Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

merhaba hocam ben iki defa tup bebek tedavisi gordum ikincisinin sonucunu 12 kasimda negatif olarak aldim ve o gun adet gordum fakat bu ay halen adetlerim gelmedi ve akintim cok fazla, beyaz renkli vede cok sivi 3 gun once idrar testide yaptim sonuc negatifti tup bebek tedavisi sonucunda bu tur seyler normalmi?Ama ilk tup bebek denememde boyle seyler karsilasmadim gayet duzenliydi
ben danimarkada yasiyorum ve oyle hemen doktora gitme imkanim yok lutfen bana yardimci olurmusunuz ne yapmam lazim??

merhaba geçmiş olsun öncelikle. tedavi sonrasında ilk ayda düzensizlik olabilşir ama sonrasında kendi düzeninde adetinizin devam etmesi gerekir. gebelik testiniz negatif ise doktorunuzdan randevu almaya çalışın kist veya başka bir durum açısından muayenenizi gerçekleştirsin. sevgiler.

merhaba fsh değeriniz oldukça yüksek yaşadığınız düzensizlik buna ilişkin olabilir. sevgiler.

Hocam Merhaba

19 yaşındayım. Bekarım. Genel amaçlı doktora gidip test yaptırdım. Sonuçlar şu şekil çıktı :

TSH : 1.074
LH : 3.74
FSH :6.36
E2 :23.62
PRL :18.57

Sizce nasıl ?

Son düzenleme:
AYTUT BEY merhaba 6 aylık evliyim. Fakat şu aralar maddi durumlardan dolayı asla hamile kalmak istemiyorum. Eşimle geri çekme yöntemiyle korunuyoruz. Fakat 2 aydır adet olmadım. En son 1 aralıkta 1 gün adet oldum. Kahverengi kan karışıktı sonra kesildi. Aradan 2 ay sonra idrar testi yaptım ve negatif çıktı. Bende hiç hamilelik belirtileri yok. Hatta regl öncesi iştahım kapalı olurdu. Regl öncesi belirtileri var biraz. Ama hamilelik belirtileri hiç yok. Idrar testi de negatif çıktı . Ama korkuyorum yine de. 3 eylül ayında tatile çıkmıştık. Çok geciktiri ictim ama eylülden sonra 2 kez adet oldum. Onun etkileri olabilir mi diyorum. Birde son 1 haftadır idraririmi yaparken pembe kan geliyordu. Ama son 2 gündür ayaklarıma sıcak su kokuyorum ve daha yoğun parça parça kan geliyor sökülüyor gibi. Malesef şu an kan testi yaptırmam mümkün değil. Ssk yok ve maaşımizi almadık. Dediğim gibi hiç hamilelik belirtisi yok. Biri yardım eder mi lütfen çok stres yaptım

Son düzenleme:
AYTUN hanım ben 3.5 yıllık evliyim yaklaşık 2.5 senedir korunmuyoruz, ve çocuk istiyoruz. ben 22 yaşındayım eşim 45 yaşında eşim varikosel ameliyatı oldu 7 ay önce ,olmadan önce sperm sayısı 4milyon idi şuanda 15milyon sizden ricam hormon testlerime bakıp yapmam gereken neler olabilir .
tiroid stimülan hormon(tsh) 1.19
luteinizan hormon (lh) 7.93
beta-hcg <0.1
estradiol(e2) 34.46
folikülstimülan hormon(fsh) 8.42
prolaktin 16.83
AYTUN hanım son üç aylık regl dönemimde şöyle:
08 ekim
09 kasım
11 aralık
normalde her ay 2gün öne geliyordu fakat 3 aydır bu şekilde regl görüuorum . yaptırmam gereken başka testler var ise bana yardımcı olursanız sevinirim .şimdiden TEŞEKKÜR EDERİM .

merhaba adet geciktiriciler bu tarz düzenszilikler yapabilir. ancak idrar testlerinin yanıltıcı olabileceği kesin tanının kan testi ya da muayeneyle olacağını söylemem gerekir.

merhaba sizin testleriniz ve yaşınız gayet iyi. eşinizin sperm testleri arasında ciddi fark var ve iki değer de normalin altında. 1 kez daha sperm testi verdikten sonra eğer 10 milyonun altında ise tpüp bebek yüksek ama 20 ilyonun altında ise aşılama tedavisi öneriririm. bunlar için de ayrıca hazırlık testleri gerekecektir. istanbul içindeyseniz benle iletişime gecebilirsiniz ya da herhangi tüp bebek merkeziyle görüşmenizi öneririm. sevgiler.

eşimin tahlil sonucu 4milyon olan dönemde ameliyat olmamıştı. 15milyon olma süresi ameliyattan 7 ay sonra testi kasım ayında yaptırdı daha yeni yani normal yolla olma olasılığı olduğunu ve 4-5 ay daha denememizi söylediler sizce mümkün değilmi . Bu arada siz istanbulun neresinde görevdesiniz ? cevap verip değerlendirdiğiniz içinde çok teşekkür ederim SAYGILARIMLA.

