Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
nasıl bi duygu oluyo yada nasıl bi his o an ya ben yasyıp yasamdıgım blimiyorum bazen hızlı harektlerde ve farklı pozsyonlarda kendimi mutlu hisediyorum ama bu sadece mutlulukmu yoksa orgazm mı bilmiyorum

orgazma ulaşmak sadece mutluluk hissetmek değil sonuna ulaşmaktır biraz tarif etmeye çalışayım
sevişmek bir mutluluk onun en tepe noktası orgazmın zirvesi burda inanılmaz bir kasılma ve sonuç o kasılmanın tam zıttı şiddetinde bir rahatlama
diyebiliriz bence bunu yaşıyorsan oluyorsun demektir

ee nasıl olacak bilen biri bize yardım etsin o his nasıl bişey anlatsın:KK43:((

Kadınlarda çoğunlukla psikoloji çok etkilidir orgazmda. Fiziksel olarak da kegel egzersizleri yapıp vajinayı kontrol edebilir hale gelmeniz lazım ki istediğiniz zaman kasıp istediğiniz zaman gevşetebilin. Bunun önemli olmasının sebebi şu, temas ne kadar iyiyse o kadar çok zevk alınır. Bu zevk sürekli olmalıdır. Kadının fizyolojisi erkeğinkinden çok farklı, erkek git-gel yaparak orgazma ulaşırken kadın her yönden temasa ihtiyaç duyar bu yüzden vajinanızı kontrol edebilmeniz lazım. Eşinizin de erkek boşalmaması lazım. Sizin sevişmeyi istemeniz lazım. Korkmak orgazmın en büyük düşmanı. Eşiniz sizi mutlu etmek için var, böyle düşünün. Neden siz onu mutlu etmek zorunda olasınız ki? O sizi mutlu etsin. Bencil olursanız orgazm olmak kolay iş :)

Son düzenleme:
böule bilimsel değil de teknıksel olarak anlatılsa daha iyi sanki.eşiniz orgazm olun diye herşeyi yapıyo mesela ama bende tık yok kendi vucudumu tanımıyorum gerçekten.belkide çok yenıyım zamanla olabılen bişey mi peki

Ben de sizle aynı durumdayım kızlar ben vajinal orgazm yaşayamıyorum ama klitoral yaşıyorum o da elle uyarılınca bu çok da umrumda değil valla açıkcası çok büyük sorun yaşamıyorum..:KK17:

ben sanırım bu konuda şanslıyım.9 aylık evliyim her ilişkimizde vajinal olarak boşalıyorum.bilinçli olmasada hep böyle oluyor.çoğu yorumları okudum sanırım şanslıyım.
gelelim nasıl olduğuna.1.si erkeğin dayanmasıyla ve pozisyon önemli bence. genelde köpek pozisyonu dedikleri pozisyonda boşalıyorum.kalçalardan sert bir tutuş ve çıkan sesde yardımcıda oluyor sanırım.klitoral yok denecek kadar az olmuştur.genelde başın dönüyomuş gibi titremeyle gelen eliniz ayağınız boşalır ya bir anda öyle oluyosunuz mükemmel bir duygu.ön sevişme tabikide çok önemli uyarılmak bir kadının vazgeçilmezi bencede.ama bu karşılıklıda olması gerekiyor erkeğide gaza getirmek lazım :) örneğin erkeğe oral sex yapmak gibi :) buda çok etkili oluyor sanırım.etkisi var mı bilmem ama penisin biraz kalın olmasıda bir faktör mü?bilmiyorum.herkes yaşar inşallah böyle güzel şeyler...

kızlar mrb ben 2.5 yıllık ewliyim 11 aylık bebeğim war.bende ilk sıralar hiç bişey anlamzdım.ilk defa hamileliğimde orgazm oldum.ama bi kere.ama şimdi hepsinde oluyorum yani doğumdan sonra böle oldu neden oldu bilmiyorum ama ii oldu

cinselliğimin ilk yıllarında vajinal orgazmı rahatça yaşıyordum.ama şimdi eşimle sadece klitoral olaibliyorum:KK43: bazen uzadığında yaklaşıyor gibi oluyorum ama eşim dayanımıyor:))vajinal olanı hiç yaşamamış olsaydım belki bu kadar sorun etmezdim.ama 3 yıldır yaşamıyor olmak açıkcası çok üzüyor.her türlü fantezi ve deneyimi yapıyoruz.bu konuda çok iyi anlaşıyoruz.eşim de çok anlayışlı,önce beni rahatlatmaya çalışıyor ve bu konuda yaklaşımı beni daha da isteklendiriyor.ama açıkcası çok üzülüyorum sadece klitoral yaşadığım için.son yıllarda 15 kg aldım,acaba bunun etkisi var mıdır? bir de G noktası bulma yöntemi diye bir şey buldum forumda. onu deneyeceğim.yalnız merak ettiğim bir şey daha var;bu başlık altında femore jelden bahsetmişsiniz.bu tip uyarıcıları hep denemek istedim ama korktum açıkcası. bunlar geçrekten işe yarıyor mu?yani çok daha fazla uyarılmamıza mı sebep oluyo? herşeyden önemli yan etkisi var mı acaba?

