ortodonti

peki siz hastalarınıza cıkaarma gününü veriyormusunuz yoksa muayenede mı karar verip cıkmıyor cok tesekkür ederim cevap için simdiden bu arada allah mutlulugunuzu daim etsin

peki siz hastalarınıza cıkaarma gününü veriyormusunuz yoksa muayenede mı karar verip cıkmıyor cok tesekkür ederim cevap için simdiden bu arada allah mutlulugunuzu daim etsin

eger cıkarmaya karar verdıysem cıkarmadan 3 hafta once haber verıyorum buna muaynede karar verıyorum çunku agız ıçını muayne ettıgımde kapanış ıstedıgım gıbı olmuş orta hat duzelmış estetık olarak ıstedıgım sonuca ulaşmışsam bıtırıyorum tedavıyı

cok tesekkür ediyorum darısı benim basıma artık bende o günleri göreyim o kadar sabır etmişim ya

merhabalarr benimde bi problemim war yardımcı olursanız çok sewinrim ön dişlerimden köpek dişimin yanındaki yani ortadaki iki dişimin yanındaki 1 dişim yok küçükken sallandı çıktı ve yerine yenisi gelmedi röntgen çekildi diş yok we ben yıllardır bir şey yaptıramadığım için köpek dişim kaydı ve o boşluk kapanmak üzere söylemediğim zaman insanlar farketmio ama ben bildiğim için çok kötü hissediyorum kendimi.. dişlerim sağlam hepsini yaptırmaya da kıyamıyorum lamine diye bir uygulama warmış acaba bendede uygulanabilrmi?????

merhabalarr benimde bi problemim war yardımcı olursanız çok sewinrim ön dişlerimden köpek dişimin yanındaki yani ortadaki iki dişimin yanındaki 1 dişim yok küçükken sallandı çıktı ve yerine yenisi gelmedi röntgen çekildi diş yok we ben yıllardır bir şey yaptıramadığım için köpek dişim kaydı ve o boşluk kapanmak üzere söylemediğim zaman insanlar farketmio ama ben bildiğim için çok kötü hissediyorum kendimi.. dişlerim sağlam hepsini yaptırmaya da kıyamıyorum lamine diye bir uygulama warmış acaba bendede uygulanabilrmi?????

lamınate sende olmaz cunku sende lateral diş eksık anladıgım kadarıyla kopek dısın ile on dişinin arasını acıp ımplant yaptırırsan daha guzel olur bence

bende yıllar önce öyle düşünmüştüm ama diş hekimi önermedi onu nedendir bilmiorum keşke ozmanlar annemi dinlemeyip başka bir doktora görünseydim :KK43: şimdi sanırım telle açılması gerekicek cevabınız için çok teşkkür ederim

ben yine geldim 15 temmuzda randevum var demiştim dün gittim doktorum dişimin arkasını temizletmemi istedi bir daha ki randevuda dişin arkasının ölçsünü alacagız dedi. dişimin arkasına tel yapıstıracakmısız galiba sona yaklasıyorum

mrb.
benim de bi sorum olcak.23 yaşındayım,çocukken köpek dişlerri sallanıp düşer ya benim de o sallanıp düşen köpek dişerimden birinin yerine gelen diş çarpık geldi.yani olması gerekenin çok üstünde bi yerden geldi ve şuan estetik açıdan çok kötü duruyo gülerken filan.senağlama
bu nasıl düzeltilebilir?eğer çekilecekse( ki çok havada duruyo diş.mecburen) çok mu zor olur.yani cerrahi mi gerekir?çünkü kökü çok sağlam ve büyük bi diş ve sanki kökü çene kemiğime kadar uzanıyoosenağlama

mehabalar benim de dişimde teller var.çok şükür ki bir senem bitti!ama daha çekeceğim çok çile var galiba.benim sorum teller çıktıkyan sonra dişler eski haline dönermi yada kayma falan olurmu?şimdiden çok teşekkür ederim.ya bukadar emeğim boşamı gidecek:KK43:teşekkürler .

mehabalar benim de dişimde teller var.çok şükür ki bir senem bitti!ama daha çekeceğim çok çile var galiba.benim sorum teller çıktıkyan sonra dişler eski haline dönermi yada kayma falan olurmu?şimdiden çok teşekkür ederim.ya bukadar emeğim boşamı gidecek:KK43:teşekkürler .
Canım teller çıktıktan sonra pekiştirme tedavisi uygulican, doktorun dilerinin arkasına ya bir tel takcak yeni, ya da sana zaman zaman takman için gereken bir kalıp gibi birşey vericek. O zaman eski hale dönme ihtimali yok olur cnm

mrb.
benim de bi sorum olcak.23 yaşındayım,çocukken köpek dişlerri sallanıp düşer ya benim de o sallanıp düşen köpek dişerimden birinin yerine gelen diş çarpık geldi.yani olması gerekenin çok üstünde bi yerden geldi ve şuan estetik açıdan çok kötü duruyo gülerken filan.senağlama
bu nasıl düzeltilebilir?eğer çekilecekse( ki çok havada duruyo diş.mecburen) çok mu zor olur.yani cerrahi mi gerekir?çünkü kökü çok sağlam ve büyük bi diş ve sanki kökü çene kemiğime kadar uzanıyoosenağlama

Canım benim sorunuma benziyor seninkide, tel tedavisi uygulaman lazım. o alttki köpek dişin çekilecek ve sonra üstten çıkan dişine bir tel bağlanıcak. sonra o hooop die yerine inicek:icecream:

mrb.

aynı sorun bndede vardı üst dişlerimde.hmde iki köpek dişide öyledeydi.doktorum bana köpek dişini çekmicez demişti bu dişin önmli olduğunu çekilemiyeceğini söylemişti onun yerine hemen yanndaki dişleri çekti köpek dişlerine yer açılsın diye .şuan o dişlerim yerine oturdu 8 ay oldu tel takalı sadece dişlerimde aralıklar kaldı onlarında oturmasını bekliyoruum.bi ortodontiste görünsen iyi olur bnce..

