Oku... ( Ve selâmun alâl murselîn ) ( Bütün peygamberlere selâm olsun )

anlayışın ilgin ve güzel yorumun için teşekkür ederim canım
iyiki böyle bir sayfa açmışsın aklımda olsun
elimden geldikçe birşeyler paylaşırım canım
bu arada anneciğin nasıl?

Sağol Allah razı olsun canım.Annem iyi çok şükür Dua larınızla . 6 ay sonra tekrar kontrol tabi. Kontrollerı 1 seneye çıkartırsa doktor az daha rahatlıcaz iyi diye .İnşallah tamamen iyi olur.Allah ım bütün hastalara şifa versin inşallah .Çok sağol emi :KK19:

'' Ey Allah’ım, bu gam ancak işlediğim günahın karşılığıdır. Allah’ım sen noksan sıfatlardan münezzehsin! Zulümden, sitemden berîsin, temizsin; hiç suçsuz bir kişiye dert verir misin? Gam verir misin? Ben ne suç işledim ise sen beni affet yarabbim...''

'' Ey yaptıklarına hayran olduğum, şaşırıp kaldığım Allah’ım! Sen mâdemki duâ etmemizi emrettin, ne olur, şu emrettiğin duâyı da kabul buyur. ''

Allah’ım, bu gam ancak işlediğim günahın karşılığıdır. Allah’ım sen noksan sıfatlardan münezzehsin! Zulümden, sitemden berîsin, temizsin; hiç suçsuz bir kişiye dert verir misin? Gam verir misin? Ben ne suç işledim ise sen affet yarabbim.Bilirim ki sen Tövbe edeni sana yakarıp yalvarıp yardım isteyen kullarını geri çevirmezsin. Benim ve Buradaki tüm kardeşlerımın biz kullarının günahlarını affet Dua larını kabul et yarabbim...

En ince işlerin tüm inceliklerini bilen Rabbim , Sana Ya Latif adınla yalvarıyorum , Ya Vedud adınla Ya Cami adınla yalvarıyorum bütün güzel isimlerinin hürmetine Kalplerimizi birleştirdiğin gibi bizi de birleştir. Hasan bana dönsün.. onunla evlilik nasip et .Yalnızlık sana mahsus büyük Allah ım.Senin herşeye gücün yeter..Sana inandım sana sığındım..Kalpleri sevgiyle birleştiren sensin...Önümüzdeki engelleri kapalı kapıları Fettah adının hürmetine aç..Ya Rahman , Ya Rahim , Ya Hakem , Ya Vekil..Sen Azizsin..Hakimsin..Herşeye Kadirsin..Günahlarımızı affet .Bizim için de '' Ol '' de..Peygamber efendimizin rüyasını gerçekleştirdiğin gibi ,Bizlere de büyüklüğünle gösterdiğin güzel rüyalarımızı gerçekleştir.Dua mı ve burada sana el açan tüm kullarının dua larını Mucib adının hürmetine kabul et yarabbim. “İyyâke na’budü ve iyyâke nesteîn”
(Yalnız Sana kulluk eder, yalnız Sen’den yardım dileriz) AMİN

Allah’ım, bu gam ancak işlediğim günahın karşılığıdır. Allah’ım sen noksan sıfatlardan münezzehsin! Zulümden, sitemden berîsin, temizsin; hiç suçsuz bir kişiye dert verir misin? Gam verir misin? Ben ne suç işledim ise sen affet yarabbim.Bilirim ki sen Tövbe edeni sana yakarıp yalvarıp yardım isteyen kullarını geri çevirmezsin. Benim ve Buradaki tüm kardeşlerımın biz kullarının günahlarını affet Dua larını kabul et yarabbim...

En ince işlerin tüm inceliklerini bilen Rabbim , Sana Ya Latif adınla yalvarıyorum , Ya Vedud adınla Ya Cami adınla yalvarıyorum bütün güzel isimlerinin hürmetine Kalplerimizi birleştirdiğin gibi bizi de birleştir. Hasan bana dönsün.. onunla evlilik nasip et .Yalnızlık sana mahsus büyük Allah ım.Senin herşeye gücün yeter..Sana inandım sana sığındım..Kalpleri sevgiyle birleştiren sensin...Önümüzdeki engelleri kapalı kapıları Fettah adının hürmetine aç..Ya Rahman , Ya Rahim , Ya Hakem , Ya Vekil..Sen Azizsin..Hakimsin..Herşeye Kadirsin..Günahlarımızı affet .Bizim için de '' Ol '' de..Peygamber efendimizin rüyasını gerçekleştirdiğin gibi ,Bizlere de büyüklüğünle gösterdiğin güzel rüyalarımızı gerçekleştir.Dua mı ve burada sana el açan tüm kullarının dua larını Mucib adının hürmetine kabul et yarabbim. “İyyâke na’budü ve iyyâke nesteîn”
(Yalnız Sana kulluk eder, yalnız Sen’den yardım dileriz) AMİN

hayırlısı ise inşallah

Nasr Süresi

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- İzâ câe nasrullahi velfeth
2- Ve raeytennâse yedhulûne fî dinillâhi efvâcâ
3- Fesebbih bihamdi rabbike vestağfirh, İnnehû kâne tevvâbâ

Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Allah'ın yardımı ve fetih geldiğinde,
2- insanları bölük, bölük Allah'ın dinine girerlerken gördüğünde.
3- Artık Rabbini hamd ile tesbih et ve bağışlamasını dile! Muhakkak ki, O, çok bağışlayandır!

