Östorojen fazlalığım varmış:(

bu ilacı ben geciktirsin diye icmistim az bi dönem.anam ağladı. o nası bi sancı. başka bi doktora da git bence.

Göğüsle östrojenin bi alakası yok
Göğüs yağ dokusudur
Testesteronum 4 kat fazla göğüslerim 90
Yani sizin mantığa göre göğsümün hiç olmaması lazımdı
Göğüs genelde genetiktir ama östrojen de etkiler nomalde.
Ama hiç bir hormon tek başına yön vermesi için yeterli değildir.
İlla ki diğer hormonlar da bir etki eder.
Senin göğüs büyüklüğün aileden gelmedir. Annenin sülalesinde genelde kadınların göğüsleri büyüktür. Doğru mu?

Ara kanamaların sebebi çok iyi araştırılmalı
Bununla ilgili 20 yıl tedavi geçmişim var
Doktora nereye gittin, ne tür tetkikler yapıldı, sadece kan tahlili mi ?
Primolut bir çok insanın adet geciktirici diye kullandığı bir ilaçtır ama keşke artık toptan piyasadan kaldırılsa. Bu kadar zararlı bir ilaca daha rastlamadım. Kullanmadan önce bir doktora daha git, ara kanamalar şaka bir mevzu değil, 20 yıldır uğraşıyorum dile kolay, böyle forumda falan olmaz, yetkinliğine inandın, düzgün bir doktorun tavsiyesini al.
o ilaç çk mu zararlı bir başlık mı açsak ilaçla ilgili? zararlıysa herkes bilsin diye...mutlaka kullanan vardır çünkü...

Göğüsle östrojenin bi alakası yok
Göğüs yağ dokusudur
Testesteronum 4 kat fazla göğüslerim 90
Yani sizin mantığa göre göğsümün hiç olmaması lazımdı

göğüsle östrojenin çok alakası vardır. mesela erkekten kadına geçişte östrojen verilir erkekte meme büyümesi olur.
eğer ergenliğe girmeden başlanırsa bu daha da belirgin olur. sizin testosteronunuz yüksek olsa da östrojeniniz de bi erkekten kat kat fazla. ki gelişme döneminde önemli olan.

o ilaç çk mu zararlı bir başlık mı açsak ilaçla ilgili? zararlıysa herkes bilsin diye...mutlaka kullanan vardır çünkü...

Herkes her ilacı kullanamaz
Mecbur kalındığında da kar/zarar hesabına göre ilaç kullanılır, bunun için bir başlık açıp ilaçla ilgili kimseyi uyaramayız. Bu ilacı doktorlar balayı öncesi adeti geciktirmek için bile veriyorlar, bazı kullananlar bir sıkıntı yaşamazken, bazıları yani benim gibiler ciddi hormonal değişikliklere uğruyorlar. İlaçtan gördüğüm zararı yıllar sonra ki tetkiklerde anladım ama bunun için şu ilaç böyledir diye insanları uyaramayız öyle bir hakkımız yok
Senin şikayetin olan ara kanamalarda gelişigüzel, şu fazla bu fazla diyerek başlanılan ilaçlar bir süre sonra kanamaları sebepsiz uterin kanama sınıfına sokabiliyor. Ara kanamaların rahim ağzı yönünden de araştırılması gerekir. Güvenilir, işinin ehli bir doktorun takibi çok önemlidir. Östrojen dönemsel olarak da yüksek çıkabilir, hormon ilaçları şakaya gelir şeyler değil, size yaptığım uyarıdan sadece ilaçla ilgili kısmını almayın lütfen, daha önemlisi uterin kanamanın gerçek kaynağını bulmaktır. Çok çektim bu dertten onun için uzun uzun anlatmaya çalıştım, yapılan tetkiklerle ilgili bilgi vermemişsiniz, dediğim gibi tek doktorla kalmayın

Göğüs genelde genetiktir ama östrojen de etkiler nomalde.
Ama hiç bir hormon tek başına yön vermesi için yeterli değildir.
İlla ki diğer hormonlar da bir etki eder.
Senin göğüs büyüklüğün aileden gelmedir. Annenin sülalesinde genelde kadınların göğüsleri büyüktür. Doğru mu?

Hayır canım kuzenler teyzelerin hep küçük

6 ,7çok mu benimde bekarken 7 den aşağya olmazdı doğumdan sonra bu 10 güne çıktı

Çok erken girdim ergenliğe göğüslerde erkenden çıktı belki ondandır bilemiyorum
aslında çok erken girince yeteri kadar olgunlaşmazsın.

Yani ne kadar erken girersen o kadar minyon kalırsın. Boy uzaması falan yavaşladığı için..

Mesela Avrupa’da falan ergenlik yaşı daha büyüktür bizden o yüzden kızlar daha uzun olur..Ama Aysa’da olan sıcak ülkelerde ergenlik yaşı daha aşağıdadır. O yüzden kızlar tıknaz olur.

