Oglum 74 aylik okula göndermeyi istemiyorum esimin is durumu yuzunden. Zorunlu oldugu halde gondrmeyen oldumu neler yasadiniz

Başlamak zorundaysa yaşıtlarından geri kalmasın. Biraz makul olun. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok eşiniz seneye yüzde yüz yanınıza gelecek mi nasıl bu kadar eminsiniz. Ya elinizde olmayan durumlar gerçekleşirse tekrar mı erteleyeceksiniz.

Çocuğunuz 6 yaşını 2 ay geçmiş,seneye de başlayabilir..ama artık anaokulunda boyama yapmaktan bikmis olabilir,başlatın bence,seneye yeni okula 2.sınıftan devam eder..

ilkokul ortaokul döneminde kimliğe geç yazdırılmış olduğu için bizden 2 3 yas büyük erkek çocuklarla beraber okuduk 8 yıl.
ilkokulda çok sorun olmadı ama ortaokulda sorunlar patlak vermeye başladı.
biz daha çocukken ergenliğe girdiler ve abartısız söylüyorum hepsi birden depresyona girdi. biz anlam veremiyorduk tabi hareketlerine ama yalnızlardı. düşünsenize ergenlik sıkıntıları + 20 30 çocukla her gün aynı ortam.
lisede bıraktılar okumayı.
insanlar kendilerinden küçüklerle bir arada olacaklar diye yetişkin hallerinde ikinci üniversite okumaya çekiniyorlar.
yalnızlığa mahkum ediyorsunuz oğlunuzu üzgünüm.
siz yetişkin bir kadın olarak korktuğunuz şeyi yaşatacaksınız evladınıza.

Meraba bayanlar yargilamadan basina gelenlerdeb bilgi almak istiyorum.esim yurt disina cikiyor surekli bende memleketime gidip geliyorum yalniz kalamadgmdan bu sene son ve bu sekilde bi yasamimiz varken cocugumu ozel anasinifinda goturebldgm kadar devam etmesini istiyorum 1. sinif yer degsikliginden cok zorlanicaz. 1.sinifa gordermek istemiyorum dilekce yazdik ama yeterli degil eve gelceklermis 10 kisilik bi ekip jandarma vs de icinde olup durum degerlendirmesi icin para cezasinin ilerisinde olablicegini soyleyip korkutuyolar mudur durumu anlattigimz halde hala göz korkutuyor. Yasi gelipde gondermeyen oldumu nelerle karsilastiniz
Kocaman olacak seneye çocuğunuz ama akranlarından. Oğlum 73 aylıkken başladı bu sene ilkokula,2 tane çocuk var sınıfta geç gönderilmiş kocaman kaldılar sınıfta,1 kafa boyu fark ediyor belki daha fazla boy olarak,abla/abi gibi duruyorlar. Akranları ile olmak varken neden yani sizin keyfi sebeplerinizle belki dışlanacak çocuğunuz. Arkadaşlık kuramayacak. Ama bunlar önemsiz sizin için sanırım. Memlekete gidip gelmek daha önemli.
Ailenizin yanında kalacaksanız orada bir okula da yazdirabilirsiniz ama tek kalamıyorum diye bir okula göndermeme bahanesi olamaz yani kusura bakmayın.
Çocuğun özel bir durumu olur zaten göndermezsiniz ama keyfi sebeplerle göndermemek olmaz ki.

Meraba bayanlar yargilamadan basina gelenlerdeb bilgi almak istiyorum.esim yurt disina cikiyor surekli bende memleketime gidip geliyorum yalniz kalamadgmdan bu sene son ve bu sekilde bi yasamimiz varken cocugumu ozel anasinifinda goturebldgm kadar devam etmesini istiyorum 1. sinif yer degsikliginden cok zorlanicaz. 1.sinifa gordermek istemiyorum dilekce yazdik ama yeterli degil eve gelceklermis 10 kisilik bi ekip jandarma vs de icinde olup durum degerlendirmesi icin para cezasinin ilerisinde olablicegini soyleyip korkutuyolar mudur durumu anlattigimz halde hala göz korkutuyor. Yasi gelipde gondermeyen oldumu nelerle karsilastiniz
O zaman annenizin yanında kalın ve çocuğu orada okula gönderin.

