Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Biz barış korkmaza gidicez özel yerine ama.oylr bir yer var ve beklemek. İstemedik yapacak birşey yok inşallah iyi olur çocuklar ama bu dediğini not alacam

Yeşil alanı açınca internette randevu sisteminden hoca olarak eğer boşsa hasan hocanın adı çıkarmi

Benim oğlum yaşıtlarına göre iri yapılı boyu da uzun 4 yaş giyiyor bize kesin diyet der ama oğlum.abur cubur yemez fıstık ceviz fındık normal. Yemek herşeyi yer bir et yemiyor

Bugün dolu dolu oyun oynadık eşim.cok yardım ediyor hamur oynadık

Oyuncak bebeğe kardeşinden emzik.alip ağzına verdi ama.sonrs bebeği ısırdı

Eşimle bakıyoruz bizle.dalga geçiyor gibi yada ben çok ruhsuz anne İdim.ogrnemedi herkesi taklit ediyor beni etmiyor.

Sesleri taklit etti ses taklidi iyi

Panik halimi bırakıyorum rahat olacam çok TV ye maruz kaldı ve ilgi olmadı ona ben ise.gittim.hamile kaldım derken böyle oldu

İnşallah sevinçten ağlarız hepimiz dua ediyorum herkes için

Ve eğer bu süreç bitetse evladımda birşey olmasa bile ben bu işin içinde olup bu farkındalık için elimden geleni yapacam

Çünkü oyun grubunda anneler of 4 kişiydik şimdi 7 olduk.dediler hani memnun olmadılar çocukları dikkati dağıldı ve şunu dedim Allah göstermesin ya evladıma birşey olsa okul bulamam bu tarz bencil insanlar varken ve sadece kendi evlatları öğrensin istiyorlar

Böyle düşünen insanların yetiştirdiği çocuklar gün gelie benim evladımı kırmaz umarım
bi şey dicem bize barış korkmaz ın özel yeri tok dedile bize???? varsa oraya da götüreyim barış hoca da diyet yaptırıyor çünkü ben artık sadece diyet tarafını denemek ve hocaları birbiriyle karşılaştırmak istiyorum tutarlılığı var mı diye

Gunaysin herkese bense buraya yeni kayit oldum samsundayim benim oglum 24 aylik onada otizm dediler ve burada alana hakim kimse yok hasan onaldan randevu alanlar bana yardim edebilirmi 182 den samsundayken istanbula hasan onala randevu alabiliyormuyuz bu yesil alan actirma nedir burdanmi actiracagiz haka soktayiz oylede rahat konustuki dr lar bizim anlayabilecek dr lar ariyorum bilgilerinizi paylasirmisiniz
Merhaba , biz Hasan Onal a gitmedik ama forumda giden çok arkadaş var geçmiş yorumlara bakarsan da görebilirsin . Yesil alan dedikleri ise devlet çocuk dr ü internetten yeşil alan açıyormuş 3 ay içinde randevu alman gerekliymis alamazsan tekrar gidip yeşil alan açtırmak lazımmış ama birde hala sistem böylemi bilmiyorum ama şehir dışından gelenler için haftanın bir günü sabah tan kayıt açtırıp muayene olanda var diye okumuştum . Ama prosedür her geçen gün değişiyor . Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır . Rabbim yavrunuza şifa versin .

Hasan onaldan nasil randevu alabilirim hastanede yeşil alan açtırma nedir Samsundayim istanbula nasil randevu alacagim
Daha once bunun hakkinda yazilanlar olmustu. Isterseniz hastanenin numarasini bulup arayin sorun. Yesil alan diye takilmayin onun adi o. Yonlendiriyolar yani sizi. Cocuk doktoru yonlendirmeden gidemiyosunuz yani.
Sunu da belirtmeliyimki otizm vb durumların metabolizma ile iyilesmesi durumu henuz kanitlanmadi. Acikcasi ben iyilesen görmedim etrafimda. Sadece algisi daha acildi biraz daha iyi oldu diyenleri duydum. Özel eğitim ve kreşe daha çok inanıyorum. Oglumda otizm belirrtileri var ve biliyorum ki sabırla egitimle yavas yavas duzelecek. Mucize hepimizin gönlünde. Keske hemen iyilesse. Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsalmış.

