Oğlumun arkadaşı

önce şu mesajı açıklamak istiyorum bir öğretmen olarak..
Etütlerin paralı olması aslında yasak ama asıl hata en baştan başlıyor.Paralı olmasının en büyük sebebi okul müdürlerinin isteği üzerine olur..
Çünkü gelen para kendi okuluna da kalacaktır.Yani sadece öğretmen istedi diye paralı etüt açılmaz.Öyle kolay değil etüt açmak.Bu işin içinde yani gelecek parayı gözleyenlerin başında milli eğitim müdürlüğü ve okul müdürlüğü vardır.Çünkü her biri bu paralardan yararlanır.
Esas konuya gelince madem diğer derslere girmeyeceğini düşündü öğretmen;annen gelene kadar sınıfta seni misafir edelim tarzında yaklaşsaydı sanırım bu daha iyi olurdu.
Ne yazıkki bu işin içinde olmamdan dolayı o kadar farklı eğitimcilerle karşı karşıya geliyoruz ki..Bazen ben bile şaşıp kalıyorum.
Evet çok ama çok ama çokk çok zor bizim işimiz.Anneler gelip allah size kolaylık versin deme gereği duyuyor çoğu zaman.
Ama ben bu meslekle ilgili sadece şunu bilir şunu söylerim:Bu işi sevmeden yapmak imkansız.Eğer sevmiyorsanız sadece iş olsun diye ya da hırslanıp başarıya yönelirseniz manevi yönünü unutup işte sonuç ortada.
Siz velilere son olarak şunu söylemek istiyorum..İyi öğretmen başarıları dillerde dönen öğretmen değildir.Onun iyiliği maneviyatında,mesleğini sevmesinde,çocuklarınıza bakarken gözlerindeki ışıltıda saklıdır.Lütfen bunu gözardı etmeyin.

dünyanın en kutsal mesleği öğretmenliktir.

doktorları da, generalleri de, emniyet mensuplarını da ve hatta eğitimcileri de hakkı asla ödenemez öğretmenler yetiştiriyor.

onlarca çocuğa bir anda okuma yazma ve bir sürü bilgi öğretmek nasıl bir sabır ve şefkat ister hala bile çözemiyorum. kendi adıma ben başarabilirmiydim? hiç sanmıyorum, çocuklara kötü muamele etmezdim ama sabırla hepsiyle tek tek uğraşa uğraşa okuma yazma vs. öğretemezdim.

tebrik ve takdir ediyoruma.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…