ben buyum :
Koital anorgazmi : Cinsel birleşme sırasında penis vajina içindeyken orgazm olamamaya rağmen elle klitorisin uyarılarak (masturbasyon yoluyla) orgazma ulaşılması durumudur. Eş anlamlı diğer tabiri ise "Klitoral orgazmi" dir ve yalnızca klitorisin uyarılması ile orgazmın gerçekleşmesidir.
ama çok şanslıyım muazzam anlayışlı ve yardımcı bir eşim var..hiç sorun olmuyor yani..

bende buyum ama kendim yapınca buyum eşime yaptırmıyorum elle cinsel birleşme sırasındada 9 ay oldu daha tık yok :KK43:

Ayrıca eşiniz kocanız evdeyken internet yada tvye dalıp adamla ilgilenmemezlik etmeyin sizin bık diye attığınızı hap diye kaparlar biliyosunuz.
Siz eşinizin gönlünü hoş edin her anlamda, onu dinleyin, konusurken gözlerinin içine bakın, onaylayın, gülümseyin, somurtup çıkışmayın.
Güzel sözlerle kedi gibi başını okşaya oksaya ne istediğinizi nası olmasını istediğinizi anlatın. öpücükler bye!

Ps: bunu niyemi yazdım çünkü bazen biz kadınlara birilerinin ilişkimiz hakkında akıl vermesi gerekiyor, yoksa partnerimizin yaptıgı ufacık bir umarsızlığı yada çorabını kirliye atmamasını gözümüzde büyütüp büyütüp kafaya takıyoruz sonra her hareketi batıyor adamın uzaklaşıyoruz. Sakın sakın ha benden söylemesi..

hadi ya daha dün yaptım bu çorap olayını yazdıklarını okuyuncada şok oldum ilgisiz kalmasındanda bi kere şikayetçi oldum tartıştık hatta, oda bana ne dese beğenirsin sen oturup benimle
ilgileniyormusun bi kere oturup maç izledinmi benle :S maçıda hayatta sevmem kısacası eş oluyorsun ama erkekler galiba arkadaşta olmak istiyorlar eşleriyle
çalışıyorum akşam gidincede ev işi oturmadan 12 ye kadar. 9 aylık evli olmamıza rağmen yemek e çay saatinde ortak oturuyoruz onun dışında o pc başında bende mutfakta oluyorum :KK43:
yanlış ama yapıyorum yaaa

kızlar bazılarınız bana kızmasın ama ne şanslısınız sizinle ilgilenen eşleriniz olmasına rağmen vajinal orgazm olmuyoruz diyorsunuz ya işte o zaman sizlere çok kızıyorum bide benim gibi ilgisiz bencil eşiniz olsa şikayet eden arkadaşlar elinizdekini değerini bilin
umutmayın sizinki sorun değilki olmamanız sizin elinizde bunu önce beyninizde bitireceksiniz kendinizi kandırmayı deneyin gerçekten beyni kandırabilirsiniz bunu hipnoz gibi düşünerek yapın kendinize ilişki sırasında orgazm olacağım diye şartlandırın rol yapın bir süre sonra beyin ve bilinçaltınız bu yalanınıza inanmaya başlayacak ve sonra her seferinde vajinal orgazm yaşıyacaksınız hepinize kolay gelsin

ben de klitoral anorgazmiyim. ama neyseki be de şanslıyım, başlarda yadırgayan kendine hata arayan eşim, artık hiç sorun etmiyor ve çok yardımcı oluyor..yine de vajinal orgazmı tekrar yaşamaya başlamayı çok istiyorum..

Son düzenleme:
Arkadaşlar orgazm olmak psikolojinizle alakalı bir durum sadece ana odaklanın benim eşimin erken boşalma sorunu var buna rağmen her ilişkide orgazm olurum formülü yeni öğrendim eskiden olamadığım zamanlar oluyordu yapmanız gereken ana odaklanmak :nazar:

X