OKUYUN. 2 Günde 2 Hastane 3 Kadın Doğumcuya Gittim Kimse Doğurduğumu Anlayacak Muayeneyi Yapmadı.

Hep mi kötüydük bilemedim. Ne işi var bu insanların bu meslekte anlayamıyorum. Doģum odasına girip bacaklarımı açana kadar bana kimse doğuruyorsun demediler. Kötüler hem de çok kötüler. Mesaj için teşekkürler...

Bu hastaneyi yani çamlıca medicanayi seçmemdeki tek neden evime yürume mesafesinde olmasıydı. Birde yıllarca gittim ben başka hastalıklarla. Şansıma mi nedir bilemedim. Kisiler kotu cikti

Benim şikayetimden de bir şey çıkmayacak biliyorum. Üstlerine almayacaklar. Belkiyorum az kaldı.

Çok teşekkür ederim sizinde başınız sağolsun...

Teşekkür ederim.

Anladım bende afiyete gidiyordum.ilkbebeğimde çokta memnun kalmıştım.çünkü 9 ay yatmıştım Hamileliğim de yakın diye tercih sebebimdi.ama risk almak istemediğim için devlete gittim

Zaten istanbulda ikamet etseydiniz hangi hastanenin iyi olup olmadığını anlardınız.gecede kontrole gittiğimde Ümraniye devletten gönderilen gebe vardı 38 haftalık bebek anne karnında ölmüş anlamamişlar göztepe ye göndermişler göztepe gerçekten işinin piri poliklinik hizmetini beğenmiyorum hatta bunda orada doğum yapmiyacagim dedim ama gittiğim devlet hastanesi beni kabul etmedi riskli hamileyim diye yine orada doğum yaptım takip için gitmiştim beni yatırdılar sabah erkenden beni ameliyata aldılar. O kadar ani olduki eşim yanımda yok ben doğum yapana kadar herkes eşim gelmişti

allahım sabır versin, melek annesi olmuşsunuz. dilerim acınız biraz olsun diner, tekrar evlat sahibi olursunuz.
malesef şu teknolojinin olduğu ülkemizde halen kadın doğum hastanelerinin durumu içler acısı. doktor ve hastane seçimi çok çok önemli. allahtan dilerim cezalarını çeksinler.

nisensei Rabbim sabır versin hep icinizdeki keskelerle geçiyordur günler geceler

2013 yılında bende kızımı doğuma iki hafta kalasi karnimda öldü kaybettim Dr ihmali varsa diyorum hakkımı helal etmiyorum son haftalarda haftada bir cagirmasi Gerekirken iki hafta sonra çağırdı
Neyse hatırlamak bile istemiyorum

Ikinci kızımı kucağıma aldım yedi aylık şuan Rabbim size bütün melek annelerine nasip etsin

çok üzüldüm inanın. Hukuki mücadelenizi kazanmanızı temenni ediyorum. Umarım en kısa sürede tekrar bir evlat sahibi olursunuz. Bu ülkenin sizin gibi eğitimli insanların yetiştireceği çocuklara ihtiyacı var...

Firdevs Yoreoglu profiline tıkladım buraya bakıomuşsun ağladım yaa

Çok üzüldüm..
Çok üzüldüm..
Öyle üzüldüm ki.. sağlıkta, insanlikta, merhamette geri olduktan sonra bulutlara uzanan hastane diksen neye yarar?
Daha ilk ağrıda alttan muayene ile açılma görülse idi belki doğum engellenebilirdi
Nisan koynunuzda olurdu şuan..

Ama her okuyan bir şey olamıyor malesef.
Bulundukları konumu hak etmeyen tonla insan var.
Ve biz bunlara güvenmek zorundayız maalesef
Benim de hastane ile ilgili çok elem bir anım vardır.
Çocukluğumdan beri devlet hastanelerine onyargiliydim zaten.
Çünkü çok hastalanır, çok doktora giderdim ve o da genellikle devlet hastanesi olurdu.
Oraların atmosferini çok iyi bilirim.

Kendi ayaklarımın üzerinde durdukça asla gitmez oldum , ne isim varsa özele.
Neyse . Bundan 5 sene evvel iki çocuğumdan sonra tekrar kazara hamile kaldım.
Ilkin aldiracaktim, sonra dedik veren Allah gücünü de verir.. anne yüreği.. kendi özel doktorum hikayemi bildiği için doğurmama taraftar değildi.
3. Sezeryan cok riskli olur, zaten iki çocuğunuz var vs diyordu.
Velhasıl ben dedim dogurucam.
Üstelik çoğul gebelikti..

Muayene tarihimden bir gece once sabaha karşı saat 4.
Kanama eşliğinde ambulans cagirdim eve.
Beni kanuni sultan süleyman eğitim ve araştırma hastanesine götürdüler. Tabi o an diyemiyorsunuz beni şuraya götürün ben devlet hastanesi istemiyorum diye..
Kendinizde olamıyorsunuz ki..

Neyse, daha doktorun odasına girer girmez odasında doğum sancısı çeken kadına küfrederek çocuk gibi azarladigina şahit oldum.
"Sus yoksa dogurtmam seni, kes sesini !"..
.
.
.
.
Ben şok..
Sonra Bana birkac soru sordu.
Bana diyor ki yarimakilli seytan;
"araban yok muydu? Neden ambulansı işgal ettin?"

