Ömrümü kendime harcamak hedefim

Hoşnuldum canım 💕
Ben de kendimi tanıtayım. 34 yaşıma girmek üzereyim. Evliyim. Çalışıyorum, doktora yapıyorum. Eşim iş nedeniyle yurtdışında. Ailemle bir küs bir barışık olduk her zaman, şu sıralar pek görüşmüyorum. Yakın zamanda dost bildiklerimden büyük kazıklar yedim. Öncesinde çok taviz verdiğimi, yaptıkları hainlikleri görüyordum ama görmezlikten geldim. İş yerinde de yıllarca mobbinge maruz kaldım. Hayatım berbat gidiyordu ve yalnızlığı dibine kadar yaşıyordum. İnsanlara güvenim kalmadı ve içime kapanmaya, akrabalar, arkadaşlar bir çok kişiyle irtibatı kesmeye ya da azaltmaya başladım. Bu daha mı iyi hissettirirdi kötü mü emin değilim ama kimseye tahammülüm kalmadığından eminim. Kendime daha çok değer vermeye karar verdim. Mesela ben bu çevremdeki insanlar için iyilikler, fedakarlıklar yaparken onlar benim için ne yaptılar diye sorguladım. Neredeyse hiçbirşey. Hep beklenti içinde olma bu seni üzer derdim kendime. Halbuki kendimi değersizleştirmişim. Sevgili kendime değer veriyorum ve onun canını sıkan herkesi uzaklaştırıyorum artık.
Gelelim kendim için yaptıklarıma. Zaten sağlıklı yaşam konusunda dikkatliyimdir. Sağlıklı beslenme ile ilgili araştırma konusunda çok vakit harcadım. Menüleri ona göre belirlemeye çalışıyorum ancak bu konuda artık bir uzmandan destek almaya karar verdim. Çünkü çok sıkı bir spora başladım. Daha fazla protein tüketmem lazım. Yağ-karbonhidrat-protein dengesini kuramıyorum. Bugün diyete başlayabilmek için tahlil yaptıracağım önce.
Kilom fazla değil ama daha sıkı bir vücut istiyorum. Kaslı, taş gibi. Bulunduğum yerde öyle donanımlı bir spor salonu yok. Ben de aldığım aletlerle başladım ve bir buçuk ayda sonuç inanılmaz. Kollarım, omuzlarım ve sırtımda kas yaptım. Belimde de 6 cm incelme var. Bu beni daha da motive etti. Şimdi hedefim alt karın. Spor bana mental olarak çooook iyi geldi. Kendimi böyle toparladım diyebilirim.
Bakım çok severim ama kendimi iyi hissetmediğim dönemde biraz salmıştım. Ona da kaldığım yerden devam ediyorum. Bu konuda da çok meraklıyımdır ve epey araştırdım. Farklı ürünler denemeyi de seviyorum. Güne sporla başlayıp, duştan sonra cilt bakımı yapıyorum. Cilt ve vücut hepsi için ayrı rutinlerim var
Kitap okumayı severim. Buna da olabildiğince vakit ayırmaya çalışıyorum. O nedenle film ve dizi konusunda biraz ara verdim. Bazen çalışırken belgesel ya da dizi açıyorum. İzleyemesem de dinliyorum :)
Tezime bir türlü odaklanamıyordum. Halbuki bu sene bitirmeyi planlıyordum. Deprem bölgesinden bir konu çalışıyordum o nedenle planlar alt üst oldu. Tüm veriler kayboldu, yıkıldı vs. Neyse ki %90 nını almıştım. Dezavantajları avantaja çevirmeye çalıştım ve bunun yolunu buldum. Zorda ve uzun bir yol ama başladım bile. Engeller çıksa bile çalışma hevesim kaybolmuyor. Kafaya koydum 1 sene içinde toparlamak bitirmek istiyorum.
Diğer hedeflerim ise proje, makale gibi çalışmalar. Makale için küçük bir başlangıç yaptım ama teze daha fazla vakit ayırıp bitirmem gerektiğini düşünüyorum. İngilizceyi de ilerletmek ve yurtdışına gitme planlarım var. Bakalım inşallah her şey daha güzel olacak
Epey uzun yazdım kusura bakmayın 🙈
Hoşbuldum 🌸 İşte ben de böyle umursamaz olmak istiyorum. Bana bunu nasıl yaparlar diye kafamda atıp tutmaktan yoruldum. O nedenle en iyisi mesafeli durmak benim için
Sizin aile yapınız nedir bilemiyorum ama benim ailem klasik Türk ailesi aman kızım sen iyi ol, aman kızım ona ayıp olmasın, aman kızım onlar mutlu olsun diye diye beni toplumu mutlu etmek zorunda olan biri gibi yetiştirdiler. Yok efendim ben rehabilitasyon merkezi miyim? Beni mutlu edene saygı gösterene elbette ilgi saygı sevgi göstermek zorundayım. Ama akrabayız diye tek taraflı ilgi arsızlarından artık midem bulanıyor. Artık memnun etmiyorum kimseyi. Aynaya bakıyorum hala güzelim, sağlıklıyım amaaan gerisi boş. Darısı başınıza.
Doktora yapmak bana o kadar zor geliyor ki sizi tebrik ediyorum. Özel değilse branşınız nedir acaba?
Kızlar bugün iş yerinde herkes çok asık suratlı ve mutsuzdu. Mutluluğuma nazar değmesin diye mutsuz numarası yaptım mecburen :KK53:

Bugün pilates dersim hocanın çocuğunun sağlık sorunu sebebiyle iptal oldu. Sanırım spor saatimi kitap (otostopçunun galaksi rehberi) okuyarak geçireceğim. Evde spor yapabilen insanlardan olamadım maalesef. Evde yatasım geliyor o yüzden spor için mekan değiştirmem lazım :KK8:

Bu aralar telefonda çok vakit geçiriyorum. Kendime sınır koymaya çalışıyorum umarım başarırım.
Ahh benim çiçeği burnunda gelinim, mutluluğuna nazar değmemesi için mutsuz taklidi yapman çok güldürdü beni. O kadar nazar var ki artık insanlarda geçen gün bi kadın ne kadar güzelsin diyip diyip durdu 1 haftadır sürünüyorum. Sen nazardan kaçmaya devam et böyle. Kitabını bitirince yorumunu bekliyorum ama bende çok merak ediyorum o kitabı çünkü.

Sizin aile yapınız nedir bilemiyorum ama benim ailem klasik Türk ailesi aman kızım sen iyi ol, aman kızım ona ayıp olmasın, aman kızım onlar mutlu olsun diye diye beni toplumu mutlu etmek zorunda olan biri gibi yetiştirdiler. Yok efendim ben rehabilitasyon merkezi miyim? Beni mutlu edene saygı gösterene elbette ilgi saygı sevgi göstermek zorundayım. Ama akrabayız diye tek taraflı ilgi arsızlarından artık midem bulanıyor. Artık memnun etmiyorum kimseyi. Aynaya bakıyorum hala güzelim, sağlıklıyım amaaan gerisi boş. Darısı başınıza.
Doktora yapmak bana o kadar zor geliyor ki sizi tebrik ediyorum. Özel değilse branşınız nedir acaba?

Ahh benim çiçeği burnunda gelinim, mutluluğuna nazar değmemesi için mutsuz taklidi yapman çok güldürdü beni. O kadar nazar var ki artık insanlarda geçen gün bi kadın ne kadar güzelsin diyip diyip durdu 1 haftadır sürünüyorum. Sen nazardan kaçmaya devam et böyle. Kitabını bitirince yorumunu bekliyorum ama bende çok merak ediyorum o kitabı çünkü.
Benim aile yapım da öyle malesef. Saygı adı altında köleleştirmeye çalışıyorlar resmen. Hiç katlanamıyorum artık. O yüzden görüşmüyorum evimde kafam rahat.
Doktora yapmak gerçekten çok yıpratıcı bir süreç. Keşke sadece araştırma yapıp oturup tez yazmaktan ibaret olsa. İdealist olmaya çalışınca herşey daha da zorlaşıyor. Branşımı yazmaya biraz çekindim çünkü o bölgede branşımızda doktora yok. Anonim kalması için buraya yazmayayım da özelden yazarım size 😄

Topiğine işeyip kaçıcam :KK53:
istockphoto-1210103294-612x612.jpg

Kızlar dizi ve film önerilerinize ihtiyacım var. Ne izliyorsunuz bu aralar?

Günaydınnnn
Topik ne kadar da sessiz, ıssızzz 😲
Bu sabah erken kalkıp sağlıklı kahvaltımı yapıp kitap başına geçtim.

Günaydın hanımlarr. Biz beyimle bi kahve içmeye çıktık kitap okuyorum ben de, hava annemin deyimiyle suratsız ama benim favori havam olduğu için mutluşum.

Kullandığım cilt bakım ürünlerinden biri sivilce yapmaya başladı. Roaccutanedan sonra en korktuğum şeydi, komple bırakacağım gibi bi süre :KK43:

Günaydın hanımlarr. Biz beyimle bi kahve içmeye çıktık kitap okuyorum ben de, hava annemin deyimiyle suratsız ama benim favori havam olduğu için mutluşum.

Kullandığım cilt bakım ürünlerinden biri sivilce yapmaya başladı. Roaccutanedan sonra en korktuğum şeydi, komple bırakacağım gibi bi süre :KK43:
Oooo beyi olan nasıl belli ediyor kendini 💜 afiyet olsun canım, mutlu bi haftasonu geçirmeniz dileğiyle.
Aow sivilce sorunu kabus gibi malesef en iyisi bi süre ara vermen bu süreçte yağlı ve paketlenmiş ürünler tercih etmemeni tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun çiçeğim

Kızlar dizi ve film önerilerinize ihtiyacım var. Ne izliyorsunuz bu aralar?
Netflixte queen cleopatra yı izledim beğendim. Aynı serinin (african queens) diğer dizisi queen njingayı beğenmedim. Dizileştirilmiş belgesel diyebilirim ve kleopatrayı tavsiye ederim. Şimdi de "ancient apocalypse" belgeseline başladım. Daha çok yeni ama beğendim gibi

Rouccutane dan sonra cildin için nemlendirici ve güneş kremi dışında bişey kullanma bence.

X