Öğretmenlik ne zormuş,,

Arkadaşlar merhaba.Bir velimden “yerinizi bilin”sözünden dolayo ağır hakaretler yedim.Okula oğluyla gelerek neredeyse bana saldırdılar..Okuldan defolup gitmem gerektiğini, a ,b kişilerini tanıdıklarını,beni okulda barındırmayacaklarını vs bağıra çağıra söylediler..Bunlara rağmen müdürğm sadece baktı ve neredeyse onların yanında oldu.
Suçum ise şu:Kapalı tuttuğum veli grubunu okulum kermes organizasyonu için mecburen açık tutmam,velini sınıf annesi ile ilgili memnuniyetsizliğini zamansız ve hiç hoş olmayab şekilde dile getirip kaos oluşturmaya çalışması,daha önce bahsettiğim (sorumsuz bir ailenin sürekli ve aşırı uyumsuz davranışları ile ilgili ne yapmam gerektiğini sormuştum.)ailenin bu yangına körükle gidip ortalığı bulandırmaya çalışması sonucu aşırı sinirlendim ve düzgün bir dille bu şikayetin yerinin burası olmadığını,bunu özelden dike getirmeleri gerektiğini,bir veliye başka bir velinin bu kadar yüklenmesinin doğru olmadığını söyledim.Bu iki kişinin mesajlarının arkası kesilmedi ve “Lütfen yerimizi bilelim,”şeklinde bir mesaj attım.
Bana “Haddini bil.Sen kim oluyorsun..” şeklinde bu veliden mesajlar geldi..Ve hiç bir şey demedim..Bunları fazlasıyla yaşadığım için velilerme sitem ettim, hazirana kadar sabretmelerini ve sınıfı bırakacağımı üzülerek söyledim.Yapmamam gerekirdi ama o kadar yoruldum ki ..Çok dolmuştum..
Neyse bu olaylar üzerine 25 kişilik zümre grubumuz müdürün yanına giderek olaya koridorlarda şahit olduklarını ve idarenin bu konuya sessiz kalmasının doğru olmadığını ,benim bir eğitimci olduğumu söyleyerek lehime bir çözüm bulunmazsa kermesten ve bağıştan çekileceklerini söylediker.Yaklaşık 2 saat hiç alttan almadan şikayetlerni sağolsunlar dile getirdiler.
Müdür bey bir kaç saat sonra velinin oğlunu sakinleştirdiğini benden özür dileyeceğini AMA benim de anneyi arayıp sakinleştirmem gerektiğini söyledi.
Tamam dememe rağmen ikna olmadım.İdareme güvenmedim.Veliyle bu şekilde anlaşamayacağımı ya çocuğun ya da benim sınıftan ayrılmamı talep ettim.Veli defolup gitmemi söyleyerek bana neredeyse saldıracaktı.müdür de veli istemeden bunun mümkün olmadığını söyleyerek veliyi teskin etmeye çalıştı..
Asla çocuğun gitmesini istemedim,ama ortam o kadar kötüydü ki,o kdar gerildim ki anlatamam..Böyle davranan dört yolda neler yapar..
İki gün sonra kısa bir toplnatı ile velilere durumu izah etmeye çalışırken aynı tavırları neredeyse orada da gösterdi..Bağırdı çağırdı vsKocasını ,oğlunu aradı..Kocası geldi ,eşini sakinleştirdi,çok şükür oğlu gibi yapmadı.Velilerim yaşadığım sürece çok şaşırdı,daha farklı boyutlarda olayı bildiklerni beni yanlış anladıklarını gilan söyledi..
İmza toplamışlar gitmemem için.Üç velim de eşlerini göndermiş..
Bu arada Müdür beni arayarak bana bayağı kızdı..Ama malesef kendilerine güven duymadığımı üzülerek söyledim..
Bu süreçte ne olur arkadaşlar?Sanırsam iş mahkemeye taşınacak?
Bir de “Kermes iptal.Orta yolu malesef bulamadık.100 er kira talep ediyoruz..”yazmıştım maleseff..
Buna da ayrı bir saydırdı veli...
Şoklar içinde okudum resmen. Doktor olsan hasta yakını saldırır öğretmen olsan veli.. bu güzel meslekler ayaklar altına alındı

