Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

Merhaba enfeksiyonlar gebelik sırasında bazı sorunlara yolaçabilir ancak bunlar gebelik haftasına ve enfeksiyonun ajanına bağlıdır. 1 yıl önceki durumunuzn bugün ile ilgisi yoktur. Sevgiler.

aytun hanım geçen yıl olduğum düşüğün patoloji raporunda ınflame ve kanamalı desudua koryon villusları yazıyor. Bu ne demek. Geçmeyen iltihabım var ilaçlarla geçmiyor. Kronikleşmiş şimdi tekrar hamileyim. Iltihap düşüğe neden midir?*?

Merhaba adet görürken yumurtalanızın olması olanaksızdır. Belki kullandığınız aletin kiti eskimiş olabilir. Yorum yapamayacağım. Sevgiler.

merhaba,kullandığım ovulasyon kiti değil ,tükürükle bakılan ovulasyon mikroskobu doktor hanım, bilemiyorum ben de neden böyle olduğunu, adet olduğum için şuan hamile de olduğumu düşünmüyorum,siz nedersniz?

merhaba her zaman çok da düzenli olmayan birkaç gün geciken adetlerim bundan yaklaşık iki ay önce birbuçuk ayda bir gelmeye başlamıştı ve doktora gittim... ultrasona girdim kist çıkmadı doktor polikistik over olabileceğimi söyledi.. hormon tahlili istedi.. tahlilimin sonuçları şu şekilde: LH:6,83 FSH:7,26 E2:23,2 PROLAKTIN: 19,5 doktor bu değerlerin normal olduğunu söyledi ilaç vermedi ve adetlerim şu anda düzene girdi... ama yine de içim rahat etmiyor benim şu durumda pko olma ihtimalim var mıdır? bu arada kilo fazlalığı, aşırı tüylenme gibi sorunlarım da yok... teşekkkür ederim şimdiden hormon tahlilimi adetin 3. günü yaptırdım...

Son düzenleme:
Merhaba hormon değerleriniz normal bu sonuçlara bakarak poliksitik over olduğunuz söylenemez. Zaten doktrounuz da bu konuda size bilgi vermiş. Sevgiler.

[ı]merhaba her zaman çok da düzenli olmayan birkaç gün geciken adetlerim bundan yaklaşık iki ay önce birbuçuk ayda bir gelmeye başlamıştı ve doktora gittim... Ultrasona girdim kist çıkmadı doktor polikistik over olabileceğimi söyledi.. Hormon tahlili istedi.. Tahlilimin sonuçları şu şekilde: Lh:6,83 fsh:7,26 e2:23,2 prolaktın: 19,5 doktor bu değerlerin normal olduğunu söyledi ilaç vermedi ve adetlerim şu anda düzene girdi... Ama yine de içim rahat etmiyor benim şu durumda pko olma ihtimalim var mıdır? Bu arada kilo fazlalığı, aşırı tüylenme gibi sorunlarım da yok... Teşekkkür ederim şimdiden hormon tahlilimi adetin 3. Günü yaptırdım... [/ı]

mrb aytun hanım adetim 2gün geçince beta hcg 78 çıkt.ı 4 gün sonra 236.5 6gün sonra 950. artış 4 kat olması sağlıklımıdır? * illaki 2 kat mı olması gereklidir. boş gebelik ihtimali olabilir mi? önc eden 1 boş gebeliğim var. teşekkür ederim..

