Östorojen fazlalığım varmış:(

dendiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2014
147
20
Arkadaslar bu hormon bende fazlaymıs dengelemek ıcın ılaç verdı 3 ay 10 ar gun kullanıcam. Sonrasında gececekmı sureklı ılacmı kullanıcam yoksa:/ bıde benım goguslerım 75 nasıl oluyor östorojenım fazlaysa buyuk olması gerekmezmı?? Adetlerımde duzenlı.. sadece ara kanamalarım oluyordu bazen bıde uzun suruyor adetim 6 7 gun yanı....Kafaya taktım yanlısmı test yaptılar acaba?

İlaç primolut n tablet 5 mg noretisteron içerir... Yazıyor

Bekarsın galiba olablr evlenince azalır :) adet sonrası yaptır tekrar başka hastanede tahlili yüksek geldi bana da

bende de testesteron fazlalığı vardı, hormon tedavısıyle duzeldı. ne kullandım gecmıs zaman hatırlamıyorum ama duzelıyor, gecmıs olsun.

Tatilimi reglime göre ayarlayamadıysam eğer, geciktirici olarak kullanıyorum o ilacı ben. Östrojen hormonunu azalttığını yeni öğrendim bak. Biraz asabiyet yapabiliyor ilaç onu söyleyeyim sadece. Ufak tefek meselelere agresif tepkiler vermeye başlarsan kendini telkin et, bunlar hep hormonlardan diye :)

Zaten cok
Tatilimi reglime göre ayarlayamadıysam eğer, geciktirici olarak kullanıyorum o ilacı ben. Östrojen hormonunu azalttığını yeni öğrendim bak. Biraz asabiyet yapabiliyor ilaç onu söyleyeyim sadece. Ufak tefek meselelere agresif tepkiler vermeye başlarsan kendini telkin et, bunlar hep hormonlardan diye :)
zaten cok sınırlı takıntılı bı tıpım ben ostorojendenmı oluyorkı:)

yani fazla testeron tüylenme vs yapıyor yanlış bilmiyorsam fazla östrojen??

Zaten cok

zaten cok sınırlı takıntılı bı tıpım ben ostorojendenmı oluyorkı:)

Valla olabilir, doğum kontrol hapı kullanırken aşırı duygusal ya da sinirli olduğunu söyler bazı insanlar östrojen yüklemesinden. Belki bu ilaç sende ters etki yapıp, duygularını dengeler.

Arkadaslar bu hormon bende fazlaymıs dengelemek ıcın ılaç verdı 3 ay 10 ar gun kullanıcam. Sonrasında gececekmı sureklı ılacmı kullanıcam yoksa:/ bıde benım goguslerım 75 nasıl oluyor östorojenım fazlaysa buyuk olması gerekmezmı?? Adetlerımde duzenlı.. sadece ara kanamalarım oluyordu bazen bıde uzun suruyor adetim 6 7 gun yanı....Kafaya taktım yanlısmı test yaptılar acaba?

Göğüsle östrojenin bi alakası yok
Göğüs yağ dokusudur
Testesteronum 4 kat fazla göğüslerim 90
Yani sizin mantığa göre göğsümün hiç olmaması lazımdı

yani fazla testeron tüylenme vs yapıyor yanlış bilmiyorsam fazla östrojen??
Evet ilginç gerçekten, konu sahibi ne gibi şikayetlerle doktora gitmiş de , östrojen fazla çıkmış.

İnternette östrojen fazlalığı vücudun su ve tuz tutmasına neden olur. Yüz yuvarlaklaşır, el ve ayaklarda şişlik ve ödem gelişir. Yağ oranı artar" , gibi şeyler diyor.

Konu sahibi= teşhisden şüpheniz varsa bir doktora daha görünün, ama böyle bir sorun varsa da asla tedavinizi geciktirmeyin. Testestron fazlalığından daha ciddi bir sorun sanırım. Acil şifalar dilerim.

Evet ilginç gerçekten, konu sahibi ne gibi şikayetlerle doktora gitmiş de , östrojen fazla çıkmış.

İnternette östrojen fazlalığı vücudun su ve tuz tutmasına neden olur. Yüz yuvarlaklaşır, el ve ayaklarda şişlik ve ödem gelişir. Yağ oranı artar" , gibi şeyler diyor.

Konu sahibi= teşhisden şüpheniz varsa bir doktora daha görünün, ama böyle bir sorun varsa da asla tedavinizi geciktirmeyin. Testestron fazlalığından daha ciddi bir sorun sanırım. Acil şifalar dilerim.
şöyle bir başlık da varmış...
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/ostrojen-fazlaligi.359183/

Yeni olan bir şeydir bu yoksa göğüslerinin falan dolgun olması lazım gerçekten.
aldığın ekstra bir vitamin falan var mı? ya da kullandığın bir bitkisel kür gibi bir şey..
Ne rahatsızlık verdi de sana doktora gitmek zorunda kaldın da teşhis edildi?

Ara kanamaların sebebi çok iyi araştırılmalı
Bununla ilgili 20 yıl tedavi geçmişim var
Doktora nereye gittin, ne tür tetkikler yapıldı, sadece kan tahlili mi ?
Primolut bir çok insanın adet geciktirici diye kullandığı bir ilaçtır ama keşke artık toptan piyasadan kaldırılsa. Bu kadar zararlı bir ilaca daha rastlamadım. Kullanmadan önce bir doktora daha git, ara kanamalar şaka bir mevzu değil, 20 yıldır uğraşıyorum dile kolay, böyle forumda falan olmaz, yetkinliğine inandın, düzgün bir doktorun tavsiyesini al.

X