ortodonti

bnmde ön dişlerım ayrık doktora gıttıgımde belkı tel takılır dedı bır baska doktora gıttım o da on kısımdakı etın kesılıp ondan sonra tel takılıcagını soyledı sımdı bn hangısıne ınanıcam bırı belkı dıyo dıgerı kesın konusuyo?????? kafam karıstı bır doktora daha gıdıcem ama burdanda bı fıkır alısverısı yapmak ıstedım cwplarsanız sevınırım sımdıden tskler:)
canım on dışlerınde aralık olmasının seebı frenılum dedıgımız on kısımdakı et dedıgınız mukozadır.onun kesılmesı gerekmektedır ama doktorların bır kısmı tedavı oncesı bı kısmı tedavı sonrası kestırır.ama ben once kestırıp ole tedavı edıyorum yoksa tedavın nuks eder yanı duzeldıkten sonra yıne bozulur

öncelikle her soruyla ilgilenip cvp verdiğiniz için tşkler ben bugun doktoruma gittim seffaf aparatlarımın yenisini ne zaman verecegini sordum o da kırılınca verilir yenisi dedi yani bunların normaldee belli bi değişim zamanı yokmu 2 haftada bir gibi yani tatile gitcem kırılırsa napcam diyip yedek istedim kolay kırılmaz dedi doktorum vermedi korkuyorum kırılırda tatilde ortada kalırsma diye yani doktorum benimi kandırıyor yoksa herkeste böylemi yani herkes bu şeffaf seyleri kırılıncamı değiştiriyor yeniliyor?

öncelikle her soruyla ilgilenip cvp verdiğiniz için tşkler ben bugun doktoruma gittim seffaf aparatlarımın yenisini ne zaman verecegini sordum o da kırılınca verilir yenisi dedi yani bunların normaldee belli bi değişim zamanı yokmu 2 haftada bir gibi yani tatile gitcem kırılırsa napcam diyip yedek istedim kolay kırılmaz dedi doktorum vermedi korkuyorum kırılırda tatilde ortada kalırsma diye yani doktorum benimi kandırıyor yoksa herkeste böylemi yani herkes bu şeffaf seyleri kırılıncamı değiştiriyor yeniliyor?
evet canım kırılmadıgı surece aynısı kullanıyorsun eger dıkat edersen bı sorun olmaz merak etme

benim alt cenem geride ve altta 2 disim de bir gerilik var 20lik disler yatik ve cikamiyorlar ameliyat olacagim da onlar biraz alt ceneyi zorladi tel taksam bile alt cenemin ileriye gitmesini istemiyorum bu mumkun mu ve bu tedaviler ortalama ne kadar suruyor takip cikarilabilen teller duymustum mumkun mu?

evet canım kırılmadıgı surece aynısı kullanıyorsun eger dıkat edersen bı sorun olmaz merak etme

tşk ederim dikkat edıyorum suyun içinde bırakıyodum doktorum bırakma dedi bende takmadan önce hafif fırçalıyorum temizlensin diye yoksa koku yapıyo sanırım bu da normaldir birde bollaşıncaa değişmesi gerekıyomuş sanırım benim hafif yutkunurken falan oynuyo bundan bişe olmaz sanırım diilmi tşkler

benim alt cenem geride ve altta 2 disim de bir gerilik var 20lik disler yatik ve cikamiyorlar ameliyat olacagim da onlar biraz alt ceneyi zorladi tel taksam bile alt cenemin ileriye gitmesini istemiyorum bu mumkun mu ve bu tedaviler ortalama ne kadar suruyor takip cikarilabilen teller duymustum mumkun mu?
canım alt çenende bır sorun varsa once bu duzeltılmelıdır belkı sen ıstemıyorsun ama bu sekılde dışlerın duzelse bıle estetık olarak duzgun olmayabılır.ayrıca sunu bıl dişlerin duzeltılmesı ıçın oncelıkle cenelerın konumu çok onemlıdır

canım alt çenende bır sorun varsa once bu duzeltılmelıdır belkı sen ıstemıyorsun ama bu sekılde dışlerın duzelse bıle estetık olarak duzgun olmayabılır.ayrıca sunu bıl dişlerin duzeltılmesı ıçın oncelıkle cenelerın konumu çok onemlıdır

dogru ama oyle cenemi one alip aynaya baktigimda yani dislerimi ust uste tuttugumda sakip sabanciya benziyorum hic hosuma gitmiyor bu yuzden tele cesaret edemiyorum

dogru ama oyle cenemi one alip aynaya baktigimda yani dislerimi ust uste tuttugumda sakip sabanciya benziyorum hic hosuma gitmiyor bu yuzden tele cesaret edemiyorum
canım benım cenenı aynada one getırmekle olmaz kı bence doktorun bı muayne etsın emınım senın ıçın en guzel olanı yapacaktır ve sandıgın gıbı olmayacaktır

