Oruçken kilo veren var mı verilir mi?

her ramazanda kendiliğinden en az 2 kilo veriyorum. sahurda yiyemiyorum, iftarda normal yiyorum. ramazan dışında ağzım hiç boş durmaz abur cubur çerez derken kilo alırım.ramazan benim için bu yönden de çok iyi.

Zayıflıktan kas erimesi var kasların kaybolmuş bile dediler benimde normal çıkıyor testler bir gram yağın yok dedi hemşireler benim bi dolap dolusu kıyafetim duruyor benim gibi iki tane alır içine ne pantolon duruyor belinde ne de etek yakışıyor hiç bişeyi taşımıyor bedenim bıktım bu durumdan ayak numaram bile küçüldü ya ne olacak halimiz

Gerçekten çok kötü olay ya, sağlığımız sıhhatimiz yerinde olsun da bir laf vardır ya, kasaba et borcumuz mu var :) . Ama yine de insan takıyor, dediğin gibi akrabalar bana da aa nolmuş sana , küçülmüşsün diyorlar. 1 dirhem et bin ayıbı örter dedikleri doğru. Bende çok üzülüyorum öyle diyenleri duydukça.
Önceden iştahım çok iyiydi, baldı tereyağdı, hergün üşenmeden kahvaltımı 4 4 lük yapardım sabahın köründe işe giderken. Ama artık yok o. Yesem de yaramıyor nedense

Her Ramazan kilo alırdım bu sefer 4 kilo verdim. Pideye elimi sürmüyorum. Misafirlikteysem yemeklerden azar azar alıyorum. Tatlıdan ya hiç almıyorum. Ya bir çatal alıp bırakıyorum. Evdeysem bir dilim kepek ekmek ve iki kepçe çorbayla iftarını yapıyorum. Bol bol su içiyorum. Sahurda bir kase Kellogs veya iki yumurta yiyorum. Sonrasında iki ceviz. Ekmek genelde yok. Anlaşıldığı gibi çok az yiyorum ama mecburum. Yoksa kesin alırım. Bir de tabi ki hareket lazım. Kızımla gündüz dışarı çıkıyorum. Sabah kalktıktan sonra akşama kadar pek oturduğumu söyleyemem. Fırsat buldukça da eliptik bisikletim var. Ona biniyorum.

Aynılarını bana da diyorlar çok zayıfsın çocugun olmaz senin diyenide var bu kıza nolmuş iyice küçülmüş diyenide var işten eve gelirken poşet poşet abur cuburla gelirdim her aksam o zamanlarda kızım sen kız çocuğusun kız çocuğu bu kadar kilolu olmaz derlerdi , o zamanlar içtiğim sudan kilo alıyordum şimdi tık yok gerçekten üzülüyorum ne oldu da böyle oldum diyorum stres sıkıntıda Bş yere kadar insan 1 kiloda olsa almaz mı evdeki tartıyı kırdım valla bıktım aynı kiloyu görmekten

Kötü olanı da benim yüzüm dolgun, öyle çok kilolu bir yüzüm Yok ama mesela yanaklarım hep topludur, vücudum zayıf, yüzüm toplu ben de bu durumdan şikayetçiyim çok, sonra gözlerimin altı hemen çöküyor..
Kilom yerinde iken yüzüm ne kadar parlaktı, şimdi cildim bile çok solgun ben çaresini bulamadım
İştah şurubu dahi kullandım, yok.
En sonunda spor salonuna yazılmaya karar verdim, düzenli bir beslenme programı ile deneyeceğim birde.
Gerçekten şöyle bi 55-57 kilo olsam çok iyi olacak inşallah alırız ya, kilosundan şikayetçi olanlara diyorum hep bi 10 kilonu alabilirim diye. :) fazla belli etmemeye çalışıyorum ama çok takıyorum kafama

Bende aynı canıö çok takıyorum 55 olsam daha fazlasıda olur başka bişey istemem benim spor yapma gibi bi imkânım yok inşaallah sporun faydasını görürsün her aksam bir poşet çikolata yerim ama yine yok inşaallah bizde alırız canım ya

Bak çikolata yeme. Öyle kilo alsan da sağlıklı bi kilo olmaz o. Dengeli ve düzenli beslenerek kilo almaya çalış. Mesela ben çikolatayı 2-3 günde bir yerim. Kola içmeyeli ise yıllar olmuştur. ABur cubur ile kilo almaya çalışmak sağlığını kötü etkiler, dengeli kilo alamazsın o şekilde. Belli bi program dahilinde kilo almaya çalış. Dediğim gibi, umarım bu şekilde sen de istediğin kiloya ulaşırsın:):)

Ben her zaman oruç tuttuğumda kilo veririm.
Olayın sırrı şu, iftarımı çorbayla açar 1 litre su içer en az yarım saat ara veririm.
Ardından hafif bir yemek, yanında cacık komposto tarzı sulu bir şey olur.
Ekmek, pilav, makarna kullanmam.
Ardından 10 gibi yürüyüşe çıkarım 40 dk yüksek tempoda yürürüm.
Eve gelip duş alıp 12 civarı meyve yerim.
Sahurda da kepek ekmeğine az yağlı tost, katı yumurta 1 lt su ya da bol yeşillik domates salatalık ve 2 katı yumurta yerim.
Bu sayede hep en az 6 kilo vermişimdir 1 ayda.

İnşaallah canım benim :) bu kadar kötü bi durum olacağını bilseydim hayatta kilo vermek için uğraşmazdım kadın dediğin etli butlu olacak :)

Bak canim benim esim doktor. Sagligina cok dikkat eder. Hamile oldugum icin ben oruc tutmuyorum. Ama sahurda yaninda kalkiyorum. Kesinlikle tatli yemez cunku en cok tatli susatiyor. Bir de seker hakikaten sagliksiz ve kanser hucrelerinin en sevdigi sey. Imkanin varsa ekmek yeme, ben bunu denedim pek beceremedim ama esim ekmek yemiyor. Bol bol su iç. Iftardan sonra biraz gezme imkaniniz varsa gezin uzerine hemen uyumayin.

Kilo hep sırt bölgesinde toplanmış durumda mı, yoksa orantılı mı? Yani kalça bölgesi de aynı oranda toplu ise kötü bir görüntü yoktur
Olmayan yer yokki kollarım çok kalın sırtta yağlı çok iri duruyorum o yüzden askılı giysem çok kötü görünüyor bacaklarda basen kalça simit bölgesi hepsi var bi yerden desem yok her yerden vermem gere

Aynı oranda ise kötü değildir sandığınız kadar. Siz çok taktığınız için size öyle geliyordur, mesela bazı insanların üst tarafı çok iri ama bacakları zayıf, o görüntü tuhaf oluyor. Ama dediğiniz gibi bir vücut iri durabilir ama öyle çok kötü değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…