Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.6 ay vekil öğretmenlik yaptım.ne kadar kutsal ve meşakkatli bir meslek olduğunu çok iyi biliyorum.

Başöğretmenimiz ATATÜRK'ü saygıyla anarak, ülkemizin geleceğini yetiştiren bütün öğretmen arkadaşlarımın gününü kutluyorum.

24 kasım Öğretmenler günü, Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun a.s.

dersizliyorjpgyz5.jpg

24 Kasım Öğretmenler Gününün 80. yılı çeşitli etkinliklerle başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye'de kutlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Saat 09.00'da Anıtkabir'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrine çelenk koyulması ile başlayacak olan kutlama törenleri saat 10.00'da TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'nun Meclis Tören Salonu'nda İl Kutlama Komitesi ve illerden gelen öğretmenleri kabulü ile devam edecek.

Saat 11.00'de Başbakanlık'ta Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, saat 13.00'de ise Köşk'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İl Kutlama Komitesi ve illerden gelen öğretmenleri kabul edecek.

Saat 15.00'de MEB Şura Salonu'nda öğretmenler için kutlama töreni düzenlenecek. Törenin ardından saat 17.30'da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İl Kutlama Komitesi ve illerden gelen öğretmenleri MEB Şura Salonu'nda kabul edecek. Milli Eğitim Bakanı Çelik, saat 19.00'da Başkent Öğretmenevi'nde yemek verecek. Saat 20.00'de ise MEB Şura Salonu'nda öğretmenler Günü Özel Konseri düzenlenecek.

Alıntı

Atatürk'e “Başöğretmen” ünvanı verilişinin 78’inci ve bu günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının 26’ıncı yılı… 24 Kasım Öğretmenler günü…

Tum ogretmen arkadaslarimizin Ogretmenler Gununu kutluyorum BUNLAR SIZIN ICIN...

mahurgozlugul5114312dl6jl0.jpg

600xb2zy6.jpg

Sevgili öğretmen arkadaşlarım öğretmenler günümüzü kutlarken,öğretmenliğin kutsal meslek mertebesine yaraşır hale getirilmesini diliyorum.
ogretmenler-gunu6.jpg

kesinlikle ilk önce başaöğretmenimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e ve sonra tüm öğretmenlerimizee çoookk teşekkür ediyoruz
Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
(Atatürk)

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)
Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.
(Atatürk)
Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.
(Atatürk)
Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.
(Atatürk)
a.s.a.s.a.s.​

asa261ib1.jpg

Öğretmenim Canım Benim:1hug:
Başta,en büyük başöğretmenimiz olan Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ve onun mirası olan TÜRKİYE CUMHURİYET'inin...Emekli bir Öğretmeni olarak,eğitim ve öğretime katkıda bulunan tüm meslektaşlarımın bu özel gününü kutluyorum..
Bize emeği geçen ÖĞRETMENLERİMİ saygıyla anıyorum.
Ebediyete intikal edenlerin ruhları şad olsun....

Bu yıl benim de ilk öğretmenler günüm çok mutluyum bu işi yapmaktan.Bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun

Bu yıl benim de ilk öğretmenler günüm çok mutluyum bu işi yapmaktan.Bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun

Hayırlı olsun canım senin, canım annemin, biricik babamın ve tüm ögretmenlerin ögretmenler günü kutlu olsun.bugün bizim burda belediye ögretmelere bu önemli gün için büyük bir salonda yeemk verdi ailecek gittik çok güzel ve anlamlıydı.Lisedeki hocalarımı gördüm benim için de çok güzel bir gündüüüa.s.

a.s.KÖY ÖĞRETMENLERİ

I

Yurdumuz uçsuz bucaksız,
Gökte yıldız kadar köylerimiz var.
Ama uzak, ama harap, ama garipsi..
Alın benim gönlümden de o kadar.

Uzak köylerimizde kuşlar gibi
Her sabah çocuklar size uçar.
Ama küçük, ama büyüyen, ama güleç..

Siz kara göklerin yıldızları,
Işıtın yurdumuzu sabaha kadar!
Ama düşe kalka, ama yiğit, ama umutlu..

Cahit KÜLEBİ

Çocuktum daha küçük ilkokul öğretmenim sanki annemiz sanki babamız gibi aileden sonra güvenilecek liman gibiydi bizler için benim için.

Sonra orta okul ve lise yaş biraz ilerlediya ergenlik havasına süratle kapılmış öğretmenlerin değerini unutmuş asi gençlerden biri olmuşum haberim yok.

Hani derler ya "benim yaşıma gelince anlarsın" diye, işte onu da anlayacakmışım ama o zaman bundan haberim yok.

Nezaman ki işimi elime ekmeğimi evime aldım, o zaman okumama , bana bu güzel eğitimi dersleri öğreten öğretmenlerimin değerini 1000 kat anladım.

Sonra hepsini tek tek ziyaret ettim ellerini öptüm. Kırdıysam af diledim.

Bizi geleceğe taşıyan, bizi yetiştiren, iş hayatına hazırlayan tüm eğiticimlerin tüm öğretmenlerin ve benim öğretmenlerimin gününü kutlarım.

Sizler biz anne babalardan sonra çocuklarımızın hem öğretmeni hem anne babası ve en önemliside onları eğiten, geleceklerine ışık tutan bireylersiniz....

Bu özel ve güzel gününüz kutlu olsun...

ÖğretmenlerinBu gününü en içten duygularımla kutlar.
Başarılı ve keyifli bir öğretim yılı geçirmelerini dilerim.

a.s.a.s.a.s.
Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. (Atatürk)

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. (Atatürk)

Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)

Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir şey tanımıyorum. (Diyojen)

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

X