz ne yapalım ne tavsiye edersiniz

ya parası pulu da önemli değil de test çok garip bir defalıkmış düzgün yapamazsak ölüyor yani ayrıca sonuçlar 1.5 ay sonra geliyormuş ben cem hoca tahlili kendisi gönderir sanmıştım ne biliyim kafam karıştı hasan hoca nasıl yapıyor bu işleri doğrudan ona mı gitsek ne dersiniz

Önceki mesajlarinda hasan hocayla ilgili cam kinaci ile ilgili ayrintili yazmisti isterseniz bakin.

evet canım bizim hasan hoca daha çok kafamıza yattı şu anda da diyetteyiz herkese diyet vermiyor ama kan sonuçlarına bakıyor

evet canım bizim hasan hoca daha çok kafamıza yattı şu anda da diyetteyiz herkese diyet vermiyor ama kan sonuçlarına bakıyor
hasan hoca ya mecburen 2. kez gidiyosun tahlil sonuçları çıkınca çocuksuz... gerekirse o zaman diyet ve ilaç başlıyor ilaçlar barsak düzenleyici toz ve vitamin ilaçları şeklinde kolay gelsin canım

hasan hoca ya mecburen 2. kez gidiyosun tahlil sonuçları çıkınca çocuksuz... gerekirse o zaman diyet ve ilaç başlıyor ilaçlar barsak düzenleyici toz ve vitamin ilaçları şeklinde kolay gelsin canım
Aslında niyetim ona gitmekti ama randevu alamadım o ara izindeydi ben de bana daha yakın olduğu için kınacıya gittim ama henüz tahlili yaptırmadım peki hasan hoca tahlilleri hastanede mi yaptırıyor o da yurt dışına mı gönderiyor

kleopat siz naptınız gittiniz mi hasan hoca ya siz de?
Gittik kan aldilar sonuclar icin tekrar randevu alacagiz simdi. 10 gunu gececegi icin tekrar randevu alacaksiniz dediler. Ama hasan hoca yoktu .Onun odasinda sanirim asistanlariydi, bilgiler aldilar bizden bir form doldurdular sonrada ertesi gunu ac karnina 7 tup kan aldilar. Bekliyoruz bakalim bize ne diyecekler.sonuclari hasan bey degerlendiriyor sanirim.

7 tüp mü hem de aç karna çok değil mi ya kaç tüp kanı vardır zaten bi yavrucakların :)ya randevuyu nasıl alıyorsunuz peki 182 den mi

7 tüp mü hem de aç karna çok değil mi ya kaç tüp kanı vardır zaten bi yavrucakların :)ya randevuyu nasıl alıyorsunuz peki 182 den mi
Once bi dahiliye gidip metobolizma bolumune gitmek icin yesil alan actiriyosunuz sonra 3 ay icinde almalisiniz alamazsaniz tekrar actirmaniz gerekiyor. Evet 182 den veya mhrs sitesinden aliniyor. 7 tup kan alindi. Herseyine bakacaklar iste normal mi degil mi. En cok bunun icin gitmek istedim. Sonucta b6 b12 vitamini bile eksikse dikkat eksikligi surer cocukta. Sonuclar icin beklicez simdi de

Hımm kınacı da bahsetti bu b6 b12 vitaminlerinden o da idrardan bakıyo ama dediğim gibi testi yaptırmak baya bi zor peki hasan hoca hastanede mi yapıyor tahlilleri yoksa oda yurt dışına mı gönderiyor acaba inşallah sonuçlarınız çok güzel çıkar doğru tespitlerle çok yakında çok güzel gelişmeler yaşarız hep beraber

Bi kismi hastane bi kismi yurt disina gidiyormus. O yuzden uzun suruyo sonuclar. Hic bilmedigimiz seyler duyuyoruz. Ozel egitim aliyoruz krese de gondericez oyun grubuna da gittik. Bol bol geziyoruz. Bi de bunu da deneyelim dedik. Elimizden ne gelirse iste.

