Önce Hüplet, Sonra Güplet!

Kepekli makarnayı bir kez denemiştim ilginç bir karşılaşma oldu tariften kaynaklanıyodu sanırım buz gibi soğumuştum kendisinden -tatlicadiarzu- ama bu tarife şans verilir günde 2 öğünüm salata zaten neden olmasın cokacimcoook

Ajandaya fındık ezmesini ekleyip benide fındık ezmesinden soğutsak olurmu aceba son 1 haftadır bağımlılık haline gelmemesi için çaba sarfediyorum kalorisi fazla farkındayım ama mesela 1-2 kaşık yesem yakmak için ne yapmam gerek

Kepekli makarnada şiddetle marka önermek durumundayım..
Neredeyse hepsini denedim.. sonunda bunda karar kıldım.

Pastavilla Kepekli - Tagliatella Girata

Fındık ezmesine de bakalım bi'ara.. yerimseniben

BİR KAŞIK FINDIK EZMESİ HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 4.000 KERE MEKİK ÇEKMEM GEREKİYOR!

Açıklama :
1 tatlı kaşığı dolusu fındık ezmesi yaklaşık olarak 200 kalori.
200 kere mekik çekerek harcadığınız kalori ise 10 kalori.

Son düzenleyen: Moderatör:
anammmmmmmmmm ben 10 tane mekik zor çekiyorum :1shok: :1shok: :1shok: :1shok:

buz gibi soğudum senden fındık ezme delikafadulden delikafadulden

200 kalorimi hiii :1shok:
Kesinlikle yemicem bundan sonra anlaşıldı neden kilo veremediğim senağlama
Ya püsküüt sen gökyüzünden falanmı indirildin aceba teşekkürler şimdi makarnamı almaya gidiyorum akşam yemeğimde bana eşlik edicek kendisi makarnayı yemek için kepek ekmek yemicem bugün dengelenir sanırım görüşmek üzere a.s.

bence yuruyus iyi kalori yaktiriyo bi saat yuruyun hergun 200 kalori bi de kulaginda mp3 olursa ohh gaza geliyon bu arada en iyisi az hupleteek puskuutcummmmmmmmmm peki koftenin kalorisine bakabilirmisin ajandana yaz giii

Ben de şoke oldum kalorisini görünce..
Güzel sözlere teşekkürler.. a.s.

bence yuruyus iyi kalori yaktiriyo bi saat yuruyun hergun 200 kalori bi de kulaginda mp3 olursa ohh gaza geliyon bu arada en iyisi az hupleteek puskuutcummmmmmmmmm peki koftenin kalorisine bakabilirmisin ajandana yaz giii

Köfte zaten her koşulda tükettiğimiz bir ürün sevgili nur_bozkurt.. Hüpletip güpletme riski olmayan bir yemek.. Miktarına dikkat etmemiz yeterli..
Bu başlıkta genelde abur-cubur, sağlıklı olmayan besinleri değerlendiriyoruz ki; işe yaramayan / zararlı besinlere karşı iştahımızda bir ölçüde de olsa fren yapabilelim..
yerimseniben

SADECE ıKı TANE UN HELVASI HÜPLETMEK ıSTıYORUM...

ALDIĞIM KALORıYı GÜPLETMEK ıÇıN BıR SAAT TEMPOLU JıMNASTıK YAPMAM GEREKıYOR.

Açıklama :
1 çay fincanı un helvasının kalorisi yaklaşık olarak 550 kcal.
Tempolu jimnastik yaparak harcadığınız kalori ise; 30 dakikada 270 kalori..