Merahaba bu gayet sağlıklı bir artış en az iki kat artış deriz biz. 4 kat artması olumlu bir durumdur. Gebelik kesesi ve kalp atımı görülsün haberleşelim. Sevgiler.

mrb aytun hanım adetim 2gün geçince beta hcg 78 çıkt.ı 4 gün sonra 236.5 6gün sonra 950. Artış 4 kat olması sağlıklımıdır? * illaki 2 kat mı olması gereklidir. Boş gebelik ihtimali olabilir mi? önc eden 1 boş gebeliğim var. Teşekkür ederim..

hocam belki beni hatirlarsiniz
11.ayin 26 sinda tup bebek tedavisi icin adetin 3 gunu yumurtlamam ignelerine basladim fakaktat doktorum 2 yumurta olustugu icin tedavi iptal olmustu bizde dogal yolla sansimizi deneyelim dedik
11 ayin 3 u pazatesi kontrola gittim
11 ayin 4 u sali gunu yine gitttim yumurtamin birtanesi patlamis dedi
12ayin 6 pesembe gunudediger yumurta catlatici igesi verdi diger bitane kalan yumurtam icin
12 ayin 12 sinde carsamba gunu geldemisti
gittim fakat vajinal ulrasalda rahim kalinligi 7mm dedi pek fazla umutlanma dedi hcg kani aldi ve halen sonucun cesaret edip soramadim olumlumu olumsuzmu diye

benim sorum doktorum beni cok erkenmi muayne etti hcg kan testi erkenmi aldi
rahim kalinligima gore umutlanmamami lazim cunki adetimin 19.cu gunu kanda bukar once belli olurmu veya dogru sonuc alirmiyim yoksa emin olmam icin 12.ayin 21 ini beklemem daha iyimi olur bi daha kan aldirmam gerekirmi
sevgilerimi sunarim

merhaba aytun hanım 2 gün önce b hcg 950 idi. bugün 3042 çıktı ve gebelik kesesi gözüktü. 4 hafta 6 günde. ultrasonda bkarken progestan içmen gerek dedi acaba yolunda gitmeyen bir durum mu var, gs: 5.7 mm. normal mi. 10 gün sonra gel dedi doktorum. önceden bir boş gebeliğim var.. teşşekkür ederim..

merhaba hocam,geçen ayın 30 unda oviterelle iğne vuruldum üzerinden 15 gün geçti ve adet olmadım acaba yumurtam çatlamadı mı 12.gün evde gebelik testi yaptım ama negatifti eğer çatlamadıysa ne gibi sorun yaratır aydınlatırsanız sevinirim.ne kadar daha bekleyip doktora gitmeliyim sizce şimdiden teşekkür ederim.

merhaba hocam,geçen ayın 30 unda oviterelle iğne vuruldum üzerinden 15 gün geçti ve adet olmadım acaba yumurtam çatlamadı mı 12.gün evde gebelik testi yaptım ama negatifti eğer çatlamadıysa ne gibi sorun yaratır aydınlatırsanız sevinirim.ne kadar daha bekleyip doktora gitmeliyim sizce şimdiden teşekkür ederim.

hocam 16.gün adet oldum bu sorun yaratır mı illa 14. gün mü olması lazımdı?

Merhaba öyle çok tarih yazmıssınız ki aklım karıştı:) sunu söyleyebilirim ki adet gecikmenizin olduğu tarihi bekeyip kan testi yaptırabilrisiniz. En erken de çatlama iğnesinden 14 gün sonra. Sevgiler.

hocam belki beni hatirlarsiniz
11.ayin 26 sinda tup bebek tedavisi icin adetin 3 gunu yumurtlamam ignelerine basladim fakaktat doktorum 2 yumurta olustugu icin tedavi iptal olmustu bizde dogal yolla sansimizi deneyelim dedik
11 ayin 3 u pazatesi kontrola gittim
11 ayin 4 u sali gunu yine gitttim yumurtamin birtanesi patlamis dedi
12ayin 6 pesembe gunudediger yumurta catlatici igesi verdi diger bitane kalan yumurtam icin
12 ayin 12 sinde carsamba gunu geldemisti
gittim fakat vajinal ulrasalda rahim kalinligi 7mm dedi pek fazla umutlanma dedi hcg kani aldi ve halen sonucun cesaret edip soramadim olumlumu olumsuzmu diye

benim sorum doktorum beni cok erkenmi muayne etti hcg kan testi erkenmi aldi
rahim kalinligima gore umutlanmamami lazim cunki adetimin 19.cu gunu kanda bukar once belli olurmu veya dogru sonuc alirmiyim yoksa emin olmam icin 12.ayin 21 ini beklemem daha iyimi olur bi daha kan aldirmam gerekirmi
sevgilerimi sunarim

