Ooooof...Bu kilo takıntım...

Ayrica gun icindeki hareket onemli. Aldigin kalori harcadigindan coksa tabii kilo alirsin veya sabit kalirsin. Kosturma uykusuzluk bunlardan veriyosun dogumdan sonra.. ha birde yemek yemeye vakitte bulamiyosan..

Bende senin gibiydim hep diyet yapıyor zannediyordum kendimi aç kalıp akşam ne varsa yiyordum televizyon karşısında bi diyetisyene hittim iki ayda 14 kilo verdim sizd gidin lütfen kendinize eziyet etmeyin
Resmen 5 yıl içinde 10 kilo oldum 50 den 60 a çıktım. Boyum kısa 1.60 60 kilo olunca küp gibi oldum:))))

Kendim yürüyüş, biraz dikkat etmek şeklinde bi deneyeceğim bakalım.

Sen cok hamaratsin, elli ayaklisin ya hani, kilo verememen cok normal.. Hazirladigin muhteşem (!) iftar menüsü halen akillarda.. Gorumcen de soyledigin kadariyla sadece bi çorba kaynatmayi biliyor, haa bi de seni aşırı aşırı kiskaniyor(!) Eee, onun da zayıf olmasi cok normal :KK53:

Haklisin.
Herseyi yiyorum ama kilo almiyorum diyenlerin porsiyonlarina bir bakin isterseniz:KK66:

Onlar kendilerini yemek yiyor zannediyorlar halbuki resmen kokluyorlar o kadar:KK66:
Varsa da 1000 de 1 cikar.

Benim de bir arkadasim vardi ..ay yiyorum almiyorum..derdi tanimayanlara.
Halbuki;
1 lahmucunun yarisini bile yiyemez..ay patlicam simdi cok doydum .der kalkardi masadan.
50 kilo falandi

Yani yemiyorlar acikcasi
Yemiyorlarrrrr:KK66:
Ama herkeste öyle olmuyor bence :)
Yani şöyle evet yarım tabak makarna yiyip ay şiştim yaaa triplerine giren 50 kilo kızlarımızda var.
Ama ben tam olarak bir ayı olabilirim.
Akşamları ne bulursam yerim 2 cips öğlen akşam sabah ağzım boş kalmaz sürekli yerim yerim yerim :)
Bi oturuşta 3 lahmacun yerim mesela :)
Ama 42.5 kilo anca varım :)

Dogru ama bole olanda var ciddiyim.

Genetik bazi seyler bazi seylerde gebelikten gebelige degisen bi durum. Ama normal yiyosun ve eski kilona 40 in cikmadan dusuyosun. Kendim yasamasam inanmazdim. Diger ikisinde 6-9 ay surmustu eski kiloma donmem mesela. Allah herkesin gonlund gore versin. Hersey kilo degil saglik daha onemli

Genetik olanlar zaten bununla övünmüyorlar ki :) Bulimik olup da kendini sağlıklı yaşam gurusu ilan edene kılım ben. Zayıflık eşit değil sağlıklı olmak. Sana sabah kahvaltıda yulaflı meyve püresi yediğini öğlen de bir parça kebap yediğini söylerken gidip de tuvalette yediğini kusuyor olması aşırı dramatik. Diyetisyen bir arkadaşım çok ünlü bir diyetisyenin yanında staj yaptı lisans döneminde, zayıflığıyla epey ünlü bir manken abla bulimia teşhisiyle hem psikoterapi alıyor hem de arkadaşımın çalıştığı diyetisyenin yanında sağlıklı bir beslenme programı oluşturmaya çalışıyordu. Yemek yediği için kendini suçlu hissedip kusmamasını sağlayacak bir program.

Sen cok hamaratsin, elli ayaklisin ya hani, kilo verememen cok normal.. Hazirladigin muhteşem (!) iftar menüsü halen akillarda.. Gorumcen de soyledigin kadariyla sadece bi çorba kaynatmayi biliyor, haa bi de seni aşırı aşırı kiskaniyor(!) Eee, onun da zayıf olmasi cok normal :KK53:
İftarda önümüze iki dolma koydular diye şikayetleniyordu eee öyle yapınca zayıflanıyor işte. Tereliye gibi dört başı mamur etlisi sütlüsü iftar yemekleriyle olmuyor bu iş. Bi de zayıflar sinsi oluyordu di mi bunu da düşün tereliye

İftarda önümüze iki dolma koydular diye şikayetleniyordu eee öyle yapınca zayıflanıyor işte. Tereliye gibi dört başı mamur etlisi sütlüsü iftar yemekleriyle olmuyor bu iş. Bi de zayıflar sinsi oluyordu di mi bunu da düşün tereliye
Kadina guzel guzel yazdim diger konusunda, bi umut derdimi anlatabilirim dedim, banlanmış, iyi mi :KK53:

Yani şöyle evet yarım tabak makarna yiyip ay şiştim yaaa triplerine giren 50 kilo kızlarımızda var.
Akşamları ne bulursam yerim 2 cips öğlen akşam sabah ağzım boş kalmaz sürekli yerim yerim yerim :)

Yasiniz kucuktur henuz de ondan :) ben de 27 ye kadar 48 i gecmiyordum asla. Ayni beslenme duzeniyle 5 kilo ekledim 29'a kadar.

