omuz, boyun ve sırt ağrısı

Merhabalar. Yaklaşık 1 senedir boyun, omuz, sırt ve kol ağrısı çekiyorum. Neredeyse gitmediğim doktor kalmadı. MR sonucumda boyun düzleşmesi ve fıtık başlangıcı var ama doktorlar bunun ciddi bir şey olmadığını söylüyor. son gittiğim beyin cerrahı fibromiyaljik ağrı olduğunu ve antidepresan kullanmamı söyledi. Aynı zamanda fizik tedavi de görüyorum ama bir türlü geçmiyor ağrılarım. Aynı durumu yaşayan ve antidepresan kullanıp ağrıları geçen var mı? Ya da bu konuda uzman olup önereceğiniz bir şey?
Benimde ayni yerlerde agri var doktora gittim sadece elle muayne yapti ve egzersiz verdi masa başı oturmaktan dedi

Merhabalar. Yaklaşık 1 senedir boyun, omuz, sırt ve kol ağrısı çekiyorum. Neredeyse gitmediğim doktor kalmadı. MR sonucumda boyun düzleşmesi ve fıtık başlangıcı var ama doktorlar bunun ciddi bir şey olmadığını söylüyor. son gittiğim beyin cerrahı fibromiyaljik ağrı olduğunu ve antidepresan kullanmamı söyledi. Aynı zamanda fizik tedavi de görüyorum ama bir türlü geçmiyor ağrılarım. Aynı durumu yaşayan ve antidepresan kullanıp ağrıları geçen var mı? Ya da bu konuda uzman olup önereceğiniz bir şey?
Bel ve boyun şekil itibariyle normalde geriye dönük şekli olan omurga kısımlarıdır. Yanlış yüklenme ve öne eğilme ile düzleşirler bazen diskler fıtıklaşırlar ve buralardan çıkıp kollara ve bacaklara gelen sinirler sıkışarak kol ve bacaklarda ağrı yapar. Fizik tedavi ilaç tedavisinin yanı sıra nöralterapi de çok etkili bir yöntemdir. Bir enjeksiyon yöntemidir ve sinir sistemi üzerinden etki gösterir. Bağ dokuyu temizler. Ağrılarınızı giderir.Araştırmanızı tavsiye ederim. Uzm Dr Özden Sibel Odabaşı

Ne yaptınız durumunuz nedir bende aynı şekildeydim fıtık dediler yıllarca sonra fibromiyalji falan en sonun ankilozan olabilir denildi ihmal etmeyin aman

Umarım araştıranlar görür neler yaşadım yıllarca mide boyun sırt bel diye dolandı ağrılarım çok detaylı yazmak isterim ama ağrıdan duramıyorum. Uzun yıllar fıtık denildi. Ama her ağrı atagım oldugun da ağzımda aft midemde reflü yada bel ağrısı yaşamaya başladım önceden sadece sırt omuz kolda uyuşukluk göze vuran ağrılar şeklinde ydi sonradan bel bacak elektriklenme hep fıtık yok öyle değilse fibromiyalji denildi ama ankilozan dedi resmen doktor. Asla aprılarınızı hafife almayın fıtık kulunç deseler de isteyin sakroilak mr ve genetik test zor değil erken teşhis çok öenmli yataktan yorgun kalktım uykumu alamadım dinlendmwdim demeyin ağrınız sebebi ankilozan olabilir 5 yıl sonra bana dediler bunu sırt ağrılarım artık dayanılmaz oldu

Valla asla gecmiyor bendede düzlesme var doktorları anlamıyorum zatwn bende bas dönmesi yapuyo sırtımın ağrısı bitmiyo boynum kasılıyo ama care yok ne yazıkki1 ay pilates yaptm düzeldi sonra yine aynj
Boyun kasılmanız uyuşukluk gibi mi sert

X