Oğlumun bilgisayar bağımlılığı

Pimpiriklianne

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2015
58
15
47
Oğlum 11 yaşında.ve bilgisayardan hiç kalkmak istemiyor.yüzme kursu var sadece haftada 2 kere kursa gidiyor .diğer zamanlarda bizimle biryere gitmek istemez hemen eve gelmek ister.evde zorla kaldırınca sinirli oluyor.arkadaşları oyun oynamak için çağırır gitmez.gitsede sıkıldım der eve gelir yine bilgisayara oturur hemen.bu yaz tatili oğlumu bilgisayardan uzak tutma mücadelesiyle geçiyor.bilgisayardan kalksa bile hemen tablet telefon alıyor eline.o kadar üzülüyorum ki anlatıyorum sürekli zararlarını ama 1 gün tamam sonra yine aynı.belli saatler koydum ama yine boş.ne yapacağımı bilemez haldeyim.çok üzgünüm bana bir akıl verin .

Yüzmeyi artırın mümkünse başka değişik etkinlikler tenis vs bulun

Okul açılınca da bilgisayar vs kalksın ortadan
Saz kursu vardı gitmek istemiyor.gerek yok ben evde çalarım anne diyor .ama yok çalmıyor sazını.voleybol kursu vardı haftada 4 kere onada gitmek istemiyor.napacağımı şaşırdım.

Puzzle, kitap, ugrasacagi sevecegi bir sey bulsaniz?

Bir aktviteye daha gonderim, resim, heykel, tiyatro vb belki?

Yuzmede sosyallesme ne kadar bilmiyorum. Belki diger insanlarla daha cok iletisim kuracagi bir aktiviteye gitmek ilgisini ceker?

Mumkunse sevgili bulun

Sevgili bulun önerisini çok tuttum

Bir de tatil uzun cidden sıkılmış olabilir ben de sıkıldım buraya sardım mesela

Onu da anlamak lazım

Eğer bağımlılık derecesinde ise lütfen peşini bırakmayın hatta doktora götürün. Sorumluluk verin birde kendisine.

Kardeşimde benim bu şekilde eşek kadar oldu bu sene üniversiteye başlıcak biraksak yemez uyumaz oyun oynar. Sorumsuz biri oldu çıktı tek umudumuz okulun düzeltmesi.

ben dün cine 5 te bir program seyrettim..netten tekrarını bulabilirseniz izleyin mutlaka..hangi durumlarda bağımlılık denebileceği vs ayrıntılı şekilde konuşuldu..

şu okullar açılsada kurtulsak cidden pc tablet telefon olayından.. benim oğlum 8 yaşında biraz daha müdaheleci olabiliyorum bu konuda ama sizin ki büyükmüş daha zordur eminim ..

Diğer seçenekler
Sevgili olayı için erken bence daha 11 yaşında.iletişimde sorun yok zaten mahallede bile çok arkadaşı ama oğlum sıkılıp eve gelir hemen bilgisayara oturur.galiba iyice bağımlı oldu.

beraber keyifli vakit gecirecek hobiler edinmenizi tavsiye ederim.
bizde de tablet bagimliligi vardi, cok zor oldu ayirmak ama tamamen almayi basardim.
esinizle bi cizgide ilerlemeli ve cocuga, gercek hayatta yasanan hobilerin bilgisayardan daha keyifli oldugunu gostermelisiniz...ilgi,alaka,sevgi ile cocuklarin cozulmeyecek bi baginliligi olamaz

Sorumluluk verdim .ekmek almak, çöp dökmek, odasını yatağını toplamak vs vs.ama bir görseniz bunları ışık hızıyla yapar ve oturur bilgisayara.

Benimde kızım aynı durumda
Misafirliğe gitmek istemiyor evde oturup yedi 24 pc başında dizi izliyor ingilizce çeviri yapıyor

peki ne yapıyor pc de ne izliyor ne oynuyor

bunlara baktınız mı

online oyun ise tanıdık genç birileri varsa bilen onlar da oynasınlar bir baksınlar kimlerle ne konuşuyor vs

ya da siz de oynayın aynı anda bakın neler oluyor

O gene iyiymiş.ingilizcesi gelişir en azından.
İngilizcesi çok iyi okulda birinci ve teogda full yaptı sıfır yanlış çıkardı.İhtiyacı yok ama ingilizce çizgi filimleri türkçeye çevirip montajlayıp bir sitede yayınlıyormuş ama ben istemiyorum onla ugraşacagına ders çalışsın. Bağımlılıkta hat safada benim kız ya
Okullar açılsa pc hemen söküp kaldıracagım

Bi' internet iptaline bakar. Hazırda oyunları olsa bile oynaya oynaya sıkılacaktır. İptal ettirmeseniz de kısıtlama getirebilirsiniz.

Benim kuzenimde ayni durayni. Arada gittikce test cozduruyorum oda zorla tv basinda. Dersleri falanda iyi daha 7 yasinda ama tvye bilgisayara oyle bi dalıyor ki yemegi agzina zorla veriyorlar.neyse ki siz bilincliymissiniz.

Ben lisedeyken bilgisayarim oldu bende eve gelir gelmez acar surekli oyalanirdim bos şeylerle. Odevler dersler uni hazirligi unide calisma vs derken biraktim simdi gunde bi saat anca film izliyorum. Beraber ders calisabilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz. Deniz, havuz oyalayabilir. Giderken tabletini telefonunu goturmezseniz.

Ha bide kuzenimin ailesi online ders almisti internetten hocalari kontrol ediyor diye zorla bikac saat orda çalışıyordu.

kardeşim 20 yaşında
ve malesf aynı dediğiniz gibi 12 senedir.
biz bi çözüm bulamadık
çocuğun hayatı bilgisayar başında geçti
ne sosyal çevresi var ne de dışarı çıktığı

Oturuyorum yanında bazen sıkılıyorum bir süre sonra ama oğlum hiç sıkılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…