Son düzenleme:
İnşallah hepimizin cocugu düzelir hem durumun şaşkınlığı hem başvuracak yol gösterecek bi yerin olmayışı bizi şaşırttı 15 dklik bu gozlem sürdü psikatr anlayamadık eğitimci sorduk bazı insanlar eğitimden memnun kalir bazı insanlar kalmaz dedi rapor çıkarmaya insanlar gocunur falan dedi ama bunda gocunacak ne var bilemedik çözemedik rehabilitelerde devletten raporla oluyormuş sizce evde mi eğitim daha iyi yoksa rehabilite merkezindemi

İnşallah hepimizin cocugu düzelir hem durumun şaşkınlığı hem başvuracak yol gösterecek bi yerin olmayışı bizi şaşırttı 15 dklik bu gozlem sürdü psikatr anlayamadık eğitimci sorduk bazı insanlar eğitimden memnun kalir bazı insanlar kalmaz dedi rapor çıkarmaya insanlar gocunur falan dedi ama bunda gocunacak ne var bilemedik çözemedik rehabilitelerde devletten raporla oluyormuş sizce evde mi eğitim daha iyi yoksa rehabilite merkezindemi

Bence ev yada herhangi bir kurum farketmez, önemli olan iyi bir eğitmene rast gelmeniz ve mutlaka evde orda yapilanlari uygulamaniz. Çocuğunuzla nekadar çok oynarsaniz nekadar uzun süre kaliteli vakit geçirirseniz okadar verim slirsiniz. Çocuğunuzun durumuna göre, özel eğitimciniz kreş yada anne&çocuk oyun gruplarida önerebilir buda sosyalleşmede çok faydali olur görüşündeyim.

umudum var çok özür dilerim canım
evet bütün doktorlara gittik barış korkmaz a cem kınacı ya hasan önal a.... şimdi barış korkmaz hiç bi şey istemedi 6 ay sonra görüşelim dedi benim oğlum konuşuyor büyük çocuk zaten 6 yaşında ama hiç sorusu yok konuştuğu için izleme almış olabilir cerrahpaşanın sabit hattını çeviriyorsundahilisi 21170 oradan epeyi uğraşman gerekiyor sekreteri ismini alıyor ben sizi 1-2 ay sonra arıcam diyor sistem böyle işliyor
kasımda gittik bu tanışma 6 ay sonra gelin dedi ama hiç bi şey önermediği için ben bi daha gitmicem
cem kınacının ankara daki merkezini aradık ayda 1-2 istanbula geliyor 700 lira sadece muayene parası sonra diğerleri de 1500 lira falan tutuyor dedi ben onu istanbulda bi yere daha ucuza yaptırdım kabul eder mi bilmiyorum
gelelim benim favorim hasan önal a kendisi kanuni de oğlan ona bakıp gülümseyince inadına otizmden çıkıyor diye diyet vermedi baştan ama herkesin normal dediği kan testlerinden bi oranlara bakıp bu çok kafa karışıklığı yapar dedi selametlenin yaptığı gibi diyet yapıyoruz özel eğitimde düzeldiğini söylüyolar bayağı bence de eskiye göre daha iyi ben sana hasan hoca ya git diyet yap diyosa yap derim
Hasan önala gitmeden önce cocuk bölümünden randevumu aldınız? Onlar sevk ediyor dimi?

