Öğretmenlik ne zormuş,,

çözüm işi bırakmaları mı yani?ne kadar saçma.eskiden de dayak atan öğretmenler vardı.her şey güllük gülüstanlık değildi

çözüm işi bırakmaları mı yani?ne kadar saçma.eskiden de dayak atan öğretmenler vardı.her şey güllük gülüstanlık değildi
Yanlış anlaşıldım sanırım öğretmenimizin de fevri ve duygusal davranışları mevcut ama o wp grupları cadı kazanı gibi kaynayan gereksiz bir alan oldu. Elbette her mesleğin iyisi ve kötü mevcut, her daimde mevcut olacak bahsettiğim şey öğretmenlik mesleğine duyulan saygının yerini alan bu onur zedeleyici durum. Şuan ortada bir şiddet ya da başka bir durum yok fakat bir velinin; veli toplantısında çıkıp öğretmen Hanım'a sesini yükseltecek kadar bağırması çok üzücü bir durum. Diğer veliler üzerindeki hakimiyetini de zedeliyor aynı zamanda. Yarın bir gün hoşlarına gitmeyen her durumda; bu olayı feyz alarak diğer velilerde kendilerinde öğretmen Hanım'a çıkışma hakkını görecekler

Bu ülkede kadınsanız işiniz her zaman çok zor hangi konumda olursanız olun.Bunu erkek bir öğretmene yapabileceklerini düşünmüyorum.

evet doğru.öğretmenin üstüne yürüyen hakaretler eden telefonla taciz eden kapısını dinleyen velilerde gördük yıllar içinde.öğretmen aaa dese hemen cimere yazıyorlar kendi çocuklarının tuhaflıklarına bakmadan.bu tür veliler de var maalesef.çocuğun psikolojik desteğe ihtiyacı var masraf olur diye götürmüyorlar

Bu ülkede kadınsanız işiniz her zaman çok zor hangi konumda olursanız olun.Bunu erkek bir öğretmene yapabileceklerini düşünmüyorum.
bu haftaTürkçe öğretmenimizi şikayet ettiler müdüre.erkektiÇocuk eve gitmiş öğretmen Atatürk hakkında kötü konuşuyor demiş.veli de koşmuş okula.araştırdık alakası yok.bambaşka şeyler demiş öğretmen

Olaylar bu noktaya gelene kadar çok şey yaşadım.Maksadım kendimi haklı bulmak değil yanlış davranışımın sebebini açıklama.Bu hakaretleri ilk defa yemedim çünkü.Mesela yılbaşı haftasında noelden bahsettiğim ağır için hakaretler yedin.Canlı derste öğrencinin parmak kaldırdığını görmediğim için cimere şikayet edildim.Çocuğundaki davranış bozukluğunu veliye anlattığım için öğretmenliğim sorgulandı veli tarafından..Çocuklara inanıyormuşum,çocuklar yalan söylüyormuş,çocuğuna kötü davranırlaraa vurma,dövme,küfür etme hakkı varmış vs..İdare de bir yandan ayrı sıkıştırıyor.
Biz de sabır taşı değiliz.Açıkçası bu nokta da bu tepkiyi göstermeswydim bu durumlar tekrar ederdi.Hem kendi sınıfım için hem de diğer sınıflar için ders oldu.

Kardesimin kızın okulda da ögretmenin oldugu gruba ögretmen yazmıyormus cok acil bi duyuru falan olmadıkca.
Bence mantıklı.
Kardesim ögretmen birebir özelden yazıyor bisy oldugunda diyor.Kardesim bile sessize aldım veli grubunu otopark sorununa kadar okulun,oraya yazıyorlar diyor

değerli meslektaşım at sahibine göre kişner. lütfen bu ürkek tavırlarınızla devam etmeyin bundan sonra. size o tavırları yapabileceğini bildiği için yapmıştır o veli. biraz dik ve özgüvenli olun

Allah başka dert vermesin hocam. Sadece işinize bakarsanız bence yaşamazdınız bunları. Tartışma yeri burası değil mesajından sonrası çok yersiz olmuş. Resmen ortam oluşsun istenmiş. Veli zaten rahatsız belli,size düşen muhattap olmamak. Bu ve bundan sonrakilerle..

kadınları her mecrada tehdit ediyorlar ki maalesef.yolda arabayı hızlı kullanmıyoruz diye bile küfür yiyoruz taciz edliyoruz mesela

sırf bu yuzden kaza yaptım ve araba kullanmayı bıraktım

zorla hız yaptirmak icin sıkıştırıyorlar oysa o yol max 60 sa zaten o hızda gidiyorum mesela gene sıkıştırıyorlardi

Eski bir öğretmen olarak yazıyorum, şu sınıf anneliği olayı yüzünden bazı öğretmenler kendi işlerini zorlaştırıyor,
Sizde de öyle olmuş sayın hocam sınıf annesini koruyayım derken kendinizi zor durumda bırakmışsınız, bana göre sınıf anneliğine hiç gerek yok, ayrıca sınıf anneliğini yardımcı öğretmen gibi anlayan ve uygulamaya çalışan birini sınıf annesi seçmişseniz vay halinize sizi sürekli baş edemediği veliler ile baş başa bırakır, belki veli başta onunla değil sizinle muhatap olsa sıkıntı olmayacak....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…