"Arabam yok" dedim.

"Eşinin de mi yoktu?"

"Yoktu" dedim.

Zaten kanamam var deliriyorum kadındaki üsluba bak.
Sonra ambulans görevlisine döndü dedi ki

"Neden getirdiniz bunu? Sanki çok acil gibi?(sanki acil gibi diye tabir ettiği an kanamam hat safhada ve bilincim kapanmak uzere) Ya o sırada bir adam kalp krizi geçiriyor ve ölmek üzere ise?"

Ambülans görevlisi helal olsun "kadının cok kanaması vardı, durumu acildi. Görevimizi yaptik" dedi sert bir üslupla ve cıktı gitti.

Ama nasıl bir hayvan muamelesi gördüm anlatamam.
Kanaması olan insandan, yani benden kan alınıyor bir de üzerine, sonra "sen çık sonuçlar çıkana dek bekle" deniliyor . Bu nasıl bir hastane? Nasıl insanlara canımız emanet???
Güç bela duvarlara tutuna tutuna basım done done çıktım odasindan doktor olacak o şeytanın, koridorun sonuna gelmeden bayıldım.

Kan kaybından.

Ama umurlarında mı?

Ölsen süpürge ile süpürüp halinin altına saklarlardı herhalde..
Annem gelip kaldırmış beni yerden...
Daha ne rezillikler..
Herkes görüyor o halimi doktoru , hasta bakıcısı bile.. kimsenin gözü bile seyirmiyor..
Bir de derler ki kanuni iyi hastane..
Hadi ordan!

Neyse kürtaja alinacagim..
Yanımda 7 8 kadın daha.. onlukleri giydik bekliyoruz.. karsimizdan bu sefer başka bir dr musveddesi geçiyor;

"Şunlara bak şunlara; kurbanlık koyun gibi dizilmişler ahahaha"

diye yanindakiyle gülüşüyorlar..

bunu yapan doktor. Bunu diyen doktor! Ve orası en güvende olman gereken yer!!

O kürtajı nasıl oldum anlatamam. Inanın işin hem psikolojik kısmi; evladını kaybetmişsin, kananaman var, bitmişsin yok olmussun;
Ama insana yapılan tavır daha ağır..
Hayvan yerine konmak.
Lânet olsun olduğu yeri hak etmeyen, içinde merhamet, vicdan, varakter yoksunu insanlara!

Nasıl üzüntü için de okudum Rabbim sabır versin ikiz bebeklerime hamileydim 5.aydan sonra sürekli şiddetli bel ağrısı yaşamaya başladım doktorum normal olduğunu kendimi yormamam gerektigini söyledi 6 buçuk iken gece yarısı kanamm oldu ki belden aşağım uyusuyor bacaklarima iğneler giriyor gibi hemen gittik doktor muayene etti ve eşime bakarak sert üslupla al karını götür sana naz yapıyor dedi eve döndük ve o günün akşam üstü birden mide bulantısı kusma ile birden kanama boşaldı gözlerimi acil de açtım doktorum ne dedi biliyormusunuz bebekleri kaybetmisiz acil kürtaj gözlerimi açtığımda kocaman bir boşluğun içinde buldum Rabbim kimseye yaşamasın ama cidden bu mesleğin hakkını vermeden yapan çok hakkı ile yapan elbette var ama devlet hastanesi neyse susayim eee işte yıllar geçti ama acısı ilk gün gibi ne zaman aklıma gelse çocuk gibi oturup ağlarım keşke diye hatta aa yasalardi suan şu yaşta olacaklar vs

Bu doktorlara umarım tek vakitte işinden olurlar bunları okuyunca çok üzülüyorum gerçekten. Ne yazık ki Türkiyede ki doktorların 80% acayip kibirli ve egolu. Doktor olmuş diye kendini bir şey sanıyor. Doktor olmuş ama adam olamamış !!!

Rabbim sabir versin size hayatimizin her aninda Rabbim bizi iyi insanlarla karsilastirsin cennette bekleyecek sizi insallah lutfen hakkinizi sonuna kadar arayinki bunu baska anneler vekmesin o insnlarda cezasini ceksin en kisa zamanda Rabbim size ikinci evladi nasip etsin saglicakla

Sizi okadar iyi anlıyorumki bende bir doktor ihmali yüzünden 38 yaşında 35 haftalık bebeğimi kaybettim sizin konunuzu tesadüfen okudum aradan yıllar geçmiş ama biliyorum ki acınız hala taze Beniö bebeğimin sebebi de bir özel hastane kendini güyaaa tecrübeli zanneden etikete önem veren bir doktor pandeöiden kaynaklı devlet hastasi tercih etmedim ama beninin pişman etti nst mi beğenmemesine rağmen beni gönderdi aynı sisin gibi güvendim ve aynı sizin gibi düşünüyorum eşinden geleni yapmadı yapsaydı yaptı derdim Allah’ından bulsun Dilek kalkan Yalçın her ayağın taşa takıldığında benim bedduam gelsin aklına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…