Aytun Hanım merhaba

38 yaşındayım. Geçen sene ikizleri aldırdım sağlık nedenlerinden dolayı

Tekrar hamile kalmak istiyorum 9 aydır olmuyor (

Hormon testleri böyle çıktı. Yalnız ben adetin 2. günü yaptırdım öğlenden sonra tok karna. Biliyorum 3. günü ve aç karnına olması lazım ama sonradan öğrendim Fark eder mi ?
Sonuçlar :
TSH : 1.977
LH : 11.36
FSH : 12.34
E2 : 48.74
PRL : 6.87

Sizce nasıl ? Kalma ihtimalim var mı ?

merhaba değerleriniz yaşla birlikte yükselme eğiliminde. zaman kaybetmeden tedavi için başvurmanızı öneririm. gebelik için elbetteki şansınız var. sevgiler.

ameliyat fayda sağlamış ancak 20 milyonun altına aşılama tedavileri fayda sağlamaktadır. gene de bekleyebilirsiniz. fulya bahcec tüp bebek merkezindeyim, beşiktaşta. sevgiler.

merhaba hocam üçlü test sonucum aşağıda yazdığım giidir yorumlarsanız çok mutlu olucam çok teşekkür ederim Tr.21 riski 1/427 yaş riski:1/1179 AFP:29.2 ng/ml 0.83MoM uE3:0.36 ng/ml 0.60 MoM hcg:55089 1.84 MoM
20/12/2012

merhaba Aytun hnm ben 35 yaşındayım 7 yıllık evliyim eşim 3 yıl önce varikosel ameliyatı oldu ama sonuç malesef değişmedi.bu yıl ağustos ayında tüp bebek yaptırdık ama sonuç olumsuz.yaptırdığım hastaneden memnun kalmadım çünkü sorularıma cevap alamadım dr la birebir görüşemedih malesef..tekrar denemeye açıkcası korkuyorum..biraz daha beklemelimiyim yoksa hemen 2ci denemeyi yapmalımıyım ilginize tşk ederim..

Ankarada Oturuyorum ve 9 aydır barolin kisti ile kendi kendime dayanıyorum. Ve artık operasyon aşamasına geldiğini düşünüyorum. 31 yaşındayım ve bekarım. İlerde evlenirsem sorun yaşarım ve ameliyatından korktuğum için bekledim. Bazı dr.lar da seni çok rahatsız edene kadar bekleye bilirsin dediler.
Size sormak istediğim doğru olan hangi işlemler yapılması gerekiyor. Gümüş nitrat dedikleri herkese mi uygulanmalı. Ve orası dikişsiz kapanma ihtimali yokmu. Benim ameliyat öncesi bilmem gereken nelerdir. En doğru uygulanacak tedavi şekli nedir?
SGK lıyım özel hastaneler ancak muayaneye gidebiliyrum böyle bir işleme çok para alacaklarıdr. Ama kendimi de asistanların eline bırakmak istemiyorum. Ankarada bu işlemi iyi yapabilecek dr. tavsiyenizide almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim Sağlıkla kalalım inşallah...

Aytun hanım merhaba,
Eşimin spermiogram test sonuçlarını yorumlarmısınız.Değerler normal midir?Bu değerlere göre gebelik mümkün müdür?Teşekkür ederim.

MAKROSKOPİK İNCELEME
Renk:Gri beyaz
Reaksiyon(pH):Alkali
Görünüş:Bulanık,opak
Vizkozite:20
Likefaksiyon süresi:25 dakika
Ejekülat Volüm:5.0

MİKROSKOBİK İNCELEME
ml deki spermatozoid sayısı:58.000.000
Total spermatozoid Sayısı:290.000.000
ml deki Lokosit sayısı:800.000
Aglütinasyon: GÖRÜLMEDİ
Viskozite:NORMAL

MOTALİTE MUAYENESİ
a motil(ileri doğru hızlı hareketli):5 %
b motil(yavaş doğrusal olmayan hareket) 45 %
c motil(Yerinde hareketli)10 %
d motil(Hareketsiz)40 %

MORFOLOJİ
Normal morfoloji:70 %
Anormal morfoloji:-
Baş defekti:10 %
Boyun Anomalisi:10 %
Kuyruk Defekti:10 %

merhaba bu sayfada sadece infertilite sorularını cevaplıyorum, doktorunuzla sonucunuzu paylaşmanızı önereceğim. sevgiler.

merhaba benim fikrim arayı çok uzatmadan kendinizi huzurlu hissedeceğiniz laboratuvarı güvenli bir merkezde yeni bir deneme yapmaya başlamanızdır. yardımcı olmamı istediğiniz konularda çekinmeden beni bahceci kliniği telefonlarından arayabilirsiniz. sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…