olmadı:(((

Estağfurullah, sadece dışardan bakıp yorum yapmak daha kolay o kadar.
Bu konuyu ben açmış olsaydım sen de buna benzer şeyler yazardın.

Haklısınız.Dışardan bakan insan daha mantıklı oluyor.

hiç kimsnein hayatı kolay olmuyor sen zor olanı karşındaki kolay olanı tercih etmiş. bizde 3,5 sene ayrı kaldık demiştim ya çok zordu. benim ailem gelen dünürlerle samimi olup çocukla görüşmem için sürekli sıkıştırdı durdu ama ben görüşmedim. birisiyle tanıştım tmm dedim ama beni ladattığını gözlerimle görünce terkettim. eşim desen ayrı bir muamma öyle bir annesi varki ondan habersiz hazırlıklar yapar hemen acel tecel giydirip kız istemeye giderlerdi. benim hepsinden haberim olurdu kahrederdim o gece şidi kız istiyorlar ya evet derse ya benden vazgeçerse diye ağlaya ağlaya sabahı zor ederdim. birkaç gün söylemezdi hiç sonra geçen ne oldu biliyormusun diye lafa başlardı ve anlatırdı herşeyi. kıyamam hala aklıma geldi mutlu oluyorum.
büyük bir ihtimalle onuda zorlamışlar ama o yolunu seçmiş yuvasını kurmuş mutlu olmuş. peki neden sen olmayasın? bence daha fazla düşünme kendinide üzme hiçkimse için değmez boşa geçen senelere değil artık günlere yazık bırak geçmişi sevdin ve bitti tekrar sevebilmek tamamen senin elinde bunu unutma onu göm kalbinin en derinlerine ve birdahada çıkartma düşünme hatırlama

Canım tüm olayları soluksuz okudum..
Sana cevabı kendimden vermek istedim.
17 yaşında tanıdım onu daha adını bile bilmiyordum hani ilk görüşte aşk dedikleri buydu herhalde.
tam 6 ay sonra tanıştık.6 ay hiç adını bilmediğim varlığımdan bile habersiz genç için gözyaşı döktüm.
1 yıl bir rüyayı yaşadık onunla eli elime değmeden .Kıyamıyorum derdi sana dokunmaya sen benim
sevdamsın diye severdi beni gözleriyle.Ailesi istemedi beni ben daha 18 yaşındayım.İlk aşk ilk sevda ölümüne bağlıyım ona...Ayrıldı ailesinden benim için...Baba kalp krizi geçirdi...Döndü geri..
Ablası çıktı karşıma babam ölür siz evlenirseniz dedi.Sonra yıllar sonra seni suçlar dedi Korktum ..
Bitti dedim git istemiyorum seni dedim..İstanbuldan İzmire yolladılar onu 3 ay sonrada nişanlandı..
Parmağında yüzüğü geldi İstanbula ne olur dedi yalvardı dön de bana atayım herşeyi yapma bunu bize dedi...Hep ablasının sözleri çınladı kulağımda yapamadım...Evlendi aradan yıllar geçti bir kızı olduğunu öğrendim.Tövbe ettim sevmeye karşıma kim çıkarsa çıksın istemedim..Onu hep uzaktan sevdim senin gibi.Her gece yeniden yaşadım tüm o bir seneyi..3 sene sonra karşıma bir genç çıktı..Git dedim gitmedi onu sevdim başkasını sevemem dedim beklerim dedi..Unutana kadar beklerim...5 Yıl sabırla bekledi 5 yıl peşimde koştu...Birgün o ilk aşkım görmüş bizi el ele..Aradı beni.Buluştuk. Dokunmaya kıyamadığım gördüm seni elin başkasının elinde öldüm ben o an dedi.Hiç unutmamış beni..Mutsuzum dedi Babası ölmüş.
Boşanma davası açmış eşine uzattı elini ne olur bu sefer tut elimi dedi..
O an anladımki Sevgi emekmiş Sevgi sabırmış Ve ben Şimdiki eşimi seviyormuşum delice..
Hayır dedim..Allah bana gerçek aşkı bahşetti sonunda Eşimle evlendim...
Tekrar dünyaya gelsem yine eşimle evlenirdim..
Dostum izin ver kendine kalbine hayatta aşk birkez çalmaz kapımızı tekrar çalsın kapını aşk içeri girmesine izin ver......