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Canım teller çıktıktan sonra pekiştirme tedavisi uygulican, doktorun dilerinin arkasına ya bir tel takcak yeni, ya da sana zaman zaman takman için gereken bir kalıp gibi birşey vericek. O zaman eski hale dönme ihtimali yok olur cnm

dişlerinin arkasına ince tel yapıstıran oldumu arkadaslar pekiştirme tedavisinde. benim bu ay ölçüsü alınacakmıs arkanın merak ediyorum teller cıkınca mı yapısacak die:sm_cool::sm_cool:

bnm arkadaşımın dişinn arkasnda ince bi tel var.oda tel tedavisii görmüş çıkardıktan sora takmışlar o teli ama ince belli bile olmuyo.dişler tekrar hareket etmesin diye belli bi süre kalıyomuş oo.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

benim bu hafta dişlerimin arkasının ölçüsü alınıcak o zaman kısa süreye cıkar madem dişler cıkınca yapıyor arkaya eee cıksın artık 3 yazdır tellerim var. doktorum hiç çıkarma günü ayı vermio. ya bende kendim saptamaya calısıorum canım

merhaba arkadaşlar, benimde dişlerimde sorunlar vardı ve yardım almak için bu güzel siteyi yeni farkettim , diğer sitelerdeki kulaktan dolma gerçekdışı ve ağzı olan konuşuyor felsefesi burada hiç yok ,en güzel , gerçekçi ve bilimsel yorumlar gerçekten burada yapılıyormuş, öncelikle hepinize teşekkür ederim,
arkadaşlar benim sorunum şu; yaşım 22 ve çene darlığı varmış ve bu yüzden köpek dişlerinin yanındaki küçük azı dişlerinden birer tane toplam 4 dişim çekildi. 20lik dişlerde yarı gömülü ve doktorum şimdilik çekilmesine gerek yok dedi, tedavi sürecini olumsuz etkilemez dedi, yani sevgili arkadaşlar sorum şu diş çekmekle hata mı yaptım yani çekilmeden olabilirmiydi? , ayrıca sorunum çene darlığından dolayı köpek dişlerim normalden yukarıda ve önde ve yanındaki 2. dişler ise normalden geride olduğu için toplam tel tedavisi kaç yıl sürer, kısacası düzelir mi?yaşın 22 olması sorun olur mu,? yorumlarınızi esirgemeyin , sevgiyle kalın...

ya çoktandır siteye giremiyodum.soruma cevap vermişsiniz çok teşekkür ederim:eek: içimi rahatlattınız:sm_cool:

merhaba arkadaşlar, benimde dişlerimde sorunlar vardı ve yardım almak için bu güzel siteyi yeni farkettim , diğer sitelerdeki kulaktan dolma gerçekdışı ve ağzı olan konuşuyor felsefesi burada hiç yok ,en güzel , gerçekçi ve bilimsel yorumlar gerçekten burada yapılıyormuş, öncelikle hepinize teşekkür ederim,
arkadaşlar benim sorunum şu; yaşım 22 ve çene darlığı varmış ve bu yüzden köpek dişlerinin yanındaki küçük azı dişlerinden birer tane toplam 4 dişim çekildi. 20lik dişlerde yarı gömülü ve doktorum şimdilik çekilmesine gerek yok dedi, tedavi sürecini olumsuz etkilemez dedi, yani sevgili arkadaşlar sorum şu diş çekmekle hata mı yaptım yani çekilmeden olabilirmiydi? , ayrıca sorunum çene darlığından dolayı köpek dişlerim normalden yukarıda ve önde ve yanındaki 2. dişler ise normalden geride olduğu için toplam tel tedavisi kaç yıl sürer, kısacası düzelir mi?yaşın 22 olması sorun olur mu,? yorumlarınızi esirgemeyin , sevgiyle kalın...

merhaba ben de 5 yıldır ortodonti tedavisi görüyorum bu ay içinde biticek inşallah:teytey:
yaşınızın 22 olması biraz güçleştirebilir ama benim önerim özel bi doktordan tedavi görmeniz,sizinkisi gibi çene darlığı sorunum vardı,benim de 3 dişimi birden çektiler ama çok zararını gördüm ben açıkçası.sonra ortodontiye başladım dişlerim çok güzel şu an.çene darlığı için özel facemask ler var onlardan kullanabilirsiniz belki

peki diş çektirmenin zararı neydi sizde?, çekilince daha zor mu düzeldi 5 yıl dediğine göre, anormal bir süre değil mi bu :)

X