Sanırım kıskandığım tekşeydir fiziği güzel düzgün hatları olan insanlar...Yıllardır bu durumu dert etsemde hiç olmak istediğim kiloya inemedim.Dün eşim yeğenini gösterirken videoda görümcemi gördüm şok oldum sezaryen oldu ve göbeği dümdüz kızı 1,5 yaşında.Bense yeni lohusayım sanki boyum 165 kilom 78 ne yapacağım bilmiyorum kilom ve tipim nasıl düzelecek...
Sizi tanımam etmem ama yorumlara bakarak yazıyorum siz en iyisimi bi daha konu monu acmayın
Burdan size yararlı cewaplar gelmez artık
Yada baska adres kullanın

Yasiniz kucuktur henuz de ondan :) ben de 27 ye kadar 48 i gecmiyordum asla. Ayni beslenme duzeniyle 5 kilo ekledim 29'a kadar.
Ben zaten memnun değildim canım yaşım 20 ama çok zayıfım 16 gibi gösteriyorum :) birden mi kilo aldın sen? Sanırım yaş ilerledikçe troidler ve metabolizma yavaşlıyor extra bişey yapmasak bile kilo almaya başlıyoruz.

nasil giciksin bi bilsen:halay:simdi 2 bebem var kaldi uzerimde 10 kilo kucugum cok hastalik gecirdi zor buyudu derken kendime hic bakamadim neyse simdi vermem gereken 10 kilo var ve senin su mesajini okudum ya ne diyim ben sana yiyip yiyip almayin emi bizde cile.cekelim boyle kilo vericez diye:kızgın:

Sizi tanımam etmem ama yorumlara bakarak yazıyorum siz en iyisimi bi daha konu monu acmayın
Burdan size yararlı cewaplar gelmez artık
Yada baska adres kullanın
inanin yeni actigi konusu var ve daha milyonlarca girin bir bakin insanlar cok guzel tavsiye veriyor ama dalga gecer gibi b8 tarzi var dolayisiyla kimse ciddiye almiyor artik yeni konusu var hatta kv ameloyat olacakmis yemek yapip onlara insanlik ogretincekmis bla bla bla iste vazgexmis falan tavri cok itici yani kimsenim garezi yok kendisine

nasil giciksin bi bilsen:halay:simdi 2 bebem var kaldi uzerimde 10 kilo kucugum cok hastalik gecirdi zor buyudu derken kendime hic bakamadim neyse simdi vermem gereken 10 kilo var ve senin su mesajini okudum ya ne diyim ben sana yiyip yiyip almayin emi bizde cile.cekelim boyle kilo vericez diye:kızgın:
Ahahahaha :halay: bana dua et bende kilo alayım bende vermek için uğraşayım :) bir dirhem et bin ayıbı örter derler hem 2 minik beben var senin 10 kilo fazlan çok normal bence,kimi kadınlar 1 doğum yapıp salıyor kendilerini sonra kapıdan geçemiyorlar 80 kilo olup :eğlence:

Ahahahaha :halay: bana dua et bende kilo alayım bende vermek için uğraşayım :) bir dirhem et bin ayıbı örter derler hem 2 minik beben var senin 10 kilo fazlan çok normal bence,kimi kadınlar 1 doğum yapıp salıyor kendilerini sonra kapıdan geçemiyorlar 80 kilo olup :eğlence:
deme oyle gunahhhh bana ben hic bi zaman aman cocuk dogurdum normal bu kilo demedim ben zaten takintiliyim kiloya esimde oyle ama once kendim icin vermek saglikli ve guzel bir kadin olarak hayatıma devam etmek istiyorum insallah basaririm sende kilo alirsin korkma yasin col kucuk zamanla aliniyor o degilde kocam resmen odul koydu 5 kilo ver seni gezmeye gotiriyim diye halime bak :spor:

deme oyle gunahhhh bana ben hic bi zaman aman cocuk dogurdum normal bu kilo demedim ben zaten takintiliyim kiloya esimde oyle ama once kendim icin vermek saglikli ve guzel bir kadin olarak hayatıma devam etmek istiyorum insallah basaririm sende kilo alirsin korkma yasin col kucuk zamanla aliniyor o degilde kocam resmen odul koydu 5 kilo ver seni gezmeye gotiriyim diye halime bak :spor:
Ahahah emoji tam olmuş oturmuş :) Bilmiyorum sanırım ben zayıf olduğum için bana kilo çok normal geliyor ama sen zayıf halini bildiğin için kilo vermek istiyorsun eski sağlığına güzelliğine yeniden kavuşmak istiyorsun bence :) eğer eşinde takıntılıysa onunda kilosu varsa birlikte diyet yapın daha güzel olur :)