Ooooof...Bu kilo takıntım...

Dogru ama bole olanda var ciddiyim.

Genetik bazi seyler bazi seylerde gebelikten gebelige degisen bi durum. Ama normal yiyosun ve eski kilona 40 in cikmadan dusuyosun. Kendim yasamasam inanmazdim. Diger ikisinde 6-9 ay surmustu eski kiloma donmem mesela. Allah herkesin gonlund gore versin. Hersey kilo degil saglik daha onemli
Kesinlikle kişiden kişiye değişiyor bünye meselesi. Çok ümitliydim emzirince kilo gider diyorlardı bende gitmedi. Yemeden kilo veririm normalde ama suan bunu yapamıyorum yemem de lazim süt gider diye korkuyorum.
simdi az yiyerek ve yeşil çay içerek ayda 3 kg vermeye başladım
Azar azar ama daha saglikli ve uzun vadeli kilo verme olduğunu düşünüyorum

Ama herkeste öyle olmuyor bence :)
Yani şöyle evet yarım tabak makarna yiyip ay şiştim yaaa triplerine giren 50 kilo kızlarımızda var.
Ama ben tam olarak bir ayı olabilirim.
Akşamları ne bulursam yerim 2 cips öğlen akşam sabah ağzım boş kalmaz sürekli yerim yerim yerim :)
Bi oturuşta 3 lahmacun yerim mesela :)
Ama 42.5 kilo anca varım :)
Maşallah Allah bozmasın :KK39:
Hiç tiroid degerlerinize baktirdiniz mi

Maşallah Allah bozmasın :KK39:
Hiç tiroid degerlerinize baktirdiniz mi
Evet baktırdım canım,bir sorun yok. Zaten yüksekliği-düşüklüğü belirtileri de yok. Yediğimi çok çabuk yakıyorum yatmama iş hayatım olmamasına rağmen. Doktor ileride alırsın şuan vücudun çok diri gençsin normal bi sorunun yok dedi. :)

Sen bu dediklerini surekli yersen alirsin bence canim
Canım çalışma hayatım yok sürekli evdeyim annem babam abim çalışıyorlar ben sürekli yiyorum yemek yapanda var onlar yapıyor ben yiyorum ve hep bu dediklerimi yiyorum pilavsız ekmeksiz yemek yemem ama alamıyorum bi türlü. :) hormonlarım normal,bi problemde yok halbuki.

Canım çalışma hayatım yok sürekli evdeyim annem babam abim çalışıyorlar ben sürekli yiyorum yemek yapanda var onlar yapıyor ben yiyorum ve hep bu dediklerimi yiyorum pilavsız ekmeksiz yemek yemem ama alamıyorum bi türlü. :) hormonlarım normal,bi problemde yok halbuki.
O zamam sanslisim valla:KK66:
Tadini cikar ne diyim

Genetik olanlar zaten bununla övünmüyorlar ki :) Bulimik olup da kendini sağlıklı yaşam gurusu ilan edene kılım ben. Zayıflık eşit değil sağlıklı olmak. Sana sabah kahvaltıda yulaflı meyve püresi yediğini öğlen de bir parça kebap yediğini söylerken gidip de tuvalette yediğini kusuyor olması aşırı dramatik. Diyetisyen bir arkadaşım çok ünlü bir diyetisyenin yanında staj yaptı lisans döneminde, zayıflığıyla epey ünlü bir manken abla bulimia teşhisiyle hem psikoterapi alıyor hem de arkadaşımın çalıştığı diyetisyenin yanında sağlıklı bir beslenme programı oluşturmaya çalışıyordu. Yemek yediği için kendini suçlu hissedip kusmamasını sağlayacak bir program.

Anorexia olmus yani: ( dedigin cok dogru, zayif olmak saglikli olmak degil kesinlikle. Zayiflarken bir suru vitamin kaybetmisseb saclar disler cilt hepsinde ayri ayri farkedebilirsin bu durumu. Tabi bu hemen 6 haftalik diyette gorulnez muhtemelen daha uzun diyetler ve boyle kusma fikan cok kotu. Bi sure sonra zaten kusmayi onleyemiyosun. Asitten disler hasar goruyo bogaz hasar goruyo mide hasar goruyo.