Rabbim tüm emeklerimizin karşılığını evlatlarımızın şifası olarak lutfeylesin inşallah

Ya gerçekten şans işi ne güzel buldunuz öyle birini İstanbul'da ise bilgi verirmisiniz

Bir bakıcı var arkadaşın ile konuştum 1 aydır hergun geliyor gelişim uzmanı imiş öyle büyük para da vermiyor bende araştırıp bulmak istiyorum inşallah bulurum

Biz barış korkmaza gidicez özel yerine ama.oylr bir yer var ve beklemek. İstemedik yapacak birşey yok inşallah iyi olur çocuklar ama bu dediğini not alacam

Yeşil alanı açınca internette randevu sisteminden hoca olarak eğer boşsa hasan hocanın adı çıkarmi

Benim oğlum yaşıtlarına göre iri yapılı boyu da uzun 4 yaş giyiyor bize kesin diyet der ama oğlum.abur cubur yemez fıstık ceviz fındık normal. Yemek herşeyi yer bir et yemiyor

Bugün dolu dolu oyun oynadık eşim.cok yardım ediyor hamur oynadık

Oyuncak bebeğe kardeşinden emzik.alip ağzına verdi ama.sonrs bebeği ısırdı

Eşimle bakıyoruz bizle.dalga geçiyor gibi yada ben çok ruhsuz anne İdim.ogrnemedi herkesi taklit ediyor beni etmiyor.

Sesleri taklit etti ses taklidi iyi

Panik halimi bırakıyorum rahat olacam çok TV ye maruz kaldı ve ilgi olmadı ona ben ise.gittim.hamile kaldım derken böyle oldu

İnşallah sevinçten ağlarız hepimiz dua ediyorum herkes için

Ve eğer bu süreç bitetse evladımda birşey olmasa bile ben bu işin içinde olup bu farkındalık için elimden geleni yapacam

Çünkü oyun grubunda anneler of 4 kişiydik şimdi 7 olduk.dediler hani memnun olmadılar çocukları dikkati dağıldı ve şunu dedim Allah göstermesin ya evladıma birşey olsa okul bulamam bu tarz bencil insanlar varken ve sadece kendi evlatları öğrensin istiyorlar

Böyle düşünen insanların yetiştirdiği çocuklar gün gelie benim evladımı kırmaz umarım

Hasan önal zaten hastenede tek metobolizma doktoru. Hasan önal ve ekibi. Diyetin de irilikle alakasi yok. Bağırsaklarla ilgili. Belli olmaz diyet vermeyebilir de.

Arkadaşlar çocuklarınız kreşte nasıllar benimki iki gün oldu başlayalı hep bireysel oynamış sizinkiler de a başta öylemiydi sonradan karışır mi ki arkadaşlarına

Arkadaşlar çocuklarınız kreşte nasıllar benimki iki gün oldu başlayalı hep bireysel oynamış sizinkiler de a başta öylemiydi sonradan karışır mi ki arkadaşlarına
İlk başlarda öyle oluyor . Aslında büyükler bile ilk iş ortamı filan olsun hemen kaynasamayabilir . Benim oğlum 5 ay oldu başlayalı 3 ay yarım gün gitti yarım gün giderken iyiydi tam güne gectik şimdi sabahları mizmizlaniyor . Gitmek istemiyor ama öğretmeni grup içine katılımının arttığını söylüyor . Zaman vermelisin zamanla gruba katılım gösterir ama öğretmen de önemli tek başına duruyor diye bosver mesinler grup içine katmak içn zorlamadan tatlı tatlı katılmasına yardımcı olsunlar .

Gunaysin herkese bense buraya yeni kayit oldum samsundayim benim oglum 24 aylik onada otizm dediler ve burada alana hakim kimse yok hasan onaldan randevu alanlar bana yardim edebilirmi 182 den samsundayken istanbula hasan onala randevu alabiliyormuyuz bu yesil alan actirma nedir burdanmi actiracagiz haka soktayiz oylede rahat konustuki dr lar bizim anlayabilecek dr lar ariyorum bilgilerinizi paylasirmisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…