Okuyun Tombiş Bebişleriniz Olsun Kizlarr

Aslxixxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
27
0
38
:hooray::nazar: kızlar biliyosunuz bebişlerimizin en hızlı kilo aldığı dönemdeyiz onu için bol bol bulgur-mercimek-patlamiş mısır-fındık-pekmez tüketelim farkı görüceksiniz peki siz ne öneriyorsunuz yardımlaşalım kızlar

pardon ama hangi dönemde hızlı kilo almaya başlıyolar ona göre yiyelim bide o dediklerin bizede kilo aldırırmı acaba

merhabalar ben yeni katıldım aranıza.fakat ben son 3 ayımda herşeyi fazlasıyla yedim,bebek degil ben almışım bütün kiloları bende öyle zannediyordum ama öyle olmadı ne yazıkı ki .3 kilo dogdu oğlum

bence çok yemek değil düzenli beslenmek gerekir.hem bebeğim 3,5 kilo civarı doğsun yeter.daha fazlasına gerekte yok.önemli olan sağlıklı olması.hem fazla kilo doğumuda zorlaştırır.

ben bir yerde okumusdum,annenin cok yemesi etklilemiyor,cok yiyen ve kilolu bayanlarin bile,bebegi cok ufak dogabiliyor,bu genetige bagli anne ve baba iriyse bebekde iri doguyor,ama tam tersi ise,ufak doguyor,bebegin tombislikden cok saglikli olmasi daha önemlidir,

ben bunları yesem zaten tombiş olurum çocuğa yer kalmaz süt içmeyi ihmal etmeyin ben yarım yağlı içiyorum ama hergün içtiğim için eşim ağzımdan çekmiyor zaten tam yağlı içmiyorum

canım ben yediklerimi doktorumun dediklerine göre uyguluyorum. 5,5 aylık hamileyim örneğin bu ay kalsiyum ağırlıklı gıdalara daha ağırlık verdik..

ben herşeyden yiyorum ekmek dışında
ekmeği çok az yiyorum bebeiğimin klosuda haftasına göre normal çokda ilerde değil ama önemli olan klosu değil iyi gelişmesi
o yüzden günde 3 bardak süt 1 kase yoğurt bo peynir 1 yumurta
haftda iki balık tavuk
haftada 1 kırmızı et
haftada en az 1bakliyat ve ıspanak
hergün az az kuruyemiş ve kahvaltılık gevrekler tüketüyorum
kızlar hamiler su çok önemli günde en az 3 lt su için özellikle yeni hamişler bebek ilk 3 ay senden besin almıyo ama su çok önemli ihmal etmeyin

ay meyveyi unuttum
özellikle muz çok iyiyimiş ve bebeişe kilo yapıyomuş
ben günde iki tane muz yiyorum
ama kabızlık sorunu olanlar dikkatli yesin

X