oğlumu göremiyorum.

herkese çok çok teşekkür ederim kendi konunuz gibi takip ediyorsunuz etmişiniz. Allah razı olsun. yeni görebildim bildirimleri. hafta sonu olduğu için çocuk doktoruna götüremedim sağlıkçı ablamız çok fazla sigara içilmiş yanında dedi genzi bu yüzden böyle olmuş, çok terliyordu ateşliydi üşütmüş fazlaca dedi. istediği her şeyi alıyorum yeter ki yesin diye. bu hafta sonu tekrar gidecek malesef. her ayın 1. ve 3. cumartesi baba görüş günü o zamana kadar ne toplar kar belki almaz bilmiyorum. gece çok ağladı ateşliydi video çektim ağladığını ateşini mesaj atmamak için zor tuttum kendimi nasıl bu hale getirdin bu çocuğu diye teslim ederken bir şey de demedi. atmadım çünkü bu kaçıncı uyarışım mesajım olacak anlamıyor hiç bir şekilde ve malesef devletinde hukukunda belirli kuralı kanunu bu görüşler standart ama ankaradan kayseri ye dönmüşler 3 gün önce komşular resmen zorla tuttular çocuğu dediler. mahkemeye tabi ki sunacağım bunları hiç bir şey değişmeyecek biliyorum ama yine de yapacağım. hep de yaptım. tek isteğim bir daha bu kadar almaması zorla tutmaması. feleği şaşmış resmen çocuğumun gören ne olmuş göz altlarına bu çocuğun diyolar. bu yapılan bana değil çocuğa eziyet. o anlamayacak bunu Allah sorsun diyorum hep

siz kayseridemi yaşıyorsunuz?

Nasıl üzüldüm ya..Ulan elindeyken kiymet bilmezler sonra akılları sıra çocukları kullanarak cezalandiracaklarini sanırlar..Allah yanlarına bırakmasın.Evladinizin özel durumları varken bizler burada stres olduk günlerdir.Adam baba diğerleri de can olacak sonuçta..Anne hasretinden çocuğun bağışıklığı zayıflamıştir kesin..O yavrum kim bilir iç dünyasında neler yaşadı küçük daha..

Cocugun yaninda sigara icilmis mi, oglunuz cevap veriyor mu buna? Cocugu uzman esliginde konusturup sagligini tehdit eden durumlara maruz kaldigi ispatlanamaz mi?

O dangoz herifin gorus gunleri zamanla artacak, yazin bir ay sömestr da bilmem kac gun gibi. Bunu anca hukukla engelleyebilirsiniz. Nefret ettim adamdan. Inanin cok uzuldum bende bosanmis bir anneyim. Cocugumu 14 gun bana 1dk bile göstermeseler ne hissederdim tahmin bile edemiyorum

İçim yandi. Allah'ım sen merhametsizlerin eline dusurme. Yavrum kim bilir nasıl özlemiştir sizi o küçücük dünyasında neler hayal etmiştir. Yanında birde sigara icmisler ha. Allah belalarını versin ya benimde o yaşlarda bir kızım var gözümden sakiniyorum sen tut o yaştaki bir çocuğu iki hafta boyunca annesinden kopar akıl alır gibi değil.

Keşke acile gitseydiniz en azından girişi olurdu babadan döner dönmez hasta olduğuna dair. Sizi sorup aramak istediğini söylemiş mi babasına? Bunları bi uzmana anlatması gerek zaman kaybetmeden görüştürmeniz lazım araya zaman girdikce çocuk aklı detayları unutabilir.

