Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Başögretmenim sana şükranlarımı sunuyorum eşit yaşama hakkını birçok Avrupa ülkesinden önce bana Türk kadınına verdıgın seçme secilme hakkını karma egitim ogretımı modern latın alfabesınden turkcemızı bizlere kavuşturdugun için 1923te okuma yazma oranının %10un altında oldugunu biliyor muydunuz ??? tüm ögretmenlerimizin gününü kutluyorum ellerinizden öpuyorum

Öğretmenler Günü’nde öğretmenin toplum içindeki yeri, değeri belirtilir. Öğretmen sorunları dile getirilir. Öğretmenler Günü’nde; eğitime, öğretime hizmet etmiş, saygınlık kazanmış öğretmenler anılır. Gençlerin yetişmesindeki katkıları anlatılır. Mesleğe yeni giren öğretmenler 24 Kasımda Öğretmen Andı içerek göreve başlarlar.Öğretmen; yapıcı ve yaratıcıdır. İnsan haklarına saygılıdır. Öğretmen özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişidir. Atatürk; “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” demekle öğretmene yüklediği sorumluluğu ve değeri anlatmıştır.
Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır. Bizi doğruya yöneltir. Bilgili kişiler olmamız için çaba gösterir. Dünyayı tanıtır. Öğretmen her alanda yeniliği, yenileşmeyi savunur. Gerçekleri anlatır. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur. Kısaca analar doğurur, öğretmenler yetiştirir.

öğretmenler gününüz kutlu olsun

yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir..eğitim demek,vücutta ve ruhtakigüzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmektir(eflatun)

Geleceğimizi kuran, gerçekten öğretmen gibi çalışan (yani mesleğinin bilincinde olan)a.s.a.s., örnek kişilikleri ile geleceğimiz olan öğrencilerimize örnek olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ayrıca bu zor koşullarda gösterdikleri emekleri için de teşekkür ederim.

öğrencilerine şiddet uygulamayan seven öğrencilerine okulu soğutmayan
tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun...

ATAMIZIN ilkelerini benimsemiş
öğretmenlerimizin öğretmener günü kutlu olsun a.s.

Bir öğretmen olarak günümüzü kutlayan tüm arkadaşlara teşekkürler.
İyiki öğretmen olmuşum.....

sitemizde bulunan, Edirne'den Ardahan'a kadar tüm yurdumuzdaki öğretmenlerin ve değerli öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun ellerinizden öperim

bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun
hepinize saygılarımı sunuyorum

tessekür ederim arkadaşlar öğretmen olduğum için çok gururluyum tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutlarıma.s.

Çoğu kişi hayır diye cevap verse de ben göğsümü gere gere söylüyorum yine dünyaya gelsem yine EVET öğretmenliği seçerdim..Yine o masum yüzleri görmeye evet derdim..Yine o ışık saçan gözlerle buluşmak isterdim..Yüreği mesleğinin ve öğrencilerinin sevgisi ile dolan tüm meslektaşlarım..öğretmenler günümüz kutlu olsun..a.s.

24kasim5.jpg

Bir öğretmen olarak bende bütün bu mesleğe gönül vermiş eğitim ordularının yılmaz bekçilerini sevgiyle saygıyla kutluyorum.

çok teşekkürler arkadaşlara.s.
inşallah rabbim bize bu millet için hayırlı ve başarılı evlatlar yetiştirmeyi nasip eder.
gerçekten çok büyük bir sorumluluk.İnşallah bu sıfata layık işler yapabiliriz
saygılarımla...
Ülkemizi gerçek hedefe, kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri irfan ordusu..

X