olmadı:(((

swettt

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2010
159
0
Diğer başlıkta yazdıklarımı burayada ekleyerek birşey paylaşmak istedim...
Biz bayanlar...
Annelikten gelme bir duygusallıkmı diyeyim yada bayanların doğasında olan birşeymi??Günlerdir canım sıkıldı...Erkekler için yapılan ölümler,intiharlar,çekilen acılar,dökülen gözyaşları...Bir düşünebilseler ölmeye değecek biri olsa seni canı kast edecek hale getirirmi bir insan?Ölmeyi düşündürürmü sana hayatının baharında.Kimbilir acaba karşındaki insanın tüm bunlar umrundamı.Ama ne yazıkki toplum olarak kanayan yaramız.Kandırılmak ve çabuk kanmak.İki güzel söze aldanıp evinden ocağından olan hayatının en güzel yıllarında başına binbir türlü iş gelen kızlarımıza üzülüyorum sadece.Doğru kişiyi bulmak çok önemli.Sadece duygulara göre hareket ederek nekadar doğru bir yola giriyoruz tartışmak lazım.Mantıkta aramak lazı.Sadece seviyorum aşık oldum diyerek değil kalbinin hissettiğini mantığında doğrulamalı.Belki üzülüyoruz evet ama hayat boyu üzülmekten daha iyi değilmidir bu üzüntü.Beğendiğimiz kişilere hayali ruhlar yüklüyor ve bunun adına aşk diyoruz.İnsanlara sahip olmadıkları değerleri yüklüyoruz.Beynimizde canlandırdığımız kişiyle esas olan kişi arasında belkide hiçbir benzerlik yok,fakat anlayamıyoruz bunu.Ne için öldürüyorsun kendini,o kişi içinmi geldin dünyaya...Hiçbir erkek formunda ben kendimi öldürüyorum diye başlık açan birine rast gelinmez diyedüşünüyorum.İnanmayın her duyduğunuza ve her söylenene.İnanmayın boş vaatlere,seni seviyorum laflarına.Sevgi sadece seviyorum diyerek değil emek vererek gösterilir.Boş laflara aldanmayın ve aklınızı kullanın.Bunları tüm genç kızlarımıza söylüyorum.Canım hakikaten çok sıkkın.Yokmu bana katılan?

Birini çok sevmiştim.Geçer dediler bekledim...biter dediler bekledim...bir tek dakika onsuz olmayı düşünmek nefesimi keser gibi olurken bir ömür boyu onsuz olabilmeyi aklımın acuna bile getiremezdim...geçer diyenlerin hepsi yanıldu geçmedi...biter diyenlerde yanıldı bitmedi...Aradan on sene geçti acısı yüreğimde hala aynı.Ve kimseyle konuşmadım birdaha.Ve onun elinden başka kimse tutmadı benim ellerimi.Ve ben hiç evlenmedim.Bir tek onu sevdim ve o şekilde kalacak hep bende.Yaşarkende ölürkende.Sanırım yorumsuz bu konu.Ve sanırım hiçbir cümlenin faydası yok((((

İlk hayatla tanışıyoruz swetttcim - sonra anamız - babamız - akrabalarımız - arkadaşlarımız ve diğerleri.
Bazen çok erken başlıyor tanıştıklarımızla vedalaşmalar bazen de daha geç. Aslında her merhaba - bir şekilde elvedayı getirecektir.
Ya biz çekip gideriz bir gün - ya da çekip giderler.
Alışkanlıklarımızla vedalaşmayı bilmediğimizden değilmidir onca acı çekişlerimiz.

haklısınız...ben sevemedim başkasını birşey yapamadım yani(

mahkum etmişsin yüreğini yazık değil mi..özgürlüğe kavuşturacak olan yine sensin..zaman herşeyi değiştirir derler evet ama sen kendini çok şartlandırmışsın..yada belkide başka birşeydir bu bilemiyorum.sevgin büyük olabilir ama kendi hayatından bu kadar neden vazgeçtin?? o kadar basit değildir anlıyorum ama bu kadar zor da olmamalı senin için..sevgiyi büyük yapan,unutulmaz kılan sevgili değil kii! senin ruhun..hala acı çekip,unutamıyorum diyorsan bu artık sevgi değil de bence acının başka bir yüzüdür..hiç bir sevgi acıyla bütünleşemez..gerçekten sevilende sevdiğinin acı çekmesini istemez zaten..ben başkaları gibi yıllar sonra da unut diyemem sana fakat hayat o kadar çabuk akıp geçiyor kii...sonundayken,pişmanlık duyma bari o nu unutamadığına...bilmiyorumkismile

eğer karşına gercekten iyi biri çıkmış olsaydı şuan yalnız olmazdın..bence hala şansın var, ansızın öyle biri çıkar ki karşına değil geçmişi kendini bile unutursun :))