Yanlış yapıyorsunuz, oğlunuza kavuşunca gevşediniz. Hafta sonu olsa bile acile götürüp en azından isiliğini sorardınız. Ateşlenmiş ağlamış çektiğiniz videoyu doktora gösterebilirdiniz. 15 gün yanımda değildi ne zaman başladı, ilaç kullandılar mı bilmiyorum falan diyebilirdiniz. Ben de biliyorum isilik o kadar kötü değil, hatta yaz günü sizleyken de olabilirdi. Siz bu halde verseydiniz onlar koşardı doktora. Hafta sonu yine alacaklarmış, kalkıp isiliği zayıflığı vs sizin üstünüze atabilirler. Evet gereksiz acil kullananlara kızıyoruz ama sizin ki ayrıcalık gerektiren bir durum. Bugün pazar diyorsanız yarın sabah ilk işiniz bu olsun. Ben alır almaz götürürdüm, Çocuğa iyi bakılmadığına dair elimde belge olsun isterdim. Niye teslim edileceği güne randevu almadınız?

Komşular onu demiş, çocuğu görenler bunu demiş... Mış miş le hareket etmeyin. Çocuğu zorla tuttular diyen komşulara gel şahitlik yap desen elli tane bahane sıralar karışmak istemez. Beddua etmekle elinize bir şey geçmiyor kanıtlı destekli hareket etmeniz lazım. Gidin çocuğu genel bir muayene ettirin.

Bundan ben de emin olamadım boşuna günah almak istemem bu konuda. Ben de hekimim ve sigara dumanından olup olmadığını ayırt edemez asla. O konuda sakin olun bence. E Efsa0705
Hayır bence siz yeterince uzman değilsiniz
Dedikoduyla iş yürütmeye çalışıyorlar, uzman abla öyle dedi böyle teşhis koydu komşu şöyle dedi Allah öyle etsin böyle etsin…….yaw götürsene bir acile ateşli kalp hastası çocuğu, bir pedegogla istişare etsene de çocuğun psikolojisi bu hale gelmese. En başta böyle bir herifi masum bir canın babası yapmasana

Ben de aynısını düşündüm konu sahibi hiç aksiyon almıyor ki
Doktora gideceğine video çekmiş
Çocuk acil var her yer de. Kapsa götürse. O kadar pasif ki.

Ben de aynısını düşündüm konu sahibi hiç aksiyon almıyor ki
Doktora gideceğine video çekmiş
Çocuk acil var her yer de. Kapsa götürse. O kadar pasif ki.
Bu pasiflik değil yalnız
Baba çocuğu bu hale getiriyor, anne hasta çocuğun videosunu çekiyor…..kadın-erkek birbirlerine karşı olan kinlerinden hırslarından çocuğu harcıyorlar her ikisi de çocuğu kullanıyor
15 günde bariz kilo kaybı yaşamış ateşi yükselmiş hastalığının ciddiyeti yüzünden ağlamasın diye saçı bile kestirilmeyen koşturulmayan kalp hastası çocuğun evde ne işi var? Memlekette hastane mi kalmadı
Kaç gündür girip bakıyorum çok üzüldüm mevzuya lakin bukadar da olmaz yazık çocuğa ya

Kasım'da tomografi çekilecek diyor. Takibini yapan doktordan teslim günü için randevu ayarlar, çocuğu daha eve sokmadan doktorunun odasında alırdım soluğu. Hadi o randevuyu ayarlayamadı, doktor yoğundu vs acile niye götürmedi? Çocuğum kalp hastası ve 15 gündür babasında kalıyordu, hiç bilgi alamadım iyi görünmüyor değerlerini kontrol edin diye yalvarırdım. Çok zayıflamış diyor, ama ne kadar kilo kaybettiğini bile bilmiyor, elinde yazılı belge yok. Ne kadar işine yarayacağını düşünemiyor mu anlamadım gitti. Belki böyle uzun süreli yatılı alma hakkını iptal ederdi hakim. O onu demiş bu bunu demiş, bunla teselli buluyor.

E Efsa0705 kalkın lütfen ve acile götürün çocuğunuzu.

