Oğlumun arkadaşı

çocuğun bahçede yada kolidorda beklemiş olması neyi değiştirir ki mesele sınıf öğretmeninin ingilizce dersinden sonra çocuğa dışarıda anneni bekle demesi

annesi diyor ki müdür cuma günleri oğlunuz etütte kalabir dedi bana kendi öğretmeni beni arayıp ben oğlunuzu dışarı gönderdim ingilizce dersi bitti diğer derslere kalamaz gelin çocuğunuzu alın deseydi diyor

yazıklar olsun... çok kızdım şimdi... ama yinede öğretmen onun dişarıda beklemiş olacağını bilmiyodur diye düşünmek istiyorum... çocuk tam izah edememiş olabilir
..inşallah öyledir...değilse gerçekten çok yazık...

annesi diyor ki müdür cuma günleri oğlunuz etütte kalabir dedi bana kendi öğretmeni beni arayıp ben oğlunuzu dışarı gönderdim ingilizce dersi bitti diğer derslere kalamaz gelin çocuğunuzu alın deseydi diyor

hayatım bahçe de beklemek çocuğun kendi tercihi ise çok şey değişir...bahçe dışına çıkmalarına zaten imkan yoktur, güvenlik izin vermez mermemeli.

orası özel okul olsa haklısın ama devlet okulların da öyle arama falan yok...benim oğlum hem devlet hem özel okullarda okudu...devlet okullarından bir kez dahi telefon gelmedi ama özel okullar her fırsatta ararlar.

devlet okulların da okumaları bu sebepden iyi aslında, çocuklar daha kendilerine yeter olarak yetişiyorlar.

mühim olan çocuğun okul içinde yada okul bahçesinde beklemiş olması değil..
Hee tabiki üşümüştür inşallah hasta olmaz ama hasta olsada öksürük soğuk algınlığı olur ve oda geçer inşallah..
Peki ya çocuğun kırılan kalbi? arkadaşlarının yanında düştüğü kırcı durum?
Bİr öğretmen nasıl böyle bir düşüncesizlik yapar , nasıl o taze beyini , kalbi rencide eder?
Kalmaması gerekiyorsa bile o gün için idare etmeli ertesi gün annesi ile görüşüp birdaha kalamayacağını söylemeli..

evet çitlembik anlatmak istediğim de bu üzüntüden kelimeleri tam seçip kuramıyorum annesiyle az önce konuştuk dedi ki derste kapıyı çalmış kabanımı alabilir miyim demiş hoca çık çık demiş tenefüste alırsın çocuğu teneffüstede görmüş çocuğa sormamış bile annen seni niye gelip almadı
adeta hayal kırıklığı yaşıyorum hiç beklemezdim gerçi hiç bir öğretmenden beklemem böyle şey

olayı çok iyi anlayamadım ancak.bazı öğretmenlerimiz malesef çok acımasız.herşeyden önce çocuk ve ergen psikolojisi hakkında ciddi bir eğitim almalılar.okulda evde geçirdiklerinden daha fazla vakit geçiriyorlar.kimlere emanet çocuklarımız Allah bilir.ben çok takip ederim.hatta sade kendi çocuğumu değil.sınıfımızdaki birçok öğrenci hakkında bilgim vardır.kızım devlet okulunda orta sonda.her gün neler dinliyorum birbilseniz.çocuk bazen sinir küpüne dönmüş geliyor.yaşanan haksızlıklar ve anlayışsız öğretmenler yüzünden.tabiki sözüm hepsine değil içlerinde çok çok iyi olanlarda var ama yeterli değil.çocuğa yapılan bir haksızlık varsa peşini bırakmayın.herkes haddini bilsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
bakalım pazartesi ne olacak kadını gözyaşlarına acıdım ya bir de çocuğun annesine şaşkın bakışları vardı içim eridi adeta

arkadaşlar hemen şikayet etsin orda ağlıyacağına ilçe milli eğiytimde ağlasın ve hemen dilekçe versin ilgilenilmiyor değil hemen okula müfettiş gelir arkasından öğretmende müdürde özür diler veliden biz vatandaşların hatası hakkımızı aramamak susmayınnnnnnnnnnn