Herkes her ilacı kullanamaz
Mecbur kalındığında da kar/zarar hesabına göre ilaç kullanılır, bunun için bir başlık açıp ilaçla ilgili kimseyi uyaramayız. Bu ilacı doktorlar balayı öncesi adeti geciktirmek için bile veriyorlar, bazı kullananlar bir sıkıntı yaşamazken, bazıları yani benim gibiler ciddi hormonal değişikliklere uğruyorlar. İlaçtan gördüğüm zararı yıllar sonra ki tetkiklerde anladım ama bunun için şu ilaç böyledir diye insanları uyaramayız öyle bir hakkımız yok
Senin şikayetin olan ara kanamalarda gelişigüzel, şu fazla bu fazla diyerek başlanılan ilaçlar bir süre sonra kanamaları sebepsiz uterin kanama sınıfına sokabiliyor. Ara kanamaların rahim ağzı yönünden de araştırılması gerekir. Güvenilir, işinin ehli bir doktorun takibi çok önemlidir. Östrojen dönemsel olarak da yüksek çıkabilir, hormon ilaçları şakaya gelir şeyler değil, size yaptığım uyarıdan sadece ilaçla ilgili kısmını almayın lütfen, daha önemlisi uterin kanamanın gerçek kaynağını bulmaktır. Çok çektim bu dertten onun için uzun uzun anlatmaya çalıştım, yapılan tetkiklerle ilgili bilgi vermemişsiniz, dediğim gibi tek doktorla kalmayın
ne bileyim uyarmak lazım filan deyince başlık açalım o zaman dedim
kızmanıza gerek yok :KK66:
açıklama içinse teşekkür...

aslında çok erken girince yeteri kadar olgunlaşmazsın.

Yani ne kadar erken girersen o kadar minyon kalırsın. Boy uzaması falan yavaşladığı için..

Mesela Avrupa’da falan ergenlik yaşı daha büyüktür bizden o yüzden kızlar daha uzun olur..Ama Aysa’da olan sıcak ülkelerde ergenlik yaşı daha aşağıdadır. O yüzden kızlar tıknaz olur.

Boy konusunda evet haklısın 1,65te kaldı
Ama vücut hatları için katılmıyorum

ne bileyim uyarmak lazım filan deyince başlık açalım o zaman dedim
kızmanıza gerek yok :KK66:
açıklama içinse teşekkür...

Kızmadım ama ya aşkolsun:KK60:
Dedim ya çok çektim bu ara kanama derdinden
20 yıldır uğraşıyorum ve şu an da anne olmamı imkansız hale getirdi
Doktorlara inandım ama ben doğru doktoru bulana kadar başıma gelmeyen kalmadı
Kimsenin başına gelmesin, Rabbim herkesi korusun, sadece dikkatini çekmek istedim

Kızmadım ama ya aşkolsun:KK60:
Dedim ya çok çektim bu ara kanama derdinden
20 yıldır uğraşıyorum ve şu an da anne olmamı imkansız hale getirdi
Doktorlara inandım ama ben doğru doktoru bulana kadar başıma gelmeyen kalmadı
Kimsenin başına gelmesin, Rabbim herkesi korusun, sadece dikkatini çekmek istedim
Allah yardımcınız olsun , inşallah iyileşirsiniz bir an evvel gönlünüzce düzelir her şey...inşallah..

Ara kanamaların sebebi çok iyi araştırılmalı
Bununla ilgili 20 yıl tedavi geçmişim var
Doktora nereye gittin, ne tür tetkikler yapıldı, sadece kan tahlili mi ?
Primolut bir çok insanın adet geciktirici diye kullandığı bir ilaçtır ama keşke artık toptan piyasadan kaldırılsa. Bu kadar zararlı bir ilaca daha rastlamadım. Kullanmadan önce bir doktora daha git, ara kanamalar şaka bir mevzu değil, 20 yıldır uğraşıyorum dile kolay, böyle forumda falan olmaz, yetkinliğine inandın, düzgün bir doktorun tavsiyesini al.
Yedıtepe unıversıtesı hastanesı dr rukset attar... Smear testım temız cıktı bı evlılık gecırdım eskı esımın son donem o bolgesınde kahverengı et benlerı cıkmaya baslamıstı hpv suphesyle gıttım ama bısı yok dedi hormonlarıma baktı östorojen fazla dı ve bu ılacı verdı

selam konu açık olduğunu bilseydim açmazdım bende de var fazlasıyla aynen şişmanlık ödem fazlasıyla şiştin deyip duruyorlar üstelik bunu dengeleyen ilaçta göğüslerimi çok şişirdi başka çözümü var mı bilmiyorum:mad: daha doğrusu ben yazz hapını kullandım böyle oldu sebebini daha çok bilmek istiyorum.

Yeni olan bir şeydir bu yoksa göğüslerinin falan dolgun olması lazım gerçekten.
aldığın ekstra bir vitamin falan var mı? ya da kullandığın bir bitkisel kür gibi bir şey..
Ne rahatsızlık verdi de sana doktora gitmek zorunda kaldın da teşhis edildi?
Demır ılacı c vıtamını ve biotın kullanıyorum ara kanamam vardı

X