Boşver belgeyi bilmemneyi belki çocuğun ciddi bir durumu var belki tehlikeli boyutta durumu 15 gündür yandın kavruldunda çocuk hastayken mi söndün ay delirecem nasıl evde oturup hasta çocuğun başında video çekiyor ya
Allah öyle etsin böyle etsin başka birşey yok
Çocuk kimsenin umrunda değil işin özü anca birbirlerine verecekleri zararı hesaplıyorlar çocuğun gördüğü zarar kimsenin umrunda değil
Şimdi gelir sen benim anneliğime laf edemezsin sen benim ne yaşadığımı biliyormusun kimse benim kadar düşünemez çocuğumu Allah seni öyle etsin böyle etsinler

Kasıma kadar yatılı görüşte olanların hiçbir önemi kalmaz zaten. Koskoca eylül ekim ayı var bu iki aydada kötüleşme olsa annedeyken olmuş olacak. Konu sahibi yanlış hareket ediyor, acile gitseydi hiçbir şey yapmadan sadece acil giriş+tahlil ile bile çocuğun teslimde hasta olduğunu kanıtlardı. Çocuk unutmadan anlattırmalı üzerindeki psikolojik baskıyı belgelemeli zaman geçtikçe hükmüde yitirecek. Çocuğun zararına olan şeyler toplanırsa yatılı görüş ya kalkar ya süresi kısalır zaten

Gözünüz aydın.
Dileriz eski sağlığına çabucak kavuşur kuzunuz. Siz ona iyi gelirsiniz, üzülmeyin
Herkes yazmış, lütfen çocuğunuzun geldiği andaki saglik durumunu doktor raporuyla kayıt altına alın

Hastaneye gitmek ile ilgili bir açıklaması vardı yanlış hatırlamıyorsam. Kalp hastası bir çocuk olduğu için hastane de aşırı strese soktuğu için doktorundan habersiz hastaneye gidemiyordu yanlış hatırlamıyorsam..
Ama ben sizin yerinizde olsam bu durumda illaki yapılabilecek bir şey vardır. Yani çocuğunuz ateşlendi hastalandı doktora gidemeyecek misiniz ? bir şekilde gitmeniz gerekecek ve gideceksiniz. Ben mutlaka ama mutlaka çocuğun oradan geldiğinde hastalandığını, zayıfladığını v.s. kayıtlara aldırırdım. Gerekirse eve doktor çağırır gene kayda aldırırdım.
Sizin çektiğiniz videonun hakimlikçe bir hükmü yok. Örneğin çocuğunuzu teslim alırken çocuğun hasta olduğuna şahitlik edebilecek yada kanıtlayabilecek bir kaydınız var mı ?

Davanız çekişmeli, illaki bazı süreçlerin içinde olduğunuz için siz bizden daha hakimsiniz. Ama sanki avukatınızın eksik kaldığı konular var. Benim bildiğim bir kaç çekişmeli dava da yani babanın burnundan getiren avukatlar gördüm. Babanın evinde sigara içtiğini ispatlayıp çocuğu baba evine göndermeyen avukat dahi var. sizin avukatınızda ya iş yok yada karşı tarafın avukatı baya sağlam.
Daha öncede demiştim. Çocuğunuz uzakta olduğu için sizi yıpratmamak ve üzmemek için yazmıyorum gelsin yazayım. Sizin dava seyrinizde bazı sorunlar var. Avukatlar dişli çıkamamış ki hakim aranızda karar verin demiş. Yahu aralarında karar verebilseler zaten dava çekişmeli olmaz. Çekişmeli ne demek biz anlaşıp orta yolu bulamıyoruz. Bu durumda %100 çocuğun faydası göze alınır. Hal böyle olunca da hakim objektif olarak anne ne kadar baba ile görüştürmek istemese de sonuçta anne de belki mnipülatif nereden bilecek. Yokmu hayatta böyle durumlar. Anne velayeti alıyor. Sırf babaya inat olsun diye ama çocuğa iyi bakmıyor. Hakimde müneccim değil sonuçta çocuğun babayı görme onunla kalma ve belki anneden şikayet edip durum izahında bulunma süreci olabilir değil mi?

