Oglum 74 aylik okula göndermeyi istemiyorum esimin is durumu yuzunden. Zorunlu oldugu halde gondrmeyen oldumu neler yasadiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keske herkesi yargilamasak benim bulundugum yer dag basi biyer merkeze tamamen uzagim bi tane bakkal disinda bisey yok bi siz biliyosunuz dimi
O zaman memleketinde kal, evine gelme, ailenin yanında okula gitsin diye daha kaç üyenin söylemesi gerekiyor?

Hayır dağ başında da orada okul yoksa taşımalı ücretsiz servisi var devletin. Hep bir hikaye yav

74 aylık bir çocugun bir sene daha geç okula gönderilmek istenmesi neden bu kadar garip karşılanmış anlamadım. Çevremdeki eşim dahil tüm sınıf öğrrtmeni arkadaşlarım böyle bir durumda 1 yıl daha beklemrsini önerir ki kendi oğullarımın da başlama ayı 84 olucak nasipse 2026 da.

Rapor mu alacaksınız. Aldığınız rapor silinmiyor artık

Doğrudur, olabilir.
Daha önce ben de duydum bu şekilde ama prosedür olarak uygulanıyor ve hatta bizim müdürümüz para cezasının da çok düşük olduğunu o yüzden ailelerin önemsemediğini söylemişti. Jandarmayla kapıya gidilir de çocuk bir kere okula geliyor sonra yine ortada yok. Sürekliliği olmuyor maalesef.

Keske herkesi yargilamasak benim bulundugum yer dag basi biyer merkeze tamamen uzagim bi tane bakkal disinda bisey yok bi siz biliyosunuz dimi
Şu kafanızla herkes sizden çok biliyordur emin olun. Dağ başında oturanlar da okula gidiyor. Bakkal olmayabilir, napacaksınız bakkalı daha evde tek kalamıyorsunuz?

Hayır dağ başında da orada okul yoksa taşımalı ücretsiz servisi var devletin. Hep bir hikaye yav
Kesinlikle doğru.

Köylerde okul çağında tek bir çocuk dahi varsa muhtara başvuruyorsunuz, muhtar size taşımalı eğitim için olanak sağlamak zorunda. Onun görevi bu. Yorumunuzu görünce alıntı yapıp ihtiyacı olanlara bilgi vermek istedim

Orada okula giden hiç çocuk yok mu?
Bu kadar saçma bir kafa yapısı olamaz kusura bakmayın. Çevrenizdeki çocuklar nasıl gidiyorsa okula sizde öyle götüreceksiniz. Yada memlekete gitmişken kalın orada gitsin çocuk okula. Niyetiniz göndermek olsa bir yolunu bulursunuz ama gönlünüz yok sizin.

Diğer üye arkadaşlarında dediği gibi yalnız kalamiyorsaniz 9 ay ailenizin yanında kalın oradaki okula gitsin 1.sinifa, siz canım sıkıldı hop aile yanı, aileden sıkıldım hop kendi eviniz istiyorsunuz

O kadar da coşmasın yahu biraz durgunlassin, bi tik ama cok degil

Ne değişik insanlar var konuları okudukça hayret ediyorum. Allah akıl fikir versin size.

Yaşıtlarından geride kalması? Ve ayrıca hiçbir işlem yapmamış. Yani sistem otomatik olarak evine en yakın okula belki de kayıt yapmıştır. Çocuk seneye hiç okuma yazma bilmeden 2. Sınıfa başlamış olacak? 60 küsür ay okula başlarken neden bu kadar geç?

Benim kizimda 1 ekim dogumlu, bu sene okul baslama sorunu yasadik, ilkokulda da mi yasayacagiz yani bu sorunu?
Karar size kalmış. İster ayı geldiğinde gönderirseniz isterseniz dilekçeyle bizim gibi 85 aylıkken.Biz 85 ayı bekleyecrğiz nasipse.Benim eşim sınıfçı. Daha bu sekılde vermeyip erken vermenin faydasını çocuk üzerinde görmedi. İşin acısı ilk 3.sınıf sonradan da 5 . Sınıfta çıkıyor.

60 ay okula başlayan çocuga ben üzülürüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…