olmadı:(((

elbette anlıyorum anlamaya çalışıyorum. 10 yıllık birikmişlik ve tek taraflı emek söz konusu. soru şu: unutmak istemiyormusun? belki bunların üstüne set çekmek kendine ihanet ediyor hissi bile doğurabilir sende. sen hayatında yeni hatıralar oluşması için kendini sınırlamışsın, kendine yasaklamışsın. bunları ardında bırakmak istediğinde yapamaman için bi neden yok. önce artık bundan kurtulman, aşman gerektiğini kendine kabul ettirmen lazım. biraz cesaret.. denemek sana bişey kaybettirmez yine aynı noktada olursun daha kötü değil.. ama sana güzel şeyler getirebilir

tüm yazılarınızı okudum
ne desem bilemedim
denmei gereken herşey denmiş ama
siz hala aynı yerdesiniz
düşününsene bi hyatın ne denli çabuk geçtiğini
bu dünyaya bi daha gelme şansınız yokken
ve bunu biliyorken neden zindan ediyorsunuz ki hayatı
o kişi de sevdi belki yada sevmedi farketmez
ama bakın o en güzelini yapmiş..iyi kötü bi yuva kurmuş kendine..
sizin kendinize yaptığızın bu işkence niye
ne faydası oldu 10 yılın söylermisiniz
beklemek ağlamka özlemek ve hala sevmek n e değiştirdi sizde
sadece yıllarınızı götürmedi koskoca yılları ..ve götürmekte hala
neyi bekliyorsunuz..zamanın geri dönüp sizin evet demenizi ve evlenmeyimi..
imkansız değilmi...hala onun resminemi bakıyorsunuz yazık değilmi gözlerinize
yüreğinize yazık değilmi...
olan size olmuş işte sadece size
yapmayın kendinize gelin
toparlanın biraz
yıllarınıza yıllar katmayın
geçmişe dönmek imkansız evet ama yeniden sevmek imkansız değil
bigün keşke derken bulacaksınız kendinizi
uyanın artık masallarda yaşamayı bırakın
bigün ne boş şeye yıllarımı vermiim diyeceksiniz
...üzüldüm size çok üzüldüm yazık olmuş
o güzel günlerinize
hiç brşey için geç değil daha
bi silkelenin kendinize gelin
burası dünya burası hayat farkedin

Son düzenleme:
canım konunu okudum ama sen belki sevmişsin fakat sana şunu kesin bir dille söyleyeyim o timsah adam menfaatçinin aşağılık herifin teki..ölmüş karısının üzerinden rant sağlayacak kadar aşağılıkmış..zannediyormusunki karısını seviyordu gerçekten..hahhaha k..çmla gülerim..adi herif...canım tipik boşanmış ayrılmış yada dul erkek numaralarını çekmiş.aadam sana..karısını seven fedakar cefakar unutamamış çünkü neden kişilik olarak çok sadakatli ve dürüst biri???????????? güya sana öyle göstermek istemiş....ahha ahh biz kadınlar nekadar safız..çok çok yakın dostumun başına geldi..adam çok kariza yakışıklı maddi durumu fena değildi ama evliydi ..neymiş efendim..eşinin rahmini almışlarda cinsellik yokmuşta eşide zaten evlen diyormuşta muş muş...kıza dedimki yalan söylüyor bak deneyelim istersen ayrıl ondan 1 haftada başkasını bulacak dedi ve ayrıldı ancak ben yanılmıştım nedenmi bir haftada değil meğer her ihtimale karşı birini yedekte tutuyormuş pislik..kız dellendi kudurdu allahım neler yaşadı yaşıda küçüktü aralarında 10 yaş vardı...sonunda kız tamamen sildi adamı..şimdi bana teşekkür eder...o adamda habire para isterdi kızdan canım erkeklerin başından bir evlilik geçmişse onlar için artık duygu muygu bitiyor..daa çok mantığa bürünüyorlar çıkarına sarılıyorlar...bence sen şimdi hemen yeni bi aşka yelken aç..yaşın 34 olmuş...değmez ona ve inanki seninki öyle büyük bi aşkta değil sadece gurur yapmışsın....zaten eğitim olarak anlaşamazdınız buda onu bilmş...hayatını yaşa..bu arada öğretmenmisin..nerde çalışıyosun..köydemi şehirdemi