Veli sonuna kadar haksız, belli ki manyak. Kesinlikle Velinin savunulacak tarafi yok.
Ama sizin davranışlarınız da doğru değil bence.
Ne kadar dürtüsel hareket etmişsiniz, başından sonuna duygularınızla cümleler kurmussunuz, iki veli ağız dalaşı yaptı diye "ben zaten sınıfı bırakacağım" diye gruba yazip kaos yaratmissiniz.
Birakadabilirsiniz ama aylar var. Bunu kavganın en hararetli yerinde birini hedef gösterip yapmak var, bir de dönem sonuna doğru , cocuklarla da konuşup, veda yemeği vs hazırlayıp güzelce yapmak var.
Sizin yol sadece işleri kizistirmaya, diğer normal velilerin ve hatta durumu duyan çocukların da üzülmesine sebep olmuş.
Ayrıca "ya o çocuk gitsin,ya ben gideceğim" ne demek? Sınıfta iki kişi kavga edince mesela bir öğretmen olarak cozumunuz birini başka sınıfa vermek mi? Tartışmalar pekala çözülür, o çocukla da bir süre sonra tekrar normale dönebilirsin. Buna fırsat vermek yerine çocukta travma oluşturacak bir dislamayla 'gitsin' demek mantıklı mı?
Dediğiniz gibi Çocuk gitse,zaten gittiği yerde dislanacak, herkesin şahit olduğu bir kovulma var çünkü. Siz sınıfı biraksaniz 'ogretmenimizi sen gonderdin' diye sınıf ona düşman olacak,zorbalık yapacak.
Yani bulduğunuz en akılcı yol çocuk gibi inatlasip birinizin gitmesini istemek mi?
Öğretmenler,özellikle ilkokul öğretmenleri cocuklarin gözünde rolmodellerdir. Hele biraz sevilen biriyse onun her yaptığı doğru kabul edilir. Prenses gibi bir şeydir.
Eee, çocukların bu rolmodelden gördüğü sorun çözme yöntemi ne?
İki kişiyi sakinleştirip, konusturup, sarılıp barıştırmak mi (salak veliyi değil çocuğu kasdediyorum) yoksa küstü diye köprüleri yıkıp , olay çıkartıp o şeyden kurtulmak mı?
Şahsen ben böyle acemi davranışlar sergileyen, daha kendi dürtülerine engel olamayip, sinirle ani kararlar verip bunu üstüne düşmeden ve kesinlesmeden herkese duyuran , çözüm odaklı olmayan bir ogretmene cocugumu emanet etsem gece gözüme uyku girmezdi.
Bir an önce seminer mi alirsiniz,yoga nefes kursuna mi yazılırsiniz bilmiyorum ama sakin kalıp bir öğretmene yakışacak davranışlarda bulunmak için kendinizi eğitin, derim ben
Hocam haklısınız da olay bu noktaya gelene kadar neler yaşıyorum.Evet oldukça duygusalım ama ilk defa da olmadı bu durum..Bıkıyorum malesef..

Hocam merhaba öncelikle geçmiş olsun .Size tavsiyem veliler ile bire bir görüşmelerinizde sınırlarınızı koruyun.Okulla ilgili sıkıntılar bitmez her konuda duygusal davranırsanız çok yıpranırsınız.Veli ile ilgili birşey çıkacağını zannetmiyorum.Sınıfı bırakmak niyetindeyseniz önceden söylemenize gerek yoktu bence.Emekliliğinize uzun yıllar olduğunu varsayıyorum sınıf bırakmakla velilerle tartışmakla seneler geçmez.Rahat olun işler kolayca çözüme ulaşacaktır. (Aslında size yazmayacaktım ama başka bir platformda mesajınızı gördüm az önce sıkmayın canınızı)

Densiz veli her zaman, her koşuldaki(özel, köy, şehir, ilçe...) okulda karşımıza çıkabilir.
Bizler bu durumda nasıl bir davranış şekli belirlemeliyiz bunlarla ilgili senaryolarımız belli olmalı.
Maalesef süreci iyi yönetememişsiniz.
Öte yandan idareniz de idare etmeyi bilememiş pek.