Merhaba sonuçlarınızda sıkıntı yok. Henüz ereken bakıldığı için sadece kese görülmesi normaldir. Sabırlı olun 10 gün sonra bakılsın. Sevgiler.

merhaba aytun hanım 2 gün önce b hcg 950 idi. Bugün 3042 çıktı ve gebelik kesesi gözüktü. 4 hafta 6 günde. Ultrasonda bkarken progestan içmen gerek dedi acaba yolunda gitmeyen bir durum mu var, gs: 5.7 mm. Normal mi. 10 gün sonra gel dedi doktorum. önceden bir boş gebeliğim var.. Teşşekkür ederim..

Doktor bey benim bat yarın ama gebelik testi olmadığı için dün ve bugün ovulasyon testi yaptım ve 2 farklı testte de çift çizgi çıktı. hamile olma ihtimalim varmıdır? bulunduğum yerde hastane de yok kan testi de yaptıramadım.

Merhaba ovitrelle iğnesinden sonra yumurtanızın çatlamasını bekleriz. Gebelik testiniz negatif ise en fazla 1 hafta daha bekleyin kanamanız olmaz ise doktorunuza başvurunuz. Ayrıca progesteron içerikli bir ilaç kullanıyor iseniz adet gecikmenizin sebebi odur. Sevgiler.

Merhaba idrarda gebelik testi için hazırlanmış kitelerden alıp yaptırabilirsiniz. çift çizgi gebelik yöneünde bilgi veririr.

doktor bey benim bat yarın ama gebelik testi olmadığı için dün ve bugün ovulasyon testi yaptım ve 2 farklı testte de çift çizgi çıktı. Hamile olma ihtimalim varmıdır? Bulunduğum yerde hastane de yok kan testi de yaptıramadım.

merhaba hocam,

bende anne olmak istiyorum artık,2 aydır deniyoruz henüz olmadı.ailemde annem benim için ablamda yeğenlerim için tedavi görerek hamile kaldılar bende de aynı sorun olur diye korkuyorum. BAT 22 aralık kan tahlilini ne zaman yaparsam kesin sonuç alabilirim.gebelik belirtileri ve regl belirtileri birbirine benzer dedikleri için emin olamıyorum.ilaç kullanmam gerekiyor şüphelendiğim içinde kullanamıyorum..

merhaba dileklerinize bir an önce kavuşmanızı dilerim. adet gecikmenizi bekleyin sonra kanda gebelik testi yaptırmanız doğrusudur. sevgiler.

merhaba hocam,

bende anne olmak istiyorum artık,2 aydır deniyoruz henüz olmadı.ailemde annem benim için ablamda yeğenlerim için tedavi görerek hamile kaldılar bende de aynı sorun olur diye korkuyorum. BAT 22 aralık kan tahlilini ne zaman yaparsam kesin sonuç alabilirim.gebelik belirtileri ve regl belirtileri birbirine benzer dedikleri için emin olamıyorum.ilaç kullanmam gerekiyor şüphelendiğim içinde kullanamıyorum..

tekrar merhaba hocam. benim adet günüm dündü . hala adet olmadım. 2 gün önce ovulasyonda çift çizgi görmeme rağmen gebelik testinde negatif gördüm. en son fsh 26 çıkmıştı. onunla ilgili olabilir mi adet gecikmesi. ve ovulasyonda neden çift çizgi çıkmış olabilir? adet olamadıkça kafam karışıyor. :26:

X