Bizim toplumda zayiflik deyince bi saygi durusuna geciyo millet. Hele bide cocuk dogurduysan her gelen aynisini diyor. Yok nerenden cikardin hic anne gibi degilmissin. Bazilarida yerin dibine sokuyo.. anne dedigin etli butlu olurmus vs vs vs. Yaw napalim yani herseye bi laflari var onlar icin degisecek degiliz ya. Bi 5 kilo alsam iyi olacak mesela ama alamiyorum bu sira her gelen ayni seyi diyo bazen bikiyorum bende. Her kulun var bi derdi iste:)

Kesinlikle kişiden kişiye değişiyor bünye meselesi. Çok ümitliydim emzirince kilo gider diyorlardı bende gitmedi. Yemeden kilo veririm normalde ama suan bunu yapamıyorum yemem de lazim süt gider diye korkuyorum.
simdi az yiyerek ve yeşil çay içerek ayda 3 kg vermeye başladım
Azar azar ama daha saglikli ve uzun vadeli kilo verme olduğunu düşünüyorum
Emzirince kilo giderde yani bi diyet kadar gitmez. Yedigine dikkat etmezsen sut gider.
Yalnuz dikkat et az yeyincede sute etkisi olabilir diyolar. Yesil cay ben emzirirken icmiyodum cocugada etkisi olur diye.

Haklisin.
Herseyi yiyorum ama kilo almiyorum diyenlerin porsiyonlarina bir bakin isterseniz:KK66:

Onlar kendilerini yemek yiyor zannediyorlar halbuki resmen kokluyorlar o kadar:KK66:
Varsa da 1000 de 1 cikar.

Benim de bir arkadasim vardi ..ay yiyorum almiyorum..derdi tanimayanlara.
Halbuki;
1 lahmucunun yarisini bile yiyemez..ay patlicam simdi cok doydum .der kalkardi masadan.
50 kilo falandi

Yani yemiyorlar acikcasi
Yemiyorlarrrrr:KK66:
Bazıları da gerçekten yese de almıyor. Bir arkadaşım var akşam yemeğinde bir tencere pilav yiyen, sabah kahvaltısında kocaman tost yiyip üstüne bir de poğaça alan üzerine bizim pogacalarimizin ucundan da isteyen biri. Maşallah 1.70 boyunda 50 kilo falan çöp gibi. Acaba bir hastalığı falan mı var diye dusunuyordum ama yıllardır öyle. O yedikleri nereye gidiyor çok merak ediyorum. Ben de azıcık yesem hemen bir gunde iki kilo alırım mesela.

Ben zaten memnun değildim canım yaşım 20 ama çok zayıfım 16 gibi gösteriyorum :) birden mi kilo aldın sen? Sanırım yaş ilerledikçe troidler ve metabolizma yavaşlıyor extra bişey yapmasak bile kilo almaya başlıyoruz.

Yok yavas yavas aldim :) tabi is hayati yogun olunca yemek saatleri de gece kayiyor. Alirsin merak etme, tadini cikar, kucuk gostermek guzeldir.

Emzirince kilo giderde yani bi diyet kadar gitmez. Yedigine dikkat etmezsen sut gider.
Yalnuz dikkat et az yeyincede sute etkisi olabilir diyolar. Yesil cay ben emzirirken icmiyodum cocugada etkisi olur diye.
bende hic gitmedi iste. ama yiyordum valla kahvaltıda yulaf ezmesinin üstüne tahin pekmez gömüyodum beyaz ekmek filan yiyordum. hoşaflar vs bunlar çok gereksiz. şeker ve beyaz ekmek hayatından cikinca bi de metabolizmayı hizlandirinca veriliyormuş. yeşil çay günde bir fincan zararı yok. çok şükür sütte bir değişiklik yok zaten süt + mama veriyorum
her insan vücudunu tanır aslında. ben çok kabul edemiyorum kilo veremiyorum durumunu. ya arkadaşların dediği gibi insülin direnci vardır ya da gerçekten bu konuda çabalamıyordur

Sonra nasıl cıktın o kiloya?
Şehir değişikliği yaptık...bilmiyorum stres sanırım kilo yapıyor bana 63 ken bir kış geçtikten sonra 73 oldum 75 oldum bir dönem pilates yapıp(7-8 ay kadar)yediklerime biraz dikkat ettim 68dim sonra yine aldım artık sıkıldım alıp vermekten oynayan 2-3 kilo bile beni deli ediyor.

Sen cok hamaratsin, elli ayaklisin ya hani, kilo verememen cok normal.. Hazirladigin muhteşem (!) iftar menüsü halen akillarda.. Gorumcen de soyledigin kadariyla sadece bi çorba kaynatmayi biliyor, haa bi de seni aşırı aşırı kiskaniyor(!) Eee, onun da zayıf olmasi cok normal :KK53:
Görümcemin beni kıskandığını falan yazmadım hiçbiryerde lütfen uydurmayalım böyle şeyler.