Whatsapp grubu kurmak yerine her veliye ayrı ayrı gidecek şekilde toplu mesaj uygulaması kullanmak herkes açısından daha hayırlı olur. Ayrıca bu şekilde atışmalar gördüğünüz anda cevap vermek yerine grubu yorumlara kapatmalıydınız.. Bu durum neden mahkemeye gidecek. Sanırım sizin yanlış yaptığınız ve eksik anlattığınız bir şeyler var. Anlattığınız kadarıyla en büyük hatanız ya öğrenci gidecek ya da ben gideceğim demeniz. Çocuğun annesi sıkıntılı olabilir. Problemi çocuğu karıştırmadan çözmeliydiniz. Çocuk üzerinde daha okul bitmeden nasıl bir psikolojik baskı bıraktığınızın farkında mısınız. Benim anladığım kadarıyla siz sınıf öğretmenisiniz ve çocuğun da yaşı küçüktür. Arkadaşları ve diğer veliler bu süreçte çocuğa kim bilir nasıl davranacaklar. Sizin çözüm odaklı olup çocukları korumanız gerekir. Sınıfı bırakmak istiyorsanız sessiz sedasız ortada kaos oluşturmadan yapabilirdiniz. Ben bu konuda en çok çocuğa üzüldüm.

Sınıf annesi ve velilere ait bir gurup kurulmasını talep etmelisiniz.
Sınıfannesine yapılacaklar anlatırsınız onlarda velilere iletir siz diyalog kurmamış olursunuz.
Öğretmen olarak her olayı meslek bırakmaya,sınıf değiştirmeye getirirseniz yetiştireceğiz her öğrenci yarım kalacak,yeniden yeniden başka öğretmen bekleyecekler bu dogru degil.
Bende bir veliyim bu tip validen bizim sınıfta bir degil birkaç tane var ve sürekli kaos dan zevk alıyorlar ama öğretmen minimum görüşme yapıyor onlara ayoracagı vakti öğrencilerine veriyor.
Lütfen toparlanın ögrencilerinizin gözünün içine bakın ve geleceğimize sahip çıkın
Sınıf annesi kavramıda şaçma bence kendini resmen öğretmen yerine koyup velilere görev vermeler falan aşırı gereksiz.
Ben okula giderken böyle bir kavram yoktu veliler öğretmen ile bu kadar işli dışlı değildi. Herkes duracağı yeri bilirdi.
Yok whatsapp grupu falan çok gereksiz ben zorundamıyım çoçuğum okula gidiyor diye bu kadar insanla muhatap olmaya. En fazla karşılaşırsın merhaba falan derim yani. Sanki çoçuklar değilde veliler öğrenci.

Umarım yine öğretmenin haklı olduğu bu durumda veli üste çıkıp haklı olduğunu savunamaz. Kolaylıklar diliyorum size, inşallah en kısa zamanda bu musibetten kurtulursunuz.