"Ve zamanı geldiğinde, Rabbin sana 'kalbindekini' verecek, seni hoşnut kılacak." (Duha/5)

Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez.” (12/Yûsuf, 87)

( O seni sevmese kendi yolunda koşturmazdı. Senin Allah'tan korkun ve O'na duyduğun aşk, O'nun sana lütfüdür )

(Sen başına gelen bir dert içinde Allah diyorsan, O sana kendisini zikrettirmek için bu derdi vermiştir)

Allah’a dayan gâyene tevfikini versin Kur’an’a sarılmazsan eğer yese düşersin….''

Sözünüzü ister gizleyin,ister açığa vurun;bilin ki 'Yaratan yarattığını bilmez mi hiç?O Latîf’tir,Her şeyden hakkıyla haberdardır.(Mülk )

“Gözler O’nu idrak edemez; O ise bütün gözleri idrak eder. O, Latîf’tir; Habîr’dir.” (Enam, 6:103)

Lütuf ve inayeti sınırsız, en ince işlerin bütün incelik ve sırlarını bilen..

Bilinen, bilinmeyen, görünen, görünmeyen, bütün yollardan ve sebeplerden, kullarına her türlü iyilik ve faydaları veren büyük Allah ım..

Ya Latif isminle sana yalvarıyorum dua larımızı kabul et..sebepler yaratıp gönlümüzdekileri bize döndür yarabbim...Aminnn

''Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. ''

Resulullah (s.a.v.)"Dört şey Arş’ı Azâm altındaki hazinelerden indirildi: Fâtiha, Ayete’l-Kürsi, Âmenerrasûlü, Kevser Suresi."

"Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz" (Al-i İmran Suresi, 139)

Öyleyse sabret; şüphesiz Allah'ın vaadi haktır; kesin bilgiyle inanmayanlar sakın seni telaşa kaptırıp gevşekliğe sürüklemesinler. (Rum- 60)

"Rabbimiz, bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve katından bize bir rahmet bağışla..

Kalpler yüce Allah’ın (c.c.) elindedir. ..

Yâ Vedud Yâ Mukaddim Yâ Camiu Yâ Evvel Yâ Seriu Yâ Mücib...

“-Bir hacet gidermenin anahtarı, hacet arz etmeden önce sunulan hediyedir.”

''Allahümme salli ve sellim ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin bi adedi ılmik''

Şüphe yok ki Allah, göklerin ve yerin gaybına alîmdir. Muhakkak ki O, sinelerde gizli olanları tamamıyla bilendir. ( Fatır - 38 )

Allah,nâsa rahmetten neyi açarsa, sonra onun için tutacak yoktur ve neyi tutarsa artık onu salıverecek yoktur. Ve azîz, hakîm olan O´dur '

"Lâ taknetû min râhmetillah" (39/53) Allah’ın Rahmetinden Ümidinizi Kesmeyin!..(Zümer Suresi, 53. ayet)

Kur'an'ı okumakta acele etme ve: "Rabbim, benim ilmimi artır!" de. (Taha - 114 )

51. Bu, sizin kendi ellerinizle önceden yaptıklarınızın karşılığı ve Allah'ın kullarına haksızlık etmemesindendir. ( Enfal )

'' Her kim Allah'a dayanırsa, bilsin ki, Allah, üstündür, hikmet sahibidir. ''

150. Doğrusu sizin yardımcınız sadece Allah'tır. O, yardım edeceklerin en hayırlısıdır. ( S. Ali İmran )

Sabah namazı ardından 41 defa Fatiha ..Ya Rabbel Alemin, Ya Rabbel Azim, Fatiha Suresinin hürmetine isteğimi yada hacetimi ihsan buyur de..

“İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn '' Allah rızası için namaz kıldıktan sonra 21 defa yada 41 -100 okuyunuz

C.tesi günü Tevbe Suresi 'nin 129.Ayetini 1900 adet

"Sen, O mutlak gâlip ve engin merhamet sahibine güvenip dayan." (Şuarâ 26/217)

“Ey, daima diri olan ve yarattıklarını her an yönetip koruyan Allah’ım! Merhametin sebebiyle senden yardım istiyorum.”

X