Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Yaklaşık iki saatir 60 sayfa felan okudum sanıyorum..Gerçekten çok faydalı Şeyler yazılmış..Uzun zamandır okuyorum ama yaşadıklarımdan sonra bugün yazmaya karar verdim..Bende iyi bir yeerde yöneticilik yapan ve iyi eğitim almış biri olduğumu söyleyebilirim..Keza eşimde yurtdışında okumuş gayet açık fikirli biridir..Yanlış anlaşılmasın bunları yazmamdaki amaç böbürlenmek asla değil aksine nisbeten Eğitimli ve bilinçli insanlar olmamıza rağmen 2 Yıldır bu problemi çözemiyoruz..3 ya da 4 kez farklı cinsel terapistlerden terapi gördük kim ne diyorsa yaptık hatta mantıksız dahi gelse eşim ve ben bir bildikleri var diyerek boyun eğdik..En son gittiğimiz terapisti burada ifşa ettikten sonra okudukça yalnız olmadığımı gördüm..Şu an tükenmiş durumdayım ama eşim ve ben pes etmiyoruz ne gerekiyorsa araştırıp okuyacağım benim şansım eşim bu konuda her zaman benimle yürüdü halbu ki ilişkiden zevk almayan taraf benim..Yurt dışındaki kaynakları araştırıyorum hatta bir kaç tanesini aldım bile türkçeyede çevirisi var..Yeni bir terapiye gücüm yok e sebeple kendim çözmeye karar verdim zaten terapi sürecine baktığımda tüm ev ödevlerinin neredeyse birbirinin aynısı OLDUĞUNU gördüm..Uzun yazdım biliyorum ama Tecrübe etmiş biri olarak psikolog ya da cinsel terapide çözüm değilmiş onu anladım..
Benimde sizin gibi ciddi sorunum var siz allahtan eşinizle paylaşabilmişsiniz sırf o mutlu olsun diye rol yapıyorum artık sıkıldım bu durumdan ve bir dr a gitmeyi düşünüyordumki sizde işe yaramamış anlaşılan bende 9 yıldır kendim çözmeye çalışıyorum bunu hadi hayırlısı bakalım

Arkadaslar bende orgazm oldugunu sandigim bisey yasiyordum teyzemle konustum ona dedimki aci cekiyorum agliyorum bosalirken deyince sen orgazm olmuyosun yumurtalıklarında kasiliyo demekki dedi.bi kac kez agladim hickira hickira resmen kasiklarim yandi sizce bu orgazmmi

orgazm esnasında herkesin hissettiği ve şiddeti farklı olabilir o acının sonunda büyük bir rahatlama gevşeme hissediyormusun acaba
Aslinda rahatliyorum o aci hissimi yasayinca ama kasiklarim geriliyo anlamiyorum duygu bosalmasimi yasiyorum neden agliyorum bilmiyorum

Eşiniz gerektiğinden sert davranmış ve sizi zorlamis olabilir ama orgazmoluyol. Acı kelimesiyle tarif edilecek bir şey değil çünkü...
Yok cmm esim asla sert davranmaz hatta ben aglarken uzuluyo niye boyle oluyo diye bence duygu degisimi yasiyorim oyuzden oluyo olabilir

Aslinda rahatliyorum o aci hissimi yasayinca ama kasiklarim geriliyo anlamiyorum duygu bosalmasimi yasiyorum neden agliyorum bilmiyorum

Böyle bir şey okudum demekki sadece sen değilsin canım bu normal bir durum her kadın orgazm sırasında farklı tepkiler veriyor demekki

Ağlayarak orgazm olmanın güzelliği...

hayatın en güzel hediyesi bu sanırım bana Mutluluktan ve zevkten ağlamak...gözlerden önce damla damla süzülen sonra hızla boşalan gözyaşları...Sizin bu konu hakkında ki düşünceleriniz neler...?