O an

Hikayeniz çok farklı geldi bana.Okurken bile tüylerim diken diken oldu.Karşıdaki kişinin evlenmiş olmasına rağmen hala sizi unutmamış olması sizi bir başkasıyla gördüğünde üzüntü duyması çok ilginç.Mutlu olmanıza çok sevindim.Demekki birşeyler atlatılabiliyor.Sevgi tabikide emek ister sabır ister,mücadele etmeyi gerektirir.Hiçbir sevgi emek verilmeden elde edilemiyor.Söylediklerinizde çok haklısınız.Yaşanmış hikayeler insanı ben neyapıyorum diye düşünmeye zorluyor.Çok teşekkür ederim paylaşımınız için.

yaşın daha 34müş bak yanımdaki arkadaşım 37 yaşında evlendi şimdi bir bebeği var..
Hayata başlamak için hiçte geç değil....
Bırak geçmişte yaşamayı bu günü kucaklamaya hazır ol...
Sen hazır olunca hayatta seni kucaklayacak..Mutluluğa izinver opuyorumnanaktan

tum yazıya katılıyorum...
ama ozellıkle bu kırmızı ıle ısaretledıgım yere daha da cok katılıyorum..
herseyı gectım..
hadı dıyelım hersey onun dısında gelıstı(kı buna da asla ınanmam ama hadı dıyelım oyle oldu) ama sızın dusundugunuz bır ısımı kendı evladına koyması..bu bence cok ama cok adice(cok ozur dılerım boyle bır kelıme kullandıgım ıcın ama baska bır sıfat bulamadım,umarım bana kızmazsın) hem sana karsı,hem kendısıne karsı hemde esıne karsı...cok ayıp bence...

kendınızı cezalandırıyormussunuz gıbı gelıyor bana..hıc bır sucunuz yokken cezayı sız cekıyorsunuz?sız bunları yasarken,yazarken,onun resımlerıne bakarken,gozyası dokerken....o ne yapıyor?siz nıye bu aşkın cezasını cekıyorsunuz?bu aşkın nıye gunah kecısı sız oluyorsunuz kı?bunu nıye yapıyorsunuz kendınıze?
ben bu tarz bır ask yasamadım..boylesına masum ve boylesıne ulasılmaz..boyle acılarda cekmedım hıc..belkı de bu yuzden tam olarak anlayamıyorum sızı..
tabııkıde bende sevdım asık oldum ama bıttıgınde de bıtırdım..bu kadar acı cektırmedım kendıme hıc bır zaman..
arkdasın da dedıgı gıbı hemen hemen cogumuzun bu tarz ask acısı vardır..ama onemlı olan o acıyı bıle dozunda yasamak degıl mı?
ben hayatımda platonık olarak bıle bırını sevmedım..nıye sevıyım kı?benı sevmeyen,varlıgımdan bıle haberı olmayan,bana bakmayan bırını ben nıye sevıyım kı?
erkek arkdasım da aılemde bana bencılsın der..evet oyleyım..ben onemlıyım..ben mutlu olmalıyım,kımse kusura bakmasın :) belkı de bu yuzden gıdenın arkasından cok faza goz yası dokmedım bugune kadar..gıdıyorsa eger gıder..bende onume bakarım..bana deger vermeyene ben nıye deger verıyım kı?nıye gozyası dokup,hayatımı zından edıyım kı?(megalomanca olacak belkı ama)asıl benı kaybettıgı ıcın o uzulsun :) dıye dusunurum hep..
kendızıne bu cezayı vermeyın..cunku bunun eksılerını sadece ve sadece sız yasıyorsunuz..ne o yasıyor bunu ne ben..sadece sız..yapmayın bunu kendınıze..artık o cızmıs yolunu,o yolda mutlu bır sekılde ılerlıyor..sız nıye aynı yerde kalasınız?
yasandı ve bıttı...lutfen bunu tekrar edın kendınıze..