Yazıklar olsun .............:kızgın:
"Öğretmen " var "Öğretmem" var derlerdi inanmazdım.:kızgın:
Hakikaten doğruymuş.
:çok üzgünüm:

abartmıyorum ben o oğretmenı ben lafla ezerım anlamıyosa yolmaktanda cekınmem o kım yaaa benım cocogumu sokakta bekletıcek arka sırada otursun cocouk ne zararı varmıs ona

arkadaşlar hemen şikayet etsin orda ağlıyacağına ilçe milli eğiytimde ağlasın ve hemen dilekçe versin ilgilenilmiyor değil hemen okula müfettiş gelir arkasından öğretmende müdürde özür diler veliden biz vatandaşların hatası hakkımızı aramamak susmayınnnnnnnnnnn

ilk başta da aynen öyle demiştim.....

katılıyorum.

hemde bu soğukta.... :KK43:

kendi çocuğunu bıraksın o soğukta nasıll içii sızlamamış:S

hemde bu soğukta.... :KK43:

kendi çocuğunu bıraksın o soğukta nasıll içii sızlamamış:S

ben de ilk önce çocuğu okul bahçesine öğretmen çıkardı sandım ama bahçeye çıkmak çocuğun tercihiymiş.

fakat şöyle bir durum söz konusu onca öğrencinin içinde çocuğa "çık dışarda bekle" demesi yenilir yutulur birşey değil...ben o kısmını tam anlatılamadığından anlayamamıştım..

bence olayın bu kısmı çocuğun bahçe de beklemesinden çok daha ağır bir durum...çocuğun yaşayacağı psikolojik travma kolay kolay düzelmez...

bir anne olarak yüreğim sızladı, öğretmenlerin işi zor ama altından kalkamayacaklar sırf devlet memuru olmak için öğretmen olmasınlar...maaşlarını biz ödüyoruz...ödemesekte durum değişmezdi, ilçe milli eğitime olmadı kaymakamlığa şikayetçi olsunlar...peşini bırakmayın lütfen yoksa bu tür olayların sonu gelmez.

yazık o yavruya ya nasıl vicdandır bu böyle.. oda bir insan evladı sonuçta.... of yaa zaten doldum taşmak üzereyim bide bunu okudum tam oldum yani ağlıcam sanırım.. senağlama

bir öğretmen bırakın sogukta bekllatmeyi o cocugu herkesin içinde dışarı atmasının çocuğun kişiliği üzerinde nasıl bir etki bırakacağını bilmiyor mu
etüt konusunda bilgim yok ben köydeyim biz okuldan sonra kurs veriyoruz gönüllüolarak
bence bu konuyu mutlaka konuşun müdürle ögretmenle
fakat cocugun böyle bir ögretmenden ögrenecek birşeyi olduğunu sanmıyorum

Paralı etütde neyin nesi oluyor anlamadım ben.Yasak değil mi böyle şeyler?Zaten bir maaş alınmıyor mu devletten?Ders içinde öğretsinler çocuklara ne öğreteceklerse...Bizim geçen seneki öğretmenimiz haftaiçi birgün ve cumartesi olmak üzere etüt veriyordu.Hem de ücretsiz...Üstelik dışarıdan da öğrenci gelebiliyordu...

hayvan ya kesin etüt parasını vermedi diye böyle yapmıştır
hiç vicdan yok bu insanlarda öğrencilik hayatım boyunca
hiç böyle bir öğretmenle karşılaşmadım bundan sonrada
karşılaşmam inşllah içim cız etti valla o çocuk soğukta beklerken
nasıl içerde ders anlattı acaba..:kızgın:

X