Ömrümü kendime harcamak hedefim

Ben hala bundayım, okuyamadım birkaç gündür, trende okurum dedim 2 çok mutlu teyze bindiğimizden beri kıkır kıkırlar o yüzden ı ıh :KK43:

IMG20230105205433.jpg

Annwyl resmen sana nazarım değdi çok geçmiş olsunnn
Hemen bitki çayı takviyesi yapıyorsun
Ay saçmalama ne nazarı yaa. Merak etme bitki çayı, c vitamini her şeye yükleniyorum çabuk toparlanıcam :KK49:
Kimler neler okuyor? Benim elimde şuan bu kitap var ve kitabı bugün bitirmek istiyorum.
Eki Görüntüle 3187206
Ay ben ilkokulda aldığım bi kitabı yıllar sonra tekrar okuyorum. Çocuk kalbi 😍

Hem okuyorum hem ağlıyorum. Beni ben yapan bazı kısımları bu kitaptan almışım. Bazılarını da unutmuşum keşke kitaptaki çocuklar gibi kalsaydım. Okumak çok hoşuma gitti ağır ağır okuyorum bitmesin diye.

C8E751A7-FF11-45FC-9E32-1BECACD1DB1C.jpeg

Ay saçmalama ne nazarı yaa. Merak etme bitki çayı, c vitamini her şeye yükleniyorum çabuk toparlanıcam :KK49:

Ay ben ilkokulda aldığım bi kitabı yıllar sonra tekrar okuyorum. Çocuk kalbi 😍

Hem okuyorum hem ağlıyorum. Beni ben yapan bazı kısımları bu kitaptan almışım. Bazılarını da unutmuşum keşke kitaptaki çocuklar gibi kalsaydım. Okumak çok hoşuma gitti ağır ağır okuyorum bitmesin diye.

Eki Görüntüle 3187230
Bu kitap senelerce kitaplığımda kaldı. Altta bu kitabı okumayan çocuk mutsuzdur yazdığı için sensin mutsuz, mutluyum ben diye inada bağlayıp okumamıştım. Çocuk aklına bak :KK43:

Bu kitap senelerce kitaplığımda kaldı. Altta bu kitabı okumayan çocuk mutsuzdur yazdığı için sensin mutsuz, mutluyum ben diye inada bağlayıp okumamıştım. Çocuk aklına bak :KK43:
Kitabı daha yeni almışım 5.sınıftayım, hevesle okula götürdüm. Arkadaşlarım elliyor bakıyor falan. Sonra kızın biri gelip bana kızdı “bu kitabı niye okula getirdin üzerini okumadın mı?!”
Meğer üzerindeki yazıları “Bu kitabı okuyan çocuk mutsuzdur. Bu kitabın girdiği okul, okul değildir” diye okumuş. Gerçeğini öğrenince de okumak istemedi baştan önyargı oluştu :KK53: Bence de çocuk kitabına göre fazla sert ve korkutucu bi kapak yazısı var sana hak veriyorum o yüzden:KK48:

Merhabalar
Dün Genç Werther'in Acıları'nı bitirdim. Okurken beni zorladı dili açıkçası. Şimdi Kadınlar Ülkesi'ni okuyorum çok farklı ve çok güzel başladı kitap.
Disney'de yeni bir belgesel serisine başladım. Okyanusun Tuhaf Yaratıkları belgeselin adı. Amaaan ne minik tatlı şeyler azılı bi katil çıkıyor.

Şimdi de benim aklıma yüksek lisans & doktora düştü iyi mi :KK43: Klinikte yaptım ama hiç isteğim yoktu, Türkiye'de bu alan gelişmiş diye yaptım ama ilerlemedim de. İsteğim hep adli ya da nöropsikolojiydi, adli psikoloji mülakatına da girmiştim almamışlardı, kaldı o öyle. Şimdi eski kitaplarımı kurcalarken nöropsikoloji sevdam kabardı. Ama alanda ilerleme hedefim yok. Belki de vardır bilmiyorum ama yok gibi şu an 🥲 Onun yerine kendi kendime evde bilgilensem mi kitaplardan makalelerden diye düşündüm ama bir amaç ya da onu kullanacağım bir alan olmayınca beynimi yoracağım sadece. Emaaan durduk yere 😖

