OKUYUN. 2 Günde 2 Hastane 3 Kadın Doğumcuya Gittim Kimse Doğurduğumu Anlayacak Muayeneyi Yapmadı.

Rabbim sabır versin tarih çok eski ama benim açım çok yeni 4 ay oldu sizinkiyle aynı bi farkla benim doktorum nst yi beğenmemesine rağmen beni eve gönderdi ve otopsi yaptırmamam için beni ikna etti kafam yerinde değildi o an sağlıklı karar verebilecek durumda olmamamdan faydalandı ahlaksız doktor müsvettesi dilerim Allahtan böyle doktorlar iş bulamasın kapısına rabbim hasta göndermesin

Allah acınızı hafifletsin, kucağınızı doldursun inşallah. Allah belasını versin o doktor olacak kancık ahlaksızın, çok üzüldüm ve sinirlendim. Konu sahibine de Allah sabır versin, tez zamanda unuttursun bu acıyı dilerim.

Eski bir konu baştan sona okudum ağlıyorum çok üzüldüm. Allah sana bunları yaşatanlara huzur vermesin umarım ızdırap çekiyorlardır. Ben de gebeyim ve safra kesemde çok fazla taş olduğu için sancı çektim acile gittim hemen yatış verdiler ilgilendiler ultrasondan baktılar tedavi devam ediyor. Allah inşallah size yine evlatlar vermiştir inşallah acınız bir nebze olsun dinmiştir

Bu olay 2016 da olmuş. Okudum çok kötü oldum. Ama 5 yıldır hiç birşeyin değişmemesi de çok acı. Bende Ümraniye de oturuyorum. 2 hafta önce üşüme halsizlik ve ateş şikayetiyle kadın doğum acile gittim o renkli binaya.
Bana doktor neden geldin dedi anlattım bunlar hamilelikte olağan şeyler aslında sana bakmazdım ama bekleyen hastam yok hadi geç sedyeye dedi. Ultrasonla bebeğime doktor bakarken Bi kapı sesi oldu. Doktor isim söyleyerek abla kapıya bakın hasta geldi dedi. Ben orada endişeli ağrılı yatarken bir kahkaha koptu çünkü iki koskoca kadın hemşire mi ne artık doğum acilde ŞAKA yapmışlar elleriyle masaya vurmuşlar.
Amaç?
Ve yaptıkları marifetmiş gibi gülmeler doktorun ilahi abla deyip gülmesi.. Neyse inceledi bebeğin iyi dedi gösterdi ve muayene bitti ama dediğim gibi rahatsızdım
Siz bişey yapamıyorsanız normal hasta girişinden girsemde bana serum tahlil yapsalar dedim. Yapmazlar onlarda dedi.
Ben çıktım ordan ümran tıp merkezine geçtim ayakta zor duruyorum başımdan ateş çıkıyordu. Orasıda randevusuz bakmıyormuş.
Oradan Özel Afiyet e geçtim. Bir doktorun randevulu hastalarının arasına sıkıştıracaklarını söylediler ve 5 kişi muayene oldu üstüme hepside en aşağı 15 dak. İçeride kaldılar sonunda içeri alındım. Anlattım çok kötü görünüyorsun dedi. Hemen bir serum idrar tahlili ve ateş ölçümü istedi. Tahlili i verdim. Ateşim 37.6 çıktı. Doktor parol da yaptırdı koldan serum olarak. Ve serumlar bittiğinde odasına çıktım.
Bende idrar yolu enfeksiyonu çıkmış. Antibiyotik vs yazdı. Ama en başta söylemem gereken şey COVİD zamanında o devletteki doktorun aklına bir test yaptırtmak gelmedi. Buradaki doktor 2 gün içinde iyi olmazsam covid testi yaptır dedi. Eve geldiğimde şu yaz ortasında 2 kalın battaniyeyi 2 şer kat şeklinde kullandım titremem geçmedi. 3 gün sürdü rahatsızlığım sonra toparladım. Belki covid atlattım bilmiyorum. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu da çok tehlikeli. Şimdi ben eve gitseydim antibiyotik vs kullanmadım. Serum ateş için parol takılmasaydı başıma acaba nereler gelecekti işin sonunda ve ÜMRANİYE EĞİTİM ARAŞTIRMADAKİ DOKTOR NE İŞE YARIYOR ORADA? Bende bebeğimi kaybetsem geri gelecek miydi?
Görevini yapmaktan aciz doktorları sanki çıraklık kursunda eğitir gibi bizi denek yapıyorlar. Ölen ölsün kalan sağlar bizimdir. Bunu okuyanlara tavsiyem asla ağrınızı hafife almayın. Doktor bişeyin yok dedi demeyin. Yarım yamalak doktorlar böyle insanı candan ediyor. Şikayet mevzusuna gelince bu sefer etme gereği bile duymadım. Çünkü bu hastaneyi o kadar çok şikayet ettim ki bana sağlık bakanlığından hep bir doktorda sorun yok dönüşü yapıldı. Kimi kime şikayet edebiliriz ki.. Umarım konu sahibi bütün o doktorları pişman etmiştir dicem ama Ümraniye Eğitim Araştırmada zerre ilerleme yok.