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.Burcununda dediği gibi takıntı haline geldi bende bu durum.İnsanların yorumlarını okumak yada dinlemek çok önem verdiğim şeydir.Çünkü herbir yorumdan ayrı ayrı şeyler çıkarabiliyor ve hatta görmediğiniz farkına varmadığınız şeylerin bile farkına varmaya çalışıyosunuz.Onun için herkese teşekkür ederim.Evet öğretmenim.Şehirde çalışıyorum.İşimde olmasa çok daha kötü olurdum ev ortamında.Ne diyeceğimi bilemiyorum.Sadece kendimi suçlamaktan bıktım ve artık suçluluk duygusu hissetmiyorum...Umarım ki öyle temenni ediyorum herşey çok daha iyi olur inşallah...

bak ne güzel şehirdeymişsin sosyal ortamın yokmu canım yada kendine uygun bi erkek arkadaş edinsen ilede evlenmek maksatlı başlama herşeye sevgi ilgi hoş vakit geçirmekte yeter..ama anladığım kadarıyla çoookk yalnız kalmışsın kafanda yeni maceralar oluşturmamışsın eskiye bağımlı yaşıyorsun..hayat akıp gidiyor su gibi hızına ayak uyduramazsan bir kayanın dibinde takılıp geçenler seyretmek zorunda kalırsın ve acaba gittikleri yerde ne var diye düşünerek iyice bunalırsın..kalk ve sende yola çık herkesin geçtiği yollardan geç gör yaşa tanı...hayat bu...

sweett 10.sayfayı okudum sadece senin için yazıyorum çok istemişsin
bu kişi seni eski eşini unutmak için kullanmış canım o güzel sözler yakınlaşmalar falan hepsi yalanmış sırf eski eşini unutmak için birde şu vardıki siz zaten yine mutlu olamazdınız çünkü arada 8 yaş var bu çok fazla ve eğitim farkıda çok fazla sen sorun etmeseydin bile o kişi sorun ederdi bunu evlililiğin devamı için her yönden denklik şart o yüzden bence bu kişinin seni daha fazlasına izin verme ve yoluna devam et buda sana bi tecrübe olur.yerimseniben:teselli:

10 sayfayı bende okuduktan sonra birde burdan yazmak istedim canım...
senin kesin bir psikologa gitmen şart...
neden diye soracak olursan bir kere sen aslında aşkına değil,neden "evet " demediğine takılmışsın...
sonra 3 ay sonra nasıl evlenir benimle konuşurken de başkasıyla da mı konuşulmuyordu ya takılmışsın...
üstelik yorum yapmaları için üyelere özelden mesajlar atıp 10.sayfaya bakın okuyun yorum yapın diyorsun???
kesinlikle bir yardım almalısın yoksa 10 sene daha bu sende gidecek canım...

yorumlarını beğenip yorum yapmalarını istediğim kişilere özel mesaj atıyorum evet kötü yada ayıp birşeymi yapmış oluyorum anlayamadım!!!!!
Burada bulunan üyelerin yorum yapıyor olması yada benim mesaj yazmam neden tuhaf karşılandı...
Kimseye sonuç itibariyle zorla yorum yaptırmıyorum...
Istemeyen yapmaz...bu sadece benim bir ricamdır...
Ve siz siz olun insanları paylaştıgı konularda rahatsız muamelesi yapmayın burdaki herkes aklı başında insanlar...kimsenin rahatsız oldugunu düşünmüyorumm...yeri geliyor birileriyle dalga geçiliyor...yeri geliyor çok ciddi bir konuda geyik yapmak adına insanların gururu ayaklar altına alınıyor...ben kaç yıldır eğitimciyim...hiçkimse açtığım bir konu üzerine sen mesaj atıyosun şeklinde küçük düşürücü söylemlerde bulunup ve hiçkimse ruhsal rahatsızlıkla suçlayamaz...lütfen!!!!