Sizin hikayeniz beni çok fazla etkiledi.Yaşadığım şeyleri detayıyla anlatmak isterdim size.Ama şu gün olmuş bunları anlatmak için hala kendimi toparlamış değilim.Bu konuyu açarak çok daha farklı düşünmeye başladım.İyiki yorumlarınızı almışım.

Geçmişe takılarak ömrünüzün geri kalanını heba etmemelisiniz.. Yaşama bir kere gelme şansımız var ve bugünün ne tekrarı ne de telefisi var..
Ve sizin önünüzde yaşayabileceğiniz nice seneler var..
Geçmişinizi bir yana koyarak, geleceğinizi düşünün birde..
Yaşlandığınız zamanı düşünün..
Aradan seneler geçip saçlarınıza aklar düşünce, yaşlılığın etkisiyle yüzünüzdeki kırışıklıklar belirginleşince, bir süre sonra yaşlılığın verdiği etkiyle gündelik işlerinizi yapmakta, yemeğinizi yapmakta zorluk çekebilirsiniz.. Ve siz hayatınıza yalnız devam ederseniz size kim yardım eder bu durumunuzda..? Etrafınızdaki en güvendiğiniz dostlarınızın o anda da yanınızda bulunup size yardım edeceği ne malum..
Ama eşiniz ve çocuğunuz olsa böyle mi olur..?? Hayat arkadaşınız olan eşinizle birlikte bütün zorlukların ve güçlüklerin üstesinden gelebilirsiniz.. Çocuğunuz sizin işlerinizi yapar yemeğinizi yapar..
Hatta çcuğunuzun ve torununuzun size gelmesini beklemek.. Anneanne/babaanne diye bağırıp size sarılmaları.. Bunlar çok güzel ve tadılası duygular diye düşünüyorum..

