Oglum 74 aylik okula göndermeyi istemiyorum esimin is durumu yuzunden. Zorunlu oldugu halde gondrmeyen oldumu neler yasadiniz

Meraba bayanlar yargilamadan basina gelenlerdeb bilgi almak istiyorum.esim yurt disina cikiyor surekli bende memleketime gidip geliyorum yalniz kalamadgmdan bu sene son ve bu sekilde bi yasamimiz varken cocugumu ozel anasinifinda goturebldgm kadar devam etmesini istiyorum 1. sinif yer degsikliginden cok zorlanicaz. 1.sinifa gordermek istemiyorum dilekce yazdik ama yeterli degil eve gelceklermis 10 kisilik bi ekip jandarma vs de icinde olup durum degerlendirmesi icin para cezasinin ilerisinde olablicegini soyleyip korkutuyolar mudur durumu anlattigimz halde hala göz korkutuyor. Yasi gelipde gondermeyen oldumu nelerle karsilastiniz
Bir de o yaşta çocugun ana sınıfında ne işi var. Doğer çocuklara da haksızlık kendi çocigunuza da. Akranları ile olmaya hakkı var. Hem sıkılır artık anaokulunda yani

Çocuğunuzun gelişim geriliği mental bir problemi mi var? Eğer sırf gezme tozma içinse yapmayın çocuğa bunu. Ama bir problem varsa da ram raporuyla ertelenebilir.
Benim oğlum 69 aylıktı. Ben dilekçe yazdım göndermek istemiyorum diye. Anaokuluna devam etti. 81 aylık 🤪 başladı. Hiç sorun yaşamadık MaşAllah diyim de. Hatta ortaokula geçti bu sene.

Meraba bayanlar yargilamadan basina gelenlerdeb bilgi almak istiyorum.esim yurt disina cikiyor surekli bende memleketime gidip geliyorum yalniz kalamadgmdan bu sene son ve bu sekilde bi yasamimiz varken cocugumu ozel anasinifinda goturebldgm kadar devam etmesini istiyorum 1. sinif yer degsikliginden cok zorlanicaz. 1.sinifa gordermek istemiyorum dilekce yazdik ama yeterli degil eve gelceklermis 10 kisilik bi ekip jandarma vs de icinde olup durum degerlendirmesi icin para cezasinin ilerisinde olablicegini soyleyip korkutuyolar mudur durumu anlattigimz halde hala göz korkutuyor. Yasi gelipde gondermeyen oldumu nelerle karsilastiniz
Çocuğunuzu kaç yaşına kadar göndermeyi düşünüyorsunuz ? Zorlanacaktir ki artık anaokulundan da sıkılacaktır. Tamamen okuldan sogutursunuz. Sizin gibi binlerce insan var. Kilitleyin kapınızı oturun evinizde. Yalnız değilsiniz ki çocuğunuz var.

Cocuk okula baslamali tabii ki.uzmanlar da gelirse insallah bu yonde karar verir.cocugun gelecegiyle oynamayin lutfen.onumuzdeki sene de ayni sartlarda olsaniz ne yapicaksiniz.olur mu oyle sey.

Bu konulara illa niye ay hesabı yapıyorsunuz diyenler çıkıyor. Neden acaba?
Neden ilkokul konularında hep var bu? Bütün anneler mi takık aylara yoksa geçerli bir sebebi mi var? Bilgimizin olmadığı konularda fikir belirtmeme gibi bir hakkımız var, arada kullanmak lazım. 🤗
Millete buldumcuk yaftası vururken buradan ne kadar avel göründüklerini bilseler keşke. 🫠

Evde yalnız kalamamak nedir ya, bunu hiç anlayamıyorum işte. Evde yalnız kalamayan bir insan niye evlenip çocuk yapar? Yazık çocuğa, inşallah gerekeni yaparlar.

Anne cahil belli.
Burada yazdıklarınızı, çocuğun ilerde düşeceği durumu anlama yetisine sahip değil.
Okul açılali 3 hafta oldu. Çocuğum sorun yaşar mı diye açmamış konuyu. Nasıl yırtarım diye açmış.

Okula başlama ayı en erken 69. Bunlar isterse gidebiliyor. Eylülde 69-70-71 aylık olanlar dilekçeyle erteleyebiliyor. Daha büyükler başlamak zorunda.
Benim de çocuğum 7 yaşında (86 aylık) başladı. Ancak konuşma gecikmesi olduğu için doktor rapor vermişti, Ona istinaden geç başladık. Ama daha küçükler dilekçe ile oluyor diye biliyorum. Bu arada benim de komşum kafasına göre geç başlattı ancak arayan soran olmadı .

35 aylik kizim bu hafta basi krese basladi, devlet kresleri yasi dolmadigi icin almadi, keza diğer belediye vb kreslerde. Su anda basladigi okulda bir çocuğun kayidinin silinmesini beklemek zorunda kaldigimiz icin kizim 3.haftada basladi krese. (Ayimiz tutmadigi icin aile bakanliginin kresleri bir tek uygundu bize oralara da gondermek istemedigimizden ozel kres aradik)

Evde egitim, faaliyet gibi seyleri ben yaptirdigim icin akademik anlamda geri kalmasa da arkadasliklar kurulmustu haliyle.

