Ortaokula giden kardeşimin açtığı hesap...

Cok haklisiniz. Hesap kapamak cozum degil. Konu sahibinin yazdigina bakinca kardesi 'senin kafan almaz' gibi bir cevabi verebilen bir cocuk. Gider 10 tane daha acar. Çoktan cozmustur onu. Bir uzmana basvurmalari lazim.

Kardeşim e-mail açmayı bilmiyor sanırım hatta bir keresinde bir oyuna babamın e-maili ile kaydolmuştu ve babam ona bu yüzden kızmıştı

Nasil bir oyun bu tam olarak anlayamadim

İnternetteki online oyunlardan. İsim vermem doğru olmaz şöyle tarif edeyim; bir karakter alıyorsunuz, ona kıyafetti makyaj malzemesiydi vs. alabiliyorsunuz. Evini falan dekor ediyorsunuz. Bende küçükken oynardım. O tür oyunlarda sohbet odası falan oluyor. Ve o sohbet odalarında cinsellikle ilgili şeyler geçiyor + o oyunlarda cinsellikle ilgili trol hesaplar açılabiliyor.

Sizin durumunuzu bilemiyorum ama benim kardeşim yalan söylüyor orası çok belli.

Aaaaaaaaa biz bu oyunun bu sene okulda haberini okuduk ya çok dikkat edelim lütfen başka bir şey daha var başka bir “oyun” daha. Ay allahım ya

Aaaaaaaaa biz bu oyunun bu sene okulda haberini okuduk ya çok dikkat edelim lütfen başka bir şey daha var başka bir “oyun” daha. Ay allahım ya

Evet online oyunlar çok tehlikeli

Yani diyecektim ki acaba onun da mailini bulup (bir yerlere üyeyse o mail ile) böyle bir şey mi yaptılar. Ama tabi ablası olarak en iyi siz bilirsiniz :/

Hayır maalesef, yazım tarzı kardeşimin yazım tarzıydı. Ve de beni + sevdiği bir ünlünün anti sayfalarını engellemişti. Kardeşime ait orası çok belli Ama bana hesabım çalındı diye yalan söyledi.

Acik acik konusun. Bu yaptiginin hayatinda nelere mal olabilecegini, bunun nasıl kotuye kullanilip kaldırılabileceğini soyleyin. Hesaplari kapatin. Gozetiminiz altinda internete girsin. Ailenize de soyleyin.

Kardesiniz ortak kullandiginiz mail hesabi ile instagram aciyor ve ayni zamanda sizi engelli listesini atiyor. Zaten burda bile tezzatlik var. Sizden gizli yapmak istedigi birsey icin nasil oluyorda ortak hesap kullaniyor?

Sonra bunu okudum

Kardeşim e-mail açmayı bilmiyor sanırım hatta bir keresinde bir oyuna babamın e-maili ile kaydolmuştu ve babam ona bu yüzden kızmıştı

Yani instagram acmayi biliyor fakat mail acmayi bilmiyor öyle mi? Hali ile konu bana pek inandirici gelmedi. Kamu yoklamasi yada klasik kirmizi baslikli kiz gibi aman kizlarimiza dikkat edin tarzi bir konu.

Ortak hesap kullanmıyoruz. Ortak e-mail kullanıyoruz. Cihazımıza kayıtlı bir gmail hesabı var. O hesabı bende kullanıyorum. Hatta google play'de ve youtube'da arattığı şeyleri vs. de görebiliyorum. Büyük bir ihtimalle instagram hesap aç kısmına girdi. Ve cihaza o e-posta kayıtlı olduğu için direk o e-posta çıktı.

+1

Oncelikle.

Esefle okudum konuyu...
9 yasinda bir kizim var. Zaten degismekte olan devirle alakali tedirginim bir de boyle seyler duyunca panik olmamak elde degil.

Bence o cocugun aile ile konusmasindan vs ziyade psikolojik destek almasi lazim. O yasta biz daha nasil opusulur bilmezken, hatta ben yeni regl olmustum 5. Sinifta hatirliyorum; kardesiniz bir de sex icerikli profiller oluşturup gayet de guzel yaziyor ciziyor. Bu normal degil. Bu kizma ile, bagirma ile, ceza ile vs olmaz. Bu terapi ve tedavi ile duzeltilebilir. Bu yasta bir cocugun bunlari yapiyor olmamasi lazimdi, tek derdi kiz arkadaslari ve dersleri olmaliydi; belki de bir kac ufak erkek arkadas muhabbeti okadar. Belki platonik ask acisi, belki yuzundeki sivilcelere takinti..Ama cinsellik mi? Hayir.

Tavsiyem.
Terapiste randevu alin.
Simdi tamam der hicbirsey olmamis gibi yapar ama eger icinde duzeltilmesi gereken bir sorun var ise o duzeltilmedigi surece devam eder yapacagi ise.

Allah yardim etsin.

Ya yazmadan geçemedim; Allah aşkına kız neyin derdinde siz neyin. Fake olsa ne olmasa ne? Yani bu konuda niçin yalan söylesin bir insan? Yazıyor işte kardeşim için endişeleniyorum diyor. Böyle bir şey sizin başınıza gelse? Kız kardeşinizin? Çocuğunuzun? Emin ol son yapmak isteyeceğiniz şey size tavsiye vermeyen bir üyeyi burda olayın 'gerçekliğine' ikna etmek olur.
Keşke haklı olsanız da fake olsa.

P pozitifkiz59 ekonomik durumunuzu aile yapınızı bilemiyorum fakat özel hizmet almak konusunda ailevi çekinceleriniz varsa belediyelerin ücretsiz izinleri mevcut. Lütfen araştırın. En iyi bir profesyonel bilir. Çok üzüldüm.

Keşke fake olsa ama ne yazık ki gerçek Bende görünce şok oldum hala inanamıyorum ama şu online oyunlar ve internet yüzünden ne yazık ki 9-10 yaşlarındaki çocuklar cinselliği öğreniyor

Bir öğrencimin facebook hesabini bulmuştuk tesadüfen. Tam bir faciaydi. 12 yaşında kız çocuğu ama fiziksel olarak erken gelişmiş hafif de kilolu. Yüzlerce cinsel içerikli resim paylaşmış, binlerce kişi ekli. Çok afedersiniz göğüslerinin resmini bile (yarı açık) çekip koymuş, babasi yaşında adamlar altina yalarim, yutarim, s...rim tarzi yorumlar yazmış. Oda bir sürü cinsel içerikli argo sözler yazmış. Hayatımın şokunu yaşamıştım. Hemen okulun pdr si ile ve çocuğun ailesi ile görüştük. Evdeki tüm elektronik cihazlar toplandi, internet kapatildi.

Aman cocuklarinizi iyi takip edin, sanal ortamda başı boş birakmayin. Sık sık kafanizi uzatip bakin tablette, bilgisayarda, telefonda napiyor diye. Sifresiniz bilmediginiz hesaplar actirtmayin. Benim cocugum yapmaz demeyin, ortam cok bozuk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…