Çorbalar Oğluşumun Çorbası

terlik

İYİLİK MELEĞİ
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.802
15
2 adet bageti bir tencereye su koyup içine yarım limon, 1 adet ufak soğanı bütün koyup haşlanmaya bırakınız. Haşlandıktan sonra tavukları didiniz. Limonu ezip atınız soğanıda çıkarınız.

Çorbayı yapacağınız tencereye 3 yemek kaşığı unu ve yağı koyup kavurunuz (un kokusu gidene kadar)
Azar azar su katarak karıştırınız topaklanmasın. Suyu az katın çünkü tavuk suyunu katacağız.
İçine yarım su bardağı kadar tel şehriye ekleyin.
1 çay kaşığıda naneyi de ekleyip karıştırmaya devam ediniz dip tutmasın.
Yarım limondan bir miktar sıkınız.
Çorba kıvamına gelince didiklenmiş tavukları katıp bir taşım kaynatıp aygazı kapatınız, tuzunu ekleyip kapağını kapatıp çorbayı dinlenmeye bırakınız.

2 adet tavuk baget
3 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı sıvıyağ
1 adet soğan
1/2 limon
1/2 su bardağı tel şehriye
1 çay kaşığı nane
1/3 limon
tuz , karabiber, pulbiber

Servis tabağına çorbadan koyup üzerine karabiber ve pul biber serpip servise sununuz...

Son düzenleme:
canım bende yapıyoırum cok sık bu carbayı bız kışında arabaşı yaparız aynen bune benzer yanında hamuru olur ama guzel yarayışlı bır corba herkeze tavsıye ederım arkasdaşım ellerıne saglık

kız selduş arabaşını bende çok severim ahhhh ahhhh.....
arkadaşım bu tarifi bende yapıyorum ama yinede payşlaşımın için çok teşekkür ederim....

canım bende yapıyoırum cok sık bu carbayı bız kışında arabaşı yaparız aynen bune benzer yanında hamuru olur ama guzel yarayışlı bır corba herkeze tavsıye ederım arkasdaşım ellerıne saglık

Oğlum için bilhassa her türlü lezzeti deneyerek de yapıyorum... Ona faydalı olsun diye...
Hayırlı Ramazanlar dilerim...

a.s.a.s.a.s.

kız selduş arabaşını bende çok severim ahhhh ahhhh.....
arkadaşım bu tarifi bende yapıyorum ama yinede payşlaşımın için çok teşekkür ederim....

Bende çocuğu olanlar bilhassa yapsınlar diye paylaşmak istedim çok faydalı bir çorba çünkü oğlum çok sever bu çorbayııı.........
Hayırlı Ramazanlar dilerim...
Paylaşımınız için teşekkürler...
Sevgiyle kalın.........

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Bugünlerde bu çorbaya ihtiyaç var. Çocuklarımız hep hastalar çünkü,,, mirmirmirmir

Bugünlerde bu çorbaya ihtiyaç var. Çocuklarımız hep hastalar çünkü,,, mirmirmirmir

haklısın güzelim bende sık sık yapıyorum eee bebişimede ek gıdaya geçtik. kızlarda okula gitmeden önce mutlaka çorba içmeyi seviyorlar. cokacimcoook kaydirigubbakcemile5

Keşke yesede yapsam zor zahmet ancak tarhana çorbası içiyor gerçektende tavuk çorbaları özellıkle tavuğun kendi yağıyla yapılan çorbalar çok faydalı çocuklar için

Keşke yesede yapsam zor zahmet ancak tarhana çorbası içiyor gerçektende tavuk çorbaları özellıkle tavuğun kendi yağıyla yapılan çorbalar çok faydalı çocuklar için

Zamanla mutlaka yiyecektir canım benim... biz anneler ne mutlu oluruz evlatlarımız yedikçe... Sana tavsiyem onu çok sıkmadan yavaş yavaş değişik tadlara alıştır... Kolaylıklar dilerim... kaydirigubbakcemile3

X