Farkında olmadan foyanı çıkartmışım ortaya.. Yürüdün mü bari 4 saat aebencim? :roflol:
0gün 2 saat yürümüştüm ama . artık kesin çözümü buldum ......toptan yemiyorum .....alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis çünki okodar doyyorumki bunlara gözün kaymıyor ....:lepi::lepi::lepi:Şeniz

püskütüm nazcizana öneri .....arada birde şu yedigimiz kacaman salata yada güzel sebze yemeklerini afiyetle yiyipta onca sporu yapmamamız gerektigini gözümüze soksan .....:1shok: belki daha cazip gelir .koca tabak salata .....delikafadulden

En doğru çözümü bulmuşsun aebencim.. Güpletmeyle uğraşana kadar hüpletmemek en iyisi.. :dance:

Önerin güzel.. Ama bu başlığın dinamiğine uygun olmaz.. Sen açsana böyle bir başlık tatlım? Bence süper olur.. :lepi:

Şeniz ilk fırsatta o zaman .. sefkili gurum ......:1hug:

:1shok:ufff makarnaya bakarken şok oldum..4000 kere mekik haa..
kilo vermem durdu dediğim dönemlerde her gün bir iki kaşıktan bişii olmaz diye yiyodum fındık ezmesi ve bir kavanoz bitmişti..
bir daha bakarmıyım fındık ezmesine pekde sevmeme rağmen

salatalı makarna tarifide pek güzelmiş makarna ve salata seven biri olarak harika bir seçenek derim..
teşekkürler şeker

Ya-a akrepcim.. ben de istek üzerine fındık ezmesinin kalorisini araştırırken şoke olmuştum..
Ama alemsin yani.. İnsan bakmaz mı kalorisine..

Salata-makarna ikilisini mutlaka dene, bayılacaksın.. a.s

yaa haklısın şeker ama bana çok masummuş gibi gelmişti..
zaten neyi çok seversem bana çok masummuş gibi geliyor sorunda burda sanırım..
ama varya hala şaşkınım ben bir kavanozu kaşıklaya kaşıklaya bitirmiştim nasıl kalorisi varmış..,
ankaraya gittiğimde almıştım..kızım için ama o da yemedi ee bu sefer bana kaldı tabi bende mirasyedi gibi çok mutlu....
buraya daha sık uğramalıyım ben anlaşıldı
hatta hergün bakmalıyımki unutmamalıyım görünüşü masum içeriği cısss lezzetleri
(ama mantıda çok güzel görünüyodu yaaaa)

yuhhh:1shok: şeyy kimse duymadı demi tutamadımda kendimi bir an
ama ben bu merete hastayım yaaa...
3000 mekik ne ben günlük 60 mekiği çekerken dilim dışına sarkıyor..
üstelik 5 kalori bile etmiyorsenağlama

eee o zaman biz temizlik yapalım herzaman hatta yetmedi temizliğe gidelim dahamı fazla kalori harcarızki..şaştım şimdi..Çok üzgünüm çoook

Bence de sık sık bak.. Masum sanıp da yediğin bir şey olursa ve burada rastlayamazsan söyle hemen kurayım denklemi.. yerimseniben

Mekikle ilgili spor bölümüne başlık açmıştım.. Ona mutlaka bak akrepcim..

Mekiğin faydası kas dokusuna.. yoksa yağ falan yakılmıyor mekikle.. Ama illaki yapılacak! Önemli bir spor..
Bulaşıkları makineye atmaya devam yani..

evet haklısın şeker
mekikle oraya buraya sarkan karnım düzeldi küçüldü bu bariz bir gerçek..
daha önceleri karnımı kaldırıp koluma atıyordum pantolonumun fermuarını öyle kapatıyordum..
ama şimdi sarkma şöyle dursun fermuarımı görebiliyorum inşallah hepside gider
spor bölümüne mutlaka uğricem şeker

akrep ben bile bile çikolataları kalorisini yedim günde 2 tane karelerden bazen 3 tane şişmeye başladım
ama şunu anladım ben sağlam diyet yapmışım hergün o kadar çikolata ve yemek yemeye 1 ay gr almadım en sonunda bünye kaşındın kız al didi yapıştırdı bana...

hayal canım keşke yemeseydin ne kadar zor veriliyor oysa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…