Herşeyi baştan anlatmak istiyorum.Üniversite 3.sınıf bitmek üzereydi.Ozamana kadar duygusal anlamda kimseyle birşey yaşamamıştım.İnternette bizim ailenin kurduğu bir radyo sitesi vardı.Birgün oraya girdim.Tanıdıklar falan vardı radyoda.Radyonun chat sayfasına birşeyler yazdım.Kuzenlerim amcamlar abimler çoğu zaman giriyorlardı.Kendisi radyonun dj yiydi.Radyomuza hoşgeldiniz yazdı caht sayfasında bende hoşbulduk dedim.Keyifli bir ortamdı.Canım sıkıldığında giriyor müzik dinliyor ve tanıdığım insanlarla konuşuyodum.Herkes birbirini tanıyodu orda.Bende kendisine abi olarak hitap ediyordum.Birgün hepbirlikte amcamlara gitmişler.Kuzenimin msnsinden bil bakalım ben kimim diye bir şey yazdı gülerek.Ben tanıyamadım tabi.Amcanlara geldikte benim msn adresimide ekle istersen akşam kabul ederim dedi.Tamam abi dedim ekledim.Ama eklerken aklıma asla kötü anlamda birşey gelmedi.Okadar cana yakın bir insandıki amcamlar kuzenlerim ve radyodaki herkes çok severdi kendisini.Bende abim gibi görüyodum ve seviyodum.Sevimli cana yakın tavırları çok hoşuma gidiyordu.Akşam oldu msnye girdi.Msn iletisine çok üzülmüştüm.Şimdi bir yanım diğer yanıma bakamıyor,kalbim atıyor ama bilki yaşamıyor,biricik eşim ebrum ruhun şad mekanın cennet olsun yazıyodu.Başsağlığı diledim.Eşini kaybetmiş yaklaşık 4 ay önce.Pek iyi olmadığını falan söylüyodu.Bende üzülme abi falan filan diyodum.8 yaş vardı aramızda.Henüz iki senelik evliyken eşi vefat etmiş.Sonra bizim burda türkü festivali oluyodu her sene.Radyo ekibi olarak amcanlarla birlikte bende gelicem dedi.Çok sevindim.Gel abi biraz kafan dağılır iyi gelir diyodum.Gelicem dedi.Gözümde okadar iyi niyetli sevecen ve tatlı bir insandıki.Görür görmez tanıycam demiştim,gülmüştüm.Bakalım tanıycakmısın dedi.Ve derken geldiler.Ailemle gitmiştim ve arabadan iner inmez karşıdan birinin gülümsemesini gördüm.Tanıdım hemen:)Sanki yıllardır birbirimizi tanıyor gibiydik,konuştuk güldük.Ben hemen tanıdım demiştim:)Festival sırasında bana karşı çok ilgili davranıyordu.Aklıma farklı şeyler geliyor olsada sonra yok sana öyle geliyodur falan diyodum.Eşinden bahsediyodu.Sevgililer gününde mezarına gittim.Ağaçtan bir dal kopardı şu dalı kessen tekrar yeşerirmi dedi.Hayır dedim.Ama benim ektiğim güller öyle bir yeşermiştiki dedi.Gözleri dolar gibiydi.Çok uzun anlatıcam her detayıyla okumanızı istiyorum.Bakma böyle güldüğüme diyodu içim kan ağlıyor.Üzülmüştüm.Ama bir yandanda her halimi izler gibi beni korur gibi davranıyordu.Derken bitti festival.İstanbula döndü kendisi.Gider gitmez anneme söylemiş.Bişey söylemek istiyorum ama kızarsın diye söyleyemiyorum abla demiş anneme.Annemde söyle diye ısrar etmiş.Ben çok beğendim davranışları çok hoşuma gitti şartlar farklı olsa pınar gibi biriyle yuva kurmak isterdim demiş.Annemde istersen kendisine söyle falan demiş.Söyleyemedi uzun süre.Sonunda açıldı.Ben gördüm çok beğendim çok hoşuma gittin.Niyetim ciddi güzel bir yuvam olsun istiyorum sen ne düşünüyosun dedi.Şaşırmıştım tabiki evet demedim.Ama nedendir hayırda diyemedim.Aşk anlamında değil ama insan olarak çok değer verdiğim ve sevdiğim biriydi.Bir kaç ay evet demem için uğraştı.Herşey bizim için çok güzel olacak canım.Bir evet desen dünyanın en mutlu insanıyaparım seni diyodu.Sabah kalkınca günaydın mesajları.Sürekli yazardı.En sonunda evet dedim.Zmanla alıştım çünkü,ve dahada çok sevdim.İlk beş ayımız okadar güzeldiki.Tekrar geldi birkaç kere.Annemlerle konuştular uzun uzun.Ben onun ailesini tanımaya başladım.Annemlerde sevmişti kendisini.Canayakınlığı sıcaklığı sevdirmişti kendini.Bense mutluluktan uçar gibiydim.Zamanla dahada çok sevdim kendisini.Sonra zamanla sorunlar yaşamaya başladık.Kendisi ortaokul mezunuymuş onu öğrendim.Bense üniversite son sınıftaydım.Eğitim farkı sürekli tartışma oluyodu aramızda.Üstelik kendisinin garanti bir işi yoktu.Evde bilgisayarla web tasarımla uğraşıyodu.Hep garanti bir işin yok diyodu.