Oku... ( Ve selâmun alâl murselîn ) ( Bütün peygamberlere selâm olsun )

Eğer Allah size yardım ederse, o zaman sizi yenecek yoktur. Ve eğer sizi yardımsız (yüz üstü) bırakırsa, ondan sonra size kim yardım eder. '

ÇARE ALLAH - O ol dedikten sonra olmayacak sey yoktur.

‘’ De ki ister Allah (C.C.) diye, ister Rahman diye Dua edin. Çünkü en güzel isimler O’na mahsustur. ‘’

"İnanıyorsanız güçlü hissedersiniz, ancak yürekten inanıyorsanız en güçlü sizsiniz"

De ki: "Müslüman olmanızı bir lütuf gibi bana hatırlatıp durmayın.

Tam tersine eğer doğru kimselerseniz sizi imana erdirmesinden dolayı Allah size lütufta bulunmuş oluyor. ( Hucurat )

İyice bilin ki ancak Allah'ı zikretmekle kalpler yatışır ve huzur bulur. (Ra'd 28)

"Hamd, iyice yaşlanmış iken bana İsmail'i ve İshak'ı veren Allah'a mahsustur. Şüphesiz Rabbim duayı işitendir." İbrahim Süresi

“Fatiha, ’başlangıç’ demek.. O sure; Kuran’dır, duadır, şifadır...

Tebârekesmu rabbike zîl celâli vel ikrâm(ikrâmi).Celâl ve İkram Sahibi Rabbinin İsmi Mübarek’tir (Çok Yüce’dir). (Rahman-78)

Göklerde ve yerde olanlar, O’ndan isterler (dilerler). O hergün (her an) bir şe’n (ayrı bir tecelli, yeni bir oluş) üzerindedir. ( Rahman )

"Her kim Rahman Suresi’ni okursa, Allah’u Teala’nın kendisine vermiş olduğu nimetlerin şükrünü yerien getirmiş olur."

İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahyettik.

Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık - Şûrâ Sûresi

Başınıza her ne musibet gelirse kendi yaptıklarınız yüzündendir. O, yine de çoğunu affeder. Şûrâ Sûresi

O, insanlar umutlarını kestikten sonra yağmuru indiren, rahmetini her tarafa yayandır. O, dost olandır, övülmeye lâyık olandır..Şûrâ Sûresi

Allah, iman edip salih ameller işleyenlerin dualarına karşılık verir; lütfundan onlara fazlasını da verir.
Şûrâ Sûresi

Göklerin ve yerin anahtarları O'nundur...Şûrâ Sûresi

Ya Rahman Ya Rahim Ya Hayyum Ya Kayyum Ya Fettah Ya Bais Ya Cami Ya Vedud Ya Kadir Ya Mukaddim..Ya Allah Ya Mucib

Meryem sûresi (19) "O insan, daha önce hiçbir şey değilken kendisini yoktan var ettiğimizi düşünmez mi?"

Haşr sûresi (59) "O, yaratan, var eden, varlıklara şekil veren Allah'tır. En güzel isimler O'nundur..."

Tûr sûresi "Gecenin bir kısmında ve yıldızların batışında da O'nu tesbih et."

Mülk sûresi (67), 5: "Andolsun Biz, en yakın göğü kandillerle donattık..."

Ya Rahim Ya Allah,Ya Rahman Ya Allah,Ya Kadir Ya Allah, Ya Kerim Ya Allah,Ya Kaviyy Ya Allah...

"Bu nereden başımıza geldi?" dediniz, öyle mi? De ki: "O (musibet), kendinizdendir." Şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter. 165

Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah'a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever. ﴾159﴿

Eğer siz (Uhud'da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Müşrikler de Bedir'de) benzeri bir yara almıştı.

İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz

Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez. ﴾140﴿ Ali İmran

Yalnız Allah yardımcınızdır. O, yardımcıların en hayırlısıdır. ﴾150﴿

Hep birlikte Allah'ın ipine (Kur'an'a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Ali İmran

Kâle innemâ eşkû bessî ve huznî ilâllâhi ve a’lemu minallâhi mâ lâ ta’lemûn(ta’lemûne) Yusuf Süresi - 86

(Yâkub a.s) şöyle dedi:“Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah’a arz ederim(şikâyet ederim)Ve sizin bilmediğiniz şey(ler)i ben Allah’tan (Allah’ın bildirmesi ile)bilirim.”

“İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn(yekûnu)

ALLAH ın ıstemesı lazım once.Yoksa kendinizide paralasanız olmayınca olmaz.......

Ama...Allahin birseyi istemesi ve ol demesi icin onun rizasini almaya calismak da guzel birsey.. o yüzden bence parala ve parcala kendini affettirmek için...Rızasını almak için..

''Sizleri biraz korku, biraz açlık, biraz maldan, candan ve hasılâttan eksiklik ile imtihan edeceğiz, müjdele o sabırlıları. ﴾155﴿ Bakara

“Allah’a yalvara yakara dua edin” (A’raf:55) ”Siz Allah’a muhtaçsınız” (Fatır:15)

'' Rabbim! görüyorum ki Sen,olmuş yeryüzünü her bahar yeniden diriltiyorsun. ''
Kudretinle, kurumuş kemikler gibi ağaçları,
Çiçek çiçek tebessüm ettiriyorsun.
Toprağa düşüp, gözlerden uzak olan tohumları
Yeniden gün yüzüne getiriyorsun
Sen bir baharı, bir çiçeği yaratırcasına kolayca yarattığın gibi
Eşimin getirdiği her gülden bir bahar tazeliğinde mutluluklar yarat bana
Kalplerimizin kuytularında unutup, karanlığa bıraktığımız muhabbet sözlerimizi
Tohumlar gibi filizlendir,çiçekler gibi süsle,Yapraklar gibi tazeleştir
Sabırsızlığımız yüzünden bizi birbirimizden uzaklaştırma
Beni ve eşimi anlayışsızlığın çölünden, muhabbetin denizine eriştir!
Eşimi sevmek ve sevindirmek için çektiğim sancıları,
Hz.Meryem’in sancısı gibi bir İsa’ya (AS) analık edecek bereketlerle sebep eyle
Nefsimize uymakla heba ettiğimiz günlerimizi,
Seni anmakla yeniden ihya et
Gıybet ve boş sözle yaktığımız sevaplarımızı,
Tevbe ve özrümüz sebebiyle bize iade et
Rabbim! Sen ki kulun ve Resulün
Her türlü sevgi ve muhabbetin sebebi ve vesilesi olan,
Muhammed’e (SAV); kocası hakkında fısıltıyla konuşan kadının sesini işittiğini,
Kitabında açıkça söylüyorsun
Beni, benim kendimi anladığımdan daha iyi anlayan yalnız Sensin!
Beni, benim kendimi sevmemden önce de seven Sensin
Beni, benim söylediğimden daha fazlasıyla ancak Sen anlarsın
Halim sana ayandır, dilimden gelen ancak bu eksik beyandır.
Amin ''

X