Merhaba 25 aylık oğlum var fatih Mecidiyeköy Şişli civarında bire bir eğitim veren tavsiye edebileceğiniz kurum varmı oxford turca gidip eğitim hakkında bilgisi olan varmı teşekkürler

Once bi dahiliye gidip metobolizma bolumune gitmek icin yesil alan actiriyosunuz sonra 3 ay icinde almalisiniz alamazsaniz tekrar actirmaniz gerekiyor. Evet 182 den veya mhrs sitesinden aliniyor. 7 tup kan alindi. Herseyine bakacaklar iste normal mi degil mi. En cok bunun icin gitmek istedim. Sonucta b6 b12 vitamini bile eksikse dikkat eksikligi surer cocukta. Sonuclar icin beklicez simdi de

Bi duzeltme yapmak istiyorum. Metobolizma randevu icin Bazi yerlerde dahiliyeden randevu alacaksiniz diye yazmisim. Dahiliye degil o cocuk doktoru. Cok özür dilerimo_O

Keske istanbul da yasaydim ben kreş ayarladım insallah hersey yolunda giderde kreste problem yasamayoz yarim gün ayarladım tv tablet tlf açmıyoruz ama beraber oyun oynamak istemiyor oynayınca oyuncakları bize firlatiyor

Keske istanbul da yasaydim ben kreş ayarladım insallah hersey yolunda giderde kreste problem yasamayoz yarim gün ayarladım tv tablet tlf açmıyoruz ama beraber oyun oynamak istemiyor oynayınca oyuncakları bize firlatiyor

Aynen bizimki de atiyor. Ama inat oynuyorum bakmiyor bile. Yine de bazi seyleri ogreniyor. Bebege mama veriyom aradan zaman geciyor bakiyorum o da veriyor.
Randevu olayini sehir disi icin bilmiyorum. Hastaneyi ararsan yardimci olurlar bence. Cocuk metobolizma bolumunu. Mesela sey duymustum. Sehir disindan gelip bekliyolarmis randevulular bitince onlari aliyolarmis diye.
29 ayligiz.

Son düzenleme:
Bizde bu ayin sonunda 29 olacagiz, zaman geçtikçe telaşlaniyorum. Hala öpücük yapmıyor ve avmdeki oyuncaklardan korkuyor. Öpücüğü biliyor yapmıyor ama oyuncak konusunda ne yapmalıyım bilmiyorum. Bu sorunu yaşayan varmı? Birde öyle kartlarla falan oynama yapmıyor, eşleme kartları falan aldık, kitaplar aldım ama pek ilgisini cekmiyor.

Bizde bu ayin sonunda 29 olacagiz, zaman geçtikçe telaşlaniyorum. Hala öpücük yapmıyor ve avmdeki oyuncaklardan korkuyor. Öpücüğü biliyor yapmıyor ama oyuncak konusunda ne yapmalıyım bilmiyorum. Bu sorunu yaşayan varmı? Birde öyle kartlarla falan oynama yapmıyor, eşleme kartları falan aldık, kitaplar aldım ama pek ilgisini cekmiyor.
Benim ki se öyleydi üç yaşına girdi televizyonu kapattık cocuğun algısı arttı ve öğrenmenin tadını alınca şimdi en sevdiği şey kartlar oldu ve cevap almaya başladım

Butun bu dediklerini avm deki oyuncaklar haric benimki de yapmiyor. Kitaplari yirtiyor. Bir ara bakti ama simdi ilgilenmiyor. Ozel egitimdeki hoca yirtsada goster her sayfadan bir sey goster tek kelime et dedi.hikaye anlatma dedi. Kafasi karismasin diye. Esleme kartlarini ozel egutimde gosteriyolar ama yapmiyor henuz. Ama hep gosteriyorlar.

Benim oglan gecen ay cok durgun cok pasifti. Sanki geriledi. Bos bos duvarlara bakiyordu. Psikiyatri randevusu vardi o ay doktora sordum. Olabilir normal endiselnmeyin devam edin egitime dedi. Devam ettik. Simdi de bi acilma oldu Acayip goz temasi artti. Herkesi gozlemlemeye basladi sanki. Inisli cikisli gidiyoruz bakalim.
Sen de sabirla devam et derim ben.

Biz binicilik alanına götürdük en küçük 36 aylık olacakmis 24 aylık diye almadilar çok sacma gelebilir ama faytoncularun atları geldi aklima onlar olmazmi acaba sacma bu fikir olabilir gibi

X