Üç sene yada dört sene bekleyecekti beni.Ozamana kadar yaparım mutlaka birşeyler diyodu.Bense ikilemler yaşıyordum.Arkadaşlarım ya ilerde sorun olursa.Garanti bir işide yok diyip duruyolardı.Hayatta neyin garantisi varki diyodu hep bana.Birgün tartıştık.Ve tartıştığımız gün msnde eski iletisini geri yazmış.Kızdım,sinirlendim.Neden yazdım biliyomusun dedi bugün bizim eşimle evlilik yıldönümümüz.Sen nasıl özel günlere önem veriyosan bende veriyorum dedi.Sinirlendim öfkelendim.Bitti artık dedim.Aradım son kez.Hata yaptım son bir şans ver dedi.Seni çok seviyorum diyip ağladı.Peki dedim son şans sana.Ama bana artık eski hayatından bahsetmeyeceksin.Önceleri hep şey derdi bana.Üzülmen için söylemiyorum ama benevime çiçekle gitmeyi çok severdim,eşim uzaktada olsa gönderirdim dedi.Birgün yurttayken canım bana niye göndermiyosun diye bir mesaj çektim.Göndericem falan filan derken bir türlü gelmedi o çiçek.Kendi ağzımla bir çok defa istememe rağmen gelmedi.Yılbaşında en son bir mesaj gönderdi.Yeni yılda mutluluklardilerim diye.Bende aynı şekilde yazdım.Birkaç gün geçti hiç konuşmadık.Sonra internette bir kızın resmine şiir yazdığını gördüm.Şaşırdım.Bana olan sevgisinden hiç şüphem yoktu.Mesaj yazdım.Hemen şairliğe başlamışız diye.Yok o senin anlayışına bağlı.Küçücük yaştaki kıza ne düşünebilirim faan filan.Peki dedim kapadım teli.Uzun bir süre görüşmedik.Birgün aradı ağladı gelicem çok özledim falan dedi.Bende çok geç dedim sinirlendim.Yazdığım hiçbirşeye cevap vermedi ondan sonra.Ne doğum günümü kutladı.Ne sevgililer gününde birşey yazdı.Giderek öfkeleniyodum.Birgün karşıma çıkacağın günü bekliyorum diyodum hep.Birgün izmirde bir tanıdığımız pınar bekleme artık dedi.Neden bekliycem ben dedim.İzmire gelmiş bir kızı görmeye.Çiçek yaptırmış kızla beraber yemek yemişler falan dediler.Şok oldum oturdum ağladım kendimi odaya kapadım.Elime telefonu alıp mutluluklar dilerim yazdım.Yok öyle birşey falan ben senin yanına gelicem.Herşeyi düzelticez.Çok özledim ben artık dayanamıyorum dedi.Bende hiçbirşeyi düzeltemeyiz artık.Tekrar barışmak için geliyosan hiç gelme dedim.Çıktı geldi.En son gelmesinden 5 ay geçmişti.Karşısına ellerim titreyerek çıktım.Yaşadığım üzüntüleri anlattım.Kaç aydır bana bir çiçeği göndermedin dedim.Eşime yapıyodum diyordun bana çok gördün bir demet çiçeği dedim.Sonra buraya iki nedenden dolayı geldim.Ya barışırız ben öyle giderim yada biter artık dedi.Elini uzattı beş dakika.Ya tutarsın yada biter diye.Eline bir tane gül almış gelmiş.Kabul etmedim.Bana seni üzdü kaç aydır gitme diyenlere rağmen gittim.Nekadar çok sevsemde tutamadım((Gitti((Ağlayarak gitti.Seni seviyorum diyerek gitti.Gittikten sonra üç ay görüşmedik hiç.Elim hep telefondaydı.Hep üzülüyodum.Çok seviyodum çünkü.Elim telefonda yazsammı yazmasammı diye gelip gittim çoğu zaman.Ben istesem tekrar devam ederz diyodum içimden.Bir sene geçti.Tekrar festival geldi.Gittim onu ilk gördüğüm yerlere baktım.Üzüldüm ,ağladım.Festivalden dönerken elim telde yazıcam dedim.Dayanamıyorum.Eve geldimki aldığım bir haber yıktı beni.Üç ay içinde evlenmiş.Ne hayallerimiz vardı.Hep evimiz şöyle olacak düğünümüz böyle olacak diyip hayal kurardık.Ama birtürlü anlaşamadık.Hem onun iş nedenlerinden hemde eski eşiyle ilgili konulardan.Hiç bitmesini istemiyordu.İşin en tuhaf yaı birgün istanbuldan geldğinde dönüşte acele geldim canım harcama yaptım yanıma çok para alamadım.Dönüş için yol param yok dedi.Ben tekrar veririm sana dedi.Ödemedi.Sonra birkaç kişiden borç aldığını ve ödemediğini duydum.Beni en çok şaşırtan en son gelmesinde sensiz yapamam çok seviyorum seni diyip ağlayarak giden adamın üç ay içinde evlenmesiydi.Yukarda yapılan bir yorumda ikinci bir alternafi varmış sen yok diyince ona gitmiş yazılmış.Acaba benle görüşürken yada bizim aramız bozuk olduğu zamanlardada onla görüşüyomuydu bunu çok merak ediyorum.Ben çok sevdim onu.Onunda beni çok sevdiğine inandım hep.Hiçbirzaman içimdeki bu acıyı unutamadım.Yıllarda geçse(