İstemeyen hiçkimse yorum yazmasın benim konuma yok böyle birşey ya silah zoruyla yazdırıyoruz sanki yazmayın kardeşim...hemende birine bir kulp mutlaka takılacak...bu sitenin görevlileri yada sorumlularından çok rica ediyorum topiclerde kimseye rahatsz muamele yapılmasın yada kimse dalag konusu yada gurur kırıcı şeylerle karşılaşmasın diğer topiclerdede ratlıyorum çünkü...yapılmasın yani...

seni gerçekten sevmiş,senin için çok sıkıntılar çekmiş biri olsaydı bu insan ok der,üzülmekte haklısın derdim ama yalan dolu bi insanmış bu,daldan dala konmuş maşallah..kendini boşuna heba etmişsin diyorum başka diyecek bi yorum yok..

Herşey sizin elinizde.
Yani illa birilerinden devamlı sizi kendinize getiren cümleler duymaya ihtiyacınız yok.
10 senelik böyle bir duygu gerçekten sağlıklı değil.
2 kelimeyle çözülecek bir duyguda değil.
Artık bu sevgi aşk değil, başka bir sağlıksız durum.
Bu yüzden yardım almanız şart bence de.
Ayrıca kimseye birşey ispatlamak ve onay almak durumunda değilsiniz.
10. sayfada ki duygularınızı okutarak.
Onlar artık sağlıklı bir duygu değil.
Ne yapmanız gerektiği açık artık, unutmalısınız, ama siz hala 10. sayfadaki
duygularınıza bir anlayış ve onay bekliyorsunuz.
Ayrıca özel mesajla insanlara bu duygularınıza yorum yapmanızı istemenizi bende normal bulmadım.
İsteyen zaten yorumunu yapar.
Bir yardım alsanız iyi olur, bu duygudan kurtulmak için.
Zamanı çoktan gelmiş, dile kolay 10 sene.

anlaşıldı psikolojık ve ruhsal hasta damgasını aldık:)))benim burda konuları gerçekten mantıklı yorumlayan tecrübe sahibi deneyim sahibi insanlardan yorumlarını beklemem eğer ruhsal rahatsızlığım olduğuna bir işaretse burdaki herkesi ruhen rahatsız kabul ediyorum.çünkü herkes sonuç itibariyle yorum almak için konu açıyor.haklısınız dile kolay 10 sene ama bu benim içimde yaşadığım duygu:))insanları yaşadıgı duygu yogunlugundan rahatsızlıkla teşhis edemezsiniz.ruhen gayet sağlıklıyım merak etmeyin.gerek duymuş olsam çoktan giderdim herhangi bir psikologa...hatta psikiyatris arkadaşlarımda var onlardan yardım dilenirdim.buradaki insanlara güvenerek hata etmişsem derhal konunun silinmesini istiyorum.silin gitsin bütün konuyu.benim duygumun sağlıklı olup olmadığına da siz karar veremezsiniz kusura bakmayın.