Güncellemeler:
Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.Bi araştırırsanız eğer bu orgazmın acıyla alakalı olmadığını göreceksiniz. Artı bazen mastürbasyonla da böyle orgazm oluyorum;3 parmak yahu ne kadar canımı yakabilir ki:KK70: bildiğiniz hüngür hüngür ağlamak değil bu gözlerden yaşlar boşalıyor o ayrı bir rahatlama veriyor zaten...ve ardından yoğun duygular sevinç ve mutluluk duygusu...(bu rahatlamanın verdiği mutluluk değil yalnızca, sevdiğin insanla aranda ki bağı hissetmek aynı zamanda )

• cahil bunlar ne anlatıyosun sorsan çok deneyimlilerdir sayısız kadınla birlikte olmuşlardır al bak durumları içler acısı sana özeldir diyen bile var :))

• Soran

Canımsın ya... telefondan girmeseydim en iyi cevap seçecektim bu cevabı burda işaretlenmiyor da:) bence bir kadını zevkten ağlatamamışlarsa kendilerini pek birşey sanmasınlar orgazmın üst seviyesidir bu bana göre! Ve zevkten ağlayan bir kadın görememenin eksikliği de var tabi. Ama bu tıpkı p*rnolarda ki gibi bağıra bağıra ağlayan kadınlar gibi değil de, içten içten süzülerek yastığa damlayan gözyaşlarının masumluğu samimiyeti gibi.
    • Görüş sahibi

Aynen.şiddetli orgazmda oluyor sadece.

Böyle bir şey okudum demekki sadece sen değilsin canım bu normal bir durum her kadın orgazm sırasında farklı tepkiler veriyor demekki

Ağlayarak orgazm olmanın güzelliği...

hayatın en güzel hediyesi bu sanırım bana Mutluluktan ve zevkten ağlamak...gözlerden önce damla damla süzülen sonra hızla boşalan gözyaşları...Sizin bu konu hakkında ki düşünceleriniz neler...?

Güncellemeler:
Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.Bi araştırırsanız eğer bu orgazmın acıyla alakalı olmadığını göreceksiniz. Artı bazen mastürbasyonla da böyle orgazm oluyorum;3 parmak yahu ne kadar canımı yakabilir ki:KK70: bildiğiniz hüngür hüngür ağlamak değil bu gözlerden yaşlar boşalıyor o ayrı bir rahatlama veriyor zaten...ve ardından yoğun duygular sevinç ve mutluluk duygusu...(bu rahatlamanın verdiği mutluluk değil yalnızca, sevdiğin insanla aranda ki bağı hissetmek aynı zamanda )

• cahil bunlar ne anlatıyosun sorsan çok deneyimlilerdir sayısız kadınla birlikte olmuşlardır al bak durumları içler acısı sana özeldir diyen bile var :))
    • Soran

Canımsın ya... telefondan girmeseydim en iyi cevap seçecektim bu cevabı burda işaretlenmiyor da:) bence bir kadını zevkten ağlatamamışlarsa kendilerini pek birşey sanmasınlar orgazmın üst seviyesidir bu bana göre! Ve zevkten ağlayan bir kadın görememenin eksikliği de var tabi. Ama bu tıpkı p*rnolarda ki gibi bağıra bağıra ağlayan kadınlar gibi değil de, içten içten süzülerek yastığa damlayan gözyaşlarının masumluğu samimiyeti gibi.
    • Görüş sahibi

Aynen.şiddetli orgazmda oluyor sadece.
Ay cnm teşekkür ederim ya bende bu hislerimi cok anormal buluyodum demekki aglamak kotu bisey degilmis :)

Sanki hiç olmıcak gibi geliyor bana o kadar saçma hissediyorum ki bazen kendimi bu konuyu taktığım için ama ağlıyorum bile hiç o noktaya bende ulaşmadım gerçekten çok huzur bozucu

Ben 8 aydır evliyim. Başlangıçtan beri yerimizde saymıyoruz. Bir ilerleme oluyor. Daha iyi hissedebiliyorum ama hala orgazm olamadım. Bekarken rüyada oluyordu. Evlenince de ilişkide değil rüyada olunca epey moralim bozuldu. Hatta rüyada olunca kasılmaya rağmen zevk alamadım.