Dava süreçlerini kendi davanıza konsantre olarak değil bu süreç neden olmuş olabilir diye değerlendirmek lazım. Sizin davanızda siz iyi bir annesiniz ama baba kötü ve manipülatif. Hatta bağımlı ve itaatkar. Siz bu durumların çocuğunuza vermiş ve verebilecek zararların elle tutulur ve gözle görülür ( yasal yollar ile) ispatlayıp delil olarak sunabiliyor musunuz bu önemli.
Bur da da iyi avukat bir şekilde o dosyayı şaha kaldırır diye düşünüyorum. Babayı görsün ama yatılı kalmasın kısmını da yine avukatın çözmesi gerekiyor.

hastane giriş çıkışını yaptım öksürüğe çevirdi tıkanıklık. hastaneyi geçtim hastaneye benzer bir yer görünce ben girmem diye ağlayan bir çocuğum var. ilaç kullanımı çok gerekmediği sürece zaten yasak kalp ilacı ağır çünkü. ağlaması zaten yasak aşırı derece. ne raporlar aldım ben her geldiğinde perişan halde geldi aldım. en önemlisi kalp rahatsızlığı ilerlediği için aldım pedegogla kaç kere görüşümüz oldu. ama en son pedegog raporunu buraya yükleyebilsem keşke yasak olduğunu bilmesem de. uzunca yazılmış anne şunu dedi baba şunu dedi falan diye. bu zamana kadar annenin yanından ayrılmamış anne bakımını sağlamış anneye bağlı bir çocuk olduğu için velayeti bana verdiler daha başka şeyler de yazılı ama ben özet geçiyorum. ama annenin endişesini anlamakla beraber çocuğun rahatsızlığının ne konudan ilerlediğini kesin olarak bilemediğimiz için ve çocuğun yararı gereği baba otorisine güven ve ilgisine de ihtiyaç duyduğundan dolayı mahkemenin verdiği aralıklarla babayla görüşünün devam etmesine falan filan diye devam ediyor. küçükken evet görüş kısıtlı oluyor ama malesef yaş ilerledikçe bu olmuyor çok zor oluyor ben tabi ki her zaman elimden geleni yapacağım. öksürüyo katur kutur Allah o babanı yanına alsın dedim ama inanın içimden mırıldandım çizgi film izliyordu viks sürüyordum ayak altlarına anne yook ben seninle kalacam diyo ya yani nasıl korkmuş mu ne olmuş bilmiyorum ben ne diyorum çocuk ne anlamış ve ne diyor şaşırdım ve acınası duruma güldüm. bunları biz yaşıyoruz ve malesef bu yoldan geçenler daha iyi anlar karşımızda insan yoksa mahkeme ne diyorsa ona uymak zorunda kalıyoruz.

avukatlarım çok çok iyi asla haklarını yiyemem. herkes tek bir pedegogla görüşüp karar çıkartırken biz 4 pedegogla görüştük hakim isteğiyle bunlar avukatlar sayesinde oluyor hakim pedegog a yönlendiryor pedegog anne çocukla ayrı babayla ayrı görüşten sonra karar veriyor. bizim bu kaçıncı kararımız bir bilseniz süreç çok zorlu gerçekten. sigara içiyor diye vermemezlik olmuyor babaya en kötü baba bile olsa o görüş hakkı var ne yazık ki

Efsa çocuğun bizzat babama gitmek istemiyorum, annemle konuşturmuyor beyanında bulunması lazım. Bunun üzerine kaygı duyduğunu rapor etmesi gerek bu sana en küçük ihtimalle tel ile görüştürme sağlar. Çocukla konuş onunda konuşmasını sağla, pedagog bunların üzerine babayla görüşme ile ilgili bu kadar pozitif bi sonuç yazamaz. Evde neden babama gitmeyecem diyor orada ne dendi ne yaşandı bunun üzerine gittin mi? Seni aramak istemiş mi? Bunlar çok önemli detaylar. İlk velayeti aldığın zaman olan şeylere takılma süreç çok zor olsada aynı yolları tekrar tekrar yürümen gerekecek. Çocuğu 1 ay alsa ne olacak onu düşün, doğru yanlış ne varsa bastırman gerek.
Yanlış olduğunu bilsem dahi çocuğuma evde konuşur ve bazı beyanlar vermesi konusunda ikna ederdim. Yasa burada tıkanıyorsa taktik değiştirmen gerekecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…