Aile Planlaması oks'yi bıraktıktan sonra ne kadar süre içinde hamile kaldınız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

violet06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
22
0
39
arkadaşlar ben yaklaşık 7 aydır yazz tablet kullanıyorum.okuduğum kadarıyla bıraktıktan sonra kısırlık vb yapmıyormuş.ama uzun süre kullanınca korkuyorum.ne kadar süre içinde hormonlar normal hale geliyor ve hamile kalınıyor?tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
ben çalışmaya başlayacağım için aralık ayına kadar kullanmayı düşünüyorum yani yaklaşık 14 ay gibi olacak..ondan sonra uzun süre olmazsa ne olacak diye düşünüyorum?ne dersiniz?

Normalde hemen kalınabilir. Çok büyük sakıncası da yoktur. Ancak olası tehlikeli durumlardan kaçınmak için 3 ay sonra kalmasının doğru olacağı kabul ediliyor. Çünkü doğum kontrol hapları uzun yıllar yumurtlamayı durdurur ve böyle olunca da hap bırakıldıktan hemen sonraki ilk yumurtalar ile oluşan bazı gebeliklerde bebekte doğum anomalisi görülebilir. Bu yüzden hamilelik için hapı kesmenin ardından üç kez adet görmeyi beklemeleri öneriliyor.

sabah gazetesi.Esra tüzün

hapların içerisinde herhangi bir yan etkisi yoktur bebeğe yazıyor ama çok küçük bir ihtimal olsa gerek..inşallah yani :)

canım bıraktıktan sonra hemen hamile kalabilirsin,vücuda kalıcı bir etkisi yok.hatta biz öğrenciyken hocalr hep derdi her kadın doğurganlık çağı boyunca en az 6 ay-1 yıl kullanmalı diye. meme kanseri, rahim kanseri , yumurtalık kanseri gibi kanserlerden koruyucu etkisi var. bebek konusuna gelince bebeğe etki edecek hiç bir şey olmuyor vücudunda. bıraktıktan sonra genelde 3 ile 6 ay arasında hamile kalma süresi değişiyor, o da yumurtlamayı baskılayıp gebe kalmayı engellemesinden dolayı. sağlıkçı arkadaşalrım genelde ilk yöntem olarak bunu kullanıyorlar. bende çok istedim kullanmayı ama migrenim olduğu için kullanamadım. kardeşime de tevsiye ettim bir yıldır kullanıyor. bebeği etkileyecek bir şey oluşturmuyor vücutta rahat olabilirsin:)

hapların içerisinde herhangi bir yan etkisi yoktur bebeğe yazıyor ama çok küçük bir ihtimal olsa gerek..inşallah yani :)

canım bıraktıktan sonra hemen hamile kalabilirsin,vücuda kalıcı bir etkisi yok.hatta biz öğrenciyken hocalr hep derdi her kadın doğurganlık çağı boyunca en az 6 ay-1 yıl kullanmalı diye. meme kanseri, rahim kanseri , yumurtalık kanseri gibi kanserlerden koruyucu etkisi var. bebek konusuna gelince bebeğe etki edecek hiç bir şey olmuyor vücudunda. bıraktıktan sonra genelde 3 ile 6 ay arasında hamile kalma süresi değişiyor, o da yumurtlamayı baskılayıp gebe kalmayı engellemesinden dolayı. sağlıkçı arkadaşalrım genelde ilk yöntem olarak bunu kullanıyorlar. bende çok istedim kullanmayı ama migrenim olduğu için kullanamadım. kardeşime de tevsiye ettim bir yıldır kullanıyor. bebeği etkileyecek bir şey oluşturmuyor vücutta rahat olabilirsin:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…