Şimdi ingilizce kaynaklara da baktım. 20 30lu yaşlar için normal diyorlar. Hayatı boyunca olmayanlar da varmış. Ama işin çoğu psikolojik. Kendinle vücudunla cinselliğinle barışık olmak.. Anı yaşamak. Hislerine odaklanmak. Ve her seferinde acaba şimdi olacak mı diye düşünmemek, sonuç odaklı değil zevk odaklı olmak...

Bilemiyorum. Epey de istekliyim ama hala olmaması moralimi bozuyor.

Ama morali yüksek tutmak lazım. Orgazmı son nokta asıl hedef değil de cinselliğimiz ile ilgili bir öğrenme yolunda bir basamak diye düşünelim, farkındalığımızı artırmaya çalışalım

Ben 8 aydır evliyim. Başlangıçtan beri yerimizde saymıyoruz. Bir ilerleme oluyor. Daha iyi hissedebiliyorum ama hala orgazm olamadım. Bekarken rüyada oluyordu. Evlenince de ilişkide değil rüyada olunca epey moralim bozuldu. Hatta rüyada olunca kasılmaya rağmen zevk alamadım.

Şimdi ingilizce kaynaklara da baktım. 20 30lu yaşlar için normal diyorlar. Hayatı boyunca olmayanlar da varmış. Ama işin çoğu psikolojik. Kendinle vücudunla cinselliğinle barışık olmak.. Anı yaşamak. Hislerine odaklanmak. Ve her seferinde acaba şimdi olacak mı diye düşünmemek, sonuç odaklı değil zevk odaklı olmak...

Bilemiyorum. Epey de istekliyim ama hala olmaması moralimi bozuyor.

Ama morali yüksek tutmak lazım. Orgazmı son nokta asıl hedef değil de cinselliğimiz ile ilgili bir öğrenme yolunda bir basamak diye düşünelim, farkındalığımızı artırmaya çalışalım
ben 4 senedir olamadim canim:KK43: sen yeni evlisin olursun heraldr

Peki bir ilerleme söz konusu değil mi?

Daha çok hissettiğin anlar olmuyor mu?

Ben en başta acı hissettiğim için ve heyecandan bir zaman kendimi kastım. Sonra rahatlamaya çalışarak o acıyı hissetmeyeyim derken zevk de almadığımı fark ettim. Ama şimdi uzun zamandır zevk alıyorum. Ama tam bosalma kasılma olacak kadar olmuyor. Bir yükselme oluyor ama zirveye ulaşamıyorum. Bazen moralim bozuluyor bazen başka sefere diyorum. Çünkü bu haliyle de zevk alıyorum ama o zirveyi de yaşamak istiyorum.

Cinsellik öğrenilecek bir şey, keşfetmek lazım deniliyor. O yüzden ben de böyle düşünerek moral bozukluğunu yenmeye çalışıyorum.

Nacizane siz de geçen zamana üzülmek yerine günümüze ve önünüze bakın. Sağlık anlayış ve sevgi olduktan sonra bu da olur inşallah
ben 4 senedir olamadim canim:KK43: sen yeni evlisin olursun heraldr

Bende 2,5 yillik evliyim ama sanirim sadece 2-3 kez olmustur. Ben ayni zamanda klitorisi uyararak orgazm oluyorum sadece bir suredir bu bir aliskanlik haline mi geldi yanlis mi yapiyorum bilemedim ama oda olmayinca iyice anlamsizlasiyo hatta dus al filan gecenin korunde bildigin iskenceye bile donuyor...

X