Hocam ya içim acıdı resmen. Dehşet verici bir olay. Bu insanlara güveniyoruz işte işinin ehlidir diye. Ama gerçekten doktor seçimi çok önemliymiş bunu anladım. Rabbim acılarınızı dindirsin. Onları da islah etsin ya. Bu bile isteye cinayettir ya

Allah gördüğümüzden geri koymasın devlete düşürmesin geneli suratsız insana değer vermeyen şekilde davranıyor parasıyla aynı doktor özele gitsin bambaşka biri oluyor kendini savunduğunda tartışma çıkaran doktor hakları falan diye üste çıkıyorlar

geçmiş oldum çok üzüldüm yaşadıklarınıza ben kızımı evde doğurdum tecrübeli ebe ile anlaşmıştım bundan 28 yıl önce hemşirelerin nasıl yaratıklar olduğunu bildiğim için ve hastane ve ebelerin, o vakit hastaneler pisti tuvaletleri temizleyenler yoktu, halen değişmeyen insanın değerli olmayışı herkes işte de olsa keyif sürmenin derdinde insana ne zaman değer verecekler bunu merak ediyorum işini sevmeyen insanlara denk gelmişsiniz kimsenin ilgilenmemesi buna bağlı olarak bebeğinizi kayıp etmişsiniz

Yaşadıklarınızı okurken cok üzüldüm başınız sağolsun Allah sabırlar versin

Cok eski bir konu ama yine de yazmak istedim. İçim parçalandı, acınızı hissettim her bir satırında. Allah size bol sabırlar versin. İhmali olanlar cezalarını bulmuşlardır umarım.

Cunku otopsi yapilsaydi bebeğin gelisiminin yavaslamaya basladigi hemen alinmasi gerekip neden alinmadi sonucu ortaya çıkacaktı.kendi sucu ortaya cikacakti.buyuzden otopsi yaptirmani istemedi.seytan kiliklilar

Cok gecmiş olsun.Bastan sona okudum yasadiklarinizi ve cok uzuldüm.Ama malesef böyle bir ulkede yaşıyoruz .Ama lütfen onlari tek tek sikayet ettiginiginizi söyleyin ki icim az da olsa ferahlasin.Bence kesinlikle ihmalkarlıktan onlar basinıza gelmiş.Baksaniza düzgün muayene bile edilmemişsiniz yoksa erken gitmişsiniz tedbir alınabilirdi.Lütfen hakkinizi arayın birazda onlarin içi yansın.Umarim bundan sonra ki hamileleginiz yaşadıklarinizi unutturmaz ama teselli olur.Umutla kalın. Allah karsimıza hic degilse bundan sonra dogru ve vijdanlı insanlar cikarmasi ümidi ile...

Canım Allah sabır versin. Bir film izlemiştim adam bir zaman makinesi icat edip ölen karısını canlı tutmak için defalarca geçmişe dönüyordu ama kadın her seferinde başka sebeplerden ölüyordu. Sonra üzerine çok düşünmüşümdür. İşte vade dolunca demişimdir falan. Ama belkibaşka sebepten bebeğini kaybetseydin ve herkes elinden geleni yapmış olsaydı kabullenip acını yaşaman daha kolay olurdu. Sonuna kadar hak veriyorum. Ama acaba yaşar mıydı diye kendini hırpalama Allah'ın bizim hç bilmediğimi planları var. Olması gereken bir şekilde oluyor ne yaparsam yapalım...

Bu yazınızı şimdi okudum ve sonunda biricik yavrunuzun ismini görünce daha da ağlamaya başladım. Öncelikle başınız sağolsun. Yaşadığınız acı dünyanın en büyük acısı. Sabırlar dilerim. Kızım olursa ismini Leyla koymak istiyordum ama şimdi yüreğim buruk kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…