Arkadaşlar merhaba.Bir velimden “yerinizi bilin”sözünden dolayo ağır hakaretler yedim.Okula oğluyla gelerek neredeyse bana saldırdılar..Okuldan defolup gitmem gerektiğini, a ,b kişilerini tanıdıklarını,beni okulda barındırmayacaklarını vs bağıra çağıra söylediler..Bunlara rağmen müdürğm sadece baktı ve neredeyse onların yanında oldu.
Suçum ise şu:Kapalı tuttuğum veli grubunu okulum kermes organizasyonu için mecburen açık tutmam,velini sınıf annesi ile ilgili memnuniyetsizliğini zamansız ve hiç hoş olmayab şekilde dile getirip kaos oluşturmaya çalışması,daha önce bahsettiğim (sorumsuz bir ailenin sürekli ve aşırı uyumsuz davranışları ile ilgili ne yapmam gerektiğini sormuştum.)ailenin bu yangına körükle gidip ortalığı bulandırmaya çalışması sonucu aşırı sinirlendim ve düzgün bir dille bu şikayetin yerinin burası olmadığını,bunu özelden dike getirmeleri gerektiğini,bir veliye başka bir velinin bu kadar yüklenmesinin doğru olmadığını söyledim.Bu iki kişinin mesajlarının arkası kesilmedi ve “Lütfen yerimizi bilelim,”şeklinde bir mesaj attım.
Bana “Haddini bil.Sen kim oluyorsun..” şeklinde bu veliden mesajlar geldi..Ve hiç bir şey demedim..Bunları fazlasıyla yaşadığım için velilerme sitem ettim, hazirana kadar sabretmelerini ve sınıfı bırakacağımı üzülerek söyledim.Yapmamam gerekirdi ama o kadar yoruldum ki ..Çok dolmuştum..
Neyse bu olaylar üzerine 25 kişilik zümre grubumuz müdürün yanına giderek olaya koridorlarda şahit olduklarını ve idarenin bu konuya sessiz kalmasının doğru olmadığını ,benim bir eğitimci olduğumu söyleyerek lehime bir çözüm bulunmazsa kermesten ve bağıştan çekileceklerini söylediker.Yaklaşık 2 saat hiç alttan almadan şikayetlerni sağolsunlar dile getirdiler.
Müdür bey bir kaç saat sonra velinin oğlunu sakinleştirdiğini benden özür dileyeceğini AMA benim de anneyi arayıp sakinleştirmem gerektiğini söyledi.
Tamam dememe rağmen ikna olmadım.İdareme güvenmedim.Veliyle bu şekilde anlaşamayacağımı ya çocuğun ya da benim sınıftan ayrılmamı talep ettim.Veli defolup gitmemi söyleyerek bana neredeyse saldıracaktı.müdür de veli istemeden bunun mümkün olmadığını söyleyerek veliyi teskin etmeye çalıştı..
Asla çocuğun gitmesini istemedim,ama ortam o kadar kötüydü ki,o kdar gerildim ki anlatamam..Böyle davranan dört yolda neler yapar..
İki gün sonra kısa bir toplnatı ile velilere durumu izah etmeye çalışırken aynı tavırları neredeyse orada da gösterdi..Bağırdı çağırdı vsKocasını ,oğlunu aradı..Kocası geldi ,eşini sakinleştirdi,çok şükür oğlu gibi yapmadı.Velilerim yaşadığım sürece çok şaşırdı,daha farklı boyutlarda olayı bildiklerni beni yanlış anladıklarını gilan söyledi..
Bu arada Müdür beni arayarak bana bayağı kızdı..Ama malesef kendilerine güven duymadığımı üzülerek söyledim..
Bir de “Kermes iptal.Orta yolu malesef bulamadık.100 er kira talep ediyoruz..”yazmıştım maleseff..
Veli tribinden bu cocuklar duzgun egitim alamiyor
Valla zor is ama bence az muhatap olun
Bana cok muhatap olmussunuz gibi geldi
Min. Duzeye Indirin velilerle iliskinzii ne kadar az konusursaniz o kadar az problem

Hocam merhaba öncelikle geçmiş olsun .Size tavsiyem veliler ile bire bir görüşmelerinizde sınırlarınızı koruyun.Okulla ilgili sıkıntılar bitmez her konuda duygusal davranırsanız çok yıpranırsınız.Veli ile ilgili birşey çıkacağını zannetmiyorum.Sınıfı bırakmak niyetindeyseniz önceden söylemenize gerek yoktu bence.Emekliliğinize uzun yıllar olduğunu varsayıyorum sınıf bırakmakla velilerle tartışmakla seneler geçmez.Rahat olun işler kolayca çözüme ulaşacaktır. (Aslında size yazmayacaktım ama başka bir platformda mesajınızı gördüm az önce sıkmayın canınızı)
Bugün veli geldi hocam,özür diledi.orta yolu bulduk çok şükür.Evet fazla duygusalım ama bizim okulda böyle şeyler sıklıkla olduğu için bir daha böyle şeylerin yaşanmaması adına örnek oldu..

Sizin yerinizde ben olsam ondan önce davranır şikayet ederim. Bundan sonra kimseyi alttan almaya kalkmayın sonucu gördünüz ,hiç bir şeyden de çekinmeyin.Etsin şikayet buyursun ne olacak sanki neden korkuyorsunuz en fazla ceza alırsınız ki bu da neredeyse imkansız burada yazılan gibi olduysa herşey.Sendikanız yoksa kendi düşünce yapınıza uygun bir sendikaya girin.Savunma istenebilir soruşturma açılabilir yazılı savunmaları kendi başınıza yazmaya kalkmayın muhakkak sendikanın hukuk bölümünden yardım alın bazı kelimeler çok önem taşıyor savunmada sendikadan yardımcı olurlar.

Ben para konusunu velilerime iletirken mudur beyın mesajını direk forwardlıyorum.Altına da yazıyorum Müdür Beyin mesajı diye.Eğer yazılı değil sözlü ifade etmişse de parayı ; Müdür Bey kermes için 100 er tl toplanmasını istiyor sınıf annesine iletebilirsiniz şeklinde yazıyorum.Bir kuruş paraya da elimi sürmem sınıf annesi toplar idareye teslim eder.Boşuna omuzlamayın okulun yükünü aynen yaşadığınız gibi arkanızı döndüğünüzde bütün idareciler sizden değil karşı tarafın yanında olur.