konunuzu okuyunca inanın içim cız etti.
34 yaşındasın canım. Hayat senin hayatın ve ama sen belki hiç evlenmeyecek anne olamayacaksın,bir bebeğin güzel kosunu devamlı duyamayacaksın.
hep yanlız uyanacak,yanlız gezecek, yanlız yaşlanacaksın.
Ömrünü fada etmeye değer mi demeyeceğim çünkü senin için değmiş be güzelim!.
hayatın için böyle bi karar vermene çok üzüldüm.

Umarım son yazılan yazıyı okuyarak yorum yaparsınız(

Canım şimdi tüm hikayeyi baştan sona okudum.Evet sen sevmişsin tamam ama ben karşındaki kişinin seni tutkuyla sevdiğine inanmadım..Bir kere eski eşi hep aranızdaymış sizin.Sonra anladığım kadarıyla başka sorunlarda varmış.Bak bence ayrılmakla sen doğru karar vermişsin ve sonrada ayrılma psikolojisi kör ölür badem gözlü olur tüm bunları unutup ayarttığın aşık olmak istediğin hayale tutunup bir on yılı onun için harcamışsın daha fazla işkence etme kendine..İlk kararında dur... Hayatından çıkarma yürekliliğini gösterdiğin gibi hayallerinden izin ver kendinede yüreğindende çıkar artık onu...
Mutluluk ve yeni sayfalar açman dileğiyle

Bukadar kısa sürede bir başka biriyle evlenmek ben bunu tuhaf buldum.Karşıdaki insan değecek birimiydi onu bile anlayamadım.Bana olan sevgisinden de hiçbirzaman emin olamadım.

Bukadar kısa sürede bir başka biriyle evlenmek ben bunu tuhaf buldum.Karşıdaki insan değecek birimiydi onu bile anlayamadım.Bana olan sevgisinden de hiçbirzaman emin olamadım.

gördün mü canım sen sevgisinden bile emin olmadığın adama 10 yılını adadın..
bir ömür var önünde değermi hiç.
Benim olayım bambaşkaydı o ailesinin ısrarı ile evlendi..ortak arkadaşlarımız düğünde ağlayan tek damattı dediler...Kaldıki ben ona hiç gel demedim diyemedim...
Ve bende 8 yıl gibi bir süre kendimi kandırdım..ama fark ettimki gerçek sevgi eşime duyduğummuş...Şimdi düşünüyorum eğer onunla buluşup son konuşmayı yapmasaydım da farkedermiydim bu gerçeği diye...Eğer ortada mecbur edilme gibi bir durum yoksa demekki diğer kızda kenarda varmış hep bir seçenek olarak duruyormuş derim bu durumda ben..
Daha fazla yıpratma güzel gönlünü bırak o hayalde gitsin yoluna sen önüne geleceğe bak ..
o fotoğraf varya her gece her sabah konuştuğun ilk ondan kurtul hemen bence tabi...

