omuz, boyun ve sırt ağrısı

DILEKKK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
9
3
32
Merhabalar. Yaklaşık 1 senedir boyun, omuz, sırt ve kol ağrısı çekiyorum. Neredeyse gitmediğim doktor kalmadı. MR sonucumda boyun düzleşmesi ve fıtık başlangıcı var ama doktorlar bunun ciddi bir şey olmadığını söylüyor. son gittiğim beyin cerrahı fibromiyaljik ağrı olduğunu ve antidepresan kullanmamı söyledi. Aynı zamanda fizik tedavi de görüyorum ama bir türlü geçmiyor ağrılarım. Aynı durumu yaşayan ve antidepresan kullanıp ağrıları geçen var mı? Ya da bu konuda uzman olup önereceğiniz bir şey?

Valla asla gecmiyor bendede düzlesme var doktorları anlamıyorum zatwn bende bas dönmesi yapuyo sırtımın ağrısı bitmiyo boynum kasılıyo ama care yok ne yazıkki1 ay pilates yaptm düzeldi sonra yine aynj

Bende de 1 haftadır kolumda elektrik çarpması gibi saçma sapan ağrılar oldu 2 gün üst üste acile gittim kan ve EKG temiz çıktı doktor boyun fıtığı şüphelendi randevu aldım ve 2 gündür köprücük kemiğim ensem ve başım ağrıyor nasıl geçecek bunlar

Düşün benim 1 senedir ağrıyor :/

Şu yazdıklarının aynısını yasıyorum ve aynı seyleri söyledi doktor ve malesef ben 4-5 yıldır aynı durumdayım ve bazen azalıyor bazen artıyor ama asla gecmiyor. Fibromiyalji dedi bana da boyun düzleşmesi fıtık başlangıcı dendi ama fibromiyaljiden fazlası ya da başka bir sey gibi geşiyor bana. Omzumdaki kaslarıma dokunduğumda ne kadar sert olduğunu arkadasımın omzuna masaj yaptığımda anladım. Yani kasılmış bir kas ama gevşeyemiyormus gibi. Umarım bir çözümü vardır ve biz de buluruz.

Valla cozumu varsa her şeyi yapmaya hazırım o derece. Beni en iyi siz anlarsınız o zaman:/ 4-5 yıl deyince bir ürktüm dayanılacak gibi değil. Bir çözüm bulursanız lütfen beni de bilgilendirin:/

Valla cozumu varsa her şeyi yapmaya hazırım o derece. Beni en iyi siz anlarsınız o zaman:/ 4-5 yıl deyince bir ürktüm dayanılacak gibi değil. Bir çözüm bulursanız lütfen beni de bilgilendirin:/
Umarım buluruz tedavisini.. bulduğum an büyük bir mutlulukla buraya yazacağım merak etmeyin..

Merhaba. Ben ağrılarımın stres kaynaklı olduğunu anladım. Beyin cerrahı demişti stres kaynaklı diye ve esprili bir şekilde de olsa tatile git demişti :) Zaten gidecektim ve geçen hafta gittim. Gerçekten her gün var olan ağrılarım tatil boyunca hiç olmadı. Tatilden sonra da kendimi daha iyi hissediyorum ağrılarım büyük anlamda geçti çok şükür. Siz de ağrılarınızın stres kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız size de bir tatil öneririm imkanınız varsa. Bundan sonra yoluma stresi azaltmakla devam edeceğim. Umarım siz de bu şekilde bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

Kesinlikle bana da stres kaynaklı geliyor, cok teşekkür ederim benimle de paylaştığınız için. Tatile gittiğimde azalıyor evet ancak tam manasıyla bitmiyor. Annemde ve kız kardesimde de var sanırım genetik yatkınlık da etkili bu ağrılarda.

Stres kaynaklı kızlar bencede. doktora gittim fibromiyalji dedi ve fizik tedavi önerdi..

Fizik tedaviye başladın mı peki canım bana da öyle dendi

ben yoğunluk nedeniyle gidemedim valla. ben de bel fıtığı falan da var onun için zaten ilaç kullanıyorum onlar ile idare ediyorum..bir de fizik tedaviye gidince daha çok dikkat etmek gerekiyormuş öyle dedi doktor o da biraz zor..

Anladım canım çoook gecmiş olsun

Stres kaynaklı kızlar bencede. doktora gittim fibromiyalji dedi ve fizik tedavi önerdi..
Fizik tedavinin bir işe yaradığını düşünmüyorum stres kaynaklı ağrılarda. kaç kere gittim devlete, özele hiç faydası olmadı. olan harcadığım paraya oldu başka hiç bir şey değil. ama sizde işe yarayabilir tabi bilemiyorum çok geçmiş olsun.

Mutlaka bir fizik tedavi uzmanına gitmenizi öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mutlaka bir fizik tedavi uzmanına gitmenizi öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 3 haftadır kol boyun omuz ağrısı ile baş etmeye çalışıyorum sağ kolum çok ağrıyor kas olan bölgeye dokunduğunda sertlik hissediyorum ultrason çekildi bir şey çıkmadı bir iş yapmaya gelmiyor hemen ağrıyor kafayı yiyecem sağ memede nodüller var agrım olduktan sonrada doktora gittim bir şey demedi sağ kolum düşüyor allahım psikolojikmen çok çöktüm ağrı kolumda boynumda omzunda yer değiştiriyor sürekli yarın tekrar fizik tedaviye gideceğim tek temennim memedeki nodül ile ilgili bir şey olmaması allahım yardim et

Merhaba kemik erimesi ile ilgili kullandiginiz ilac varsa onun yan etkisi olabilir.
Bende muzdaribim çünkü

valla bende aynı seyleri yasıyorum suan sol omzum resmen tutuk kuluncum inanılmaz ağrıuo ve sol omzuma kadar yayılıyo ağrı dediginiz gibi insan bi an kalp mi diye gidesi geliyo ama biliyorumki diceklerki kas ağrısı çünkü omzumu resmen oynatamıyorum fizik tedavi bi yere kadar açıkcası ben gittim reformer pilatese de gittim gidince cok iyi ama bırakınca yine aynı oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…