Şimdi de benim aklıma yüksek lisans & doktora düştü iyi mi :KK43: Klinikte yaptım ama hiç isteğim yoktu, Türkiye'de bu alan gelişmiş diye yaptım ama ilerlemedim de. İsteğim hep adli ya da nöropsikolojiydi, adli psikoloji mülakatına da girmiştim almamışlardı, kaldı o öyle. Şimdi eski kitaplarımı kurcalarken nöropsikoloji sevdam kabardı. Ama alanda ilerleme hedefim yok. Belki de vardır bilmiyorum ama yok gibi şu an 🥲 Onun yerine kendi kendime evde bilgilensem mi kitaplardan makalelerden diye düşündüm ama bir amaç ya da onu kullanacağım bir alan olmayınca beynimi yoracağım sadece. Emaaan durduk yere 😖
Ya orange boşver akademik hayat bizi yorar 🤣🤣

Merhaba canım topiğimin canım kadınları,
Az önce bitirdiğim kadınlar ülkesi adlı kitaptan biraz bahsetmek istiyorum. Kitap, 193 sayfa incecik bir kitap ama bende çok etki bıraktı. Sadece kadınların yaşadığı ve erkeksiz doğum yapılan bir ülke düşünün 3 erkek bu ülkeye gittiklerinde neler yaşar, neler yapar? Elbette yeri geldiğinde katılmadığım noktalar oldu ama kitapta bir kısım var ki beni çok etkiledi.
Erkekler ülkeye geldiğinde kadınların kavga edip rekabet içinde oldukları bir kaos ortamı görmek istiyorlardı ama kadınların uyum içinde olmalarına çok şaşırdılar. Ve aslında kadınlar içindeki kaosun erkeklerin getirdiği seçme, beğenme eylemlerinin yarattığını söylüyor. Eh, erkekler kapatılsın o zaman.

Kızlaaar sonunda iyileştim :KK6:

Resmen hayatımın son 10 günü silindi gitti yahu. Kaldığım yerden devam ediyorum şimdi. Spora gidemedim bu süreçte müthiş bir halsizlik vardı üzerimde. Dün gidip spor yapmak acayip iyi geldi özlemişim. Ara verdiğim için de biraz zorlandım açıkçası.

Sporda benimle yaşıt bi kız var. Sürekli hocam bunu yapmasam, şunu yapmasam diye sızlanıyor. Sus kız sporunu yap diye kızıcam bi gün diye korkuyorum :KK70:

Yıldız Gezgini'ni bitirdimmm. Çile gibi bir kitaptı okumam tam 2 ayımı aldı. Kimseye tavsiye etmiyorum sakın okumayın nolur :KK53: Çocuk kalbini başucu kitabım yaptım uyumadan önce okuyorum dünyanın en tatlı kitabı :KK68: Açlık Oyunları serisini tekrar okumayı düşünüyorum. 2 yıl önce serinin başını anlatan yeni kitabı çıkmış dün onu aldım. Bazen yazarlara çok kızıyorum yav kardeşim seri bitti işte daha fazla kitap yazma dur artık. Okumak zorunda kalıyoruz seriye dahil diye. Kesin beğenmicem. Neyse distopyalara olan saygımdan aldım yine de napalım.

Çok güzel kitap listeleri hazırladım. Bu sene harika kitaplarım olacak eğer alabilirsem :rapci:

Annwyl Annwyl iyileşmene çok sevindim. Seri bitince kazancı düşen yazarlar mecbur kaldığı yerden devam ediyorlar. Teomanın müziği bıraktım diyip sonra da şaka şaka para lazım demesi gibi oluyor.
Spora gelip de spor yapmayanları hiç sevmiyorum. Ee boş durma bi kahve yap o zaman da sporumuz bitince içelim diyesim geliyor benim de 🤣
Bende şuan Gömülü Dev'e başladım enteresan bir kitap

Merhaba sevgili kadınlar topiğimi epeydir boş bıraktım çünkü uzun zamandır boş bie hayat yaşadım. Dün sinemaya gittiğim için film eleştirisi yapıp kaldığım yerden devam ediyim bari dedim.
Kutsal damacana 4'e gidelim dedim. İllegal hayatlardan sonra Türk komedisine şans vermek istedim çünkü ben illegal hayatları başarılı buldum baya. Ama hayır şafak beycim artık film işinden vazgeçmeli. Filmdeki tek güldürü unsuru küfürlü sahnelerdi.

X