"psikolojik ve ruhsaıl hasta damgası" ne demektir yaa??
insanların her zaman ruh sağlığı yerinde olmayabilir zaman zaman herkes dibe vurur, bu utanılcak ayıp bişey mi? doktora gidersin tedavi alırsın düzelirsin zamanla..
insanların duygularına bakarak pekala da teşhis konulabilir psikiyatristler nası teşhis koyuyolar sanıyosunuz :)
size normal gelen duygularınız bize hiç normal gelmedi, arkadaşlar da bunu burda dile getirdi hoşunuza gitmeyince hemen neden kızıyosunuz?? bi 10 sene daha bekleyin, gelir döner deyince iyi mi olacak?
ayrıca içgörü diye bişey var duydunuz mu bilmem, psikiyatrik hatalıkların çoğunda içgörü yoktur yani hasta, hasta olduğunu anlayamaz doğal olarak da kabul etmez..
psikiyatriste gitmek kötü bişey değil korkmayın.. 10 sene bi takıntıyla yaşamışsınız ömrünüzün geri kalanını heba etmeyin, yardım alın ve kendinize gelin, daha inşallah çok uzun seneleriniz olacaktır, değmeyecek biri için onları da tüketmeyin..

tamam arkadaşlar sağolun.görevimi bırakarak ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatıyorum.allah razı olsun sizlerden.çok güzel moral verdiniz sağolun varolun.bundan sonra bende herkese rahatsızsın iyi değilsin hastasın sen şöylesin böylesin diyerek ters eleştiride bulunayım bakayım millatin hoşuna gidiyomu.
Konu sorumlusundan rica ediyorum.konu silinebilirmi?

pardon birilerinden bir on sene daha bekleyin size geri döner şeklinde bir yorum istediğimi kim söyledi size,,,??

pardon birilerinden bir on sene daha bekleyin size geri döner şeklinde bir yorum istediğimi kim söyledi size,,,??

o bir ironiydi zaten akannehirakannehirakannehir
ya bakın biz size psikiyatri kliniğine yatın demiyorum zaten almazlar o kadar da değil :)
ama içten içe yaşadğınız pişmanlıklar vs. nin günyüzüne çıkıp artık sizin bunlardan kurtulabilmeniz için doktora görünün diyoruz..
eğitimlisiniz yaa psikiyatriste giden deli mi demek yani, yapmayın..

....
harf hatası yaptım editleyemedim de yavv

bir psikoloğa görünsen iyi olur demek kötü bişey değil ki..psikologlar da kötü insanlar değil
şahsen bana bi arakadaşım böyle bi tavsiyede bulunsa hiç alınmam aksine acaba ihtiyacım avr mı diye düşünürüm
size kimse ruh hastasısınız demedi..takıntı yaptığınız bir konu var ve bu konu da 10 yıldır çözümlenmemiş o nedenle kendi başınıza halledemezsiniz yardım alın denmek istendi
neden alındınız bu kadar anlamadım..

tabiki bu şekilde söylense alınmam.Ama söylenmeninde bir yolu yordamı vardır değilmi.Efendim bir on sene daha bekleyin sizi belki alır şeklinde yada birilerinin yorumunu almaya çalışmanız rahatsız bir durum şeklinde ne desek faydasız rahatsızsınız hastasınız şeklinde birşey söylense sizde tepki verirdiniz.
Diğer topiclerde olduğu gibi birilerinin duygularını eğlence merkezi yapamyaın lütfen(öbür arkadaşlara söylüyorum allegria siz alınmayın lütfen).tavsiyeniz içinde ayrıca teşekkür ederim.cümlelerinizi yerinde kullnıyosunuz...

Benim duygularım üzerine ironi yapamazsınız...ben burda deneyim sahibi insanların olaya bakış açısını istemişim bumu sizi rahatsız ediyor...yada evet etkilendiğim bir olaymış ve uzun sürmüş bumu rahatsız etti...gerekirse psikologa giderim evet psikologa giden insanlara deli diye bir tabirde bulunmadım.Bunu anlamayacak kadar eğitimsiz ve kültürsüz bir insan değilim.Yalnız söylem şekli çok önemlidir psikolojide bilmiyorum farkındamısınız.gerek duysam elbetteki giderdim giderimde ama karşıdaki insanı küçük düşürücü tavırlara herzaman karşı çıkmışımdır herzamanda karşıyım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…