Gunlerdir ogretmenlerimiz kreste neler yaptıklarını gosteren videolar gonderiyorlar, kizimi gorseniz evdeki o ele avuca sigmaz cocuk gitmis, mazlum gozlerinde beni uzen bakislari olan bir cocuk var. Beni ariyor, babasini ariyor belli. Diger cocuklar coktan kaynasmis,kizim sosyal ve kolay kaynasabilen, disarda kolayca akranlarinin yanina gidip "merhaba ben xx, senle oynayabilir miyiz?" diyebilen ve hemen ortama karisabilen bir cocuk, ama bir durulmus burada, acaba okulu mu sevmedi diyorum yok, eve geldiğinde cok neseli, arkadaslarinin adini soruyorum ne yaptığını soruyorum, kimsenin adini bilmiyor, ne yaptıklarını anlatıyor ama belli kaynasamamis daha cocuklarla, o yuzden yalnızlık var gözlerinde.

Biz dogum ayı olarak gec kalmadik, surec bizi 3 hafta oteledi mecburiyetlerimiz sebebiyle, aslinda bu sene degil gelecek sene de gitse birsey kaybetmezdi, alti ustu kres diyebilirsiniz ama ben endise doluyum.

Simdi siz diyorsunuz ki, yasi geldi ama ben evde yalnız kalmaktan korktugumdan gondermek istemiyorum. Ne diyeyim biz mi fazla duyarliyiz, siz mi duyarsizsiniz, cozemedim ama kırın dizinizi alisin yalnızlıga ve evinizde durun en az 7 senelik evlisiniz, kocaman kadin nasil alisamaz yahu yalnızlığa? Aklim almadi.

35 aylik kizim bu hafta basi krese basladi, devlet kresleri yasi dolmadigi icin almadi, keza diğer belediye vb kreslerde. Su anda basladigi okulda bir çocuğun kayidinin silinmesini beklemek zorunda kaldigimiz icin kizim 3.haftada basladi krese. (Ayimiz tutmadigi icin aile bakanliginin kresleri bir tek uygundu bize oralara da gondermek istemedigimizden ozel kres aradik)

Evde egitim, faaliyet gibi seyleri ben yaptirdigim icin akademik anlamda geri kalmasa da arkadasliklar kurulmustu haliyle.

Gunlerdir ogretmenlerimiz kreste neler yaptıklarını gosteren videolar gonderiyorlar, kizimi gorseniz evdeki o ele avuca sigmaz cocuk gitmis, mazlum gozlerinde beni uzen bakislari olan bir cocuk var. Beni ariyor, babasini ariyor belli. Diger cocuklar coktan kaynasmis,kizim sosyal ve kolay kaynasabilen, disarda kolayca akranlarinin yanina gidip "merhaba ben xx, senle oynayabilir miyiz?" diyebilen ve hemen ortama karisabilen bir cocuk, ama bir durulmus burada, acaba okulu mu sevmedi diyorum yok, eve geldiğinde cok neseli, arkadaslarinin adini soruyorum ne yaptığını soruyorum, kimsenin adini bilmiyor, ne yaptıklarını anlatıyor ama belli kaynasamamis daha cocuklarla, o yuzden yalnızlık var gözlerinde.

Biz dogum ayı olarak gec kalmadik, surec bizi 3 hafta oteledi mecburiyetlerimiz sebebiyle, aslinda bu sene degil gelecek sene de gitse birsey kaybetmezdi, alti ustu kres diyebilirsiniz ama ben endise doluyum.

Simdi siz diyorsunuz ki, yasi geldi ama ben evde yalnız kalmaktan korktugumdan gondermek istemiyorum. Ne diyeyim biz mi fazla duyarliyiz, siz mi duyarsizsiniz, cozemedim ama kırın dizinizi alisin yalnızlıga ve evinizde durun en az 7 senelik evlisiniz, kocaman kadin nasil alisamaz yahu yalnızlığa? Aklim almadi.
Size katılıyorum. 74 aylık çocuğa anaokulu ne verebilir ki ? Bilişsel olarak okuma yazmaya hazır olduğu bir dönem.( Özel çocuk değilse) Sayıları renkleri eslestirmeyi 3 yıl öğrenip ne yapacak ki ? Üstelik sizin de dediğiniz gibi akranlarından sosyal olarak geride kalacak dislanacak ya da yalnizlasacak😓

Hayatımda bundan daha saçma şey duymadım.
Evlenmiş barklanmış koskoca kadın neymiş efendim evde yalnız kalamıyormuş,bu sebepten çocuğu okula göndermese olur muymuş? Devlet keşke devlet olsa da eve jandarma falan göndermese de ana babayı komple hapse falan tıksa. Belki o zaman toplumun bu laçkalığı bir nebze düzelir

Başlığı açıp kaçmış. Milleti sinir etmek için uydurma bir hikâye daha sanırım...

X