Katılmamak mümkün mü?Çok güzel özetlemişsiniz fakat kendiniz uygulayamamış ve mahkum olmuşsunuz.Üzüldüm durumunuza.Ama geç değil bence yeniden başlamak için,ne dersiniz yerimseniben

Çok insanlar çıktı.Çok birkere olsun şans ver diyenler çıktı(okadar çok sevdimki onu kimseye bakamadım bile yıllardır(gittim uzaktan kendisini izledim...gittim uzaktan çocuklarını sevdim(bir zamanlar ne büyük hayallerle kızımız olsa ismi şu olur oğlumuz olsa ismi bu olurdu derken hemde(ve işin tuhafı bizim koyacağımız ismi koymuş kızına gittim adın ne senin dedim ağladım(ömrüm boyunca bir tek onu sevdim gençliğimde öyle geçti(

eğer karşına gercekten iyi biri çıkmış olsaydı şuan yalnız olmazdın..bence hala şansın var, ansızın öyle biri çıkar ki karşına değil geçmişi kendini bile unutursun :))

kesinlikle katılıyorum.. çok kişi çıkmış karşınıza ama gördüğünüz an içinizi kıpırdatan kişi henüz gelmemiş belliki.. o geldiği gün, kimsenin vazgeçilmez olmadığını anlayacaksınız..
insan kalbi tek bir kişiyi sevmeye odaklı değildir hiçbir zaman.. onun sevgisi bi yerlerde kalır belki ama, kalbinizin daha büyük bi parçası, başkası için atar gün gelir..
herşey gönlünüzce olsun..

çok sağolun yorumlarınız için(hayatımın en güzel yıllarını onu severek geçirdim,hemde büyük bir acıyla.Hep bir şekilde takip ederek haberdar olmaya çalıştım.Sevebileceğime inandığım insanlarda çıktı karşıma,ama hiçbir sevginin ona duyduğum sevginin üstünde olmasına hiç izin vermek istemedim(Kötü ve üzücü bir durum.Hayat işte.Hayatta tutunduğum tek şeyim işim,öğrencilerim.Onlardan güç alarak yaşıyorum.Hiçbirzamanda evlenmeyi düşünmüyorum,hiç düşünmedimde zaten.Ölürken bile onu severek ölmek istiyorum.O benim hayatta tutunduğum tek dalımdı.Çok küçük yaşlarda annemi ve babamı kaybettim.Genede herşeye rağmen bir şekilde ayakta durmaya çalıştım kendimi işime vererek.Sizlerle paylaşmak istedim,,teşekür ederim yorumlarınız için.

acınızı anlıyorum fakat konuya farklı bi açıdan bakmanızı sağlamış olursam sevineceğim.
evli olan sizsiniz, kocanızın eski sevgilisi devamlı ondan haberdar olmaya çalışıyor, çocuğunuzla konuşuyor ve onu seviyor.
bir kadın olark buna tahammül edebilir miydiniz?
seviyorum, unutmadım, acı çekiyorum diye düşündükçe, beyninize bu sinyaller gidiyor ve beyniniz sizin bu kaostan çıkmanıza izin vermiyor.
kendinize yapacağınız en büyük iyilik: unuttum, bitti, o evli, çocukları var diye kendinizi telkin etmeniz.
bu yıllar geri gelmeyecek, ilerde sevebilmeniz de evlenebilmeniz de zor olacaktır.
her kadının hakkı bu; sevmek, sevilmek, anne olmak.
lütfen kendinize körü körüne haksızlık etmeyin.
yazdıklarımı ciddiye almanız faydanıza olur.

bence karşındaki insana ulaşamadıkça onu daha da yüceltmişsin gözünde..bu hayata bir kere geliniyor...sevmek anne olmak senin de hakkın..bence hiç bir şey için geç değil..ilerde yaşlandığında elini tutacak bir el ,kendine bi yoldaş ararsın da bulamazsın...yanlış anlama lütfen ama bence psikolojik destek alman yararına olabilir..