İnanamıyorum gerçekten inanamıyorum..
ikizlerim var
Eşim hafta içi sürekli şehir dışında bulunduğumuz yerden ortalama 6-7 saat uzaklıkta ve ben ikizlerimle yalnız kalıyorum
Hastalıklarıyla da kreşleriyle de kendim uğraşıyorum baş ediyorum kreşe bile göndermediğim de hasta olduklarında üzülüyorum arkadaşlarını göremediler bugün rakamlara başlamışlar diye mesela

İnanamıyorum gerçekten..
lütfen devlet o çocuğa birşeyler yapsın okula gitmeli

Eğitim almalı
Annesi yalnız kalamıyor diye anasınıfı nedir ya
Neden yalnız kalamıyorsunuz koca kadınsınız
Anneniz gelsin
Kardeşiniz gelsin
Siz gidin

Lütfen çocuk eğitim alsın

Öğretmen olarak şunu söyleyebilirim 72 aylık son çocuklar için, dilekçe de işlemez ama siz kaydını yaptırıp göndermezsiniz devamsızlıktan kalır bi sonraki sene yine 1 den devam eder. Böylelikle istediğiniz de olmuş olur.

Siz insanlar size yasinizi sordugunda 348 ayligim mi diyorsunuz? 74 aylik ne yaw. :KK57:
Meb yapıyor bu hesabı. 69 ,70,71 aylık isteğe bağlı,72 ay ve üzeri olanlar şu eğitim yılında 1.sınıfa başlayacaklar diye bahseder zaten resmiyette. Başlama yaşı doğru hesaplansın diyedir muhtemelen.
Ay konusu ilkokula başlama dönemi dışında konuşulmuyor zaten,bebekken ilk 1 sene denir atıyorum 3 aylık ,5 aylık diye,1 yaş sonrası bucuğa kadar 1 yaşında,sonra 1.5 yaş vb şekilde konuşuyoruz zaten. Ama hastaneye gidince doktor bebek görünce kac yaşında demiyor kaç aylık diyor genelde,haliyle anneler biliyor bebekleri kac aylık😄
Kac yaşında denince 73 aylık demiyoruz yani kendi aramızda 6 yaşında diyoruz. Çocukta 6 yaşındayım diyor. Ben 73 aylığım demiyor😄

Kendinizce haklı sebeplerinz olsa bile çocuk sizin zevkinize göre şekillenemez.eğitimini bir sene erteleyemezsiniz bu bencillce bakış açısı lütfen bundan çıkın kendinizi anneliğe adayın

Siz insanlar size yasinizi sordugunda 348 ayligim mi diyorsunuz? 74 aylik ne yaw. :KK57:
Anaokulu ve ilkokulda ay hesabına göre alınıyor. Mesela 60 aylık isterse 1. Sınıfa başlar 59 aylık başlayamaz. Yada 72 aylık zorunlu başlar 71-70-69 dilekçeyle erteleyebilir yoksa başlar. Mecbur yani ay hesabı bu dönemlerde

Ailenize gidiyorsanız orada durun bu sene çocuk da orada bir okula kaydolsun. Aksi olmaz. Seneye eşiniz evde mi olacak garantisi var mı. Ya da siz yd ye mi tasınacaksınız. Her türlü çocuğun eğitiminden önemli değil

İnanamıyorum, gerçekten sadece rahatınız bozulmasın diye, gezip tozma, memleketi arşınlama sevdanız yüzünden çocuğunuzu okula göndermek istemiyor musunuz?

Şaka mısınız? Normalde herkes kendini çocuğuna göre adapte eder, siz çocuğunuzun hayatını kendinize adapte etmeye çalışıyorsunuz.

Annesi değil misiniz? Oturun evinizde aşağı, çocuğunuzla ilgilenin. Doğurmakla olmuyor o iş sadece, o çocuğu yetiştirmek ve eğitmek, eğitimine devamını sağlamak sizin asli göreviniz.

Devletimizi takdir ettim.
Yazik gunah degil mi siz yetişkin olmaniza ragmen yalnızliktan korkuyorum diyorsunuz bununla bas edememişsiniz ve cocugunuzun yasitlari ile olmamasi ile bas etmesini istiyorsunuz vede gelecegi ile oynuyorsunuz.
Bence korkunuzdan dolayi pskolojik destek alin ve anneligin ne kadar ozverili bi mertebe oldugunu lutfen idrak edin. Ne kadar cok kadin var anne olmak isteyipte olamayan, cocugunu ne zorluklarla yalniz buyuten. Siz yalniz kalamiyorum deyip bunun uzerine calismadan vede bi taraftan sirf keyfi keder bir sene sonra baslatmak istiyorsunuz. Lutfen kendinize gelin.

Çocuğunuzun yaşından bahsederken ay hesabı yapmasanız mı? 296 haftalık diyin tam olsun.
Sorununuzu da tam anlamadım, sağa sola gitmek istediğiniz için çocuğunuzu okula yollamayacak mısınız? Madem özgürlüğünüzü bu kadar seviyorsunuz ne diye çocuk yaptınız? Birkaç ay yalnız kalamayacak kadar şımarık bir insan neden çocuk yapar anlamıyorum. Oturun çocuğunuzu okula gönderin. 1 senesinden olmasın sizin şımarıklığınız yüzünden

X