Organik Ve Doğal Ürünlerim Var

Dağ(adaçayı)çayı hakkında bir bilgi vereyim.

Aktarlara gidip ada çayı istediğinizde size acı bir bitki veriyor. Tamam o da güzelde bu yörenin ada çayı bizim buralarda bildiğimiz ada çayından değil. Önceki çalıştığım yerde aydıncıklı bir abim getiriyordu bana ve onu bir daha da bulamadım. Şimdi gelince ilk ona baktım ada çayı nasıl diye işte budur. 2 dalını sıcak suya koyup karıştırın önce rengine sonra kokusuna en sonda tadına bakın....

daha da bir şey demiyorum

Anamur adaçayı mı kastettiğin , bana da anamur'dan arkadaşım gönderiyo , sarı renkli oluyo suyu ...strese birebir
grimsi olanı ben de içemiyorum

inanın süper şu anda kahvaltı modundayım... of of offff

yahu bu bölümü neden daha önce hareketlendirmedik ki ?

ama canım çekti bir de işin içine sarımsak girince tadından yenmez yiminlee

size afiyet olsun o zaman bizim de burda ağzımızın suyu aksın

bende marmara adasından almıştım tarif edilemez bir lezzet. aynen bitki çaylarının en güzel demleme şeklidir budur. bardağa sıcak suyu koy bir iki dal at üzerini kapar demlenmesi için hiç karıtırmadan şekersiz içtim mi ohhh mis gibi

yaww kazen yeni mi çektin fotoyu yoksam sende de yok yok valla.mümkünse tokken konuşalım yoksa cıldırcaz burada

Anamur adaçayı mı kastettiğin , bana da anamur'dan arkadaşım gönderiyo , sarı renkli oluyo suyu ...strese birebir
grimsi olanı ben de içemiyorum

evet yaaaa onun adı anamur adaçayı mı ?

varya aylar yıllar arıyorum adını. Budur yahu dediğiniz gibi sinirlerim alınmış gibi oluyor onla... Midem süper

daha ne olsun

O pastil. aşkolsun kazen valla bilmiyorum ne olduğunu

Haydi ben cevap vereyim. Kaynatılmaya müsait meyvelerin (üzüm, erik, dut) şekerle kaynatılması ve süzülmesinden sonra güneşte, havadar yerde kurutulup yenen aynı zamanda çok faydalı bir tür atıştırmalık. Ben kısaca anlattım. Aslında uğraştırıcı birşeydir, her babayiğidin harcı değildir bunu yapmak; onun için de dışarda satılanlar imalathane ya da fabrikalarda yapılan pestillerdir. Onun tadını, kalınlığını, yumuşaklığını tutturmak gerçekten de zordur

evet yaaaa onun adı anamur adaçayı mı ?

varya aylar yıllar arıyorum adını. Budur yahu dediğiniz gibi sinirlerim alınmış gibi oluyor onla... Miğdem süper

daha ne olsun

Sanırım adı o , çünkü sadece o bölgede oluyo ( mersin/anamur)...burda mısır çarşısında da oluyo ama pek bi kıytırık...

ben de yemedim bir kere tadına bakmıştım lastik gibi geliyor bana. ama ekşili birşeyse hayır diyemem
Sizi temin ederim, bu pestil lastik gibi değil. Ben burada pestilin lezzet tarifini yapmıştım, okuyun isterseniz, yoksa o lastiklerden ben de nefret ederim

Son düzenleme:
Sizi temin ederim, bu pestil lastik gibi değil. Ben burada pestilin lezzet tarifini yapmıştım, okuyun isterseniz, yoksa o lastiklerden ben de nefret ederim

eminim öledir. tabi iyi yapanı bulmak zor işte bir kere tadınca beğenmemiştim ama ekşiyi severim böle ekşimsi birşeyse yerim tam bana göre

adaçayını tansu çiller mi içiyordu cilde de iyi geliyor diyolar. tansu çiller in cildi adaçayı sayesinde öyle parlakmış diye haberler çıkıyodu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…