Son düzenleme:
Gerçekten ulaşılamayan insan büyür gözünde.Belki onunla olsaydın sandığın kadar mutlu olamayacaktın.Herşeyde bir hayır vardır ve eğer bunu yaşadıysan emin ol bu senin için doğru ve hayırlı olandır.Kendini yalnızlığa mahkum etmen sadece sana zarar verir başka kimseye değil.Sanıyor musun ki sen hiç evlenmeden son nefesine dek onu sevdin diye sana madalya mı verecekler.Onun umrunda olsaydı zaten evlenmezdi.Yıllar geçtikten sonra yalnızlığına üzülürsün.Bence etrafındakilere şans vermeyi dene.Eminim senin sevgini hakedecek ve seni çok mutlu edecek birisi çıkacaktır karşına.Unutma onunla ters giden birşeyler olmasaydı zaten ayrılmadınız.Biraz manevi yönden düşün.Hayırlısı buymuş de....

Ben bunları yaparken karşı taraftaki bayana hiç haksızlık etmedimki.Onlara görünmedim bile ne kendisine ne eşine.Uzaktan izledim hep,asla ne ona nede onun evliliğine en ufak bir gölge düşürmek istemedim.Çünkü onun mutlu olması beni mutlu etti hep.Artık günümüzde sevgisini bu derece güçlü yaşayan vekarşıdaki insan ona acı versede onun mutluluğunu düşünen insanların sayısı azaldı.Bende mutlu olabilirdim.Bende güzel bir yuva kurabilirdim.Yapamadım ama.Nezaman biri bana o gözle bakmak istese hep onunla geçirdiğimiz günler geldi aklıma yapamadım.İçimdeki sevgiyi bir türlü bitiremedim.Yenemedim yani.Onu severkende bir başka biriyle birlikte olup karşıdaki insana haksızlık yapmak istemedim.Bu böyle yıllarca sürdü gitti.Yalnızım anlayacağınız.Ne beni anlayacak bir eşim nede çocuklarım oldu benim.Annelik duygusunu tadamadım(Kötü vebir okadarda üzücü.

bizler hep masallarla büyüdük ,o masalların pamuk prensesi ,uyuyan güzeli,külkedisi de olsan sonunda hep bir prens in sevgisi ve öpücüğü ile uyandık o masallardan ve biz bu masallarla büyümüş ,koca bebekler olarak kaldık çoğu zaman ...zannetik ki ,her masal ın sonu gibi bitecek yaşanılan sevdalarımız....ama işte en büyük hatayı biz o masalları çocukluğumuz da bırakmayı bilemediğimiz için yaptık ... bilinçaltımıza nakış işlenir gibi işlendi ,iyilik ,güzellik ,güven..sevdiklerimiz tarafından hep korunmayı ,paylaşmayı öğrendik ..hep bilirdik ki her masalın sonu mutlu bitecek ...
sonra birgün uyandık kocaman bir genç kız edasıyla ,bir baktık ki masallardaki gibi değil hayat ! bir baktık ki , kötü kalpli cadılar , kötü niyetli adamlar ,seni üzmeye çalışan eş dost ... kahramanlar yer değiştirmişti artık ..zamanla ve yaşadıkça tüm o masalllardaki renkler ,siyaha boyanmaya yüz tutmaya mahkumdu ...

hayat ve sen başbaşasın artık ...kendi masalını kendin yazacaksın ....

Çok güzel bir yorum yapmışsınız.Masalları dediğiniz gibi keşke çocukluğumuzda bırakabilsek ve herzaman mutlu sonla biteceğine inandırmasaydık kendimizi.Belki bukadar büyük üzüntüler yaşamazdık.Karşıma başka biride çıksa ona haksızlık etmiş olmazmıyım içimdeki bu sevgi hala bende dururken.Ne diyelim hayat,,herzaman istediğiniz olmuyor ne yazıkki.

onlara görünmemeniz bir erdem, herşeye rağmen yuvasına saygı duymuşsunuz, edepli davranmışsınız. burada neler okuyoruz, neler duyuyoruz. bundan dolayı sizi takdir ettim. sorması ayıp yaşınız kaç?

umarim bir gün sende mutlu olursun tatlim...
bence hickimse icin ömrünü yalniz gecirmeye degmez. o kisi seni sevseydi eger suan yaninda olurdu.
üzüntünün suan hicbirsey faydasi yok

bence karsina cikan firsatlari degerlendir. denemeden karar veremezesin mutlu olup olmaycagina.
kendini yalniz hissediyorsan cevrenden bu konuda yardim iste

en kisa zamanda mutlu haberlerini duymak isteriz :))

Çok teşekür ederim arkadaşlar,,çok sevecen ve iyisiniz.Bu arada 34 yaşındayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…