2001de muayene olmustum cenemi ileri alacaklarini soyleyince vazgectim cunku anlattim istemiyorum o gun bugundur cesaret edemiyorum cenem ileri gidecek diye

peki bir sey daha soracagim bu yamukluklar porselenle duzeltmek mumkun mu

bir de benim tel tedavim icin 2 disim cekilecekti yer acilsin diye bunun riskleri oluyor mu

bu arada dislerimi gosterdigim kimse dogru duzgn yamuklugu goremiyor konusurken gulerken farkeden olmadi ozellikle gosterince de cook az diyorlar ama dislerim cekilip bu tedavi yapilacagi icin yamukluk az olmasina ragmen uzun surer degil mi

peki bir sey daha soracagim bu yamukluklar porselenle duzeltmek mumkun mu

bir de benim tel tedavim icin 2 disim cekilecekti yer acilsin diye bunun riskleri oluyor mu

bu arada dislerimi gosterdigim kimse dogru duzgn yamuklugu goremiyor konusurken gulerken farkeden olmadi ozellikle gosterince de cook az diyorlar ama dislerim cekilip bu tedavi yapilacagi icin yamukluk az olmasina ragmen uzun surer degil mi
canım agız ıcını gormedım ama soyle açıklayabılırım normalde buyume gelışımını tamamlamamış bırey olsan alt cenen gerıde oldugunda dışarıdan gorulen apareyler takarak cene lışkın duzeltılırdı ama sımdı yasın ılerıde oldugu ıçın cenen ılerı ancak amelıyat ıle one alınır.doktorun anladıgım kadarıyla amelıyatsız tedavı dusunmuş alt cenenı ılerı almak yerıne ustte 2 dış çekerek ust dıslerını hafıf gerı toplayıp o farkı kapatmak ıstemış buda bı tedavı yontemıdır.dedıgım gıbı senın verecegın bı karar bu sonuçta zorla olmaz

canım on dışlerınde aralık olmasının seebı frenılum dedıgımız on kısımdakı et dedıgınız mukozadır.onun kesılmesı gerekmektedır ama doktorların bır kısmı tedavı oncesı bı kısmı tedavı sonrası kestırır.ama ben once kestırıp ole tedavı edıyorum yoksa tedavın nuks eder yanı duzeldıkten sonra yıne bozulur

cok tsk edıyorum verdıgın bılgıler ıcın gercekten ne yapcagımı sasırmıstım her bırı farklı bıse soyledı :1rolleyes:
pekı bısey daha sorucam bu etın kesılmesı cok acı verırmı bnde bıraz korkuda varda:) ??

cok tsk edıyorum verdıgın bılgıler ıcın gercekten ne yapcagımı sasırmıstım her bırı farklı bıse soyledı :1rolleyes:
pekı bısey daha sorucam bu etın kesılmesı cok acı verırmı bnde bıraz korkuda varda:) ??

on dişlerinin ve o etın oldugu bolegeye anestezı yapıyorlar sonrasını zaten hıssetmıyorsun acımıyor yanı

canım demek ıstedıgım oncelıkle 6 sene diş hekımlığı uzerıne 5 sene doktora toplam 11 sene bu iş için emek verip unıversıtede okuyoruz.bu da işin kolay olmadıgını zaten gosterıyor ayrıca malzemeler yurt dısından gelıyor o yuzden bızımde yapacak bıseyımız yok.sızlerde haklısınız ama bıde soyle dusunun ozelde dıyelım 2000 dolara mı yapılıyor onu 24e boluyorlar ya da 12ye o zaman daha uygun olmuş oluyor ya da fakultelerde yaptırabılırsınız o zaman sadece malzeme parasını verıyorsunuz

fakültelerde yapıldığını söylüyorsunuz bunun için herhangi bir sosyal güvencemiz olması gerekiyormu

ister emeklı sandıgı ıster ssk olsun bakılıyor ve sadece malzeme parasını oduyorsunuz

cevaplarınız için teşekkürler. ben ankaradan yazıyorum bunları bilirsiniz topraklık diş hastanesi var. orda bütün kontrolleri yaptırdım sıra sevke geldi gazi üniversitesine sevk edilecekti bizzat doktorların kendileri oranın bağkur ve mekli sandığına baktığını ssklılarınkini hiçbişekilde karşılamadığını söyleyerek benim sevki yapmadılar

X