Konu tatlıya bağlanmış sevindim .

Ben mesleğimi yaparken velilerimle oldukça mesafeliydim. Ara verdim mesleğe şuan da da bir veli olarak öğretmene yine mesafeliyim .
Sinif annesi durumu da bana çok komik ve yalak geliyor.
Para muhabbetleri herzaman risklidir..biraz daha profesyonel olmalısınız.

Sınıf annesi yok mu?Ögretmenin kermes icin kendini bukadar seferber etmesine ne gerek var?
Veliyle gereksiz muhattap olmussunuz.Sınıf annesinden memnun değilse gitsin müdüre anlatsın derdini(git marko pasaya anlat derdim icimden)Hunharca sınıf annesini niye koruyayım?
Fevri ve üzgünüm acemice davranmıssınız bence.
Veliyle bukadar muhattap niye olsun ögretmen?O zman tabiki saymaz sizi.

Müdüre zaten söyleyecek laf yok oku ayırdık bastan bir kenara da .
Siz nasıl oluyor da veliyle bu kadar mülaki olabiliyorsunuz ,? Bende sınıf okutuyorum ama asla hiçbir veliyle bu duruma getirmem . Siz onları idare edeceksiniz , ilişkiyi siz yöneteceksiniz . Öğretmen toplum mühendisidir davranış olarak rol modeldir . Siz orada şahıs olarak bulunmuyorsunuz . Bizim orada tek bulunma amacımız o çocukların iyiliği faydası , ve tek düşünmemiz gereken de o masum çocuklar . Veli ile bir şekilde iş birliği yapmak şart bunun için . Çok sorunlu ise mesafe koyarsınız ama bu sekılde duygusal fevri tepki veremezsiniz, çözüm üreten kişi olmalısınız siz , sorunu büyüten birini hedef olarak gösteren kişi değil .
Tecrübesiz olmanıza bağlıyorum zamanla öğreneceksiniz Veli idare sanatını . İdare derken . Çocuk için o veliyi iş birliğine davet ikna sanatı bunu kastediyorum. Öğretmen olmak zor iş . Zamanla inanıyorum duygularınızı bırakıp yöneteceksiniz ilişkilerinizi . Şunu unutmayın veliyle kavga ederseniz kaybeden çocuk oluyor hep . Biz onlar için oradayız . O çocuklar olmazsa orada olmamızın da bir anlamı yok..

Sınıf annesi yok mu?Ögretmenin kermes icin kendini bukadar seferber etmesine ne gerek var?
Veliyle gereksiz muhattap olmussunuz.Sınıf annesinden memnun değilse gitsin müdüre anlatsın derdini(git marko pasaya anlat derdim icimden)Hunharca sınıf annesini niye koruyayım?
Fevri ve üzgünüm acemice davranmıssınız bence.
Veliyle bukadar muhattap niye olsun ögretmen?O zman tabiki saymaz sizi.
biz de ayrıca veli grubu var.öğretmenin olduğu grupsa sadece öğretmenin yazmasına açık.çok özel duyurular dışında öğretmen yazmaz hiç bir şey ki ortaokul sınıf öğretmeni zaten ilkokul değil.para toplama ödev sınav bilgisi kermes sınıfın eksikleri vs yi sınıf temsilcisi olarak ben hallederim okul aile birliğiyle.önemli sorunu olan da öğretmeni kendisi arar telefonla.ama her gün mahatap olmazlar velilerle hiçbiri.ben bile hasta olduğum zaman bugün müsait değilim aranızda halledin yazıyorum :KK53:

Müdüre zaten söyleyecek laf yok oku ayırdık bastan bir kenara da .
Siz nasıl oluyor da veliyle bu kadar mülaki olabiliyorsunuz ,? Bende sınıf okutuyorum ama asla hiçbir veliyle bu duruma getirmem . Siz onları idare edeceksiniz , ilişkiyi siz yöneteceksiniz . Öğretmen toplum mühendisidir davranış olarak rol modeldir . Siz orada şahıs olarak bulunmuyorsunuz . Bizim orada tek bulunma amacımız o çocukların iyiliği faydası , ve tek düşünmemiz gereken de o masum çocuklar . Veli ile bir şekilde iş birliği yapmak şart bunun için . Çok sorunlu ise mesafe koyarsınız ama bu sekılde duygusal fevri tepki veremezsiniz, çözüm üreten kişi olmalısınız siz , sorunu büyüten birini hedef olarak gösteren kişi değil .
Tecrübesiz olmanıza bağlıyorum zamanla öğreneceksiniz Veli idare sanatını . İdare derken . Çocuk için o veliyi iş birliğine davet ikna sanatı bunu kastediyorum. Öğretmen olmak zor iş . Zamanla inanıyorum duygularınızı bırakıp yöneteceksiniz ilişkilerinizi . Şunu unutmayın veliyle kavga ederseniz kaybeden çocuk oluyor hep . Biz onlar için oradayız . O çocuklar olmazsa orada olmamızın da bir anlamı yok..
ne güzel yazmışsınız okul öncelikle öğrenci için var sonra öğretmen idareci gelir.ya çocuk gitsin ya da ben giderim demesi bir öğretmenin çok saçma.velileri de birbirine düşürmüş farkında olmadan grupta.kendisine saygısızlık da yapılmış o da doğru.ama en önemlisi çocuğun menfaati psikolojisiydi.bütün bunları öğrenmeli bu öğretmen hanım

ne güzel yazmışsınız okul öncelikle öğrenci için var sonra öğretmen idareci gelir.ya çocuk gitsin ya da ben giderim demesi bir öğretmenin çok saçma.velileri de birbirine düşürmüş farkında olmadan grupta.kendisine saygısızlık da yapılmış o da doğru.ama en önemlisi çocuğun menfaati psikolojisiydi.bütün bunları öğrenmeli bu öğretmen hanım
Zamanla öncelikler arasında en öncenin çocuk olduğunu anlayacaktır . Dediğim gibi orada olmamızın nedeni çocuk , çocuk yoksa biz de yokuz , bizim rolümüz düzen sağlamak , çocuklar ancak bu sekılde huzurlu verimli bir ortamda olur , kaos yaratmak ve işin içinden çıkamamak bize yakışmıyor . Kendısıne saygısızlık yapılmışsa asla karşı karşıya gelmemeli , kişisel algılamamalı , herkes kendısıne yakışanı yapar demeli . Ben , Veli , öğretmen müdür , bunların hepsi çocuktan sonra gelir .

Zamanla öncelikler arasında en öncenin çocuk olduğunu anlayacaktır . Dediğim gibi orada olmamızın nedeni çocuk , çocuk yoksa biz de yokuz , bizim rolümüz düzen sağlamak , çocuklar ancak bu sekılde huzurlu verimli bir ortamda olur , kaos yaratmak ve işin içinden çıkamamak bize yakışmıyor . Kendısıne saygısızlık yapılmışsa asla karşı karşıya gelmemeli , kişisel algılamamalı , herkes kendısıne yakışanı yapar demeli . Ben , Veli , öğretmen müdür , bunların hepsi çocuktan sonra gelir .
aynen öyle.4 yıl öğretmenlik geçmişim var ortaokulda.ama uzun zamandır da veliyim.veli olarak davranırım okulda orda öğretmen değilim.öğretmenlik geçmişim bitti işi bırakmamla.sınıf temsilcisiyim velilerin tartışmalarına da karışmam.ben onların patronları değilim.öyle akıllara zarar sınıf anneleriyle karşılaştığımdan bu sene ben yapayım dedim.sadece gerekli yardımları yaparım öğretmenlere para toplama duyuru aktiviteler geziler vs gerisini okul idaresine bırakırım.ben karışsam kaos çıkar aynen bu öğretmen de olduğu gibi.daha çok sevdiğim öğrenci veliler de var ama asla belli etmem grup da.öğretmenler de etmemeli.ilkokul çocuğunun hele ruhunda açılan yara uzun yıllar telafi edilemez.

Öğretmen olmak çok zor şu zamanda. Çocuklardan ziyade veliler ve o wp grupları yoruyor insanı. Sırf bu yüzden eğitim alanını değil sağlık alanını tercih ettim. Allah kolaylık versin. Ne zaman bize bir harf öğretti diye kölesi oluruz dediğimiz öğretmenlerimizi ayaklar altına almaya kadar geldik bilemiyorum. Çok üzgünüm😞

X