Öğretmen Ekim Anneleri Doğum İzinlerimiz nasil olacak ?

findikfistik97

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
8
0
Arkadaslar, benim dogumum insallah Ekim ilk haftasi gibi gozukuyor. Ben dogum oncesi iznini 1 Eylul itibari ile mi baslatacagim ? 8 hafta kullanmamis olacagiz dogum oncesinde. Sonraya aktarabiliyoruz mudur? 1 Eylül pzt 34. Haftaya falan denk geliyor. Bu durumda ne yapilacagini bilen var mi ?

32.haftada çalışabilir raporu almalısın doğum öncesi izinlerini doğum sonrasına aktarabilmen için.

bende merak ediomm. ama duyumlarıma göre bizim ağustosa denk gelen 1-2 haftalık kısım yanıyomuş. yaz tatili olduğundan dolayıı. tam öğrenemedim bişeyy. sizler öğrenince buraya yazın kızlarrr

32. haftada calisabilir alinca 37. haftaya kadar calismak gerekiyor sanirim, o zaman da Eylül'ün ilk haftalari calismamiz gerekecek ama. Kafam cok karisti kafamçokkarıştı
1 Eylül'e kadar zaten tatilimiz var. 1 Eylül'de d.öncesini baslatsak, kullanmadigimiz kismini d.sonrasina aktaramaz miyiz ki ?

ben 32. haftamda yani ağustosun 3. haftasında alcam çalışır raporumu eylülde de 2- hafta artık ne kadar dayanabilirsem gitcem normal doğum düşündğüm için tam tarihi belli değil usg ekimin 9unu sat ise 18ini gösteriyo artık kısmet doğum sonrasına aktarabilmemiz için 1 gün dah olsa eylülde çalışmamız lazım yoksa yaz tatili de doğum iznine sayılıyo ekimden sonrada 13 hafatayı kullanacam işallah şubt tatiline kadar ondan sonrası da Allah kerim

Nisanur evet aslinda calisabildigimiz kadar calismak mantikli, ama ben su an gorev yaptigim yerde degilim. Ailemin yanindayim. Eylul'de ise gitmem pek mumkun degil. Bu sebeple 1 Eylul itibari ile dogum oncesi iznine baslamam gerekiyor. Benim de dogum kismetse Ekim ilk hafta gozukuyor. Eger yanlis anlamadiysam 4 hafta D. Oncesi kullanabilecegim, Ekim'den itibaren de 8 hafta D.sonrasi iznim olacak.

Nisanur evet aslinda calisabildigimiz kadar calismak mantikli, ama ben su an gorev yaptigim yerde degilim. Ailemin yanindayim. Eylul'de ise gitmem pek mumkun degil. Bu sebeple 1 Eylul itibari ile dogum oncesi iznine baslamam gerekiyor. Benim de dogum kismetse Ekim ilk hafta gozukuyor. Eger yanlis anlamadiysam 4 hafta D. Oncesi kullanabilecegim, Ekim'den itibaren de 8 hafta D.sonrasi iznim olacak.

canım eylülde:1no2: bir gün dahi olsa işe başlaman gerekiyor yoksa yaz tatilindeki süre de doğum iznine gidiyo diye biliyorum

bende merak ediomm. ama duyumlarıma göre bizim ağustosa denk gelen 1-2 haftalık kısım yanıyomuş. yaz tatili olduğundan dolayıı. tam öğrenemedim bişeyy. sizler öğrenince buraya yazın kızlarrr

evet canım yaz tatiline denk gelen kısmı yanıyormuş.benim hepsi yaz tatiline denk geldiği için doğum öncesi iznim yanıyor.

yaa kısslar bişey daha sorucamm. bu konuyla çok ilgisi yok ama belki bilirsiniz..
malesef 1 senedir eşimle ayrı illerde yaşıyoduk. şimdi tayin isticem eş durumundan hihoyyyt. ama müdür ayın 25i ile 1 i arasına sınav görevleri yazmış . bende doğum iznine 8 eylülde başlamayı düşünüyomm. fakat o arada tekrar başka ile gidip orada 1 hafta çalışmak benim hamiş halimle çok zor olacak. acaba doktordan çalışabilir raporu aldıktan sonra ayın 25 inde okula gitsem sevk alıp kendime 3 günlük falan grip falan gibi bi sebepten rapor alsam olurmu? yoksa zaten bi dr dan çalışabilir raporu alıp 2. bi dr dan 3 gün rapor almak saçmalıkmı kabul edilmezmi? onu merak ettim

canım doğum öncesi 8 haftalık süreç içinde alınan tüm izinlerin ve raporların doğum izninden sayıldığını biliyorum ben ama işallah planladığın gibi olur bi araştırmak lazım

X