Emek vermedi bizim sevgimize.Çok fazla mücadele etmedi(Bir tek gülü çiçeği dahi aylarca çok gördüVe üç ayda evlendi gitti

Hep şu şarkı dinledim çoğu zaman burayada eklemek istedim((
o sevgi en başta benim hakkımdı
biricik sevdigin ben almalıydım.
gonlune baskası girmemeliydi
tanrıdan dileğim ben olmalıydım

o sevgi en başta benim hakkımdı
biricik sevdigin ben almalıydım.
gonlune baskası girmemeliydi
tanrıdan dileğim ben olmalıydım

ellerin ellerinde bulusmalıydı
gozlerim gozlerinde konusmalıydı
kalbim kalbimde ağlaşmalıydı
boynuna sarılan ben olmalıydım

ben olmalıydıım ben olmalıydıım
sevilen özlenen ben olmalıydım
seni bir başkası sevmemeliydi
kalbininsahibi ben olmalıydım

ben olmalıydıım ben olmalıydıım
sevilen özlenen ben olmalıydım
seni bir başkası sarmamalıydı
kalbininsahibi ben olmalıydım

ellerin ellerinde bulusmalıydı
gozlerim gozlerinde konusmalıydı
kalbim tek kalbimde ağlaşmalıydı
boynuna sarılan ben olmalıydım

Canım yazdıklarını o kadar üzülerek okudum ki ( bende tam bu dertten muzdaripken senin yazını okumak beni daha da acıttı (
Şimdi sen böyle yazınca benim de erkek arkadasımın gecmişinde yasadığı ilişkiyi unutmadığını daha cok düsünüyorum ve o kadar üzülüyorum ki anlatamam....
İnsallah erkek arkadasım da eğer unutmadıysa onu senin gibi düsünüp bana haksızlık yapmaya devam etmez ((
Allahım cok acıyor canım :a015:

Benzer bir olay da biz yaşadık. Kızkardeşimin tanıştığı ve konuştuğu bir kişi vardı. Niyeti ciddi gibi görünüyordu.Gibi diyorum çünkü bana tanışmaya geldi, Baktım çok sıcak kanlı konuşkan , olumlu baktık, neyse bu arada görüşüyorlar, kardeşim adını dilinden düşürmüyor.Geçmiş zaman ne kadar zaman geçti bilemiyorum kardeşim bundan haber alamamış,Bir gün bana kardeşim onun ev telefonunu verdi, ne olur ara bir sor nerede diye.Tabi içime kötü şeyler doğdu ama ,belli etmedim.
Aradım annesi çıktı, adını söyledim nerede diye
Kızım o Almanya ya gitti evlendi, dedi ama utanır ezik bir sesle .
Bana soruyor neredeymiş diye tabi anladı halimden , ama nasıl ağlıyoruz oanın üzüntüsüyle.
Çok ağladı çok üzüldü, sonunda hastalandı .Verem dediler Hastaneler yolumuz oldu.
Daha sonra işe girdi çaliştı ve iki yıl önce evlendi. Eşi mükemmel , seviyor da.
Yaşananlar yaşanacak tabi ki, acılar bizi olgunlaştıracak, ders alacağız , ama hiç kimse de eşsiz değil,
İnşallah sizin için de mutlu günler diliyorum, Allah karşınıza sevebileceğiniz birini çıkarsın .Amin.
Yorumcuların birleştiği nokta da bu , dikkat ederseniz.
Aklın yolu birdir. Artık bu gün sizin için bir miad olsun, geçmişi bırakın geleceğe bakın. Allah tan size hak ettiğiniz mutluluğu vermesi dileğiyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…